GORDIAN. Grzech i Kara

Okładka książki GORDIAN. Grzech i Kara Melissa Darwood
Okładka książki GORDIAN. Grzech i Kara
Melissa Darwood Wydawnictwo: Melissa Darwood Cykl: Gordian (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Gordian (tom 1)
Melissa Darwood
2023-02-13
2023-02-13

Próbowałam czytać, próbowałam słuchać i nie dałam rady zakończyć. Książka tandetna, fabuła płytka. Główny bohater, którego ego sięga kosmosu. Postacie poboczne nie tak płytkie jak Gordian lecz płaskie. Taki erotyk byle jaki.

Tego nie da się czytać dotarłam do 48 strony, pojawił się temat szatana. Dawno czegoś tak porąbanego nie czytałam.

Z pierwszym tomem powieści autorki przepadłam wciągnęłam się strasznie w losy Gordiana i Kiry.
Bohaterowie z charyzmą,ciekawi.
Styl pisarski ma pisarka bardzo dobry,a pióro fajne.
Mocna,rewelacyjna to erotyczna lektura.

Bohaterowie z charyzmą,ciekawi.
Styl pisarski ma pisarka bardzo dobry,a pióro fajne.
Mocna,rewelacyjna to erotyczna lektura.

Miałam mieszane uczucia czytając ta książkę , już nawet chciałam ja odłożyć , ale nie …mówię dam jej szanse …no i powiem wam bomba . Nie spodziewałam się takiego obrotu , facet który bzykał każda , twierdził ze się nie zakocha , że miłość nie istnieje . A tu nagle spotkał ja i powoli , nieświadomie zmienił zdanie . Ona go odmieniła , On dzięki niej się zmienił . Końcówka wyjaśniła całe jego zachowanie . Na prawdę tego nie przewidziałam . Jak zawsze Melissa nas zaskakuje oczywiście pozytywnie .

Bardzo lubię książki tej autorki, jednak najbardziej te z dużą dawką humoru. Tę jednak również polecam - może nie jest wybitna, ale nie jest zła.

👍

👍

Na początku ciężko mi szła ta powieść, ale głównie dlatego, że nastawiłam się na lekki, zabawny romans, a Gordian to powieść nieco cięższego kalibru. Słuchałam audiobooka w którym połączono oba tomy, więc nie jestem pewna, gdzie kończy się pierwszy, a zaczyna drugi, więc oceniam jako całość.
Melissa zawsze przemyca poważniejsze wątki do swoich romansów, tutaj jednak bym powiedziała, że cała powieść jest przez ten trudny temat zdominowana, więc jeśli sięgamy po tę książkę licząc na namiętny erotyk, to się zaskoczymy.
Żeby nie zdradzać za wielu szczegółów określiłabym powieść o Gordianie jako powieść o toxic masculinity, toksycznej męskości, której główny bohater jest przykładem, czy wręcz symbolem. Zamiast czerpać siłę ze swojej męskości, wbrew swoim przekonaniom i pozorom, tak naprawdę to zjada ona go od środka, tworząc z niego tylko cień osoby, którą mógłby być, osoby którą widzą w nim najbliższe mu kobiety.
Momentami nieco przeciągnięta, trochę jakbym czytała Czornyja przy niektórych wątkach, mam wrażenie, że gdzieś tam autorka się za bardzo zapętla w swoich pomysłach na fabułę, ale całość interesująca i wyróżniającą się na tle podobnych tytułów.

Z 7 przeczytanych książek Darwood ta mi najmniej przypadła do gustu. Znam Melissę z bardzo dobrego poczucia humoru, tutaj tego nie ma. Do tego ilość wulgaryzmów i ciętego języka robi treść niesmaczną. Zaś sam Gordian jako bohater, mimo wielu sporych trudności nie przekonał mnie. Kolejna rzecz fabuła popłynęła w dość dziwną stronę z tymi fragmentami Gordiana mówiącego sam do siebie.

Czytałam różne książki Melissy Darwood,ale ta jest inna. Zagmatwana i bardzo pokręcona. Bardzo długo się rozkręca, żeby w końcu ok. 50 stron przed zakończeniem coś się ciekawego zadziało.

Czytałam ją bardzo długo, a z reguły pochłaniam takie książki w krotkim czasie.Cała historia głównego bohatera jest dla mnie dziwna i pokręcona. Owszem jest pikantnie, ale zabrakło mi ciętych ripost i zabawnych momentów, które zazwyczaj spotykałam w książkach tej autorki.

Większość książki jest faktycznie o tytułowym Gordianie i o jego problemach oraz o tym jak próbuje z nim walczyć, jak dla mnie w chory sposób. Druga część jest o jego relacji z główna bohaterką i tu tak naprawdę dopiero zaczyna być ciekawie. Samo zakończenie jest zaskakujące, choć trochę przewidywalne i oczywiście sprawia, że czytelnik zastanawia się co będzie dalej.

Owszem sama historia głównego bohatera porusza bardzo ważna sprawę, z którą boryka się zapewnie wiele osób ma świecie. Zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo o tym mówić i to widać po bohaterze. To co przeszedł jako młody człowiek odbija się na jego dorosłym życiu i myślę, że to jak próbuje poradzić sobie z własną słabością to widać na jego działaniach, zaspokajaniu własnych potrzeb. A to jak to robi to dla mnie jest chore, ale z drugiej strony współczuję mu, że nie potrafi inaczej.

Mam nadzieję, że II cześć jest lepsza,bo ta mnie trochę zawiodła.

Gordian jest przystojnym mężczyną, trenerem walk, inżynierem. Nie oprze mu się żadna kobieta z wyjątkiem Kiry, córki męża swojej matki. Swoje frustracje rozładowuje z pomocą mocnego seksu. Zdobycie Kiry stanowi dla niego nie lada wyzwanie. Mocno erotyczna powieść, ale nie tylko. Warto przeczytać.