Psi geniusz. Dlaczego psy są mądrzejsze niż nam się wydaje?

Patronat LC
Brian HareVanessa Woods Wydawnictwo: Copernicus Center Press popularnonaukowa
The Genius of Dogs: How Dogs Are Smarter Than You Think
2019-03-13
2009-10-29
Zuzanna Lamża
Copernicus Center Press
badania naukowe człowiek a zwierzę dziecko i zwierzę opieka nad zwierzętami pies przyjaźń zwierzęta domowe
The Genius of Dogs: How Dogs Are Smarter Than You Think
popularnonaukowa
2019-03-13
Zuzanna Lamża

Okładka książki Survival of the Friendliest: Understanding Our Origins and Rediscovering Our Common Humanity Brian Hare, Vanessa Woods
0,0
Survival of th... Brian Hare, Vanessa...

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Geniusz na czterech łapach

6 Link do recenzji

Fascynująca pierwsza część książki. Później jest już tylko o psach :)

Książka jest zachwycająca! Wnikliwie przedstawia wszystkie najświeższe informacje dotyczące poznania psiej psychiki i behawioru. Świetnie opisana została w niej historia psów i ich udomowienia. Najnowsza wiedza jest konfrontowana z dotychczasową. Każda informacja przekazana w tej książce opiera się na naukowych badaniach, które zostały przytoczone. Gorąco polecam tę...

Książka ogólnie ciekawa. Zachowania psów wytłumaczone na podstawie badań zarówno autora jak i innych. Niestety, żeby dokopać się do tych ciekawostek, które znajdują się w części drugiej i trzeciej książki, trzeba przebrnąć przez pierwszą część, która jest bardzo nudna i niewiele ma wspólnego z psami.

Super książka. Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika zwierząt (zwłaszcza psowatych).

Pierwsza połowa podobała mi się bardzo, druga mniej. Tak czy inaczej, na pewno warto sięgnąć po tę pozycję.

Fascynująca książka o możliwościach psiego umysłu.

Autor przedstawia bardzo dużo ciekawych badań naukowych, których celem jest poznanie możliwości psa, jako gatunku, w zakresie postrzegania otaczającego go świata.
Czy pies potrafi liczyć? a czy odróżnia "mniej" od "więcej""?
Jak dobiera sobie wspólników gdy chce budować zespół?
Czy ma dobrą orientację w terenie?
Czy zna...

Rozczarowałam się. Przyczytałam 100 stron i odłożyłam ją na półkę. Praktycznie nie ma poruszonego tamatu psów, natomiast jest historia Stalina i różnych dziwnych doświadczeń i badań nie związanych ze zwierzętami, a tym bardziej psami. Książka jest bardzo męcząca i ciężko się ją czyta. Osobiście nie polecam.

Obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników psów, ale nie tylko. Książkę pochłonęłam w jeden wieczór, praktycznie jej nie odkładając. Pomimo tego, że opisuje ona wiele badań naukowych, robi to w tak ciekawy i niemęczący sposób, że jest to zrozumiałe dla każdego.

Książka będzie naprawdę świetną pozycją dla każdego właściciela psa. Stopniowo tłumaczy jak mogło odbyć się udomowienie psa oraz jak ono wpłynęło na same zwierzęta. Znajdziemy tam porównanie podejścia behawioralnego i kognitywistycznego - co lepiej sprawdzi się w tresurze i rozumieniu naszych czworonogów. Książka pełna jest obalanych mitów i historii rozkładanych na...

Książka rozczarowuje. Miało być o psach, a jest o nich mniej niż połowa książki. Najciekawsze momenty już o psach (opisy eksperymentów, badań) traktowane bardzo po łebkach. Zupełnie nie umywa się do Duchowego Życia Zwierząt.

Dyskusje

• Chcę w prezencie