Mój piękny syn

Poradnia K
2019-01-16
2011-01-01
Jarosław Mikos
młodzieńczy bunt nałogi narkotyki ojciec pamiętnik relacje rodzinne rodzeństwo rodzina rozwód syn trauma ucieczka od życia walka z chorobą

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

Z jasności w ciemność, czyli podróż ojca przez uzależnienie syna

2783 258 91

Już nigdy nie spojrzę na żadne uzależnienie tak jak kiedyś. Wiele faktów naukowych i z samego doświadczenia autora naprawdę otwiera oczy, bardzo wzruszająca książka. Wzruszenie potęguje świadomość,że to historia prawdziwa i w tej chwili wiele rodzin zmaga się z podobnymi sytuacjami. Polecam obejrzeć film!

To cudownie szczera, wzruszająca i prawdziwa opowieść o walce z uzależnieniem, które przerasta wszystkich. Opowieść o bezwarunkowej miłości ojca do syna ale też opis heroicznej walki rodzica o życie i zdrowie swojego dziecka. Ta książka uzmysławia, że nieważne ile zrobisz, nie jesteś wstanie uchronić swoich dzieci przez każdym złem.

Muszę przyznać, że dawno nie poruszyła mnie aż tak żadna książka - zaangażowałam się emocjonalnie w historię. Moim zdaniem jest to wspaniały, choć zarazem niesamowicie bolesny opis relacji ojcowskiej. Jestem pełna podziwu dla autora, że w tak szczery, a jednocześnie piękny sposób dzieli się swoimi przeżyciami. I niezwykle podziwiam jego siłę, która pozwoliła mu walczyć o syna przez tyle lat. Co więcej, raczej oszczędzone zostają czytelnikowi naturalistyczne i drastyczne opisy (jeśli już pojawiają się rzadko), tak charakterystyczne dla literatury mówiącej o uzależnieniach. Dostajemy natomiast coś cenniejszego - mnóstwo refleksji na temat relacji ludzkich, wpływu jakie uzależnienie ma na całą rodzinę, a także sporą garść informacji naukowych i statystycznych. Ujęło mnie, że autor potrafi tak wnikliwie oceniać samego siebie (unikając przy tym samobiczowania), a także nie boi dzielić się dosyć kontrowersyjnymi poglądami jak np. te odnośnie rozwodów.
Książka zdecydowanie warta przeczytania zarówno pod względem literackim jak i informacyjnym.

Bardzo bolesna książka przepełniona miłością i strachem ojca. Czytając miałam cały czas łzy w oczach.

Opowieść o pięknym synu jest bardzo uświadamiająca. Do samego końca trzymałam kciuki za Nica i myślę, że większość czytelników ma podobne odczucia.

Ta książka mnie rozbiła.
Poturbowała, zmiażdżyła i poruszyła.
Narkomania to straszna, podstępna i wyniszczająca choroba. Nie tylko dla osoby uzależnionej, ale również dla jej bliskich. Oni też chorują. Oni też cierpią. I pomyśleć, że to człowiek, na własną zgubę, stworzył coś takiego jak narkotyki...

"Mój piękny syn" to opowieść pisana z perspektywy ojca, którego syn jest uzależniony. To wszystkie jego trudności, jego myśli, jego uczucia, jego walka o swoje dziecko. To nie lada odwaga podzielić się tym wszystkim ze światem. Podziwiam go za to. Ale prawda jest taka, że właśnie takie historie, pisane z własnego doświadczenia, mają ogromną moc. Mogą uratować drugiego człowieka. Pokazują, że się da, że warto mieć nadzieję, że warto próbować. Bo dopóki żyjemy, możemy zmienić wszystko.

To nie jest łatwa książka. Podczas czytania wielokrotnie musiałam odkładać ją na bok, bo czułam się przygnieciona brutalnością i bezwzględnością narkomanii. To przerażające jak wielu ludzi jest uzależnionych. Jak wielu ludzi cierpi z tego powodu. Jak wielu ludzi przegrywa tę walkę. Statystyki są po prostu zatrważające. I nie zanosi się na to, żeby miało być lepiej...

To jedna z tych historii, które już na zawsze pozostaną w naszej głowie. Nie da się o niej tak po prostu zapomnieć. To mocna, trudna i ciężka lektura, ale cholernie ważna i potrzebna. Po prostu przeczytajcie.

Ta książka mnie rozbiła.
Poturbowała, zmiażdżyła i poruszyła.

"Mój piękny syn" to opowieść pisana z perspektywy ojca, którego syn jest...

Historia wzruszająca-nieprzeciętny dowód miłości ojca do syna.
Pod względem językowym- słabo.

Historia wzruszająca-nieprzeciętny dowód miłości ojca do syna.
Pod względem językowym- słabo.

Nie doceni tej książki tylko ten, kto na co dzień nie zetknął się z narkomanią. Takie pozycje są potrzebne, bowiem ukazują z czym współczesny świat się mierzy w wymiarze rodzinnym. To ogromne tragedie w mikro skali, za zamkniętymi drzwiami. To ogromny ból dziesiątków tysięcy naszych przyjaciół i znajomych, którzy starają się żyć normalnie, choć to życie rozpadło się na miliony kawałków. Gdzie bezsilność rozpoczyna każdy dzień. Gdy otwierasz oczy i zaczynasz sobie zdawać sprawę, że to twoja kolejna bitwa o człowieka, którego kochasz.
I choć czasem wydaje ci się, że nie masz siły, choć chwilami odpuszczasz, tracisz nadzieję. Przychdzi kolejny poranek i rozpoczynasz tę walkę na nowo. Bo nadzieja umiera ostatnia.
Ta książka to nie wyciskacz łez, ale nasza anonimowa codzienność.

Wciągająca lektura o walce ojca z uzależnieniem syna od narkotyków. O silnym współuzaleznieniu, które rzuca cień na codzienność życia rodzinnego.

O "Cudownym Chłopcu" dowiedziałam się stosunkowo niedawno, jednak od samego początku byłam pewna, że muszę po niego sięgnąć. Sheff opisując historię swojego syna, wykazał się naprawdę wielką odwagą. Przez całą książkę widać, że czas uzależnienia Nica był nie tylko dla autora, ale dla całej jego rodziny wyjątkowo trudny.
Książka jest zbiorem bardzo osobistych przeżyć. Opisuje emocje, które większość z nas pewnie wolałaby zachować dla siebie. Bardzo podziwiam Davida Sheffa za to, że postanowił podzielić się czymś tak trudnym, a wszystko to, aby zasygnalizować rodzinom w podobnej sytuacji, że nie są w tym same i zawsze istnieje szansa, na lepszą przyszłość.
Historia Nica jest naprawdę poruszająca. Autor pokazuje nam dwa oblicza chłopaka: jedno życzliwe i kochające, a drugie zagubione i nieco bardziej mroczne. Przez całą książkę czułam pewien rodzaj smutku i bezradności, a skoro już czytelnik, który nie miał bezpośredniego kontaktu z tymi wydarzeniami, tak się czuje, to nie jestem w stanie wyobrazić sobie, jak silne musiały być emocję rodziny Sheff. "Cudowny Chłopiec" to wzruszająca i szokująca książka, która od pierwszej do ostatniej strony jest prawdziwa. Choć ma ona w sobie dużo bólu, pojawia się w niej również promyk optymizmu. Widać, jak trudną drogę przeszedł Sheff, oraz że jego opisy są od początku do końca szczere.
Myślę, że "Cudowny Chłopiec. Mój uzależniony syn" to wspaniała, pełna emocji historia, która zmusza do refleksji. Książka szczera do bólu, ale równocześnie niosąca nadzieję — i za to mogę Wam ją serdecznie polecić.

Książka jest zbiorem bardzo osobistych przeżyć....