Mów szeptem

literatura młodzieżowa
Wydawnictwo Kobiece
2019-01-30
2019-01-30
chłopak dorastanie dziewczyna literatura dla młodzieży literatura polska niebezpieczeństwo problemy młodzieży samotność spotkanie szkoła
Inne

więcej Więcej

"Mów szeptem, jeśli mówisz o miłości"

Książka Agnieszki Olejnik opowiada historię dwójki młodych ludzi. Tak różnych, a jednak tak podobnych – samotnych, wyobcowanych, nieakceptowanych przez otoczenie i najbliższych takimi jakimi są.

Witek Malczyk to chłopak wcześnie osierocony przez rodziców, którego wychowywała babcia nadużywająca alkoholu. Dziewiętnastolatek kocha...

Ciekawa książka utrzymana w spokojnym klimacie. Bardzo fajnie napisane wątki.

Dlaczego to ma taką wysoką ocenę w serwisie? Tania okładka w tym przypadku perfekcyjnie zgrała się ze środkiem - schemat na schemacie, paranoja, ubytki w fabule, a konstrukcja bohaterów na poziomie równie złym co "365 dni". Czy poziom polskiej literatury dla młodzieży/młodych dorosłych naprawdę tak źle stoi, że ludzie zachwycają się czymś takim?
Wszystko tutaj jest...

Jestem mile zaskoczona. Polska autorka i tak świetnie
skrojona książka? Potem przeczytałam notkę biograficzna i już wiedziałam... nauczycielka. Porwało mnie przedstawienie widzenia świata kolorami i wnikliwe wejście w głowę kogoś ze spektrum autyzmu. Czasem aż bolało. Polecam.

Genialna książka. Genialna, cudowna, fantastyczna.
Wit i Magda - krótko mówiąc fascynujące postaci. Ich listy do siebie - piękne.
Również psycholożka pani Beata Kremczuk została ciekawie nakreślona, z tymi jej dość złożonymi motywami, z jakimi zaangażowała się w historię Magdy.
Ogólnie to świetnie czytać taką książkę ze świadomością, że wyszła spod pióra polskiej...

Po prostu pochłonęłam tę książkę. Z opisu spodziewałam się zwyczajnego romansidła, a książka okazała się być niezwykłą. Piękna więź między młodymi, skrzywdzonymi przez życie ludźmi.

Historia dwojga nastolatków "po przejściach", nie przystających do grupy rówieśniczej. W tle oczywiście miłość, zazdrość i wątek kryminalny. Zaskoczyła mnie postać pani psycholog, która z takim oddaniem angażuje się w pomoc nastolatkom. Powieść porusza trudny temat molestowania oraz urazów psychiki u młodych ludzi.

„Mów szeptem, jeśli mówisz o miłości”.

Agnieszka Olejnik przyzwyczaiła mnie już, że po Jej książki można sięgać w ciemno, że dotyczą przeciętnych ludzi lub kłopotu, z jakim można się spotkać w normalnym życiu. Nie inaczej było w przypadku "Mów szeptem", książki, która w plebiscycie portalu LubimyCzytać.pl została uznana Książką Roku 2019.

Wit (Witek) jest nastolatkiem z różnymi zaburzeniami, wśród których...

Bo jak w moje ręce wpadnie dobra książka no to mocnych nie ma.
Dzień czy noc nie ma znaczenia.
Czytam po prostu do ostatniej strony.
Z "Mów szeptem" Agnieszka Olejnik tak to właśnie było.
I nie jest to łatwa historia, Ale bohaterowie tej powieści głęboko poruszają serce i umysł. I na długo nie dają spokoju.
Witek i Magda to główni bohaterowie, jakże inni od współczesnych...

• 2019
  • 2020