Wszystkie nasze obietnice

Tłumaczenie: Aleksandra Żak
Wydawnictwo: Otwarte
All Your Perfects
karollllllla

Idealna miłość. Nieidealni ludzie. Quinn i Graham przysięgali sobie miłość, wierząc, że wspólnie poradzą sobie z wszelkimi przeciwnościami losu. Ma to upamiętniać szkatułka, którą Graham podarował ukochanej w dniu ślubu. Przez kilka następnych lat wzajemne przyrzeczenia stają się źródłem rozczarowań. W życiu małżonków zaczyna królować rutyna, a marzenia o założeniu rodziny stają się...

Idealna miłość.

Nieidealni ludzie.

Przez kilka następnych lat wzajemne przyrzeczenia stają się źródłem rozczarowań. W życiu małżonków zaczyna królować rutyna, a marzenia o założeniu rodziny stają się nieosiągalne. Oddalający się od siebie Quinn i Graham zaczynają wątpić w sens swojego związku.

Przyszłość ich małżeństwa kryje się jednak w śladach z przeszłości zamkniętych w szkatułce – pod sekretami, błędami i niedopowiedzeniami...

Historia Quinn i Grahama rozpoczyna się w momencie, gdy oboje rozstają się ze swoimi partnerami. Czy taki los spotka również ich związek?

Colleen Hoover z dobrze znaną czytelniczkom szczerością i wnikliwością opisuje parę pogrążoną w kryzysie. I szuka odpowiedzi na pytanie: czy albo kiedy przestać walczyć o ocalenie małżeństwa, które przecież miało trwać wiecznie?

źródło opisu: otwarte

źródło okładki: materiały wydawnictwa

mclena | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

"When you meet someone who is good for you, they won't fill you with insecurities by focusing on your flaws. They'll fill you with inspiration, because they'll focus on all the best parts of you."

Colleen Hoover - jak zwykle niezawodna. Cudowna powieść, która dała radę poruszyć moje ostatnio nieczułe serce i upusciłam kilka łez w imię niezwykłej miłości Queen i Graham.

"If you only shine light on your flaws, all your perfects will dim."

Od początku widać gdzie tkwi problem, że brak komunikacji krzywdzi tych dwojga, ale Hoover ponownie wyciąga z tak powielanego schematu coś więcej i zostawia czytelnika z totalnym zawrotem głowy od ogromu uczuć.

Naprzemienność rozdziałów z przeszłością i teraźniejszością była frustrujaca, ale genialnie dozowała napięcie, gdzie można było doświadczyć zarówno pełnych radości początków związku głównych bohaterów jak i przesiaknietych żalem i pozbawionych nadziei dni obecnie przez nich przeżywanych.

Z racji, że jest to powieść opisująca zmagania...

rinos | 2018-11-19
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 17 listopada 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

8,5*
Książki C. Hoover porównuję do jajek z niespodzianką - nigdy nie wiem czego mogę się spodziewać, raz jest słabiutko, innym razem - rewelacyjnie.
Na szczęście "Wszystkie nasze obietnice" należą do tej drugiej kategorii.

Autorka poprzez przeplatanie przeszłości z teraźniejszością przedstawia nam historię związku Quinn i Grahama. Już na samym początku dowiadujemy się, że małżeństwo tej dwójki jest w poważnym kryzysie, poznajemy również przyczynę takiego stanu rzeczy. Człowiek to istota, która z góry nie zakłada najgorszego. Niestety życie często brutalnie weryfikuje nasze plany na przyszłość. Tak też jest w przypadku Quinn i Grahama. Z każdym rozdziałem poznajemy więcej faktów z ich życia. Czasami denerwowała mnie bierność i wycofanie głównej bohaterki. C.Hoover dokładnie opisała pobudki jej działania, lecz do mnie nie do końca to przemawia.
Na plus zasługuje motyw szkatułki, który co jakiś czas przewija się przez książkę. Z niecierpliwością czekałam na zdradzenie informacji co...

Kasiek | 2018-11-28
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 26 listopada 2018

Na Colleen Hoover jak zawsze można liczyć. Po raz kolejny przekonałam się, że ma ona nie tylko dar kreowania interesujących, nieszablonowych fabuł, ale też świetnie potrafi ubrać te fabuły w słowa. Ona nie tyle przedstawia fakty, co przede wszystkim wyraża emocje, kłębiące się w głównych bohaterach. A to wychodzi jej znakomicie. Nie sposób się nie wzruszyć przy tej historii.
A sama historia jest piękna i interesująca - o miłości dojrzałej, o problemach małżeńskich, o potrzebie macierzyństwa. Akcja dzieje się w dwóch przestrzeniach czasowych, czego na ogół nie lubię. Muszę jednak przyznać, że w tym przypadku nie irytowało mnie to, wręcz przeciwnie świetnie się wszystko w pewnym momencie "zazębiło". A zakończenie? No cóż. Szczęśliwe, ale nie do końca. Zaskakujące, ale nie do końca, ale na pewno satysfakcjonujące.

mania_kch | 2018-11-23
Na półkach: Ulubione ♥, 2018, Przeczytane

Absolutnie jestem zauroczona tą historią. Piękną, emocjonalną, wrażliwą wędrówką po życiu dwojga ludzi, bratnich duszy. To taki słodko-gorzki wydźwięk tego, że nie zawsze jest tak jakbyśmy sobie życzyli, że życie bywa pełne niespodzianek a los jest czasami bardzo okrutny. Dla mnie to w jaki sposób Autorka opowiedziała tę historię to majstersztyk, który na pewno trwale zapadnie w mej pamięci.
Polecam :)

magpie101 | 2018-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2018

Dawno juz nie bylam tak bardzo zdegustowana i poirytowana zachowaniem glownej bohaterki "Wszystkie nasze obietnice" (ostatnio tak sie czulam czytajac "Arsen")
Quinn spotkalo cos zlego, miala problem, nie potrafila sie z tym pogodzic, przezywala rozpacz ale jednoczesnie swiadomie i z premedytacja krzywdzila i ranila Grahama, ktory kochal ja tak bardzo, ze byl gotow pozwolic jej odejsc jesli to by mialo ja uszczesliwic mimo, ze dla niego bedzie to decyzja bolesna. Przykro mi ale nie potrafilam do konca jej zrozumiec i mialam zal za to co robila swojemu mezowi myslac, ze on tego nie widzi.
Cala ksiazka jest przedstawiona obecnie i w przeszlosci jak ta dwojka sie spotkala. Poznajemy punkt widzenia i mysli Quinn, natomiast bardzo zaluje, ze nie moglam poznac mysli Grahama.
Quinn i Graham sa mlodzi, zakochani i maja cudowne plany na pryszlosc, niestety plany te zostaja brutalnie zburzone przez rzeczywistosc, ich to przerasta i przezywaja kryzys.
Przez cala ksiazke przewija sie motyw...

Isiak1989 | 2018-11-21
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 21 listopada 2018

"Wszystkie nasze obietnice" to książka o prawdziwym życiu, o prawdziwych problemach, uczuciach, bólu i szczęściu. Bez koloryzowania, upiększania, bez bohatertów idealnych. Historia trudna, ale tak bardzo realna. Historia tak bardzo dobrze mi znana.
Colleen Hoover po raz kolejny roztrzaskała moje serce w drobny mak, by na koniec skleić je w idealną całość. Collen Hoover po raz kolejny stworzyła pozycje niemalże idealną.
Gorąco polecam.

TINA | 2018-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2018

ARCYDZIEŁO! PIĘKNA, EMOCJONUJĄCA I BARDZO DOJRZAŁA! taka właśnie jest ta powieść!

Niesamowite ile uczuć po raz kolejny autorka potrafiła przelać na papier. Byłam nimi otoczona z każdej strony. Od radości, która rozpierała Grahama na początku znajomości, po złość i rozczarowanie obecnym postępowaniem Quinn. Wpadłam w tą książkę tak bardzo, że każda emocja odbijała się bezpośrednio na moich uczuciach do bohaterów... i jakże się myliłam kładąc krzyżyk na ich relacji. Wtedy autorka zaskoczyła mnie najbardziej i miałam możliwość poznania również myśli i uczuć Grahama, który bez zbędnych epitetów - rozwala nas na łopatki! Dławiłam powstrzymywane łzy… aż tama puściła. Nie byłam w stanie przejść obojętnie wobec tego, co zrobił by dać prosty dowód swojej miłości. Nadal gdy o tym myślę, mam łzy w oczach. I to właśnie definiuje powieści Hoover – wachlarz uczuć, których podczas czytania nie jesteśmy w stanie powstrzymać. Jesteśmy w jej świecie tak głęboko, że czujemy wszystko podwójnie....

Anna | 2018-11-20
Przeczytana: 17 listopada 2018

„Wszystkie nasze obietnice” Colleen Hoover to kolejna niezwykle emocjonalna książka tej autorki.

"Serce mojego męża to moje jedyne wybawienie, ale jego fizyczny dotyk stał się moim wrogiem."

Bohaterami książki są Quinn i Graham. Poznali się w niezbyt sprzyjających okolicznościach. W momencie odkrycia zdrady przez tych z którymi wiązali swoją przyszłość. Tego wieczoru byli dla siebie wsparciem. Spotkali się przypadkowo pół roku później. Wreszcie nadszedł moment, kiedy nie wyobrażali sobie życia bez siebie. Wzięli ślub.
Nic nie było w stanie zakłócić ich szczęścia. Dojrzeli do decyzji zostania rodzicami. Nie brali pod uwagę, że napotkają na problemy. Te zaś poddadzą ich miłość najwyższej próbie.

„Nasze małżeństwo nie było idealne – powiedział. – Żadne małżeństwo nie jest. Zdarzało się, że żona z nas rezygnowała. Częściej zdarzało się, że rezygnowałem z nas ja. Sekret naszego długiego stażu polega na tym, że nigdy nie zrezygnowaliśmy w tym samym czasie”.

„Wszystkie nasze...

Chociaż mam w domu wszystkie książki Colleen Hoover, to muszę przyznać, że już dawno nie czytałam nic jej autorstwa. Dlatego też, kiedy w zapowiedziach pojawiła się jej najnowsza powieść – Wszystkie nasze obietnice – stwierdziłam, że czas na nasze ponowne spotkanie, tym bardziej że wszystko wskazywało na to, że pokaże się tu z zupełnie innej strony. Czy tak było i czy kolejny raz stanęła na wysokości zadania?

Goszaczyta | 2018-11-09

Jak dobrze wiecie, uwielbiam historie, jakie tworzy Colleen Hoover. Każda z jej powieści zawsze przynosi mi różne odczucia i doznania, mimo iż autorka w największym stopniu skupia się na miłości i uczuciach między dwójką ludzi. Jednak za każdym razem potrafi nas czymś nowym zaskoczyć, podoba mi się to, że Hoover nie kieruje się tylko i wyłącznie jednym schematem, wychodzi na przeciw wszystkim książkom o podobnej tematyce i tworzy coś nowego, świeżego. Dlatego ja - bez dwóch zdań, mogę nazwać się jej największą fanką i wiem, że przeczytam każdą książkę, która wyjdzie spod jej pióra.

Książka opowiada, krótko mówiąc - historie pewnej miłości. Pierwsze spotkanie Quinn i Grahama dalece odbiega od ideału. Kiedy poznają się na korytarzu, nie wiedzą, że ich życie całkowicie się rozpadnie. Oboje przyłapią na zdradzie swoich partnerów. W tym momencie żadne z nich, nie zda sobie sprawy, jak ich historia potoczy się dalej. Kilka lat później są kochającym się małżeństwem, ale do pełnego...