Mamy dla Mamy, tom I. Ciąża – jak się przygotować na życiową rewolucję?

Okładka książki Mamy dla Babci i Dziadka 1200 kobiet, Barbara Falenta oraz 1200 kobiet
Ocena 8,7
Mamy dla Babci... 1200 kobiet, Barbar...
Okładka książki Mamy dla Mamy, tom II. Macierzyństwo. Jak to się teraz robi? 1200 kobiet, Barbara Falenta oraz 1200 kobiet
Ocena 8,3
Mamy dla Mamy,... 1200 kobiet, Barbar...

Ciekawa ksiazka ale jak dla mnie za bardzo rozbudowany rozdział ze wszystkimi "niezbednymi" rzeczami potrzebnymi dla dziecka ( eko maści i inne takie ), ponadto ksiazka zakłada, że każda matka chce karmić piersią... nie ma nic dla mam, które nie chcą... Jeszcze jeden zarzut to rozdziały, które są niepokolei oraz splaszczony do granic mozliwoeci rola taty... ogólnie ksiazka napisana rzetelnie i w prostym języku ale nie uważam jej za "must have".

Długo zbierałam się do napisania opinii o tej książce - a wszystko przez to, że trafiła do mnie późno. Żałowałam ogromnie, że nie było jej jeszcze na rynku, gdy byłam ciąży albo gdy zmagałam się z trudami macierzyństwa z maluszkiem. Jeszcze w ciąży kupiłam kilka książek, polecanych mi przez różne osoby, z których mniej więcej połowa faktycznie nadawała się na makulaturę. Ile rzeczy zrobiłabym inaczej, gdyby ta książka trafiła w moje ręce wcześniej, ileż stresu, nerwów i dezinformacji mogłoby mnie ominąć, ileż bezsensownych zakupów bym sobie odpuściła! Rzetelna wiedza z najważniejszych obszarów, trafne porady i ważne informacje - to największe atuty "Mamy dla mamy". Do tego wygodnie i zrozumiale podane i przepięknie wydane - bez naukowego bełkotu, jasno i zrozumiale, fajnie uporządkowane. To doskonała książka dla wszystkich rodziców oczekujących dziecka (tak, również dla ojców!) oraz tych, którym już powiększyła się rodzina. Polecam gorąco!

Mam w swojej biblioteczce parę książek o ciąży, macierzyństwie, ale nie były dla mnie w sposób zrozumiały napisane, żałuję, że dopiero przy drugiej ciąży znalazłam serię książek „Mamy dla mamy”. Napisane w sposób zrozumiały, konkretny dla przyszłych Mam, które pokazują możliwości, sugerują wybór, ale nie zmuszają.💖

Jestem zaskoczona ilością rewelacyjnych opinii na temat tej książki. Jestem w pierwszej ciąży i czytałam ją właśnie podczas pierwszego trymestru, z przekonaniem, że moja wiedza na temat ciąży jest naprawdę mała. Jednak nie dowiedziałam się z książki niczego odkrywczego. Było to dla mnie dosyć pobieżne przeskakiwanie po tematach - generalnie bardzo podstawowa wiedza. Myślę, że idea była ciekawa, ale efekt finalny dość ubogi w wiedzę.

Kupiłam tę książkę (oraz tom II) pod koniec pierwszego trymestru, zachęcona dobrymi opiniami i obszernością książki. Wydawało mi się, że znajdę tam wszystko, czego potrzeba i dowiem się wielu ciekawych rzeczy. Jednak książka mnie rozczarowała. Większość tych rzeczy już wiedziałam, przygotowując się do ciąży, a nawet wcześniej, mimo, że to moja pierwsza ciąża. Poszukiwałam czegoś, co krok po kroku przeprowadzi mnie przez trymestry, a na końcu da mnóstwo rad dotyczących porodu, wyprawki do szpitala oraz połogu. Ta książka mi tego nie dała. Co prawda czyta się ją szybko i przyjemnie, ale rozdziały są ułożone chaotycznie: na początku nie powinno być informacji o porodzie i szykowaniu pokoju dla dziecka. Zanim doszłam do dolegliwości I trymestru minęło jakieś 100 stron, a to powinno być jakoś na początku. Wiele tematów jest potraktowanych pobieżnie. Krótkie rozdziały są jednocześnie plusem i minusem. Co mi się podobało, to zwrócenie uwagi na psychikę kobiety w czasie ciąży i połogu, bo często się o tym zapomina. Ważne jest też to, że książka dotyczy polskich realiów. Kolejnym plusem jest to, że jest napisana prostym językiem, więc z powodzeniem może ją przeczytać także przyszły ojciec, który niekoniecznie może znać skróty KP czy CC.
Książka rzeczywiście przedstawia wiedzę w pigułce i jeśli ktoś do tej pory nie miał absolutnie żadnej wiedzy o ciąży - ta książka mu się przyda. Najwyżej szczegóły doczyta sobie gdzieś indziej. Myślę, że w jeszcze wrócę do niektórych rozdziałów tej książki za jakiś czas, ale na razie mam nadzieję, że druga część będzie bardziej merytoryczna, bo z tej niewiele się dowiedziałam. Nie jest to dla mnie encyklopedia ani Biblia ciężarnej kobiety.

Książka towarzyszy mi od początku ciążowej drogi - jest swego rodzaju drogowskazem i wsparciem. Lubię do niej wracać i jest to jedyna książka, w której mam zaznaczone najważniejsze tematy. Wielu rzeczy się dowiedziałam, o których w życiu bym nie pomyślała. Dzięki niej oraz szkole rodzenia czuję się gotowa do porodu :)

Gorąco polecam 🥰 Szczególnie dla rodziców oczekujących pierwszego dzidziusia.

Gorąco polecam 🥰 Szczególnie dla rodziców oczekujących pierwszego dzidziusia.

Kupiłam tę książkę jeszcze przed ciążą i to był świetny pomysł! Dzięki niej wiedziałam, jak będą wyglądały kolejne etapy, zarówno w rozwoju dziecka jak i organiźmie mamy. To dało mi dużo spokoju.
Bardzo podobały mi się rozdziały dotyczące wyprawki, ponieważ omawiały do czego służy każdy jej element i czy w rzeczywistości się przydaje, a czasem nawet okazuje się, że jest szkodliwy - nie miałam o tym pojęcia!
Bardzo polecam! Będę ją kupować w prezencie wszystkim bliskim kobietom.

Polecam gorąco tę pozycję, świetne vademecum, dzięki któremu nie trzeba zaopatrywać się w liczne wydawnictwa na temat macierzyństwa. Zaskoczyła mnie ilość poruszonych tematów, na co zwrócić uwagę, co jest konieczne, a z czym można w pierwszym okresie odpuścić. Wszystkie informacje w jednym miejscu, a to sobie bardzo cenię.

Fenomenalna książka, absolutny must-have dla wszystkich przyszłych mam i tatów! Kompletna dawka wiedzy w pigułce, przedstawiona w przyjazny sposób.

Dodaj cytat z książki Mamy dla Mamy, tom I. Ciąża – jak się przygotować na życiową rewolucję?