Mój piękny syn

Wydawnictwo: Poradnia K
Beautiful Boy
L_Settembrini

Pierwsza tak szczera historia buntu młodego, dorastającego chłopaka opowiedziana przez ojca, który za wszelką cenę próbuje walczyć z uzależnieniem syna. Porywająca i rozdzierająca serce opowieść o miłości rodzica do dziecka, studium zdobywania życiowej mądrości. Przejmujące świadectwo ojca, który zadaje sobie pytanie, co zrobił albo czego nie zrobił, że jego wspaniałe, zdolne i wrażliwe...

Porywająca i rozdzierająca serce opowieść o miłości rodzica do dziecka, studium zdobywania życiowej mądrości. Przejmujące świadectwo ojca, który zadaje sobie pytanie, co zrobił albo czego nie zrobił, że jego wspaniałe, zdolne i wrażliwe dziecko zaczęło się buntować, popełniać błędy i pogrążać w uzależnieniu. Czy jest odpowiedzialny za nałóg własnego syna? W styczniu na ekrany kin wejdzie film oparty na dwóch bestsellerowych książkach – świadectwach ojca i syna, Davida Sheffa i Nica Sheffa. W role bohaterów wcielą się Steve Carell i Timothée Chalamet.

Druga książka zatytułowana Na głodzie to pamiętnik młodego Nicka - pełna nadziei droga wyzwalania się z nałogu.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

paula | 2018-10-07
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 30 września 2018

Prawdziwa historia o tym jak najbliżsi radzą sobie z uzależnieniem ukochanej osoby. "Cudowny chłopiec" opowiada o uzależnieniu od metaamfetaminy Nic'a - inteligentnego, młodego chłopaka, który ma świetlaną przyszłość przed sobą oraz kochającą i wspierającą go rodzinę. Jednak mimo to, wpada w nałóg, a jego życie, plany na przyszłość odchodzą na dalszy plan, liczy się tylko to by zdobyć działkę i odlecieć. Książka oparta na prawdziwych wydarzeniach, opisana przez autora i ojca Nic'a, jest wstrząsająca i ukazuje, że walka z nałogiem jest ciągłym wysiłkiem, z którym trzeba się mierzyć dzień po dniu. Pokazuje jak uzależnienie wpływa na rodzinę narkomana, jak miłość przesłania nam prawdę na temat najbliższej osoby i nie pozwala nam zobaczyć gdzie popełniamy błąd. Jest to opowieść o nadziei, ciągłej walce, nieustającej miłości i wiary w to, że można tę chorobę pokonać. Warto sięgnąć po tę pozycję, choćby po to aby zobaczyć prawdziwe strony człowieczeństwa i ciągłej walki ze sobą.

ailuj | 2014-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Dobra książka, ale i trudna. Polecam każdemu.
Czytałam dużo opini na jej temat - wiele osób zrezygnowało z przeczytania tej lektury. Faktycznie - historia kołem się toczy, wciąż opisywane są: cierpienie, ból, odwyk, nadzieja i znów cierpienie i znów odwyk... Ale taka właśnie jest rzeczywistość. Ta książka opisuje PRAWDZIWĄ historię rodziny dotkniętej przez bezlitosną narkomanię. Pochłonęłam ją w dwa dni i teraz siadam do autobiografii samego Nic'a, czyli bohatera książki "Cudowny chłopiec".

Muminka | 2016-09-09
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 08 września 2016

Przejmująca, gorzka jak samo życie opowieść ojca o uzależnionym synu z pierwszego małżeństwa. Oczywiście chłopak umiejętnie manipulował poczuciem winy u ojca. Nic był fajnym chłopakiem, ale gdy odwiedził nową rodzinę ojca mając naście lat, okazało sie, że bierze jakieś świństwa, pali i nadużywa alkoholu.
jako dziewięciolatek przeżył rozstanie rodziców, a obecnie ojciec z nową rodziną przebywa na innym kontynencie. Przyrodnie rodzeństwo jest bardzo z nim zżyte i go podziwia, tylko że Nic porzuca myśli o studiach opanowany przez nałóg. Całymi latami przymuszają go do odwyków, różnych terapii, oo chwila ucieka z poszczególnych placówek i szpitali po detoksykacjach i znów kłamie i oszukuje najbliższych.
Z bolesną drobiazgowością autor opisuje durną młodość syna, gdy sięgnął po raz pierwszy po metaamfetaminę. Aby uzmysłowić innym rodzicom jak te substancje wpływają na układ nerwowy i mózg, używa bardzo obrazowych porównań. Codzienny koszmar i lęki o syna, by sobie czegoś nie zrobił, by...

Jjolka | 2016-12-19
Przeczytana: 25 marca 2016

Piękna wola walki o syna. Miłość rodzicielska w najmocniejszej postaci, kiedy to rodzic okazuje wsparcie, uczestniczy
w pojmowaniu z czym jego dziecko się zmaga, udziela pomocy i schronienia. I zaczyna wyznaczać granice, gdy sam ma już dość
trosk i zmartwień o swoją latorośl.
Dość gruba pozycja, bywa nużąca, ale warto przeczytać bo ukazuje olbrzymi problem walki z nałogiem narkotykowym.
Wielkim plusem jest napisanie jej przez ojca uzależnionego nastolatka.

Alicja | 2012-02-01
Przeczytana: 15 stycznia 2012

Niby ciekawa tematyka, przedstawiony od strony ojca narkomana problem jakim jest narkomania jego syna.
Niestety, książka jak niewiele innych całkowicie mnie nie wciągnęła, powiedziałabym nawet znudziła na tyle, że musiałam ją odłożyć nie dokańczając, co zdarza się w moim przypadku nie często.

anna_anna | 2014-08-20

Bardzo ciekawe spojrzenie na problem narkomanii.

Brakowało mi nieco tego typowego dla 'My, dzieci z dworca Zoo' czy 'Pamiętnika narkomanki' poczucia spójności grupy osób, które zażywają narkotyki, opisania ich więzi, intencji i przeżyć oraz psychiki. Ale nigdy wcześniej nie spotkałam się z opisem tego zjawiska z punktu widzenia rodzica.

Narrator nakreśla wydarzenia prostym, miłym do czytania stylem. Mimo tego, że Nic wraca na odwyk kilka razy i zachowuje się tak a nie inaczej, to akcja nie dłużyła mi się. Czasem miałam tylko ochotę nakrzyczeć na narratora za to, co zrobił i jak reaguje na kolejne trudności.

Polecam, szczególnie jeśli ktoś interesuje się tym tematem.

NutkaCiszy | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

Niestety nie dotrwałam do końca książki. Tematyka ciekawa, ale w kółko jedno i do samo.

Katarzyna | 2014-11-20

Wspaniała książka, bardzo mądra i poruszająca. Jej jedyny minus, to niekończące się opisy Ojca (narratora), nieco zbyt długie i czasami powtarzające się. Ale ogólnie, bardzo polecam!

DreamFly | 2015-03-03
Przeczytana: 03 grudnia 2014

Czytanie tej książki nie należy do łatwych, miłych i przyjemnych, lecz ukazuje prawdziwy obraz tego, jak wygląda rzeczywistość funkcjonowania rodziny, w której występuje uzależniona osoba.

PerfectYellow | 2013-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2013

To książka, która nie tylko pomaga lepiej zrozumieć problem uzależnienia, ale to również książka która potrafi poruszyć do łez...