Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Heroina

Cykl: Zack Herry (tom 4)
Wydawnictwo: Rebis
Heroine
Ag2S

WSZYSCY BOHATEROWIE RODZĄ SIĘ Z TRAGEDII. Oblężone przedmieście, zaginiona kobieta i dwadzieścia cztery godziny na rozwikłanie zagadki W Stallhagen, dzielnicy Sztokholmu zamieszkanej głównie przez imigrantów, kontrolę przejęły walczące ze sobą gangi. Policyjny radiowóz zostaje wysadzony w powietrze, a na ulicach dochodzi do krwawych zamieszek. Ktoś umieszcza w Internecie film...

WSZYSCY BOHATEROWIE RODZĄ SIĘ Z TRAGEDII.

Ktoś umieszcza w Internecie film przedstawiający brutalnie zgwałconą młodą kobietę. Napastnicy pozostawili ją na niechybną śmierć. Policja otacza przedmieście żelaznym pierścieniem. Ludzie domagają się zemsty.
Inspektor policji kryminalnej Zack Herry postanawia odnaleźć kobietę, zanim będzie za późno. Nie wie, że w ukryciu działają potężne siły i że będzie musiał przejść najtrudniejszą próbę w swoim życiu. Heroina to czwarta część serii. Mit o Herkulesie i stajni Augiasza na naszych oczach przemienia się w ultranowoczesny thriller, odzwierciedlający lęki, z którymi każdy mieszkaniec cywilizowanego świata musi się mierzyć na co dzień.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Izabela Pycio | 2018-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2018

"Stallhagen - dzielnica, która przoduje w najgorszych statystykach. Najwyższe bezrobocie, najwyższa przestępczość wśród młodocianych, najwyższy odsetek młodzieży sympatyzującej z ekstremistami religijnymi, najniższa średnia ocen uczniów kończących szkołę podstawową."

Kryminał, który w tej odsłonie serii bardziej zbliżył się do thrillera i sensacji niż rozwiązywania zagadki detektywistycznej. Książkę czyta się szybko, na jeden wieczór czytelniczy, zgrabnie podtrzymywane dynamiczne tempo akcji, i choć mało frapująco zapleciona intryga, to atrakcyjnie łącząca zawodowe i prywatne elementy z życia kluczowej postaci. Zack Herry, kiedyś uzależniony od narkotyków, borykający się z demonami przeszłości, może nie wzbudza wielkiej sympatii czytelnika, momentami niebezpiecznie kieruje się w stronę złych nawyków i zgubnych nałogów, jednak został przekonująco i barwnie wykreowany.

Ale to, co najbardziej spodobało mi się w tym tomie, to ciekawie odmalowane i dające do myślenia tło powieści,...

Pistacia_Vera | 2018-11-12
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 12 listopada 2018

W czwartej części cyklu autorzy mierzą się z aktualnym problemem imigracji, a co za tym idzie eskalacji przemocy, który występuje w Szwecji. bohater dosłownie zostaje wrzucony w sam środek imigranckiej dzielnicy zanurzonej w narkotykach, do której nawet policja boi się zaglądać. dominuje przemoc i brak jakichkolwiek zasad. historia trzyma w napięciu aż do ostatnich stron. niestety motyw i sprawcy dokonanego na terenie imigranckiej dzielnicy przestępstwa rozczarowują ale rozumiem, że w dobie panującej poprawności politycznej autorzy nie mogli napisać inaczej.

Magda | 2018-10-24

Długo szukałam substytutu dla moich ulubionych, zakończonych już, skandynawskich serii. Heroina została okrzyknięta najbardziej elektryzującym szwedzkim thrillerem ostatnich kilku lat, tytuł ten jest w pełni zasłużony. Mroczna, mrożąca krew w żyłach opowieść, przywodzi na myśl najgorszy senny koszmar. Fabula przywodzi na myśl najgorsze, od lat tłumione lęki Mons Kallentoft i Markus Lutteman wdrożyli w życie scenariusz w którym rzeczywiste wydarzenia mieszają się z perfekcyjnie skomponowaną fikcją literacką.

Stallhagen jest jedną z najniebezpieczniejszych dzielnic, zasiedloną w większości przez nielegalnych imigrantów. Kwitnie tam handel narkotykami i prostytucja, zbierając przy okazji żniwo z niewinnych ofiar. Lokalne władze nie radzą sobie z problemem, a wręcz wolą zamieść go pod dywan, pozorując działania wymierzone w lokalnych przestępców. Mons Kallentoft i Markus Lutteman pokazali lustrzane odbicie trudności z jakimi musi zmagać się Szwecja w...

Hania | 2018-10-27
Przeczytana: 26 października 2018

Koszmarny obraz odczłowieczenia. Fikcja przeplatana faktycznymi wydarzeniami. To jest właśnie tak okrutne w tej powieści, zawarta w niej prawda o nas samych, przecież podobne wydarzenia mają miejsce. Ile zła i potworności człowiek w sobie nosi i pozwala dać temu upust. Może to slogan ale...przemoc rodzi przemoc. Niestety dzieci, które widzą to co się dzieje od najmłodszych lat, pozostają pod ogromnym wpływem zła i stają się takie same. Nie wiedzą i nie wierzą, że można żyć inaczej. No cóż, radykalizm jest zły w każdym wydaniu. Chyba każdy powinien przeczytać tę powieść i zastanowić się dokąd zmierzamy.....

Kamila Kozaczyk | 2018-10-26
Przeczytana: 26 października 2018

Czwarty tom serii o Zacku Harrym, w którym wiele wątków się rozwiązuje. Bardzo szybka akcja, w końcu Zack ma tylko 24 godziny na uratowanie Heroiny. W międzyczasie pozyskuje wiele istotnych i ważnych dla niego informacji, które są dla niego na wagę złota. I umie te informacje dobrze wykorzystać:)
Książkę czyta się bardzo szybko (jak każdą tego autora), momentami aż za szybko, człowiek nie zdąży się zastanowić, pomyśleć:)
Moim zdaniem najgorsza z serii, co nie znaczy, że zła.
Zachęcam do lektury.

Tylkomagiaslowa | 2018-12-05

Tak jak i poprzednio, nie wydawało mi się, że tęsknię za głównym bohaterem, Zackiem. Miał on swoje za uszami, to prawda, ale i przeżył wiele. Co więcej, autorzy postanowili zrobić mu niezły bajzel w głowie i życiu powodując, że wcale nie ma łatwiej, a wręcz przeciwnie. Niejednokrotnie było mi go najzwyczajniej w świecie szkoda, ale cóż zrobić. Lutteman i Kallentoft pozwolili mi przez kilka dłuższych chwil czuć to, co czuje bohater i to było również kolejnym plusem dla całości.
Czytając, wiedziałam co czują bohaterowie, nawet nie sam Zack, ale i pozostali dzięki czemu i ja po części stawałam w ich sytuacji. To było ciekawe doświadczenie, jak zwykle warte uwagi w każdej czytanej powieści. Jest tutaj wiele postaci z poprzedniego tomu, które mają niewątpliwy wpływ na fabułę, więc jeśli zamierzacie poznać tę serię, koniecznie zacznijcie od części pierwszej.

Akcja to następna zaleta tej książki. Chwilami czułam się tak, jakbym przebiegła maraton. Przecież Zack ma tylko dwadzieścia...

Cantata | 2018-10-14
Przeczytana: 14 października 2018

"Heroina" to czwarty tom cyklu o Zacku Herrym jednym z moich ulubionych książkowych bohaterów. Muszę przyznać, że na samym początku wątpiłam w duet Kallentoft-Lutteman. Myślałam , że co innego napisać jedną czy dwie książki, a co innego całą 12-stu tomową serię. Jednak muszę przyznać, że zamiast tracić tempo i manewrować wprost w ślepą uliczkę, autorzy z książki na książkę mają coraz lepsze pomysły. Wzajemnie się uzupełniają, motywują i mam wrażenie, że stopili się w jednego, wszechmocnego, posiadającego super moce, które porywają czytelnika, twórcę idealnego. "Heroina" jest zdecydowanie najlepszą częścią serii, zarówno ze względu na szybką akcję i jej niesamowite zwroty, jak i problemy, które porusza a szczególnie ten największy jakim jest wzrastająca przestępczość w wielkich miastach.

Pełna recenzja na blogu : https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/10/heroina-mons-kallentoft-markus-lutteman.html

kajaw1 | 2018-11-22
AdamGl | 2018-11-08