LibertyPrime 
status: Czytelnik, dodał: 1 cytat, ostatnio widziany 8 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-03-12 19:18:29
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Ludzie jak bogowie (tom 1) | Seria: Galaktyka Gutenberga
 
2019-03-09 09:01:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Czarna Kompania (tom 2)

Godna kontynuacja pierwszego tomu. Jeśli ktoś przekonał się do tego sposobu narracji to nie będzie zawiedziony.

 
2019-03-09 08:44:12
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Czarna Kompania (tom 1)

Bardzo specyficzna książka której formuła może nie każdemu odpowiadać. Narracja jest prowadzona z poziomu kronikarza tytułowej Czarnej kompanii i często przypomina po prostu raport wojskowy. Nie każdemu to przypadnie do gustu. Mi przypadło bardzo ponieważ autor nie skupia się na rzeczach które nie mają znaczenia tylko poznajemy najważniejsze informacje. W tej książce czytelnik nie uświadczy... Bardzo specyficzna książka której formuła może nie każdemu odpowiadać. Narracja jest prowadzona z poziomu kronikarza tytułowej Czarnej kompanii i często przypomina po prostu raport wojskowy. Nie każdemu to przypadnie do gustu. Mi przypadło bardzo ponieważ autor nie skupia się na rzeczach które nie mają znaczenia tylko poznajemy najważniejsze informacje. W tej książce czytelnik nie uświadczy wodolejstwa. W tej formule sprawdza się to świetnie.

Akcja ma miejsce w świecie, w którym trudno zlokalizować nam dobro i zło a sama kompania nie jest święta. Jeśli czytelnik szuka rycerzy w lśniący zbrojach to nie tu. Tu czeka go tylko wojna, krew, śmierć i gwałt.

pokaż więcej

 
2019-02-25 17:47:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Expanse / Ekspansja (tom 4)

Ten tom jest inny niż wszystkie poprzednie choćby z tego względu że większość akcji dzieje się na planecie. Ale nie uprzedzając faktów... Wrota zostały uruchomione i ruszają pierwsza ekspedycja mająca zbadać nowy świat i wbić flagę korporacji. Problem w tym, że gdy ekspedycja dociera na miejsce okazuje się że przed nimi przybyli dzicy osadnicy, w większości uchodźcy z Ganimedesa. I jak nie... Ten tom jest inny niż wszystkie poprzednie choćby z tego względu że większość akcji dzieje się na planecie. Ale nie uprzedzając faktów... Wrota zostały uruchomione i ruszają pierwsza ekspedycja mająca zbadać nowy świat i wbić flagę korporacji. Problem w tym, że gdy ekspedycja dociera na miejsce okazuje się że przed nimi przybyli dzicy osadnicy, w większości uchodźcy z Ganimedesa. I jak nie trudno się domyślić nie są zachwyceni przybyciem korporacji. Zaczyna się lać krew a w roli mediatora zostaje wysłany Holden wraz z ekipą Rosynanta. Sytuacja nie jest jednoznaczna bo ta korporacja nie jest wcale korporacją krwiożerczych dewiantów pokroju Protogenu (no, przynajmniej większość) a początkowo stroną agresywną są dzicy osadnicy. Holdenowi trudno odmówić bo dobrze płacą a do tego Miller prosi o podwózkę...

W tym tomie mamy kilku nowych/starych bohaterów. Powraca Havelock, dawny partner Millera ze stacji Ceres, który teraz pracuje w korporacyjnej ochronie. Powraca również Basia z Ganimedesa którego syn został porwany i zabity przez tego szalonego naukowca. Wcześniej role epizodyczne, teraz główni bohaterowie.

To był chyba jednej z lepszych tomów, choć nie wiem czy moja opinia nie jest spowodowana tym że to pierwszy tom który przeczytałem przed obejrzeniem ekranizacji. Teraz tylko czekać na kolejny sezon serialu bo będzie się działo...

pokaż więcej

 
2019-02-20 22:21:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Koło Czasu (tom 7)

Pierwszy tom który jest słabszy. Mimo tysiąca stron akcja niewiele posunęła się do przodu. Mimo budowania napięcia brak też mocnego zakończenia. Co więcej, zakończenie jest wręcz słabe. Jakby autor stwierdził "kurczę, to już 1000 stron, czas zabić jakiegoś przeklętego i kończyć". Coraz bardziej irytują też żeńskie bohaterki. Ogólnie mam wrażenie że wszyscy bohaterowie w tym tomie cierpią na... Pierwszy tom który jest słabszy. Mimo tysiąca stron akcja niewiele posunęła się do przodu. Mimo budowania napięcia brak też mocnego zakończenia. Co więcej, zakończenie jest wręcz słabe. Jakby autor stwierdził "kurczę, to już 1000 stron, czas zabić jakiegoś przeklętego i kończyć". Coraz bardziej irytują też żeńskie bohaterki. Ogólnie mam wrażenie że wszyscy bohaterowie w tym tomie cierpią na jakieś zaćmienie umysłowe co jest niezwykle irytujące.

Na szczęście niezmienne jest to że zaraz po zakończeniu chcemy sięgnąć po kolejny tom by dowiedzieć się co będzie dalej ;)

pokaż więcej

 
2019-02-08 13:45:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Expanse / Ekspansja (tom 3)

Miałem wątpliwości czy książki zapewnią mi odpowiedni poziom frajdy skoro już obejrzałem serial. Okazało się, że mimo to czytało się bardzo przyjemnie, mimo to że ekranizacja jest naprawdę wierna. W końcu autorzy książek tez maczają palce w serialu. Jest trochę zmian, nieco uproszczeń, tak jak to zwykle bywa przy ekranizacjach. Część postaci znika, kilka postaci łączy się w jedną. Np.... Miałem wątpliwości czy książki zapewnią mi odpowiedni poziom frajdy skoro już obejrzałem serial. Okazało się, że mimo to czytało się bardzo przyjemnie, mimo to że ekranizacja jest naprawdę wierna. W końcu autorzy książek tez maczają palce w serialu. Jest trochę zmian, nieco uproszczeń, tak jak to zwykle bywa przy ekranizacjach. Część postaci znika, kilka postaci łączy się w jedną. Np. serialowa kapitan Behemota została stworzona z połączenia trzech innych postaci, z których w książkach dwie już nie żyją a w serialu pani kapitan ma się nieźle. Moim zdaniem szkoda bo postać Byka była jedną z ciekawszych.

Niemniej zrównałem się z serialem i teraz wszystko co przeczytam będzie nowe a te trzy tomy można uznać właściwie za wstęp. I będzie się działo bo wrota zostały otwarte.

pokaż więcej

 
2019-02-08 13:44:52
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Expanse / Ekspansja (tom 2)
 
2019-02-08 13:44:44
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Expanse / Ekspansja (tom 1)
 
2019-02-06 11:13:48
Zagłosował w plebiscycie "Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl"
Jakie książki były najlepsze i najpopularniejsze w roku 2018? Zagłosuj w Plebiscycie i wybierz Książki Roku 2018. Książki, Autorzy i Wydawnictwa czekają na głosy swoich czytelników. Zapraszamy!
 
2019-01-26 19:29:27
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Stalowe Szczury (tom 4)
 
2019-01-24 01:02:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Koło Czasu (tom 5)
 
2019-01-23 22:24:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Materia Prima (tom 3)

Ciężko mi ocenić ten tom. Jeśli to tom, który definitywnie ma kończyć tę historie to czuję się mocno rozczarowany i ocena spada do 7/10. Jeśli to nie koniec to jest całkiem nieźle. Moje wątpliwości budzi zakończenie. Bo książka kończy się standardowym "do zobaczenia w następnym tomie" a przynajmniej takie odnosimy wrażenie, choć to podobno koniec trylogii. 90% wątków nie zostało zamkniętych,... Ciężko mi ocenić ten tom. Jeśli to tom, który definitywnie ma kończyć tę historie to czuję się mocno rozczarowany i ocena spada do 7/10. Jeśli to nie koniec to jest całkiem nieźle. Moje wątpliwości budzi zakończenie. Bo książka kończy się standardowym "do zobaczenia w następnym tomie" a przynajmniej takie odnosimy wrażenie, choć to podobno koniec trylogii. 90% wątków nie zostało zamkniętych, mam wręcz wrażenie że historia dopiero zaczyna się konkretnie rozkręcać.

Plusy to ciekawy pomysł na uniwersum, historia, bohaterowie i wspaniały klimat Warszawy z początku XX wieku. Za minus można uznać niezwykłą łatwość rozwiązywania wszystkich problemów przez głównego bohatera.

Zarówno ten tom jak i cała trylogia godna polecenia. Oby to nie był koniec.

pokaż więcej

 
2019-01-21 07:41:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Głębia (tom 4)

Satysfakcjonujące zakończenie dobrego cyklu. Będę nieco tęsknił za tym niezwykłym uniwersum i ubolewam że to już koniec. Post-apokalipsa w kosmosie to było coś naprawdę świeżego. Wielki szacunek dla autora za wymyślenie czegoś kompletnie nowego w gatunku, w którym autorzy zbyt często powielają utarte schematy.

Chwalmy bladego króla!

 
2019-01-21 07:41:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Głębia (tom 3) | Seria: Fantastyczna Fabryka
 
2019-01-21 07:41:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Głębia (tom 2) | Seria: Fantastyczna Fabryka
 
Moja biblioteczka
142 46 307
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubione cytaty (4)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd