rozwiń zwiń

Zagadka hotelu Winterhouse

Okładka książki Zagadka hotelu Winterhouse Ben Guterson
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki Zagadka hotelu Winterhouse
Ben Guterson Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Winterhouse (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
przygoda tajemnica
Inne

Okładka książki Hotel Winterhouse Chloe Bristol, Ben Guterson
Ocena 7,5
Hotel Winterhouse Chloe Bristol, Ben ...

Wyróżniona opinia i

Zagadka hotelu Winterhouse

przeczytanych książek 848 napisanych opinii 435

Jestem totalnie zachwycona tą częścią. Trzyma bardzo w napięciu u jest najlepsza z całej trylogii. Bardzo wczułam się w historię Elizabeth i chyba jeszcze kiedyś wrócę do tych książek.

Książka fajne, wciąga i całość super, ale koniec trochę mnie zawiódł. Moim zdaniem za mało się dzieje

Najsłabsza część, dłużyła mi się i nie trzymała w napięciu tak jak pozostałe dwie. A szkoda bo polubiłam bohaterów jednak w tej części ich przygody tak nie porwały mnie.

Na półkach: , , , ,

Zagadka Hotelu Winterhouse to trzecia książka z cyklu o Elizabeth i Freddie'm oraz mrocznej Gracelli.

Dziewczynka jest silnie związana z hotelem i jego pracownikami, a tym razem akcja rozgrywa się w okolicy Świąt Wielkanocnych. Okazuje się, że wiele rzeczy, które dzieją się w hotelu, ma jakieś ukryte znaczenie, a goście hotelowi i jego stali mieszkańcy nie podejrzewają nawet, jaką odgrywają rolę w hotelowych zagadkach.

Elizabeth próbuje rozwikłać kolejną łamigłówkę. Podejrzewa, że zimą Gracella nie została pokonana na zawsze, że może powrócić i znów spróbować zaszkodzić Norbidge'owi. Wraz z Freddie'm podejmują się rozwikłania zagadki magii Hotelu Winterhouse.

Książka z mnóstwem tajemnic, które ostatecznie zostają wyjaśnione. Mroczne momenty przeplatają się z wesołymi, anagramowe zagadki z beztroskim czasem spędzanym na łyżwach czy nartach.
To wspaniałą historia dla młodszych czytelników, która może też spodobać się i dorosłemu czytelnikowi.
Dla mnie dodatkowym smaczkiem były wymienione tytuły innych fajnych książek dla dzieci i młodzieży, które Elizabeth czytała lub polecała gościom hotelowym.
Bardzo dobre zakończenie serii.

Niestety jest to już ostatnia część trylogii, żałuję, że już ta saga za mną.

🏰 Bardzo miło spędziłam przy niej czas. Może nie jest to lektura bardzo ambitna, ale ma wiele innych atutów.

🏰 Najważniejszym to akcja, która potrafi wciągnąć czytelnika od pierwszych stron!

🏰 Język przyjemny w odbiorze, mimo że lektura skierowana jest do nieco młodszych czytelników, język nieinfantylny.

🏰 Potrafiąca również zaskoczyć, wywołać uśmiech na buzi czytelnika, czasami rozdrażnienie, kalejdoskop emocji towarzyszył mi przy czytaniu tej lektury.

W tej części wszystko zaczyna się od niezwykłego egzemplarza zamkniętego od bardzo dawna w pokoju 333. Elizabeth wraz Freddim wspólnie starają się rozwiązać zagadkę, pozostawioną przez przodków dziewczynki. Czego może dotyczyć ta rodzinna tajemnica? Dlaczego była skrywana tak długo? Jakie skutki może za sobą nieść?

Lektura z pewnością warta przeczytania przez młodszych czytelników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z trudniejszym czytaniem. Na pewno zostaną wciągnięci do świata pełnego przygód i zagadek. Gorąco polecam!

Niestety jest to już ostatnia część trylogii, żałuję, że już ta saga za mną.

Trzecia część Hotelu Winterhouse - czy trzymała się na poziomie pozostałych?

Wszystkie części są na takim bliskim poziomie, że aż bez sensu oceniać, która jest lepsza. Jak chodzi o to w jakim tempie dzieje się akcja - mogła być szybsza, ale nie przeszkadzało mi to, że lekko się ciągnęła. Samą książkę tak szybko i lekko się czyta, że praktycznie tego nie odczułam.

7/10

PS. Pod koniec lekko się wzruszyłam, a samą serię uważam za wartą przeczytania :)

Trzecia część Hotelu Winterhouse - czy trzymała się na poziomie pozostałych?

...

Książka jest gruba, ma ponad 400 stron, a akcja toczy się trochę za wolno. Motywy zła, czarnej magii, śmierci....dobrze, ze chociaż pod koniec książki (ostatnie 3 rozdziały) wszystko się wyjaśniło i czytelnik nie pozostaje po jej przeczytaniu z wrażaniem "niedopowiedzenia", niewyjaśnienia pewnych faktów. Polecam dla dzieci starszych (9+) ze względu na mnogość faktów, osób, genealogii oraz motywów zła, śmierci i czarnej magii. Plus tej pozycji jest też taki, że wszystko dobrze się kończy :)

Trzeci tom z cyklu. Nadal w hotelu Winterhouse dzieje się magia, a główna bohaterka - Elizabeth musi przeciwstawić się złu. Najgorsze, że nastolatkę też pociągają czarodziejskie sztuczki. Czy dziewczynka temu podoła?
Dla miłośników fantastyki z motywami czarnej magii. Doceniam język tego cyklu, literackie sformułowania, płynną narrację. Książka jednak nie jest specjalnie odkrywcza ani bogata psychologicznie.

Trzeci tom trzyma poziom dwóch poprzednich. Mimo, że schemat jest ten sam: Elizabeth musi rozwiązać pewne zagadki, rozszyfrować pewne znaki, pojawiają się nowi bohaterowie, a ci już znani czytelnikowi nie rozwijają się jakoś szczególnie, to jednak czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Świetna, mądra rozrywka nie tylko dla młodszej młodzieży.

Naprawdę ok,przyiemna nie rożni sie zabardzo od poprzednich częśći.Minus to ciągnięcie się

Dodaj cytat z książki Zagadka hotelu Winterhouse