Mój piękny syn

2019-01-16
2011-01-01
Jarosław Mikos
Poradnia K
młodzieńczy bunt nałogi narkotyki ojciec pamiętnik relacje rodzinne rodzeństwo rodzina rozwód syn trauma ucieczka od życia walka z chorobą
Beautiful Boy
biografia, autobiografia, pamiętnik
2019-01-16
Jarosław Mikos

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Z jasności w ciemność, czyli podróż ojca przez uzależnienie syna

9 Link do recenzji

Nie można powiedzieć, że to piękna książka, choć taka jest. Jest to bardzo trudna tematyka i moje przemyślenie po przeczytaniu jest: ufff na szczęście nie mam takich problemów. Heroiczna walka ojca z uzależnieniem syna od narkotyków, zderzenie z "biznesem odwykowym", pseudo psychologami ...długa i wytrwała walka rozczarowania i nadzieje na przemian ...nie mogę więcej...

Po raz drugi po - "Inaczej niż w raju" - zetknęłam się w literaturze z tak ponurym obrazem Ameryki. Na pewno warto sięgnąć po tę książkę. Świetne spostrzeżenia dotyczące rozwodów, przerażający obraz uzależnienia.

Książka, którą można śmiało polecić wszystkim ludziom zmagającym się z tematami uzależnień w swoich rodzinach, lub wśród swoich najbliższych. To też dobra lektura dla rodziców którzy zastanawiają się jak uchronić swoje dzieci przed problemem narkotykowym.
A co najważniejsze autor na bazie swoich dość traumatycznych doświadczeń opisuje syndrom współuzależnienia, który dotyka...

Po tej książce spodziewałam się wzruszającej historii uzależnienia dziecka z perspektywy jego ojca. Jednak David Sheff zaoferował nam tutaj coś innego. ,,Mój piękny syn'' w niepatetyczny sposób opowiada dokładnie o uzależnieniu oraz niebezpieczeństwie i niewyobrażalnym bólu, jaki ze sobą niesie. Jest to zdecydowanie pozycja godna polecenia.

Po bestsellerze spodziewałam się ciekawszej książki. Ciężko dotrwać do końca. Za dużo cytowania wypowiedzi specjalistów. Wyszedł z tego trochę podręcznik.

Książka, którą momentami ciężko się czyta. Prawdziwa historia walki z nałogiem, walki z sobą, miłości ojca do syna. Nie jest to lektura wyciskająca łzy podczas przewracania kolejnych stron, więc jeżeli na to liczysz to możesz się zawieść. Dopiero po odłożeniu książki dochodzi do ciebie co właśnie przeczytałeś. Bardzo mocna pozycja, niemniej jednak polecam.

Opis heroicznej walki ojca z uzależnieniem syna, a może poprostu o syna...
Niesamowita miłość ojca do syna.

Bardzo szczegółowo opisana walka z uzależnieniem syna. POzwala wczuć sie w rolę i poznać cała sytuacje dosyć dokładnie. Na pewno nie jest to lekka lektóra lecz dla każdego rodzica obowiazkowa
Polecam

Często mówimy, że coś działa na nas jak narkotyk, prawda? Ale co zrobić, kiedy do naszego życia wkrada się prawdziwy narkotyk i to na stałe? Powoli wyniszczając ciało naszej bliskiej osoby. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Czy to w ogóle jest możliwe?

Autorem tej biograficznej książki jest ojciec syna, który uzależnił się od narkotyków. To historia walki o życie...

Trudno ją oceniać. Jest to chyba najmniej ważne. Tym bardziej, że to nie fikcja.
Wielka, tytaniczna rodzicielska praca nad tym, aby ich dziecko było wolne od narkotyków.
Lata niepewności, strachu, rozczarowań, bólu, nadziei, wielkiej miłości. Powroty do nałogu i kolejne terapie.
Poczucie porażki i rezygnacji. Ale wygrali walkę.
Ocalili syna i siebie.

Dyskusje