Świąteczny list

2018-11-16
Juliusz Poznański

Taka fajna bajka dla starszych czytelników. Bardzo wciąga. Polecam

Taka fajna bajka dla starszych czytelników. Bardzo wciąga. Polecam

Piękna i magiczna . Kocham XIX wiek i wszystko co z nim związane , więc książkę również pokochałam . No i uwielbiam listy w powieściach oraz jej klimat .

Uwielbiam połączenia współczesności z minionymi już wiekami. Fabuła wykreowana przez autorkę bardzo do mnie trafiła :)
Ja się raczej nad romansami nie zachwycam, ale ten bardzo mi przypadł do gustu i będę się zachwycać (kto i zabroni ;))

"Świąteczny list" to pierwsza książka z serii Time Travel Novel autorstwa Elyse Douglas.
Historia zaczyna się 2016 roku w Nowym Jorku.Poznajemy tam kobietę, która swoją magiczną przygodę zaczyna od wizyty w osobliwym sklepie z antykami.To właśnie tam nasza bohaterka znajduje starą latarnię z zaadresowanym do niej listem.Po przeczytaniu jego treści niespodziewanie przenosi się do 1885 roku.Do miejsca ,gdzie czeka ją nie tylko nowa rzeczywistość i walka o przetrwanie ale też przystojny nieznajomy i romantyczna przygoda…

Przyznaję się, że takiego romansu z trzymającą w napięciu historią, w której nie brakuje dowcipu i intryg szukalam.Autorka świetnie wykreowała fabułę i oprawiła w jeszcze bardziej stylową ramę.W niej zas umieściła mega sympatycznych i wiarygodnych bohaterów żyjących na tle lat osiemdziesiątych XIX wieku.Lat kiedy kobiety były definitywnie postrzegane jako obywatele drugiej kategorii.Naszej Eve, zaś przeszło się z tym zmierzyć i podjąć wiele trudnych decyzji, które niewątpliwie zmienią jej życie.

"Świąteczny list" to świetna książka dla kobiet, które w mroźne wieczory lubią rozgrzać serce zagadkowo miłosną historią.

Początek dobrze się zapowiadał, lubię motyw przenoszenia się w czasie. Ale tu coś nie zaskoczyło nie wciągnęła mnie. Wg mnie za dużo zbędnych opisów i brak magii, którą obiecuje okładka.

Bardzo sympatyczna powieść. Ciekawie poprowadzona fabuła. Czytając, byłam pewna że losy głównej bohaterki inaczej się potoczą. Ale ta "zmyłka" wyszła książce na dobre i stała się bardziej ciekawa. Jeśli lubicie motyw przenoszenia się w czasie to jest to książka dla Was!

Opis książki mnie zaciekawił, choć przyznam, że to nie moje klimaty. Niby ok, ale czegoś mi brakowało. Wg mnie za dużo zbędnych opisów, które niczego nie wnoszą. Historia mega przewidywalna, co też nie działa na korzyść. Plus za oddanie fajnego klimatu tamtych czasów.

Pomysł na fabułę świetny. Końcówkę przewidziałam. Polecam na prezent dla mamy, która od czasu do czasu czyta

Coś zupełnie innego biorąc pod uwagę "tradycyjne" świąteczne ksiązki o tematyce obyczajowej. Motyw podrózy w czasie baardzo mi się podobał! :)

Autorzy przykładają mnóstwo uwagi do szczegółów. Dokładnie opisują wszystkie niuanse, począwszy od architektury, obyczajności, a skończywszy na elementach ubioru czy opisach wnętrz. dodać trzeba, że opisów nie ma zbyt dużo, są sumiennie przygotowane, ale podane w formie koncentratu pobudzającego wyobraźnię. Całość tworzy niesamowity klimat i pozwala przenieść się w czasie wraz z bohaterką.

"Świąteczny list" to wspaniała przygoda i podróż w czasie. Niezwykle pouczająca wycieczka po XIX wieku, czasach, w których kobiety były uprzedmiotawiane, pouczane i okryte nudnym parasolem nicnierobienia. Książka zmusza do myślenia, do docenienia tego, jak niewielka grupa kobiet wywalczyła niezależność i prawo do głosowania.

Akcent świąteczny to miłość. Czysta, nieskażona głupstwami i po wielu perypetiach pełna zaufania do drugiej osoby. Okazuje się, że drugą połówkę znajduje się prędzej czy później. Bo jeśli nie teraz, to może w przeszłości?

• Świąteczne

Elyse Douglas Świąteczny list Zobacz więcej