How Not To Die

popularnonaukowa
Macmillan
2016-01-01
2016-01-01

Okładka książki Jak nie umrzeć przedwcześnie. Przepisy Michael H. Greger, Robin Robertson, Gene Stone
Jak nie umrzeć... Michael H. Greger, ...
Okładka książki Jak nie umrzeć przedwcześnie. Cała prawda o zdrowym żywieniu Michael H. Greger, Gene Stone
Jak nie umrzeć... Michael H. Greger, ...

Rozdziały poświęcone piętnastu najczęstszym przyczynom zgonów na świecie. Każda jest omawiana pod kątem co robić by uniknąć lub zmniejszyć prawdopodobieństwo by nas to spotkało. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, ale jedzeniem możemy odżywić organizm tak by był bardziej odporny na szkodliwe czynniki.

z jednej str fajna ale z drugiej mocno monotonna. w kazdym rozdziale mozna dac to samo podsumowanie. palenie, alkohol, jedzenie miesa i cukru powoduje raka/choroby itd. po jakims czasie to zaczelo sie robic troche nudne

Bardzo ciekawa książka. Jak dla mnie jest to encyklopedia wiedzy o żywieniu. Bardzo lubię wykłady Dr Greger. Autor wyszukuje informacje czytając publikacje naukowe wiec książka zawiera dane oparte o aktualną wiedzę naukową. Nie ma tu „wiedzy” anegdotycznej. Bibliografia jest bardzo obszerna więc można przeczytać przytaczane oryginalne publikacje. Jest to książka w jakimś stopniu trudna ze względu na ilość podanych informacji aczkolwiek wiedza ta jest przekazana w sposób przystępny.

• Empik Go

Dodaj cytat z książki How Not To Die