Książka Roku 2018

Gordian

Cykl: Grzech (tom 1)
Wydawnictwo: NieZwykłe
karollllllla

Pikantna. Mroczna. Mocno erotyczna powieść. Gordian zawsze stawia na swoim. Jest trenerem sztuk walki, studentem inżynierii, mężczyzną, któremu nie oprze się żadna dziewczyna. Z wyjątkiem nowo poznanej, przybranej siostry – Kiry, której zdobycie stanowi dla niego nie lada wyzwanie. Gordian skrywa mroczne tajemnice. Zbrodnia, której się dopuścił trawi go od środka. Seks wydaje się być...

Pikantna. Mroczna. Mocno erotyczna powieść.

Gordian skrywa mroczne tajemnice. Zbrodnia, której się dopuścił trawi go od środka. Seks wydaje się być najlepszym sposobem na rozładowanie buzujących w nim emocji, lecz czy wystarczającym? Czy każdy grzech można odkupić? Czy rany z przeszłości mogą się zabliźnić na dobre? Czy dwoje poranionych przez życie ludzi powinno być razem?

źródło opisu: niezwykłe

źródło okładki: niezwykłe

Wioleta Sadowska | 2019-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2019

"Diabeł nigdy nie śpi".

Uwielbiam takie zaskoczenia. Melissa Darwood w swojej najnowszej książce pokazała swoim czytelnikom zupełnie nową twarz. Twarz pełną wyuzdanego seksu, pikantnych scen wyzwalających skrajne emocje oraz mrocznych instynktów, które często staramy się ukryć sami przed sobą. Grzeczne dziewczynki czytają romanse, złe przeczytają "Gordiana".

Melissa Darwood to ukrywająca się pod pseudonimem polska pisarka, pochodząca z małego, ale jakże urokliwego miasteczka w środkowej Polsce. Romantyczna dusza, kochająca przyrodę, zwierzęta i książki. Swoją twórczość kieruje do czytelniczek młodych duchem, spragnionych romantyzmu i intensywnych emocji. "Gordian" to pierwszy tom serii "Grzech".

Gordian to student inżynierii i trener sztuk walki, który niesie w swoim życiu bagaż traumatycznych przeżyć. Bohater jest niezwykle atrakcyjnym mężczyzną, któremu nie oprze się żadna kobieta, co oczywiście nagminnie wykorzystuje. Gdy poznaje przybraną siostrę Kirę, stara się zdobyć ją...

itysiek_reads | 2019-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2019

Melissa Darwood to pisarka powieści dla kobiet i młodzieży, tworząca pod pseudonimem. Pochodzi z niewielkiej leśnej miejscowości w środkowej Polsce. Jej książki cechują lekki styl, charakterni bohaterowie, nieprzewidywalność fabuły i romantyczność. Autorka debiutowała w 2013 roku bestsellerową powieścią z gatunku young-adult „Larista”. Pozostałe wydane książki autorki to „Pryncypium”, „Luonto”, „Tryjon” i „Guerra”. Powieść „Gordian - grzech” jest pierwszym tomem serii erotycznej, jaki wyszedł spod pióra pisarki [opis pochodzi z książki].

Gordian jest niebezpieczny. Faceci się go obawiają, a kobiety nie mogą mu się oprzeć. On również nie ma problemu z szybkim seksem i zaspokojeniem swojego pragnienia. Bierze co chce i zawsze jest pewny siebie. Jednak ten facet skrywa mroczny sekret… Zabił człowieka i nie czuje żadnych wyrzutów sumienia. Głosy w swojej głowie zagłusza seksem, ale na jego drodze pojawia się Kira, która nie reaguje na niego tak, jak mógłby się spodziewać. Za wszelką...

Pistacia_Vera | 2019-02-12
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 12 lutego 2019

Zaskoczyła mnie autorka. zaskoczyła pozytywnie. po poprzednich książkach skierowanych raczej do nastoletnich czytelników napisała coś dla dorosłych. to erotyk z naprawdę częstymi opisami czynności seksualnych ale w tej historii jest też schowana inna historia opowiadająca o czymś więcej niż niepohamowany apetyt na seks. czyta się błyskawicznie i tu mam zastrzeżenie do wydawnictwa, bo tom pierwszy jest zdecydowanie za krótki i może lepiej byłoby zamknąć te historie w jednym tomie niż rozwlekać ją na trzy. pozycja dla fanów erotyków z nutką fantastyki.

Bum... Bum... Bum... Slyszycie ten dźwięk? To ja walaca głową w ściane aby zapomnieć o tym co właśnie przeczytałam. Nawet jeśli miałoby się to skończyć wstrzasnieniem mózgu to będzie warto.

Bardzo rzadko sięgam po książki polskich autorów. One zwyczajnie do mnie nie przemawiają, brakuje im tego wyjątkowego CZEGOŚ co mają w sobie dzieła takich genialnych twórczyn jak VI Keeland, Penelope Ward, K. Bromberg, Katy Evans czy Jennifer L. Armentrout. I bynajmniej nie mam tu na myśli genialnej ścieżki marketingowej oraz reklamy. To po prostu wyczucie smaku, stylu oraz umiejętność odroznienia zwykłego prostackiego pornola od literatury erotycznej dla kobiet. Dlaczego więc to sobie zrobiłam? Dlaczego sięgnęłam po "Gordiana"? Może zwyczajnie jestem masochistka i lubię sprawiać sobie ból? A tak na serio to po prostu staram się od czasu do czasu dać szansę swojej krajance, z czystej ciekawości nawet aby sprawdzić czy coś idzie ku lepszemu. Niestety póki co czarna dziura nicości...

Zacznijmy...

Melissa Darwood w nowym, pikantnym wydaniu!

Gordian to gorąca, mroczna, nieprzewidywalna i rozpalająca zmysły powieść. Jeśli szukacie książki z oryginalną fabułą, świetnymi, realistycznymi bohaterami i zakończeniem, które totalnie was zaskoczy, to ta książka jest dla Was. Musicie ją przeczytać!

kasia_recenzuje | 2019-01-04
Na półkach: Patronaty, Posiadam, Przeczytane

"- Ja pieprzę! - odstawia wodę, wyrywa mi z rąk ręcznik i zakrywa nim piersi.
- Czytasz w moich myślach. - Podchwytuję jej spojrzenie i uśmiecham się znacząco.
- Jezu, ty naprawdę myślisz tylko jednym. - Wyciera bluzkę.
- Nie tylko. Chociaż lubię o tym myśleć, a jeszcze bardziej to robić. I nic na to nie poradzę, że tak na mnie działasz. To jest silniejsze ode mnie."

Gordian jest przystojnym mężczyzną, w którym płynie polsko-grecka krew (co chyba trochę wyjaśnia jego temperament?;)). Na co dzień jest trenerem sztuk walki, dodatkowo studiuje inżynierię. Ma pomysł na własny biznes. Seks, czekolada, krav maga - to dla niego obowiązkowe trio. Nie ma na tym świecie kobiety, która będzie w stanie mu się oprzeć. Do czasu, gdy na jego drodze staje Kira, młoda dziewczyna, która całkiem nieźle sobie radzi z workiem bokserskim ;). Jest odporna na wszechobecny testosteron Gordiana, a jego duma nie potrafi tego zaakceptować. Gordian jest facetem, który ma wszystko pod kontrolą, za wyjątkiem...

motheroftworeads | 2019-01-26

„Wyrządzoną krzywdę można wybaczyć, ale nie zapomnieć.”

Gordian to przystojny, mega gorący mężczyzna, który na codzień jest trenerem sztuk walki. Studiuje inżynierię i właśnie z tym kierunkiem ma pomysł na własny biznes. Nie zamierza się z nikim wiązać, a seks traktuje jako dobrą zabawę. Kobiety nie mogą mu się oprzeć, co bardzo chętnie wykorzystuje. Do czasu, kiedy na jego drodze staje Kira. Silna, charakterna kobieta trenująca kickboxing. Dziewczyna wcale nie jest zainteresowana Gordianem i wyraźnie opiera się jego urokowi. Gordian jest nieco zdezorientowany takim obrotem spraw, a zdobycie Kiry stanowi dla niego wyzwanie. Żeby nie było zbyt kolorowo, przez zbrodnię której dopuścił się w przeszłości Gordian, dręczą go demony, nad którymi nie jest w stanie w pełni zapanować. Czy Kira będzie jego lekarstwem i pomoże mu się od nich uwolnić?

„Gordian” to moje pierwsze spotkanie z autorką. Książkę czytało się błyskawicznie, nie jest to grube tomisko bo ma niecałe 300 stron. Ale...

Rozchełstana Owca | 2019-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2019

O żesz Ty tam i z powrotem! Myślałam, że pani Melissa już mnie nie zaskoczy, a jednak! Co jak co, ale czegoś takiego po „Gordianie” to ja się zupełnie nie spodziewałam!

To może po kolei. Uwielbiam język jakim posługuje się autorka. Jest on lekki i przyjemny do czytania nawet nocą, a ostatnio właśnie wieczorami przypadają mi chwile z książką. Akcja jest konkretna, nie żadne flaki z olejem, a do tego bohaterowie są różnobarwni – nie zależnie od tego czy są oni na pierwszym czy też drugim planie. Faktem jest, że to książka zdecydowanie 18 +, więc kochani, schowajcie ją dokładnie przed dziećmi 🙂

Na całość zapraszam tutaj ----> https://rozchelstanaowca.pl/2019/01/gordian-melissa-darwood/

zaczytana_opisana | 2019-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2019

Gordian to przystojny, inteligentny mężczyzna, który wie czego chce i wie jak to zdobyć. Potrafi uwieść każdą kobietę, z którą chce się dobrze zabawić. Jednak jego przybrana siostra Kira, nie jest taka jak inne. Wie gdzie postawić granice i ma zupełnie inne plany odnośnie ich znajomości. Bohater ma swoje demony, z którymi nie jest wstanie sobie poradzić. Złe doświadczenia z przeszłości wywarły na niego wielki wpływ, co odbija się na codziennym życiu. Konsekwencje zbrodni, której się dopuścił odbijają się na nim do tej pory. By je zagłuszyć oddaje się przyjemnością. Jednak czy seks jest dobrym sposobem na radzeniem sobie z problemami?

Książka, która jest niezwykle pikantna. Nie brakuje w niej jednak pewnej głębi, która pozwala lepiej poznać bohaterów i spojrzeć na nich z zupełnie innej strony. Gordian to mężczyzna, który wiele przeszedł i mimo, że wydaje mu się, że seks potrafi wymazać wszystkie problemy, wie że jest to tylko chwilowe. Bowiem, aby coś zmienić w swoim życiu musi...

Kalew | 2019-01-16

Co to była za książka!? Nie mogłam się od niej oderwać. Nie czytam wielu erotyków, boję się rozczarowań, schematów. Tutaj wszystko było świeże, wciągające, seksowne. Czytałam z wypiekami na twarzy. Czekałam na tę pozycję, bo to jedna z moich ulubionych autorek. To jej pierwsza powieść erotyczna i jak dla mnie bomba! Było ostro, tajemniczo, a przede wszystkim dało się poczuć chemię między bohaterami. Dostałam książkę dzisiaj rano, czytałam cały dzień, bo nie mogłam się oderwać. Polecam jeśli lubicie pikantne sceny i niebanalnych bohaterów.