Mój piękny syn

2019-01-16
2011-01-01
Jarosław Mikos
Poradnia K
młodzieńczy bunt nałogi narkotyki ojciec pamiętnik relacje rodzinne rodzeństwo rodzina rozwód syn trauma ucieczka od życia walka z chorobą
Beautiful Boy
biografia, autobiografia, pamiętnik
2019-01-16
Jarosław Mikos

Oficjalne recenzje i

Z jasności w ciemność, czyli podróż ojca przez uzależnienie syna

Link do recenzji

Początkowo nie mogłam zagłębić się w książkę i żałowałam, że po nią sięgnełam, gdyż nie mam w zwyczaju zostawiać nieprzeczytanych pozycji. Jednak lektura pochłonęła mnie. Analizowałam, doszukiwałam się przyczyn, powodów, a bardzo lubię takiego rodzaju przemyślenia. Ciekawa pozycja, która bez wątpienia mnie pouczyła.

Nic jest idealnym synem. Mądry, wrażliwy, kreatywny, pomocny... Jednak dzieje się coś strasznego, chłopak wpada w nałóg. Zaczyna się niegroźne w wieku 12 próbuje pierwszego papierosa, później pojawia się marihuana, a po niej szybko twarde narkotyki i ona... metanfetamjna. Chłopak powoli zatraca się w nałogu i nie jest w stanie sam się z tym uporać. Na szczęście ma...

Bardzo wiarygodnie opisana prawdziwa historia rodziny zmagającej się z problemem uzależnienia od narkotyków. Nieustanna walka ojca o życie syna, wszystkie dobre i złe strony postępowania rodziców i wiele, wiele wątpliwości. Poza tym książka zawiera dużo interesujących informacji o programach leczenia w Ameryce. Polecam !

Kiedy przestać walczyć o własne dziecko?
Jak długo można mu pomagać?
Na te pytania wielokrotnie próbuje odpowiedzieć autor.
David Sheff w Swojej książce opisuje wieloletnią walkę z nałogiem Swojego Syna. Już w wieku 16 lat Nick był uzależniony od alkoholu i narkotyków. W późniejszym czasie sięgną po jeden z najgorszych narkotyków metamfetaminę.
Autor opisuje zmagania syna z...

Trudna książka o uzależnieniu, miłości, nadziei, walce, nie poddawaniu się. Pokazuje jak wielka jest siła nałogu i jak ogromna miłość rodziców.

Pierwsza tego gatunku książka u mnie.
Nigdy wcześniej nie czytałam takiego typu literatury. Zawsze wybierałam fikcję. Czemu? Sama nie wiem, może dlatego że takich książek na rynku jest znacznie więcej i są bardziej popularne niż literatura oparta na faktach. Są one fikcyjne więc problemy w nich opisane nie dzieją się w naszym świecie.
Jednak przyszła pora aby poznawać...

Historia jakich zapewne wiele na świecie, narkotyki przecież zbierają niesamowite żniwo w każdym zakątku. Natomiast napisana przez ojca, ku przestrodze i po to by pocieszyć i dać nadzieję. Bo przecież uzależniony zazwyczaj nie cierpi sam, są rodzice, mężowie, zony, dzieci, siostry, bracia... Cała książkę starałam się zrozumieć dlaczego ten chłopiec - Nic zaczął brać,...

Na półkach: , , , ,

Wiele przesłanek stoi za stwierdzeniem, iż nie ma rozwodów nawet w "normalnej" (czyli nie dysfunkcyjnej) rodzinie bez krzywdy dla dziecka. Wszelkie bajki o "bezbolesnych" , "kulturalnych" rozwodach są jedynie pobożnym życzeniem rodziców. Dzieci widzą inny świat. Dwa domy, partnerzy rodziców, potem przyrodnie rodzeństwo - to zagłada dla bezpiecznego i stabilnego świata...

Nie można powiedzieć, że to piękna książka, choć taka jest. Jest to bardzo trudna tematyka i moje przemyślenie po przeczytaniu jest: ufff na szczęście nie mam takich problemów. Heroiczna walka ojca z uzależnieniem syna od narkotyków, zderzenie z "biznesem odwykowym", pseudo psychologami ...długa i wytrwała walka rozczarowania i nadzieje na przemian ...nie mogę więcej...

Po raz drugi po - "Inaczej niż w raju" - zetknęłam się w literaturze z tak ponurym obrazem Ameryki. Na pewno warto sięgnąć po tę książkę. Świetne spostrzeżenia dotyczące rozwodów, przerażający obraz uzależnienia.

1 215
  • 2019