Sekrety hotelu Winterhouse

Okładka książki Sekrety hotelu Winterhouse Ben Guterson
Okładka książki Sekrety hotelu Winterhouse
Ben Guterson Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Winterhouse (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Winterhouse (tom 2)
Secrets of Winterhouse
Dwukropek
2019-04-24
2019-04-24
Katarzyna Rudomino
Winterhouse

Nie mam pozytywnych odczuć po skończeniu tej książki. Główna bohaterka ma 12 lat ale jej zachowanie i to, jak traktują ją inne osoby kłócą się z jej wiekiem. Wydarzenia są absurdalne, co mocno przeszkadzało mi podczas czytania. Po pierwszym tomie miałam lepsze odczucia.

DNF 45%

DNF 45%

Kolejna cześć w której możemy poznać dalsze losy poznanych bohaterów . Poziom utrzymany 😊

Dlaczego doba jest taka krótka? Dlaczego za dzieciaka nie potrafiłam docenić tego, że mam możliwość czytać na maksa tyle książek, ile wlezie, a zamiast tego wolałam nudzić się bądź cokolwiek innego, żeby, tylko nie odtykać książki? Dziś brakuje mi czasu na pisanie recenzji, na czytanie, na wszystko, a książek mam od groma to pokazania wam. Dziś przychodzę z moją ulubienicą, a chodzi o książkę Wydawnictwa Dwukropek „Sekrety hotelu Winterhouse” t2 który uwielbiam i zazdroszczę wszystkim, którzy mają czytanie jeszcze przed sobą. Na pocieszenie napiszę, że za chwilę biorę się za tom 3 i już mam nadzieję, że będzie 4. Według wydawnictwa kategoria wiekowa 9+, ale to zdecydowanie książka dla każdego. Począwszy od tych 6+ po 99+ wystarczy zamiłowanie do czytania, słuchania, chęć przeżycia z bohaterami historii, jaka nie czeka na podwórku czy na boisku, lecz w miejscu, w którym tajemnica goni tajemnice, więc zamiłowanie do serii detektywistycznej mile widziane.
Każdy tom to osobna historia do rozwiązania, lecz przeplatają się historię z poprzedniego tomu co według mnie w niczym nie szkodzi, żeby zrozumieć wątek. Osobiście jestem zwolennikiem od początku do końca, lecz już nieraz trafiłam (nieświadomie),że zaczynając od środka serii też jest ok. Wracając do książki i do naszych bohaterów. Dobrze już nam znani Elizabeth i Freddie wracają do Hotelu Winterhouse na kolejne święta i muszę przyznać, że emocji i tajemnic było zaskakująco więcej, niż przy pierwszym tomie (gdzie 1 tom jest super) może dlatego, że tu już znałam naszych przyjaciół i czekałam na ten moment, w którym coś się wydarzy. Jestem pod wielkim wrażeniem stworzenia świata, postaci, tajemnic, historii itp. w książce.
Autentycznie jak sięgnięcie po pierwszy tom będziecie mieli wrażenie, że czujecie zimę, zapach hotelu, dźwięki palonego drewna w kominku, zapachu poszczególnych postaci, zniecierpliwienia, gdzie wybrany trop okazuje się błędny oraz jesteście w stanie współodczuwać emocje, jakie towarzyszą naszym bohaterom. Opisów książki jest pełno w necie więc zachęcam do poznania, a ja napiszę, że akcja zaczyna się już na samym początku książki, bo w autobusie, gdzie poznajemy tajemniczego jegomościa, który perfidnie podsiadła Elizabeth, lecz nic nie zmąci jej szczęścia, bo jedzie do przyjaciół i rodziny, a to jest najważniejsze. Sekrety znane są z tego, że często nie lubią być odkrywane, a jak już pociągnie się za jakiś sznureczek, to na wierch wypływa coraz to nowsze informacje, które często nie są miłe.
Do hotelu przyjeżdżają nowi goście, którzy dziwnym zachowaniem przyciągają, aż za bardzo i co za tym się kryje to już zostawiam do waszego odkrycia. Drugi tom oparty jest na tym samym schemacie co pierwszy więc szybciej się czyta i wszystko jest już wcześniej wyjaśnione, a to powoduje, że bardzo łatwo połapiecie się, kto, z kim. Wielki hotel, a więc wiele nowych tajemnic, jak i zakamarków które trzeba odkryć i wyjaśnić pewne niepewne sytuacje, jak i przedmioty które mogą trafić w złe ręce i narobić szkody. Starzy, nowi goście, lecz ten sam motyw przewodni „Trzeba rozwiązać zagadkę” co kryje Hotel Winterhouse? Kim są nowo przybyli goście i co mogą skrywać? Z czym przyjdzie się zmierzyć tym razem?!
Pomimo, że akcja książki dzieje się w zimie w okresie świątecznym to uważam, że dla prawdziwych książkoholików liczy się wyjaśnienie sprawy. Polecam całym sercem.

Jak pierwszym tomem byłam zachwycona, tak ten mnie nie urzekł. Akcja bardzo długo się ciągnęła bez większych rewelacji. Dużo rzeczy dało się przewidzieć, więc nie było efektu zaskoczenia. Ostatnie sto stron bardzo mnie wciągnęły, ponieważ akcja nabrała tempa. Mam nadzieję, że trzeci i ostatni tom będzie lepszy.

Bardzo ciekawa młodizeżówka, myślę, że 10/11+. Moim zdaniem najlepsza z trzech tomów

Świetna kontynuacja. Czytelnik dostaje masę zwrotów akcji, ciekawych bohaterów.

🏰 Doskonale się ją czyta, od samego początku wciągnęła mnie w swój świat, idealna lektura na leniwy, zimy wieczór.

🏰 Dodatkowym atutem jest bardzo ładne wydanie, które zawiera śliczne ilustracje, dopełniają one całości i nadają klimat całej lekturze.

W tej części Elizabet i Freddie przyjeżdżają na kolejne święta do Hotelu Winterhose. To będą inne święta niż zawsze. Spokojne, rodzinne. Otóż nie do końca. Nowi goście, którzy przybyli do hotelu wydają się dziwni. Ich zachowanie przyciąga uwagę Elizabeth. Coś ukrywają... Koniecznie trzeba to sprawdzić. Nasza bohaterka odkrywa tajemnice, które przysporzą jej samej wiele kłopotów. Czy zagdaka, zostanie rozwiązana? Nie wszystko jest takie, jakie się wydaje na pierwszy rzut oka...

Idealna lektura dla młodzieży oraz dzieci, które już lepiej czytają, z całą pewnością wciągną się w całą fabułę!
Z wielką chęcią sięgnę po kolejny tom, już nie mogę się doczekać, jaka tym razem czeka na mnie zagadka.

Świetna kontynuacja. Czytelnik dostaje masę zwrotów akcji, ciekawych bohaterów.

W tej części Elizabet i Freddie...

Druga część przygód Eiizabeth w Winterhouse. Ponownie przenosimy się do hotelu w okresie świąteczno-noworocznym. Dziewczynka spotyka tych samych przyjaciół i znajome osoby co podczas poprzedniej przygody i wydaje się, że tym razem spędzi święta w spokojnej i miłej atmosferze.

Jednak widmo powrotu Gracelli wciąż jawi się Elizabeth jako możliwe, a dziewczynka ma wrażenie, że ten rozdział nie jest jeszcze zamknięty. Rozdrażnienie panny Somers powoduje pewien niewychowany chłopak i jego gburowaci rodzice oraz siwowłosa babcia nowej koleżanki Eizabeth i Frieddiego.
Wkrótce okazuje się, że wszyscy szukają podziemnych tuneli, a klueczem do ich znalezienia jest emblemat Winterhouse.

Trzymająca w napięciu powieść dla młodszej młodzieży. Wartka akcja, anagramy i gry słowne, camera obscura i tytułowe sekrety. Książkę się dobrze czyta i można z nią spędzić przyjemny czas. Historia wciąga i ma się ochotę poznania kolejnych przygód łebskich dzieci.

Dalsze przygody Elizabeth i jej przyjaciół. Czyta się świetnie, ze względu na język, ale też i wciągającą fabułę, mimo że nie mam tutaj nic nowego, czego nie było w pierwszej części. Oczywiście pojawiają się nowi bohaterowie i nowe przygody, ale schemat jest ten sam. Absolutnie jednak nie odbierało mi to przyjemności z czytania. Niesamowicie podobają mi się gry słowne w tytułach rozdziałów - bardzo ciekawy zabieg. Bogaty język, ciekawi bohaterowie, akcja i przygoda - czegóż chcieć więcej w książce dla dzieci i młodzieży? Ja gorąco polecam i zabieram się za trzeci tom.

Przyjemny, zagadkowy kolejny tom hotelu Winterhouse - co w tym tomie może się skrywać?

Książka napisana lekkim stylem. Podobało mi się, ale książka trochę się momentami przedłużała. Spokojnie o te 50 stron można by ją skrócić.

7/10

7/10