Wyzwanie czytelnicze LC

Trzy życzenia

Cykl: Seria mazurska (tom 4)
Wydawnictwo: Znak Literanova
literatura polska
Gosia

NIE ZMIENISZ PRZESZŁOŚCI, NIE NAPISZESZ NOWEGO POCZĄTKU, ALE ZAWSZE MOŻESZ WYCZAROWAĆ NOWE ZAKOŃCZENIE. Kiedy Natalia trafia do starego dworu, zagubionego gdzieś na Mazurach, po raz pierwszy od długiego czasu czuje, że znalazła swoje miejsce. Samotna, pełna kompleksów dziewczyna nie może uwierzyć, że zaczynają się spełniać jej trzy największe życzenia. Gdy jednak w Marcinkach pojawia się...

Kiedy Natalia trafia do starego dworu, zagubionego gdzieś na Mazurach, po raz pierwszy od długiego czasu czuje, że znalazła swoje miejsce. Samotna, pełna kompleksów dziewczyna nie może uwierzyć, że zaczynają się spełniać jej trzy największe życzenia. Gdy jednak w Marcinkach pojawia się Damian – oschły, cyniczny i mroczny mężczyzna – Natalia znów traci nadzieję. Jest do niej zbyt podobny, dlatego rani najbardziej.

ŻEBY BYĆ SZCZĘŚLIWYM, NIE TRZEBA OSIĄGNĄĆ DOSKONAŁOŚCI, TRZEBA ZAAKCEPTOWAĆ WŁASNĄ NIEDOSKONAŁOŚĆ. DOPIERO WTEDY MOŻNA OTWORZYĆ SIĘ NA MIŁOŚĆ. TO WŁAŚNIE OBOJE MUSZĄ ZROZUMIEĆ.

Pachnący domowym chlebem prosto z pieca dwór Marcinki staje się bezpieczną przystanią dla tych, co pogubili się w życiu. Pod opiekuńcze skrzydła cioci Jadwini trafią Nataniel Domoradzki i Siergiej Sodarow, bohaterowie „Trylogii Mazurskiej”. To tutaj Natalia i Damian będą zmagać się z przeszłością, odkrywać swoją wyjątkowość i wewnętrzną siłę. Jak potoczą się ich losy? Czy pewien szczególny wieczór, który spędzą przy wspólnym stole, stanie się dla nich czasem pełnym cudów? Czy spełnią się czyjeś trzy życzenia?

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/

W tej części sagi mazurskiej poznajemy dalsze losy znanych nam już bohaterów
Nataniela i Zosi oraz Siergieja i Magdy.
Najpierw jednak do uroczego dworku Marcinki w którym mieszka babcia Jadwiga, trafia przez przypadek Natalia, pokrzywdzona przez los ułomnością w postaci skoliozy, która szuka tu spokoju i wyciszenia.
W tym samym czasie przyjeżdża również Damian ze swoja 5-letnią siostrą, którą w zasadzie porwał od opiekującej się nią ciotką. Też ułomny, bo ma jedną rękę krótszą i na tym tle jest bardzo wrażliwy. Do tego bardzo wybuchowy, mało towarzyski i gburowaty. Początkowo są do siebie wrogo nastawieni lecz z czasem nawiązują bardziej przyjacielskie stosunki.
Śmieszył mnie trochę wątek romansu Natalii i Damiana, którzy mimo swoich lat 25 ona i 28 on nigdy nie mieli partnerów i nigdy nie zaznali miłości fizycznej, bo wstydzili się swojego kalectwa.
Całkiem przyjemne czytadło, czasami trochę przesłodzone i nierealne ale również dla równowagi pełne dramatycznych wydarzeń.
Na...

Gosia | 2018-11-30
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 30 listopada 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Natalia przypadkowo tafia do dworku Marcinki i uroczej cioci Jadwini. Poznaje tutaj Damiana,który robi wszystko aby się jej pozbyć z dworu. Przewijają się tutaj również bohaterowie wcześniejszych książek Mazurskiej serii - Nataniel, Zosia, Sergiej i Magda. Wszyscy bohaterowie, to ludzie skrzywdzeni przez los i po przejściach.
Czy każdy z nich będzie potrafił wyjść na prostą i być szczęśliwym?
Książka wciągająca, szybko się czyta.

Gola | 2018-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Sięgam po książki tej autorki w ciemno. Owszem następuje w nich najpierw kumulacja nieszczęść ale zakończenia są optymistyczne. Czyta się bardzo szybko. Podobał mi się pomysł z cytatem na początku każdego rozdziału. Pozycja obowiązkowa dla fanek autorki dla reszty przyjemna lektura na ponury wieczór przy gorącej herbacie.

werka777 | 2018-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2018

SŁOWEM WSTĘPU
Katarzyna Michalak ma tendencje do kreowania postaci opartych na dwóch schematach, które można byłoby postawić po różnych stronach barykady. Ona spokojna, ekstremalnie wrażliwa, uczynna, on – z trudną przeszłością, która teraz odbija się na jego mrocznym sposobie bycia. Nie uniknęła ich także teraz i wspominam o tym na samym początku, byście wiedzieli z jakim typem powieści macie do czynienia. Jeśli ktoś kocha prozę tej autorki, nie będzie zawiedziony. Jeśli nienawidzi, nie znajdzie w niej przełomowych zmian. Jak dla mnie, dobrze – bo trzymając się tego kierunku pani Michalak satysfakcjonuje gusta swoich wiernych fanów.

UCIEKAJĄCY PRZED PRZESZŁOŚCIĄ
Natalia, czyli główna bohaterka powieści, zostawia za sobą pracę, mieszkanie, dawne życie… i rusza w nieznane. W wyniku czego trafia na mazurską ziemię i tylko telefony wykonywane do matki łączą ją z przeszłością. Co w jej trakcie się zdarzyło? Z pewnością coś musiało. Przecież każda ucieczka ma jakiś powód. Damian (z...

Sezon na świąteczne lektury trwa, więc tym razem słów kilka o najnowszym tomie Mazurskiej Serii autorstwa pani Katarzyny Michalak. "Trzy życzenia" kuszą czytelników, a właściwie czytelniczki swoją piękną, nastrojową okładką, a wszystkich którzy znają już Senną, Nataniela, jego najbliższych i przyjaciół zapraszają do ponownych odwiedzin w tych stronach.
Dworek w Marcinkach, gdzie tym razem toczy się akcja, znajduje się zupełnie blisko Sennej, a gospodyni - przesympatyczna i ciepła Jadwiga dla wszystkich strudzonych ma otwarte drzwi. I właśnie pod jej dachem przecinają się ścieżki dwojga głównych bohaterów Natalii i Damiana - młodych ludzi dotkliwie poranionych na duszy i ciele. Każde z nich szuka w Marcinkach spokoju, ciszy, akceptacji i wsparcia. Natalia trafia tu przypadkiem, podróżując w nieznane, ale zostaje na dłużej, Damian zaś odwiedza ciocię Jadwinię wraz ze swoją pięcioletnią siostrzyczką Alą szukając we dworku bezpiecznego schronienia. Oboje zdają się przeszkadzać sobie...

Marii | 2018-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2018

nie wiem dlaczego ksiażki pani Michalak robia taką furorę:) i sprzedają sie jak ciepłe bułeczki. Historia jak każda inna ,rzekła bym ,, dupy nie urywa,,.Jeden plus to szybko się czyta fabuła zbyt wyidealizowana do przewidzenia. I sam fakt co to za pisarka co wydaje co 3 miesiące ksążke??czyżby nie za często i nie za szybko bez szczególnego pomysłu przemyślenia.

palalela | 2018-11-16
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 16 listopada 2018

Podczas lektury każdej kolejnej książki pani Michalak zastanawiam się, po kiego czytam te przygłupie, odmóżdżające opowieści, i dziś wymyśliłam: po to, zęby mieć świadomość, że jeszcze nie jest ze mną źle, bo nie zachowuję się, jak typowy bohater stworzony przez ałtorkę: rozkapryszony, skrzywdzony bachor po zeżarciu kilograma czekolady posypanej LSD, który pragnie na siłę zbawić nie tylko wszystkich dookoła siebie, ale i cały świat. Tu takich dzieciaków spotykamy wielu: jest kulawy Nataniel ze swoją podobno bezpłodną Zofią, jednooki Sergiej z gwałcącą go Magdaleną, jednoręki, dwudziestoośmioletni prawiczek Damian warczący na dwudziestopięcioletnią dziewicę Natalię ze skoliozą, kilka małych przedstawicielek płci pięknej (każda po traumatycznych przeżyciach), czy wiecznie stojąca przy garach i plącząca po cudzym seksie ciocia... Gdybym była kosmitą i na podstawie "Trzech życzeń" wyrabiała sobie opinię o rasie ludzkiej, stwierdziłabym, że każdy jej przedstawiciel jest genetycznie i...

jagusia | 2018-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2018

Podobała mi się bardziej niż wcześniejsze tomy serii mazurskiej.
Nie rozumiem jednak dlaczego u Pani Michalak ludzie są tak nieszczęśliwi i poszkodowani przez los. Przecież to nierealne, że w jednym miejscu w tym samym czasie spotykają się pokrzywdzeni ludzie. Tymi nieszczęściami można byłoby całą wieś obdzielić.

Oczywiście piękna okładka, która błędnie nas wprowadza w zimowo - świateczny nastrój bo w książce lato w pełnej krasie.

Wyjątkowa książka o miłości.
Kolejny raz Kasia ukazała w swej książce ze przyjaźń, miłość, wzajemne zaufanie i dobre serce - zywycięży wszystko. Żadne demony nie są nam straszne gdy obok nas są bratnie dusze. Bohaterowie jak zawsze zakakują, swoją postawą i historią. Dziękuje Kasiu za te emocje i chwile wzruszenia.

PS. Niecierpliwie czekam na kolejną powieść.

Anna-mojeksiążki | 2018-12-31

Świąteczne i zimowe klimaty to coś, co lubię i delektuję się powieściami z nimi w tle w ten magiczny czas. Pogłębiają klimat świąt, niosą nam śnieg i pozwalają pomarzyć. Trzy życzenia przyciąga wzrok czytelników swoją cudowną okładką, jednak nie jest to typowa świąteczna historia, gdyż zaczyna się z początkiem lata i opowiada losy bohaterów poznanych w Trylogii Mazurskiej Katarzyny Michalak.

Do dworku w Marcinkach, w którym mieszka Jadwiga i prowadzi pensjonat. przypadkowo trafia Natalia. Dziewczyna jest sama na świecie, ponadto właśnie zwolniła się z pracy i szuka swego miejsca w życiu. Natalia ma wrodzoną skoliozę i wydaje się sobie niepełnowartościowa, choć matka darzyła ją ogromną miłości i otaczała opieką, gdy jej zabrakło świat Natalii zawalił się, a ciepło i zrozumienie znalazła pod dachem Jadwigi. Kobieta dała jej dach nad głową i pracę i pokochała jak córkę, a Natalka odwdzięcza się jej jak tylko może. Cieniem na tej sielance kładzie się obecność w dworku Damiana i jego...