Robin. Biografia Robina Williamsa

2018-11-14
2018-11-14
2018-05-15
Maciej Studencki
aktor biografia depresja film kariera kino literatura faktu Oscar relacje rodzinne samotność sława uzależnienie życie prywatne życie towarzyskie

Wielka improwizacja

smutna historia pozornie wesołego człowieka

smutna historia pozornie wesołego człowieka

Chyba spodziewałam się po niej czegoś innego. Ogromna szczegółowość, dla mnie za ogromna... Nie wiem czy polubiłam Williamsa.

Bardzo szczegółowa i lekko napisana.

Bardzo szczegółowa i lekko napisana.

Nie sposób ocenić czyjegoś życia. Sięgnełam po nią z polecenia i skończyłam w 1/5 - z każdą stroną czułam, że coraz bardziej nie lubię Williamsa.
Może kiedyś do niej wrócę i doczytam, teraz zdecydowanie nie.

Może kiedyś do niej wrócę i doczytam, teraz zdecydowanie nie.

[...]
"A gdy się pocieszysz, zawsze się w końcu pocieszamy, będziesz zadowolony z tego, że mnie znałeś. Będziesz zawsze moim przyjacielem. Będziesz miał ochotę śmiać się ze mną. Będziesz od czasu do czasu otwierał okno – ot, tak sobie, dla przyjemności. Twoich przyjaciół zdziwi to, że śmiejesz się, patrząc na gwiazdy. Wtedy im powiesz: „Gwiazdy zawsze pobudzają mnie do śmiechu”. Pomyślą, że zwariowałeś."
Zrobiłem ci brzydki figiel.
*fragment z "Małego Księcia"
[...]
„Wojna nie polega na tym, że słodko i zaszczytnie jest umierać za ojczyznę. To brutalna impreza, nie taka, jak pokazują w filmach. Ludzie tam umierają, samotnie i w żałosnych okolicznościach.”

Trochę czasu upłynęło od momentu opublikowana biografii Robina Williamsa zanim po nią sięgnęłam, ale wiedziałam że muszę ją przeczytać i w końcu trafiła w moje ręce. Była warta czekania. Poruszająca książka, bardzo emocjonalna, od śmiechu do łez w zaledwie kilka zdań.
POLECAM !

[...]

Trochę przydługa, to na pewno nie jest książka na jedno posiedzenie, nawet jeśli styl autora mocno wciąga. Sporo faktów i informacji, których nie wiedziałam. Ostatnie rozdziały, trochę złamały mi serducho

Bardzo lubię tego aktora. Uwielbiam jego grę i większość filmów, które z nim widziałam. Bardzo fajnie było poznać go bliżej i zobaczyć, co w nim faktycznie siedziało.
Co mnie zdziwiło w tej książce to to, jak krytycy oceniali moje ulubione z nim filmy!
Robinie - miło było Cię poznać. Szkoda, że już Cię nie ma wśród nas...

Robinie - miło było Cię poznać. Szkoda, że już Cię nie ma wśród nas...

Poruszająca biografia człowieka, który kochał bawić ludzi. Sam zmagał się z demonami, które doprowadziły do tragedii.

Świetnie napisana biografia jednego z moich ulubionych aktorów. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Robina.

Trudno mi coś napisać o tej książce. Nie wciągnęła mnie, ale CZY to wina autora czy może raczej rozczarowanie życiorysem Robina? Jednak chyba zarzucę autorowi, że nie kupił mnie swoją historia o życiu Robina. Wszystko było jakoś pobieżnie, nieskładnie opisane. Przystankami były poszczególne rolę filmowe. Ogólnie dużą koncentracja na karierze, ale może nie da się inaczej pisać o takiej postaci?
Książkę czytało się ciężko i po lekturze niektórych komentarzy muszę się zgodzić, że polskie tłumaczenie jest kiepskie - czuć toporność w czytanym tekście.

• Biografie
  • Biografia