Poza rytmem

Cykl: The Music Street Series (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
Behind the Bars
romans
ew_cia

Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu. Była licealną pięknością, podczas gdy ja grałem niezdarnie na ulicy. Łączyły nas jedynie muzyka i samotność. W jej oczach dostrzegałem, że nie zawsze uśmiechała się szczerze, choć jej głos dawał mi nadzieję, której poszukiwałem od tak dawna. Pewnego dnia jednak, dziewczyna zniknęła mi w okamgnieniu. Kilka lat później stanęła przede mną na...

Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu.

Pewnego dnia jednak, dziewczyna zniknęła mi w okamgnieniu.

Kilka lat później stanęła przede mną na nowoorleańskiej ulicy. Zmieniła się, ale ja również byłem już inny. Życie sprawiło, że staliśmy się wycofani, zamknięci, oschli. Czas odebrał nam lekkość.

Nawet jeśli nie byliśmy już tacy, jak kiedyś, moje złamane serce rozpoznało jej smutek. Wróciła, więc nie mogłem pozwolić, by ponownie mi się wymknęła.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

mclena | 2017-12-16
Przeczytana: 11 grudnia 2017

"Every person had lyrics in their life that were too painful to sing."

Szczerze, sama nie wiem za bardzo co napisać, bo pierwsza część była naprawdę super - dokładnie w stylu Brittainy C. Cherry i byłam ogromnie ciekawa jak rozwinie się sytuacja w późniejszym etapie, ale niestety druga część była dla mnie rozczarowująca, zbyt słodka i pospieszna. Całośc nie wypada źle, ale po jednej z moich ulubionych autorek spodziewałabym się czegoś więcej. Relacja między Eliottem a Jasmin opierała się na bardzo marnej podstawie i moim zdaniem nie poprawili fundamentów, aby ich związek był dla mnie wiarygodny. Słowa też wydawały mi się źle dobrane, nie wiem co ze mną nie tak, ale mimo iż przyjemnie spędziłam czas to jednak nie do końca tak jakbym sobie tego życzyła. Trudno. Liczę, że następna powieść autorki zrekompensuje mi tutejsze braki.

Natalia | 2018-07-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 10 lipca 2018

Są autorki po, których książki można sięgać w ciemno. I wiadomo, że nie zawiodą. Tak jest w przypadku pani Brittainy Cherry. Sposób w jaki ona pisze, historie, które tworzy dotykają najważniejszych miejsc w człowieku.
Jasmine i Elliot, to dwa przeciwieństwa. Ona piękna, silna, odważna, popularna i wydawać, by się mogło, że niczego jej nie brak do szczęścia. Natomiast on choć również bardzo utalentowany, to słaby,"szaraczek", który jest w szkole nękany. Jest zamknięty w sobie, jąka się i nie wierzy w siebie. Los jednak łączy tą dwójkę ze sobą. Tworzy się między nimi więź, którą nie sposób zniszczyć. Choć są bardzo młodzi, to oboje są zagubieni i samotni.
Jest, to kolejna wartościowa książka, którą trzeba przeczytać. Dużo wspaniałych bohaterów, uczuć, i płynącej z tej historii mądrości.
Gorąco polecam.

savine | 2018-06-14
Na półkach: 2018, Przeczytane

Recenzja pochodzi z bloga: https://slowamiksiazek.blogspot.com/2018/06/poza-rytmem-brittainy-c-cherry.html

Historia opowiada o 16 letniej Jasmine, która uwielbia muzykę soul i właśnie w tym kierunku chciałaby się rozwijać. Niestety jej matka ma inne plany wobec córki i zmusza ją do śpiewania popu oraz do brania udziału w różnych castingach. Dziewczyna się nie sprzeciwia, bo chce uszczęśliwić matkę i chce sprawić, żeby była z niej dumna. Jas na ulicy przypadkowo spotyka muzyka, który gra na saksofonie. Jak się później okazuje jest to chłopak, który chodzi z nią do szkoły. Postanawia go lepiej poznać i się z nim zaprzyjaźnić. Niestety Jasmine zmuszona jest opuścić Nowy Orlean, a kiedy to robi dochodzi do tragedii.
“- Czy to oznacza, że jesteśmy przyjaciółmi?
- Tak, jesteśmy przyjaciółmi.”

Nie miałam w planach tej książki, bo tak jak wspomniałam w mojej poprzedniej recenzji: nie lubię wątków muzycznych. Ale kurde to jest Brittainy C. Cherry, dotychczas uwielbiałam wszystkie jej...

Goszaczyta | 2018-06-06

Na premierę tej książki czekałam bardzo długo. Odkąd tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach wiedziałam, że muszę ją przeczytać, bo w końcu to Brittainy C.Cherry - jedna z moich ulubionych autorek romansów. Po lekturze tej książki w mojej głowie kłębią się miliony myśli, lecz nie potrafię ubrać w piękne słowa tego, co pragnę wyrazić w opisaniu niezwykłości tej historii.

"Poza rytmem" opowiada historię Jasmine i Elliota, którzy zaprzyjaźnili się wbrew przeciwnościom losu, sprowadzając na siebie kłopoty i niepotrzebne cierpienie. Poznajemy ich w wieku szesnastu lat, kiedy to oboje uczęszczają do liceum. Na szkolnym korytarzu zaczynają rozmawiać i od tego momentu spędzają razem więcej czasu. Tak naprawdę połączyła ich wspólna miłość do muzyki, a także potrzeba bliskości i zrozumienia. Ich wspólne spotkania obojgu im dawały nadzieję na lepsze jutro. Nie czuli się samotni, spędzali razem wspaniale czas. Do momentu, aż w ich życiu wydarzyły się niespodziewane rzeczy, rozdzielając ich, aż...

Milena | 2018-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2018

Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu.
Pewnego dnia jednak, dziewczyna zniknęła mi w okamgnieniu.
Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu, ale gdy spotkaliśmy się po latach, stałem się dla niej huraganem.[lubimyczytac.pl]
Marzeniem Jasmine jest śpiewać soul, choć jej matka widzi dla niej inną drogę. Kobieta uważa, że jej córka może zostać sławna tylko dzięki muzyce pop. Właśnie dlatego dziewczyna...

dzika_mi | 2018-06-13
Przeczytana: czerwiec 2018

Nie byłam wielką fanką romantycznych powieści aż do momentu w którym sięgnełam po książki Brittainy. Jak dotad prawie przy każdej lekturze ryczę jak bóbr a mój maż tylko spoglada na mnie i pyta KTO UMARŁ albo KTO UMIERA...
Autorka ma moim zdaniem genialnie lekki styl opisywania trudnych relacji, uczuć i osób.
Nie jest to kolejna książka o przytojnym wysportowanym meżczyźnie który jest idealny pod każdym względem, ani nie jest to książka o pięknej ale dojrzalej emocjonalnie idealnej dziewczynie. Jest to książka o jąkającym sie chudym jak patyk Eliocie, oraz o fakt że pięknej, ale zmagajacej się z totalnym brakiem zrozumienia i miłości ze strony matki, Jassmine.
Przede wszystkim jest to też książka o sile, sile uczucia, sile rodziny, przyjaźni, sile muzyki, sile wiary że w końcu się ułoży. Jest też o stracie i o zagubieniu swojej równowagi.
Polecam ja gorąco każdemu kto lubi się zaglębić w całkiem przyjemnej lekturze i stracić przy tym poczucie czasu, bo zapewaniam, że tak właśnie...

Weronika | 2018-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Recenzja z bloga weronikarecenzuje.blogspot.com

Jasmine Greene pojawiła się w życiu Elliotta Adamsa pewnego, deszczowego dnia. Grał na saksofonie na ulicy Frenchman Street w Nowym Orleanie, wylewając całe swoje serce przed publicznością. Kiedy zauważa go w szkole w towarzystwie chłopaków, którzy znęcają się za jego problemy z wymową i wygląd, podchodzi do niego i staje w jego obronie. Z niezrozumiałych dla niej powodów pragnie dać mu to samo, czym on obdarował ją. Chce odwdzięczyć mu się za chwile spokoju, jakie odnalazła słuchając jego muzyki. Jednak ich przyjaźni i szybko rozwijającemu się uczuciu na drodze staje życie - tragedia i niespodziewane wydarzenia rozdzielają ich od siebie. Kiedy lata później spotykają się ponownie, nic nie jest takie samo. Oboje stali się chłodni, zamknięci w sobie i chociaż uczucia nigdy nie zgasły, muszą popracować nad pozwoleniem, aby muzyka ponownie zagrała w ich duszach.

Brittainy C. Cherry skradła moje serce swoją serią "Żywioły" oraz...

wiooletka13 | 2018-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2018

Przepiękna historia, wzruszająca i chwytająca za serce. Polecam każdemu.

książek: 1943
Anicaf | 2018-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Niestety nie podobała mi się. Może juz zbyt wiele książek tej autorki przeczytałam. Nic nowego nie wnosi i chyba jakoś tak nijak napisana.

Ver-reads | 2018-07-05

Czasami wystarczy tylko jedna, z pozoru niewiele znacząca drobnostka, by połączyć ze sobą dwie całkowicie różne osoby. Ona jest popularną szkolną pięknością, która nieustannie przyciąga wzrok płci przeciwnej. On z kolei jest obiektem drwin i okrutnych szyderstw, który chciałby choć na chwilę stać się niewidzialny. Żyją niemal w dwóch różnych, nieprzeplatających się światach, jednak łączy ich jedno - ogromna pasja, miłość do muzyki, do soulu. Oboje odnajdują w sobie zrozumienie, którego nie był im w stanie zapewnić dotąd nikt inny. I gdy w końcu ich życie zdaje się być choć odrobinę mniej poplątane, los postanawia z nich zakpić. Ciąg bezlitosnych wydarzeń rozdziela ich na długie, osamotnione lata. A gdy pewnego dnia znów spotykają się w Nowym Orleanie okazuje się, że czas wypełniony ciszą wybudował między nimi barierę, której żadne z nich nie potrafi przekroczyć. Barierę, która nie pozwala powrócić im do tego, co już przeminęło. Czy będą w stanie na nowo odbudować ich relację? Czy...