Mów szeptem

literatura młodzieżowa
Wydawnictwo Kobiece
2019-01-30
2019-01-30
chłopak dorastanie dziewczyna literatura dla młodzieży literatura polska niebezpieczeństwo problemy młodzieży samotność spotkanie szkoła
Inne

Bardzo fajną historyjka o miłości dwojga młodych ludzi. Nic nadzwyczajnego, próba zrobienia z tego kryminału średnio udana, jednakże bardzo szybko i żwawo się czyta. Ogólnie polecam, lektura na jeden, góra dwa wieczory.

Pani Agnieszka jest cudowną pisarką jedną z moich ulubionych,jej piórem się zachwycam śliczne ma,ładnie pisze swoje powieści, jest lekkie.
Pochłonięta byłam tą wspaniałą,uroczą książką młodzieżową,którą jestem bardzo wzruszona,wciągnęła mnie.

Uważam ze ta książka powinna być lektora obowiązkowa , na liście lektor obowiązkowych jest zbyt mało literatury współczesnej . Książka którą powinien przeczytać każdy nastolatek , zwłaszcza taki żyjący w bańce niczym w bajce któremu się wydaje że świat jest super i wszystko jest zawsze piękne . O inności i tolerancji , bardzo trudnych relacja dorastającej młodzieży . Do tego dochodzi temat spektrum autyzmu , i zespołu stresu pourazowego . Przewija nam się wątek wczesnego niechcianego rodzicielstwa i bycia nie kochanym dzieckiem . Książka wzruszająca do łez i przejmująca do tego jeszcze dochodzi niezły wątek kryminalny . Zdecydowanie Polecam

Czy można słyszeć kolory? Czy dwie młode, doświadczone przez życie mogą poradzić sobie z trudnościami losu?

„Mów szeptem” to opowieść o dwóch młodych osobach, które borykają się z licznymi problemami. Książka jest poruszająca, momentami zaskakująca, a przede wszystkim bardzo wciągająca.

Witek jest ponadprzeciętną osobą, która słyszy kolory. Jest on bardzo inteligentny i zamknięty w sobie. Na co dzień mieszka z babcią, która jest alkoholiczką i nie interesuje się niczym poza pełną butelką.

Magda, dziewczyna bardzo tajemnicza, która skrywa pewną tajemnicą. Jest skrytą osobą, a jedyne co ją wyróżnia spośród rówieśników, to kolorowe i niecodzienne stroje.
Wspólne rozmowy mocno ich do siebie zbliżają, a zbrodnia, w którą zostają wplątani udowadnia, jak wiele ich łączy.

Książka jest bardzo dobrze napisana, sprawia, że chce się przeczytać ją jak najszybciej. Ta wyjątkowa historia nastolatków na długo zapada w pamięć. Wątek kryminalny pojawia się dość niespodziewanie i zaskakuje swoim finałem.

„Mów szeptem” to książka młodzieżowa, która jest warta przeczytania. Wywarła na mnie ogromne wrażenie i pokazała, że życie nie dla wszystkich może być łaskawe.

"Mówisz, że kochasz deszcz, a rozkładasz parasolkę, gdy zaczyna padać. Mówisz, że kochasz słońce, a chowasz się w cieniu, gdy zaczyna świecić. Mówisz, że kochasz wiatr, a zamykasz okno, gdy zaczyna wiać. Właśnie dlatego boję się, kiedy mówisz, że mnie kochasz."

Sięgając po tę powieść spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Liczyłam na gorzką historię o niedostosowanych społecznie bohaterach, a dostałam przeciętne czytadło, w dodatku dość infantylne... Największym minusem tej książki jest kreacja bohaterów. Ciężko mi było uwierzyć, że tacy ludzie mogą istnieć w rzeczywistości. Miałam wrażenie, że sama autorka ma z tym problem, bo zbyt szczegółowo próbuje przekonać czytelnika o tym, jakie są postacie i dlaczego tak a nie inaczej się zachowują. Dotyczy to tak naprawdę wszystkich bohaterów. Czytając książkę wolę sama wyciągać wnioski, nie lubię jak autor traktuje czytelnika jak kogoś, komu trzeba wszystko kilka razy wyjaśniać. Autorka stara poruszać trudne tematy, ale robi to nieumiejętnie. Na pewno plusem książki jest to, że czyta się ją szybko i lekko. Najlepiej też samemu się przekonać czy jest to książka dla was. Ja jej nie polecam, ale też nie odradzam. Jestem gdzieś pośrodku i dlatego taką też ocenę wystawiłam.

Kolejna super książka tej autorki. Fajna historia z wątkiem kryminalnym. Wkurzający główny bohater ale idealnie pasuje do tej historii.

Totalny DNF. Prawdopodobnie inspirowane wyobrażeniami 14 letniego chłopca o seksie. Dwie gwiazdki za kreatywność tych opisów, ponieważ nawet ja nie wymyśliłabym czegoś tak głupiego a zarazem niedorozwiniętego. Polecam jeżeli ktoś nie ma co ze sobą zrobić w życiu.

Kolejna lekka książka obyczajowa z wątkami delikatnie kryminalnymi. Czyta się bardzo szybko. Dobra na oderwanie od rzeczywistości po cięższej lekturze.
Fabuła i bohaterowie raczej nieskomplikowani.
Jedyna rzecz której mogłabym się czepić to postać pani psycholog, która zdecydowanie sama powinna uczęszczać na jakąś terapię. Bardzo dziwna bohaterka, której czyny i przemyślenia były co najmniej... dziwne.
Jeśli szukacie lekkiego czytadła na długie jesienne wieczory i nie macie zbyt wielkich oczekiwań co do treści, możecie sięgnąć po tę książkę.

Fabuła i bohaterowie raczej nieskomplikowani.

• Przeczytane w 2019