Encyklopedia koni. Wszystko o pielegnacji koni.

Okładka książki Encyklopedia koni. Wszystko o pielegnacji koni. josee hermsen
Okładka książki Encyklopedia koni. Wszystko o pielegnacji koni.
josee hermsen Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk poradniki
poradniki
Wydawnictwo Olesiejuk
2006-05-01
2006-05-01
konie rasy hodowla

Bardzo fajna książka zarówno dla osób zaczynających przygodę z jeździectwem, jak i dla bardziej zaawansowanych fascynatów. Świetne zestawienie podstawowej wiedzy ubogacone pięknymi ilustracjami. Książka ma dwie części: o rasach oraz o pielęgnacji i sportach jeździeckich. Rasy są wspomniane pobieżnie i jest ich tylko kilka, ale powiedzmy, że te najpopularniejsze są opisane. Część druga jest bardzo merytoryczna i jest taką pigułką wiedzy o koniach i sporcie. Opisano tu skoki, powożenie, jazdę w stylu west, ujeżdżenie, ale nie zabrakło też wzmianki o WKKW, woltyżerce czy rajdach. Ostatni rozdział dotyczący zakupu własnego konia lub jego dzierżawy, na szczęście, podchodzi do tematu bardzo życiowo i odrobinę wylewa kubeł otrzeźwiającej, zimnej wody na głowę zapalonych jeźdźców - biorę to za plus.
Bardzo cieszy mnie rozdział o najpopularniejszych chorobach i przypadłościach, jakie dotykają konie.
Dwie gwiazdki zabieram tylko za ilustracje/ryciny: te wiem, że są konieczne, ale w niektórych momentach były trudne do analizowania, np. budowa anatomiczna konia mogła z powodzeniem być przedstawiona na fotografii prawdziwego kuca. Gwiazdkę również odbieram za zawiłe opisy ruchów konia czy opis węzła bezpieczeństwa - seria zdjęć w zupełności wystarcza. Opisanie takich elementów w sposób czytelny i zrozumiały jest niezwykle trudne i nie wiem czy potrzebne.

W ogólnym rozrachunku polecam serdecznie. Podstawowe informacje i piękne zdjęcia koni to wszystko, czego na początek pasjonat potrzebuje.

• Konie 🐎🐴

Dodaj cytat z książki Encyklopedia koni. Wszystko o pielegnacji koni.