Świąteczny list

Tłumaczenie: Juliusz Poznański
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
The Christmas Eve Letter: A Time Travel Novel
aleqsia

Nasycona magią świąteczna opowieść o niezwykłej podróży w czasie. Czy jedna odważna kobieta może wywołać świąteczny cud, ocalić tragiczną miłość i pokonać przeznaczenie? Magiczna świąteczna opowieść o miłości, której nie może pokonać czas Pewnego dnia 30-letnia Eve Sharland natrafia w sklepie z antykami na mosiężną latarnię, w której znajduje list z 24 grudnia 1885 r. Zaskoczona odkrywa, że...

Magiczna świąteczna opowieść o miłości, której nie może pokonać czas
Pewnego dnia 30-letnia Eve Sharland natrafia w sklepie z antykami na mosiężną latarnię, w której znajduje list z 24 grudnia 1885 r. Zaskoczona odkrywa, że zaadresowano go do osoby o imieniu Evelyn Sharland, mieszkającej w Nowym Jorku.
Kiedy wieczorem Eve odczytuje treść listu, poznaje poruszającą historię tragicznego romansu sprzed stu lat. Postanawia spełnić prośbę zapisaną w liście i zapala latarnię. Nagle, ku swojemu zdumieniu, przenosi się do oprószonego śniegiem Nowego Jorku z 1885 roku.
Splot niezwykłych wydarzeń sprawia, że Eve zostaje uwikłana w historię, w którą zamieszana jest jedna z najpotężniejszych nowojorskich rodzin tamtych czasów. Poznaje też przystojnego detektywa, który będzie podążał jej śladem.
Czy Eve zdoła wrócić do swojego życia, nawet jeśli będzie musiała zmienić przeznaczenie?

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/swiateczny-list/

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/swiateczny-list/

AZorka | 2018-11-25

Ocena dobra, bo książka ma mieć świąteczną atmosferę i tę charakterystyczną otoczkę- i ma. Jest również mój ukochany w romantycznych powieściach wątek podróży w czasie.
Eve odnajduje w zabytkowej latarni ręcznej w antykwariacie list miłosny z 1885r zaadresowany do niej samej. Przeczucie podpowiada jej, iż może być on czymś, co odwróci złą passę w jej życiu. Po zapaleniu światełka latarnia przenosi ją do dziewiętnastowiecznego Nowego Yorku. Tam podczas poszukiwań swej przodkini wplątuje się w zawiłe intrygi oraz poznaje przystojnego, choć nieco enigmatycznego detektywa.
Zacznę od minusów. Jak na ówczesne konwenanse to nowojorska socjeta dziwnie przychylnie patrzy na dziwnie zachowującą się nieznajomą. Kręci się z różnymi mężczyznami, włóczy wieczorami po podejrzanych dzielnicach, jej sposób bycia jest, jak na tamte czasy, wyjątkowo wyzywający. I budzi najwyżej lekkie osłupienie. Troszkę to naciągane i nierealne. Sama końcówka to już takie trochę zamiecenie na szybko okruchów po...

onlypretender | 2018-12-11

• "Świąteczny list" ujął mnie przede wszystkim klimatem, a także możliwością przeniesienia się w czasie i poczucia na własnej skórze atmosfery dawnego Nowego Jorku.
• Warto przeczytać tę książkę, ponieważ jest wyjątkowa, ma w sobie specyficzną magię, a równocześnie można przy niej odpocząć.
• To także piękna historia wielkiej miłości, której nie straszny czas.
Więcej: www.onlypretender.pl

Anna Baj | 2018-12-10