Mamy dla Mamy. Ciąża - jak przygotować się na życiową rewolucję?

Cykl: Mamy dla Mamy (tom 1) | Seria: Mamy dla Mamy
Wydawnictwo: Mamy dla Mamy

"Mamy dla Mamy" (tom I i II) to kompendium wiedzy na temat ciąży i macierzyństwa obejmujące swoim zakresem aż 250 najważniejszych zagadnień. www.MamyDlaMamy.pl. Dostępna w wersji drukowanej oraz jako e-book (mobi, e-pub, pdf). Ta książka to efekt szalonego projektu, którego realizacji podjęło się ponad 1000 kobiet – ekspertek w swoich dziedzinach będących jedocześnie mamami. Są wśród nas m.in....

Ta książka to efekt szalonego projektu, którego realizacji podjęło się ponad 1000 kobiet – ekspertek w swoich dziedzinach będących jedocześnie mamami. Są wśród nas m.in. lekarki, psycholożki, farmaceutki, położne, doule, doradczynie laktacyjne, dietetyczki, pedagożki, fizjoterapeutki czy prawniczki, które postanowiły podzielić się swoją wiedzą dotyczącą dziecka, mamy i rodziny. Przez rok prowadzone były żywe i emocjonujące dyskusje, aby wypracować dla Ciebie wartościową książkę.
- 2 tomy:
"Ciąża - jak przygotować się na życiową rewolucję?"
"Macierzyństwo - jak to się teraz robi?"
– 250 krótkich i konkretnych rozdziałów, które my, mamy, uznałyśmy za najważniejsze. To kompendium wiedzy w pigułce! (Co doceni też nie jeden tata! ;))
– Ekspercko i konkretnie, a jednocześnie przystępnie i ŻYCIOWO – napisałyśmy ją my, mamy, a nie „teoretycy wychowania”.
– Nie bałyśmy się poruszyć tematów trudnych, często kontrowersyjnych. Dyskutujemy z „tradycyjnym” modelem wychowania prezentowanym przez starsze pokolenia.
– Poświęcamy uwagę zarówno dziecku jak i MAMIE. Narodziny dziecka to dla kobiety ogromna zmiana i chcemy ją wesprzeć!
– W książce znajdziesz również nasze osobiste historie… Czasem zabawne, a czasem smutne czy wzruszające – dokładnie takie, jakie jest macierzyństwo :)

Po przeczytaniu tej książki będziesz miała poczucie, że wiesz, co Cię czeka i że DASZ RADĘ!

Takiej książki nam brakowało, kiedy to my zaczynałyśmy przygodę z macierzyństwem.

I jeszcze jedna ważna kwestia! To świetna książka również dla Taty! Wszystko w jednym miejscu! Krótko i na temat!
www.MamyDlaMamy.pl

źródło opisu: www.MamyDlaMamy.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Firewarrior | 2019-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2019

Zamówiłam pod wpływem impulsu, w sumie średnio wierząc w to, że książka z tyloma autorkami będzie trzymała się kupy, w dodatku mam ograniczone zaufanie do self publishingu. I rozczarowałam się naprawdę pozytywnie :)
1. Książka jest aktualna, jeśli chodzi o porady prawne, formalności związane z ciążą i porodem - ogromny plus, bo jest to dopasowane do naszych polskich realiów.
2. Aktualna wiedza medyczna - bez altmedowych czarów-marów. I trzeźwe podejście do tematu np. bankowania krwi pępowinowej, czy zażywania leków podczas ciąży.
3. Spójność! Tu byłam w szoku, bo obserwuję kilka grup na facebooku i kobiety potrafią srogo się pokłócić nawet o nazwę fotela ginekologicznego, a tutaj nie zauważyłam, żeby poszczególne autorki same sobie zaprzeczały - jeśli chodzi o merytoryczne kwestie. Wiadomo, stylistycznie rozdziały różnią się od siebie, niektóre napisane są lżejszym tonem, inne bardziej oficjalnie i "sucho".
4. Bardzo ładne, estetyczne wydanie. W środku natknęłam się może na...

Karolina90 | 2019-04-01
Przeczytana: 15 marca 2019

Jeśli, tak jak ja, stoisz przed decyzją co do posiadania dziecka i cały czas się wahasz, ta książka jest dla Ciebie! Jestem z natury typem, który wszystko musi dokładnie przemyśleć i nie potrafiłam sobie poradzić z wizją posiadania dziecka jaką prezentują osoby w najbliższym moim otoczeniu. Patrząc na koleżanki zastanawiałam się, czy jestem na to wszystko gotowa. Ta książka uświadomiła mi, że mogę być dobrą mamą bez wypasionego wózka za miliony, góry ubranek i zabawek a moje dziecko może być szczęśliwe nawet jeśli urodzę je przez cesarskie cięcie i nie będę go karmić metodą BLW. Polecam wszystkim dziewczynom, które są przerażone samą wizją posiadania potomstwa i potrzebują pozytywnego impulsu!

anoolka | 2019-03-25
Przeczytana: 25 marca 2019

Wreszcie wszystko w jednym miejscu. Szczególnie przydatne informację nt wyprawki, wózka, fotelika samochodowego czy leków stosowanych w ciąży. Jedyne rozczarowanie to brak lekarskiego spojrzenia na ciążę. Brakło mi rozdziału o badaniach prenatalnych, amniopunkcji. Brak o zalecanych szczepieniach w ciąży. Brak o sposobach wywoływania porodu czy porodach zabiegowych oraz o podstawowych chorobach w ciąży jak nadciśnienie tętnicze, nadczynność czy niedoczynność tarczycy.Warto byłoby w kolejnych wydaniach poprosić o pomoc lekarkę ginekolog.

Magda | 2019-01-03

Pierwsza część przeczytana, póki co tylko raz. W tej małej książce jest tyle informacji, że chciałoby się zacytować słynne stwierdzenie z serialu Doctor Who- "Jest większa wewnątrz niż na zewnątrz"! :) Napisana przystępnym językiem, konkretnie i rzetelnie. Pozwala przygotować się na różne aspekty ciąży, o których może nawet bym nie pomyślała. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę

Agata | 2019-04-19
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

Aż specjalnie założyłam konto w serwisie, żeby napisać, jak bardzo uważam tę książkę za wartościową pod każdym względem. Na początku skusiła mnie okładka, która wywołała szeroki uśmiech (w szczególności w połączeniu z II tomem). I na całe szczęście zdarza mi się kupować książki, bo są ładne! Dzięki temu miałam okazję poznać obowiązkową pozycję do przeczytania dla każdej przyszłej mamy, ale również i taty :) Dzięki niej jestem spokojniejsza o zbliżający się wielkimi krokami poród.

Barbara | 2018-12-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 grudnia 2018

Przeczytałam niemal za jednym "zamachem"! Ogrom wartościowej wiedzy, który pozwoli mi na właściwe przygotowanie do nowego etapu w moim życiu :) Polecam!

Kaś | 2019-04-13
GoSiUnIaaa113 | 2019-03-15