Tylko niewinni

Okładka książki Tylko niewinni Rachel Abbott
Okładka książki Tylko niewinni
Rachel Abbott Wydawnictwo: Filia Cykl: Tom Douglas (tom 1) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Tom Douglas (tom 1)
Mroczna strona
Only the Innocent
Filia
2019-02-13
2019-02-13
2012-11-15
Joanna Dziubińska
śmierć zabójstwo egzekucja ofiara detektyw śledztwo presja sekret morderstwo winny

Ciekawa, wciągająca historia Laury, Hugona i Imogen. Wiesz, ale do końca nie wiesz 😉 Moja pierwsza od Rachel Abott

Cudowna, wciągająca i trzymająca w napięciu

Cudowna, wciągająca i trzymająca w napięciu

Jest to historia o małżeństwie, na pozór całkiem normalnym. On jest szanowanym człowiekiem, za to że prowadzi akcje charytatywną która ma na celu pomoc przemycanym prostytutkom. Pomaga im uwolnić się od alfonsów i szuka im bezpiecznego domu oraz rodziny. Ona żona Laura, spokojna kobieta w nie szczęśliwym związku. Po utracie przyjaciółki. W życiu pomagają jej listy pisane do przyjaciółki, ale nigdy nie wysłane. Oraz córka jej męża. Nagle jedna z kobiet znika, a on zostaje zamordowany. Do śledztwa wkracza Tom Douglas, po wstępnych oględzinach już wie, że zabójstwa dokonała kobieta. Wskazuje na to precyzja wykonania. Czy to właśnie zaginiona prostytutka? Czy może ktoś inny miał mu cos za złe? W trakcie prowadzenia sprawy wychodzi na jaw sekret. Bardzo przerażający, w związku z czym Tom Douglas zastanawia się czy ukarać winnego czy chronić niewinnych ?

Czy sekret mógł być powodem do zabójstwa? Kto tak naprawdę chciał zemsty?

Poczatek ok, pozniej juz nie bardzo. Pierwszy raz ksiazka wywolala we mnie tyle zlych emocji, ze musialam az zaliczyc ostry trening na basenie. Postacie conajmniej dziwne. Kobieta niby spelniona, daje je stlamsic facetowi. On despota na maksa. Takich facetow to tylko na gulasz przerobic. Jedynie dereszowska ratowala tutaj sytuacje jako lektor. Gdyby nie to, ze sluchalam audioboka a nie czytalam ksiazke udalo mi sie ja dokonczyc. Ogolne wrazenia dobre, ciezkie tematy jak molestowanie seksualne, przemoc domowa, ale trudno mi sie sluchalo. Nie dla wrazliwych

Ta książka to zbiorowisko bzdetów i banałów polanych sosem z absurdów.

Kobieta, przedstawiona jako silna i uparta daje się tak stłamsić mężowi, że żyje z nim pod jednym dachem, pozwala się poniżać i gwałcić, i nawet nie próbuje od niego odejść.
Mało tego - pozwala mu robić z siebie kretynkę już od pierwszej randki. W zasadzie nie wiadomo dlaczego doszło do ślubu, bo miłości tam za grosz, z żadnej strony.

Dała się kupić metkami i tymi wszystkimi bzdetami, które zajmują 10% książki? Silna i niezależna? Posiadająca własny majątek ze sprzedaży udziałów?

Kolejna wisienka... Kobieta dostaje w testamencie warunek. Może pozostać w tym domu duchów, jeśli nic w nim nie zmieni i będzie tam ślęczeć 10 lat.
Co najlepsze, ona ten warunek przyjmuje. Dodatkowo inwestuje w tę ruderę mnóstwo swojej kasy, choć wie, że dom nigdy nie będzie jej.

Od początku coś lasce nie zgrzewa i naprawdę trudno to czytać bez skoków ciśnienia.

Niestety reszta bohaterów jest równie irytująca. Zasadniczo trudno tam lubić kogokolwiek.

Inna rzecz, że cała otoczka wokół prowadzonej sprawy jest równe absurdalna. Policja mieszka w domu podejrzanych, snują się tam jak cienie. Nikt nie prowadzi śledztwa. Od czasu do czasu ktoś porozmawia z którymś z mieszańców. Porozmawia... zada któremuś dwa pytania. Zwykle potem dzwoni telefon i przerywa tę żałosną namiastkę przesłuchania.

Sprawa rozwiązuje się w zasadzie sama. Ktoś coś podsłuchał, ktoś coś usłyszał i pykło. Pani policjant robi tam za tło. A pan policjant za kretyna, który po pierwszej pięciominutowej rozmowie z wdową, zakochuje się w niej i przychodzi w zasadzie tylko po to, by ją pocieszać albo słodko sobie z nią gaworzyć o niczym. A jeśli już rozmawia o śledztwie, to zdradza podejrzanej szczegóły sprawy i przeprasza ją nawet za te pytania, których w końcu nie zadał.

Na deser - wszyscy mówią do siebie po imieniu. I nie mam na myśli mieszkańców tego zamiszcza, a relacje policja - podejrzani.

I jeszcze te listy. O mój borze szumiący! W całym dostępnym czytelnikowi pliku możemy znaleźć jeden fakt - mąż autorki jest zboczeńcem i despotą. Choć nie, możemy się tego jedynie domyślać. Autorka pisząc do siostry nie zdradzała niczego konkretnego, kreśliła litery jak dziecko w zerówce ćwiczące kaligrafię. Siostra, mieszkająca w tym samym domu, otrzymała je i musiała czytać. Jakby kobiety nie mogły ze sobą rozmawiać... Spotykały się, wymieniały uwagami typu: "musisz to przeczytać, to dla mnie ważne", "ok, zaraz to zrobię, dotąd nie miałam czasu", ale nie mogły sobie powiedzieć tych trzech zdań, które można wyciągnąć z tej listowej sieczki.
Jeszcze z początku wydaje się, że ma to jakiś sens, bo faktów w listach może być dużo i zbierane są przez parę lat (listów nigdy nie wysłano),ale później okazuje się, że kobiety jednak się widywały, a przyjaciółka znała przeszłość medyczną wdowy i jej problemy psychiczne, bo odwiedzała ją w szpitalu.
Po kiego grzyba więc te listy w książce? W jakim celu autor zmusza nas do tej gehenny? Niestety nie dowiadujemy się tego do końca. Wg mnie tylko po to, żeby z 450 stron zrobić 540. Innego wyjaśnienia nie widzę. Na domiar złego, dałoby się to streścić w 150.

O Chryste!
Niby romans na tle niby kryminału. Słabe to jak moja wczorajsza kawa.

Ta książka to zbiorowisko bzdetów i banałów polanych sosem z absurdów.

Laura poznaje swojego męża, gdy osiąga sukces zawodowy, jest piękna i pełna życia. Związek z hojnym, troskliwym milionerem, filantropem jest dla niej spełnieniem marzeń. Szybko jednak okazuje się, że małżeństwo z Hugo nie jest takie, jakiego oczekiwała. Mężczyzna oczekuje osobnych sypialni, ma dziwne preferencje seksualne. Mówi jej, że ożenił się z nią, bo przypominała mu kogoś ważnego. Oczekuje od Laury pełnego posłuszeństwa, każe odejść z pracy. Izoluje ją od przyjaciół i rodziny, dopuszcza się nawet okrutnej intrygi, aby przyjaciółka Laury rozwiodła się z jej bratem i straciła z nią kontakt (dosypuje jej tabletkę gwałtu i sugeruje zdradę). Hugo z poprzednią żoną ma córkę, którą Laura bardzo kocha i stara się o nią troszczyć ponieważ jej matkę interesują tylko pieniądze. Prawdziwego szoku doznaje, gdy widzi Hugo z córką w łóżku nago. Wtedy za karę Hugo pozoruje jej choroba psychiczną i zamyka ją w zakładzie. Po kilku latach wychodzi i z pozoru żyją normalnie, ale Laura cały czas martwi się o córkę Hugo. Dodatkowo odkrywa, że Hugo wykorzystuje uratowane przez swoją fundacje prostytutki. Gdy szuka pomocy u komendanta policji Hugo po raz drugi umieszcza ją w zakładzie. Nie wie, że Laura jest od jakiegoś czasu w kontakcie z przyjaciółką. Pomaga jej niepostrzeżenie pojechać do Londynu, gdzie Laura ma zdobyć dowody na okrutne postępowanie męża. Tymczasem popełnia zbrodnię. Tom (policjant) odkrywa prawdę, jednak poznawszy okrutną stronę Hugo, a w dodatku nie mając dowodów (podsłuchał rozmowę Laury z bratem) wyznaję Laurze, że wie o wszystkim, ale nie chce niszczyć jej życia i kończy znajomość. Pierwsza żona Hugo była opiekunką matki Hugo. Odkryła, że w rodzinie tej panuje okrutny zwyczaj przygotowania swojego dziecka do życia seksualnego. Tom podejrzewa, że to siostra Hugo zabiła swojego ojca z powodu wykorzystywania i dlatego zerwała stosunki z rodziną, ale również nie ma dowodów. Pierwsza żona szantażowała Hugo, że powie prawdę mediom, dlatego najpierw pokrył koszty jej operacji plastycznych, a potem wziął ją za żonę. Hugo w swoim testamencie pokazuje swoją prawdziwą twarz. Każe pierwszej żonie milczeć, aby miała pieniądze. Laurze każe mieszkać w znienawidzonym domu, aby mogła utrzymywać kontakty z jego córką. Laura to robi i prowadzi córkę Hugo do psychologa, żeby zapomniała o traumie. Na szczęście nie doszło do „najgorszego” ponieważ dziewczynka była jeszcze mała. Tom odkrywa również, że Hugo wykorzystywał dziewczyny, które jego fundacja ratowała. Najpierw dawał im pieniądze, jednak gdy jedna z nich zaczęła chcieć więcej zabił ją i robił to z każdą kolejną dziewczyną.

Jak zwykle Rachel Abbott nie zawiodła. Genialna seria książek, do ostatniej chwili trzyma w mocnym napięciu. Zaczynam czytać następny tom ❤️

Uwielbiam książki Rachel Abbott, jednak z dotychczas przeczytanych jest to jej najsłabsza pozycja. Czytało się lekko, ale niestety dość długo ...

No no - to było naprawdę mocne. Cenię książki, w której postacie nie są jedynie na papierze, ale wzbudzają emocje, także negatywne. Nietrudno poczuć obrzydzenie do niektórych postaci, przejąć się losem innych i intensywnie zastanawiać się nad rozwiązaniem zagadki. Moim zdaniem - naprawdę dobra książka!

Opis

Kobiety rzadko zabijają z zimną krwią.
Kiedy znany filantrop zostaje znaleziony martwy, nikt nie ma wątpliwości, że mordercą jest kobieta. Precyzja, z jaką wszystko zostało zaplanowane wskazuje, że nie było w tym ani pasji, ani przypadku.
To była egzekucja.
Ofiara była powszechnie szanowana za charytatywną pracę i pomoc przemycanym z Europy Środkowej prostytutkom. Kiedy jedna z nich znika, detektyw Tom Douglas jest przekonany, że obie sprawy się ze sobą łączą. Śledztwo jednak nie przynosi żadnych rezultatów, a presja środowiska jest coraz silniejsza. Dopiero kiedy na jaw wychodzi przerażający sekret, detektyw uświadamia sobie, że to coś więcej niż zwykła sprawa morderstwa.
Niezależnie od zakończenia, musi zmierzyć się z trudnym dylematem. Czy ukarać winnego, czy chronić niewinnych.
Pierwsza część bestsellerowej serii z Tomem Douglasem pozytywnie mnie zaskoczyla,zakonczenie nieprzewidziane,polecam.

Opis

Kobiety rzadko zabijają z zimną krwią.
To była egzekucja.

• Kryminały