Gosia

W tę magiczną noc, kiedy zwierzęta mówią ludzkim głosem, dzieją się rzeczy niespotykane. Antologia, którą trzymacie w rękach, to efekt wyobraźni naszych dwunastu autorek, które przygotowały dla was dwanaście świątecznych opowiadań. Poznacie dalsze losy bohaterów znanych wam z ich poprzednich książek. Czy w Karterze w ogóle istnieją Święta? Jak potoczą się dalsze losy Majki i Łukasza, bohaterów...

Czy w Karterze w ogóle istnieją Święta?
Jak potoczą się dalsze losy Majki i Łukasza, bohaterów powieści Tu i teraz?
Czy w Barwinach zdarzy się bożonarodzeniowy cud?
Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź, otwierając stronice „Pod świątecznym niebem”. Nie zabraknie także całkiem nowych historii i postaci, które na dłużej zagoszczą w waszych sercach.
Życzymy przyjemnej lektury - pełnej wzruszeń i ciepła płynącego z wersów, które autorki stworzyły właśnie dla was. Ślemy również życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie najbliższych, bo przecież rodzina jest w życiu człowieka najważniejsza.

źródło opisu: waspos.pl

źródło okładki: www.facebook

WielkaRecka | 2018-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2018

Książka ,, Pod świątecznym niebem” zaskoczyła mnie swą zawartością. Niby każda historia dzieje się w tym samym okresie świątecznym, lecz każda z nich ma inny klimat, przesłanie czy nawet gatunek literacki. Ta różnorodność powoduje, że ta antologia jest bardzo uniwersalna. Napisana lekkim piórem przez każdą autorkę sprawia, że chce się ją jak najszybciej przeczytać. Bohaterowie są znakomicie wykreowani. Jedne historie bardziej mi się podobały inne troszeńke mniej, jednak nie zmienia to faktu, że warto ją schrupać. Dodatkowo cały dochód przeznaczony jest na cele charytatywne co jak dla mnie jest wspaniałym gestem ze strony autorek i wydawnictwa. Warto sięgnąć po tę pozycję, bo jest chwytająca za serducho, refleksyjna, ciepła, a nawet wzruszająca i magiczna. Autorki w genialny sposób wyciągnęły to co jest wartościowe i najważniejsze w te święta i przypominają nam o co chodzi tak naprawdę w Bożym Narodzeniu. Czytając ten zbiór poczujesz magię i radość świąt.Co do mnie to był świetny...

Biblioteczka Rudej | 2018-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2018

"Święta są jedną z nielicznych okazji, kiedy ważne rzeczy gromadzą nas w jednym punkcie, dając możliwość zatrzymania się choć na chwilę. Zastygnięcia w bezruchu dla codzienności..."

Święta, święta i po świętach, a ja mam jeszcze recenzję świątecznej książki, którą sobie poczytywałam przez ten magiczny właśnie czas. Idealnie trafiłam w punkt:) bo i okładka magiczna, i tematyka, że już o okresie nie wspomnę. Jedyne co nie przypominało świąt to pogoda za oknem, która była listopadowa, a nie grudniowa. Choć to akurat zupełnie nie przeszkadzało w czytaniu:)
Ja w zasadzie nie jestem miłośniczką opowiadań, bo są dla mnie za krótkie. ( tak nie lubię, a wszystkie czytam, nie ma to jak kobieca konsekwencja)
Wydawnictwo WasPos na Mikołajki wydało zbór świątecznych opowiadań i jak na ten magiczny czas przystało cała gaża autorek została przekazana na cele charytatywne. To piękny i wzruszający gest, który zapewne wielu z Was zachęci do kupna książki, bo to takie niecodzienne wydarzenie. Ja...

Rozchełstana Owca | 2018-12-25
Przeczytana: 23 grudnia 2018

Opowiadania to stosunkowo nie moja liga, ale, że i tak mało literatury świątecznej miałam w tym roku to śmiało uznałam, że to będzie świetna pozycja dla mnie :) W końcu nawet i ja mam ochotę poczuć ten Bożonarodzeniowy klimat :)

12 historii, które przy kubku kakao czy też czekolady, pozwalają rozmarzyć się w świątecznym nastroju.  Poznasz tutaj Majkę, która (tak jak i ja zresztą) nie była zadowolona ze swojej figury. Spotkasz także Julię, mamę Maćka, który mieszka z ojcem w Holandii. Zobaczysz Annę i jej córeczkę Kasię, których rodzina nie wyglądała tak jak powinna. Będziecie mieli okazję zaprzyjaźnić się z wymienionymi jak i nowymi postaciami, którzy zostali stworzeni specjalnie dla nas :) To są bohaterowie, którzy ujmują nas za serce i pozostawiają w pełnym rozczuleniu :)

Całość tutaj - > https://rozchelstanaowca.pl/2018/12/pod-swiatecznym-niebem-dominika-smolen-greta-gulsen-karolina-staszak-aneta-grabowska-meridiane-sage-adriana-rak-malgorzata-manelska-nina-nirali-kinga/

Tylkomagiaslowa | 2018-11-26

Nasza okładka prezentuje się nad wyraz pięknie. Widzimy dwoje ludzi, uśmiechniętych - bo przecież Święta Bożego Narodzenia to głównie radość. Radość, bo sobie przebaczamy, bo są święta, jest wolne, jest pełno jedzenia i jest nasza najbliższa rodzina obok. Wiem, że ciężko jest dobrać jedną okładkę do dwunastu opowiadań, ale jednogłośnie stwierdziłyśmy, że jest doprawdy piękna i ma swój klimat. Przyznajcie się, wpadła Wam w oko? :) Książka pojawi się w wersji papierowej oraz elektronicznej. :)
Książka posiadać będzie kremowe strony, więc nie będzie to przeszkodą dla tych, którzy nie lubią białych stron. ;) Nie przedłużając chcę wspomnieć, że każde opowiadanie ma w sobie coś, co może się Wam spodobać. Moimi liderami są trzy opowiadania, co więcej każde jest w innym typie. Mogę zdradzić jedynie, że autorka, Nina Nirali porwała mnie już wcześniej swoimi opowieściami, a to krótkie, które napisała również mnie urzekło. Z kolei opowiadanie Karoliny Staszak było dla mnie nowo poznanym...

Kamila | 2019-01-05

Wiem, że święta już dawno za nami, ale mam dla Was fajną książkę, którą możecie przeczytać w zimowy wieczór, z kubkiem kakao w ręku. Lubię od czasu do czasu sięgnąć po opowiadania, mają one wiele plusów, jednym z nich jest to, że nie musimy zaczynać od początku ;-) "Pod świątecznym niebem" to zbiór dwunastu opowiadań, dwunastu Autorek. Co ciekawe ich gaża została przekazana na cele charytatywne. Piękny gest. Wielkie brawa dla Pisarek! Kolejną ciekawostką jest to, że możemy przeczytać twórczość tych Autorek, które już znamy, a także debiutujących.
Jeśli chodzi o same opowiadania to każde z nich jest inne, każde wyróżnia się i ma przesłanie. Mają w sobie to "coś", co sprawia, że czytamy z zainteresowaniem. Akcja opowiadań rozgrywa się w grudniu, a spoiwem łączącym je są Święta Bożego Narodzenia. Możemy poczuć niezwykły, magiczny klimat który towarzyszy nam podczas czytania. Zapach choinki, korzennych pierników, słodkich mandarynek, barszczu z uszkami.... Bohaterowie są różnorodni,...

stanislawsadowski | 2018-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2018

Zbiór świątecznych opowiadań dwunastu różnych polskich autorek. Pieniądze ze sprzedaży książki trafią na szczytny cel, dlatego też postanowiłem wesprzeć akcję i dołożyć swoją cegiełkę kupując jeden egzemplarz. Fanem opowiadań nie jestem, jednakże tę antologię czytało mi się całkiem przyjemnie. Warto dodać, że opowiadania te niekoniecznie trzeba czytać tylko w czasie świątecznym: święta są tylko dodatkiem. Polecam!

Miśka | 2019-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2019

Ja się pytam: co to jest???
Tak okropnego grafomaństwa dawno nie miałam w ręku.
Jedna gwiazdka za okładkę. Ona mnie skusiła.
A najbardziej dziwią mnie opinie. Po 9-10 gwiazdek. Noż kurde!!! Jeśli tak oceniają blogerki, to kim one są i jakie mają przygotowanie???

Anna Jeziorska | 2018-12-30
Przeczytana: 24 grudnia 2018

Świąteczny, magiczny czas. Każdy odnajduje w sobie dziecko, czeka cały rok na ten moment, kiedy rozbłysną światełka na choince, kiedy usiądzie z najbliższymi przy świątecznym stole, wreszcie kiedy będzie mógł wręczyć najbliższym prezenty. Te drobne, ale i te wielkie, niekoniecznie materialne. W tym roku w prezencie od Wydawnictwa WasPos dostajemy zbiór dwunastu opowiadań, dziejących się w miejscach przeróżnych, wszystkie jednak łączy jedno – pragnienie miłości i znalezienia pod choinką spełnionego marzenia. Niektóre z tych opowiadań są historią miłości niespełnionej, historią poszukiwań swojego miejsca na ziemi, naznaczonych złamanym sercem i oderwaniem nie tylko do najbliższych, ale i od swoich dawnych celów i pragnień. Każde z nich jednak magicznie daje czytelnikowi odczuć, że to tylko jeden z etapów w życiu, a w święta wszystko może się zdarzyć.

Każda z Autorek ma swój własny, niepowtarzalny styl. Każde z tych opowiadań zachęca mnie jednak do poszukania Ich książek, bo, choć...

basiaczarna | 2018-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2018

Książka przeczytana w zaledwie jeden wieczór. 12 różnych historii spisanych przez 12 autorek. Każda z historii jest inna, co całościowo tworzy bardzo fajny klimat. Akcja opowiadań osadzona jest w grudniu, a łączocym je elementem są oczywiście Święta.
Cieszę się, że miałam okazje powrócić do autorek już mi znanych, jak również poznać te dopiero co debiutujące.
Szczerze polecam, a muszę przyznać, że nie jestem fanką czytania jakichkolwiek opowiadań.

AnnaR | 2019-01-11

Dwanaście polskich autorek nie tylko nakreśliło dwanaście wyjątkowych, klimatycznych opowiadań, ale przypomniało też, że warto pomagać, a dobro zawsze wraca. Cały dochód autorski przekazany zostanie na cele charytatywne, a dokładniej na pomoc dla niepełnosprawnych dzieci z ośrodka wychowawczego ze Szczytna.

Kilka autorek już z pewnością zdążyliście poznać i pokochać za ich niesłychanie przyjemne, przystępne i sugestywne pióro. Dla niektórych pań jest to debiut, o którym niewątpliwie niedługo będzie bardzo głośno. Znajdziemy tu dalsze losy bohaterów doskonale znanych z poprzednich książek pisarek, ale również kilka zupełnie nowych historii, jakie z pewnością rozkochają w sobie wiele czytelniczych serc. W skład tej szlachetnej dwunastki wchodzą: Adriana Rak, Aneta Grabowska, Małgorzata Manelska, Kinga Baran, Greta Gulsen, Meridiane Sage, Karolina Staszak, Dominika Smoleń, Nina Nirali, Anita Gierak, Angelika Ślusarczyk oraz Anna Partyka-Junge. Styl każdej z nich jest nietuzinkowy i...