Poza rytmem

Cykl: The Music Street Series (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
Behind the Bars
romans
ew_cia

Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu. Była licealną pięknością, podczas gdy ja grałem niezdarnie na ulicy. Łączyły nas jedynie muzyka i samotność. W jej oczach dostrzegałem, że nie zawsze uśmiechała się szczerze, choć jej głos dawał mi nadzieję, której poszukiwałem od tak dawna. Pewnego dnia jednak, dziewczyna zniknęła mi w okamgnieniu. Kilka lat później stanęła przede mną na...

Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu.

Pewnego dnia jednak, dziewczyna zniknęła mi w okamgnieniu.

Kilka lat później stanęła przede mną na nowoorleańskiej ulicy. Zmieniła się, ale ja również byłem już inny. Życie sprawiło, że staliśmy się wycofani, zamknięci, oschli. Czas odebrał nam lekkość.

Nawet jeśli nie byliśmy już tacy, jak kiedyś, moje złamane serce rozpoznało jej smutek. Wróciła, więc nie mogłem pozwolić, by ponownie mi się wymknęła.

Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu, ale gdy spotkaliśmy się po latach, stałem się dla niej huraganem.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

Marzena | 2018-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2018

"Poza rytmem" otwiera nowy cykl powieściowy pani Cherry, a mnie, po zapoznaniu z opisem pierwszego tomu, dopadły obawy, czy i tym razem odnajdę w jej powieści to za co tak bardzo cenię Autorkę? Fakt iż jest to typowa historia Young Adult tylko potęgowała niepokój...Czy będę potrafiła współodczuwać z bohaterami? Czy pani Cherry i tym razem złamie i poskłada moje serce w całości? Czy poczuję ten rytm?
Przecież właśnie po to sięga się po książki Autorki! Żeby po wylaniu morza łez móc zaczerpnąć głęboki oczyszczający oddech...
Mogę odetchnąć z ulgą - to nadal ta sama Brittainy C. Cherry, a stworzeni przez nią Eliott i Jasmine przypominają, że i my przecież mieliśmy kiedyś naście lat i swoje problemy (o tym nigdy nie powinniśmy zapominać), a także pokazują coś o czym nie sposób zapomnieć: że nie ma na świecie gorszego stworzenia od człowieka. Nie ma. Żadne inne nie rani, żeby poprawić swoje samopoczucie; nie niszczy drugiej osoby, aby się dowartościować; nie zabija dla...

mclena | 2017-12-16
Przeczytana: 11 grudnia 2017

"Every person had lyrics in their life that were too painful to sing."

Szczerze, sama nie wiem za bardzo co napisać, bo pierwsza część była naprawdę super - dokładnie w stylu Brittainy C. Cherry i byłam ogromnie ciekawa jak rozwinie się sytuacja w późniejszym etapie, ale niestety druga część była dla mnie rozczarowująca, zbyt słodka i pospieszna. Całośc nie wypada źle, ale po jednej z moich ulubionych autorek spodziewałabym się czegoś więcej. Relacja między Eliottem a Jasmin opierała się na bardzo marnej podstawie i moim zdaniem nie poprawili fundamentów, aby ich związek był dla mnie wiarygodny. Słowa też wydawały mi się źle dobrane, nie wiem co ze mną nie tak, ale mimo iż przyjemnie spędziłam czas to jednak nie do końca tak jakbym sobie tego życzyła. Trudno. Liczę, że następna powieść autorki zrekompensuje mi tutejsze braki.

Jeśli ktokolwiek z was liczył na to, że napiszę coś innego niż to, że Brittany C.Cherry swoimi książkami podbiła moje serducho to przykro mi, ale tak nie będzie 🤔. Do tej pory zakochałam się totalnie w każdej z jej historii, w każdym bohaterze i wiem, że pozostaną oni w mojej pamięci na zawsze 😍😍😍. Jasmine jest znaną i przebojową dziewczyną, która pragnie akceptacji własnej rodzicielki. Śpiewa soul...choć jest przymuszana do spełnienia oczekiwań matki. A tak szczerze, to tfu, tfu, tfu! Jaka z niej jest matka?! Aż się scyzoryk otwiera na myśl, że takie baby gdzieś istnieją i też krzywdzą własne dzieci swoimi chorymi ambicjami😡. Wracając do muzyki - osobiście uwielbiam soul - jest głęboki, nastrojowy i przepełniony emocjami. Pewnego dnia dziewczyna odważnie staje w obronie chudziutkiego chłopaka o imieniu Elliott i tak rozpoczyna się ich niezwykła znajomość oparta na fundamentach miłości do muzyki. Mimo pozornej różnicy charakterów okazuje się, że idealnie się...

Kasiek | 2018-08-12
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 12 lipca 2018

Piękna książka. Autorka jak zwykle potrafiła stworzyć dzieło godne uwagi i zapamiętania. Historia bogata w dramaty, ale też pełna optymizmu. Czyta się ją z zapartym tchem, polecam.

mania_kch | 2018-07-28
Na półkach: 2018, Przeczytane

Pierwsza część była dla mnie taka WOW!
Bardzo emocjonalna. Druga zaś bardzo patetyczna i przewidywalna, ale w dalszym ciągu interesująca.
Epilog przesłodki.
Romantyczne dusze powinny być usatysfakcjonowane, bo znajdą tam wszystko to, co porządny romans powinien mieć, dramat, zawirowania i odpowiednie zakończenie. Warto poświęcić czas tej książce.
Eliott i Jasmine nie zawiodą. Wciągną was w melodie swojej pięknej historii.
Polecam :)

Natalia | 2018-07-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 10 lipca 2018

Są autorki po, których książki można sięgać w ciemno. I wiadomo, że nie zawiodą. Tak jest w przypadku pani Brittainy Cherry. Sposób w jaki ona pisze, historie, które tworzy dotykają najważniejszych miejsc w człowieku.
Jasmine i Elliot, to dwa przeciwieństwa. Ona piękna, silna, odważna, popularna i wydawać, by się mogło, że niczego jej nie brak do szczęścia. Natomiast on choć również bardzo utalentowany, to słaby,"szaraczek", który jest w szkole nękany. Jest zamknięty w sobie, jąka się i nie wierzy w siebie. Los jednak łączy tą dwójkę ze sobą. Tworzy się między nimi więź, którą nie sposób zniszczyć. Choć są bardzo młodzi, to oboje są zagubieni i samotni.
Jest, to kolejna wartościowa książka, którą trzeba przeczytać. Dużo wspaniałych bohaterów, uczuć, i płynącej z tej historii mądrości.
Gorąco polecam.

Przepiękna historia Jasmine i Eliotta pokazuje, co jest kluczem do prawdziwego szczęścia - jest nim krąg życzliwych osób, będących wsparciem (chociażby milczącym) w nawet najmroczniejszych momentach życia.

Brittainy po mistrzowsku pisze o sile uczuć - miłości, przyjaźni, żalu, pozwalając czytelnikowi uwolnić zza krat swoje własne emocje i uronić łzę.

Nie dajmy się nigdy wybić z rytmu naszego własnego życia, wsłuchujmy się w melodię serc najbliższych nam ludzi, bo to oni nadają sens naszym dniom.

Gorąco polecam tę przejmującą lekturę, która tym razem jest bardziej powieścią psychologiczną, niż romansem.

Truskaweczka | 2018-07-28

truskaweczka1.blogspot.com

Pani Cherry to niezaprzeczalnie jedna z moich ulubionych pisarek. Wydaje mi się, że przeczytałam każdą jej ukazaną do tej pory książkę i na żadnej się nie zawiodłam. Poza rytmem w niczym nie odbiega od reszty jej historii, autorka cały czas utrzymuje niezwykle wysoki poziom i nadal niesamowicie potrafi zaciekawić czytelnika. W swojej najnowszej powieści postawiła na przyjaźń dwojga nastolatków, obojga niezwykle zakochanych w muzyce. Ona piękna i popularna, zadająca się ze śmietanką towarzyską, ale wcale tego nie pragnąca. Zmuszana przez matkę do śpiewania innego gatunku niż ten, który naprawdę kocha i do chodzenia na liczne zajęcia dla urozmaicenia swoich zdolności, dziewczyna wcale nie czuje się szczęśliwa. Pewnego dnia na rogu ulicy słyszy przepiękną melodię, a jego wykonawcę musi poznać. Zauważa drobnego i szczupłego chłopca, który w swoją grę wkłada całe serce. Urzeka tym Jasmine, a między nimi nawiązuje się przyjaźń. Trzeba tu zaznaczyć, że chociaż...

Isiak1989 | 2018-08-16
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Mam wrażenie, że wzięłam oddech na pierwszym przeczytanym słowie a wypuściłam go dopiero na ostatnim. Już dawno w takim tempie nie wchłonęłam książki. Elliott to najcudowniejszy męski bohater z jakim się do tej pory spotkałam- poraniony, ale piękny. I Jasmine ... Oboje są moją muzyką.

Goszaczyta | 2018-06-06

Na premierę tej książki czekałam bardzo długo. Odkąd tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach wiedziałam, że muszę ją przeczytać, bo w końcu to Brittainy C.Cherry - jedna z moich ulubionych autorek romansów. Po lekturze tej książki w mojej głowie kłębią się miliony myśli, lecz nie potrafię ubrać w piękne słowa tego, co pragnę wyrazić w opisaniu niezwykłości tej historii.

"Poza rytmem" opowiada historię Jasmine i Elliota, którzy zaprzyjaźnili się wbrew przeciwnościom losu, sprowadzając na siebie kłopoty i niepotrzebne cierpienie. Poznajemy ich w wieku szesnastu lat, kiedy to oboje uczęszczają do liceum. Na szkolnym korytarzu zaczynają rozmawiać i od tego momentu spędzają razem więcej czasu. Tak naprawdę połączyła ich wspólna miłość do muzyki, a także potrzeba bliskości i zrozumienia. Ich wspólne spotkania obojgu im dawały nadzieję na lepsze jutro. Nie czuli się samotni, spędzali razem wspaniale czas. Do momentu, aż w ich życiu wydarzyły się niespodziewane rzeczy, rozdzielając ich, aż...