Czworo i Bies

Czworo i Bies
Storytel Original
2017-06-27
2017-06-27
III wojna światowa apokalipsa zagłada ludzkości postapo wojna nuklearna Storytel Storytel Original

Okładka książki Wolsung: Antologia tom 1 Mateusz Bielski, Sylwia Finklińska, Maciej Guzek, Paweł Majka, Igor Myszkiewicz, Krzysztof Piskorski, Marcin Rusnak, Hubert Sosnowski, Michał Studniarek, Zbigniew Szatkowski, Anna Wołosiak-Tomaszewska, Karol Woźniczak, Simon Zack
Wolsung: Antol... Mateusz Bielski, Sy...
Okładka książki Szortal na wynos #11 Marek Adamkiewicz, Krzysztof Baranowski, Tamara Bińczak, Sylwia Błach, Aleksandra Brożek, Marcin Brzostowski, Bartłomiej Cembaluk, Michał Gołkowski, Krzysztof Guz, Aleksander Kusz, Antoni Nowakowski, Romuald Pawlak, Krzysztof Piskorski, Rafał Sala, Robert Sarnecki, Sławomir Szlachciński, Redakcja Szortal.com, Istvan Vizvary, Milena Zaremba
Szortal na wyn... Marek Adamkiewicz, ...

Ciekawa pozycja. Nie upatrywałbym tutaj zbyt wielu powiązań z Czterema Pancernymi, raczej kilku mniej lub bardziej wysublimowanych mrugnięć okiem w kierunku fanów tamtej pozycji
Bohaterowie są wiarygodni, świat przedstawiony wiarygodny a fabuła wciąga. Dobrze się tego słucha, trzyma w napięciu kiedy powininna. Podobało mi się nawet zakończenie i wspominane w komentarzach wyjaśnienie początku całej historii, jestem gotów uwierzyć, że wspomnieni w nim ludzie byliby w stanie zafundować nam coś takiego.

Wiadomo coś o kontynuacji?

Ja bym skojarzenia z filmem 4 pancerni.. odłożył na bok. Książka osadzona w obecnych realiach, ciekawy pomysł na fabułę, kilka zwrotów akcji. Chętnie przeczytam kolejne części.

Całkiem wciągająca. Niestety całokształt psują fiksacje polityczne autora. Wszyscy źli są z Obrony terytorialnej (wiadomo, wojska Macierewicza). Są gorsi nawet od Rosjan. A końcowe wyjaśnienie przyczyn wybuchu wojny woła o pomstę do nieba. Gdyby nie to ocena byłaby o oczko wyższa.

Po pierwszej czesci postanowilem nie siegac po druga, Czyta sie to dzilo jak scenariusz przecietnego serialu TV ale juz kompletnie mnie dobil epizod z wrakiem tupolewa jako powod wybuchu konfliktu. tylko zmarnowany czas.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tematyka słuchowiska sprawia, że grupa jego odbiorców będzie dość ograniczona, a szkoda. Ameryki Autor nie odkrywa, ale to wciąż bardzo sprawnie napisana, wciągająca historia, w fajny sposób nawiązująca do przygód Rudego 102. Całość czytana w przyjemny sposób przez Marcina Bosaka. Warto!

Postapo po wybuchu wojny nuklearnej. Historia załogi polskiego czołgu. Polecam jak wszystkie produkcje storytel.

• Storytel
  • Storytel/Audioteka/inne