Wszystkie nasze obietnice

2018-11-14
Data 1. wydania:
2018-07-17
Aleksandra Żak
zdrada cierpienie bezdzietność miłość szczęście dramat
Inne

Oficjalne recenzje i

To jeszcze nie porażka

Link do recenzji

380 24 16

Książka świetna. Opowieść o tym jak bardzo można się zafiksować na pragnieniu, zapominając o wszystkim tym co mamy, co jest dobre w naszym życiu. Historia, którą można przyłożyć do wielu małżeństw, które przez zwykły brak rozmowy oddalają się od siebie i budzą się pewnego dnia z poczuciem beznadziei i myślą, że nic poza rozwodem nie pozostało.

„Nasze małżeństwo nie runęło. Nie rozpadło się nagle.
To był dużo wolniejszy proces.
Można powiedzieć, że przygasło”

„Kocham Cię. Zawsze cię kochałem. Choćbyś nie wiem jak sobie życzyła, żebym nie kochał”

Czasami nasze życie nie jest takie jak sobie zaplanowaliśmy, rzuca nam pod nogi kłody, które ciężko nam ominąć. Książka "Wszystkie nasze obietnice" to historia dwójki bohaterów, którzy nie przewidzieli, że napotkają w swoim życiu przeszkody. Właśnie one spowodowały, że główna bohaterka zamykała się w sobie, pogrążając się w coraz większym smutku. Oddalała się od swojego męża, który miał być jej oparciem w trudnych chwilach. Bohaterom wystarczyłaby jedna szczera rozmowa. Do i tak już poważnych problemów doszły nowe, które nawarstwiając się powodowały, że Quinn musiała dokonać poważnego wyboru, zdecydować czy dalej chce być ze swoim mężem.
"Wszystkie nasze obietnice" to jedna z najbardziej emocjonujących książek Hoover jakie przeczytałam. Pierwszy raz czytając Hoover wylałam morze łez, zazwyczaj mam jedynie szklanki w oczach.

„Mam nadzieję, że w przyszłym roku mój list będzie pełen dobrych wieści.
Do tego czasu będę Cię kochał coraz bardziej i bardziej wraz z każdą trudnością, jakiej stawiamy czoła. Bardziej, niż Cię kochałem wtedy, gdy wszytko było idealne.”

Historia miłości Quinn i Grahama jest niezwykle prawdziwa i szczera. Pokazuje że miłość nie zawsze wiąże się z tym, że wszystko widzimy w kolorowych barwach. Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z naszymi planami. Niestety jest również miłością pełna niedopowiedzeń, które spowodowały że ta dwója straciła czas, w czasie którego mogli być szczęśliwą parą. Zdecydowanie polecam Wam „Wszystkie nasze obietnice”

„Nasze małżeństwo nie runęło. Nie rozpadło się nagle.
To był dużo wolniejszy proces.
Można powiedzieć, że przygasło”

Kolejny raz Colleen porusza bardzo poważny problem w małżeństwie i tym samym pokazuje ludziom, którzy również się z nim zmagają, że mimo wszystko można żyć dalej

„Idealna miłości, nieidealni ludzie” 🌸

Quinn i Graham przysięgali sobie miłość,wierząc, że wspólnie poradzą sobie z przeciwnościami losu. Ma to upamiętniać szkatułka, która Graham podarował ukochanej w dniu ślubu.

Przez kilka następnych lat wzajemne przyrzeczenia stają się źródłem rozczarowań. W życiu małżonków zaczyna się królować rutyna, a marzenia o założeniu rodziny wydają się nieosiągalne. Oddalający się od siebie Quinn i Graham zaczynaja wątpić w swój związek.

Przeszłość ich małżeństwa kryje się jednak w śladach z przeszłości zamkniętych w szkatułce - pod sekretami, błędami i niedopowiedzeniami…

Historia Quinn i Grahama rozpoczyna się w momencie gdy oboje rozstają się ze swoimi partnerami. Czy taki los spotka również ich związek ?

* Opis pochodzi od wydawcy *

🌸 #colleenhoover nigdy nie zawodzi. Jak zawsze w książkach autorki przekazywane są nam prawdziwe uczucia. Te bolesne jak i te dobre.
Kojarzycie ten trend z tiktoka „chyba żadna książka nie sprawiła, że dusiłam się łzami?” O nie, to nie prawda, ta historia to uczyniła. Był ból i rozpacz. W pewnych momentach musiałam odkładać książkę na bok bo nie mogłam sobie poradzić. Całe szczęście, że był #happyend ! 😰
Po przeczytaniu książki kilka dni nie mogłam się pozbierać i nadal myślami do niej wracam. Zdecydowanie polecam! 🌸

„Idealna miłości, nieidealni ludzie” 🌸

Dociera do najgłębszych zakamarków duszy i niezwykle porusza wyzwalając trudne emocje. Piękna opowieść o prawdziwej miłości, która jest w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu. Uczy, że o miłość trzeba dbać, a kluczem do tego jest zawsze szczera rozmowa o uczuciach.

Tak. Dałam 10/10 książce, która zmiażdżyła mnie emocjonalnie. Bałam się tej powieści, stroniłam od niej. Przeżyłam podobną bezsilność w stosunku do macierzyństwa. Może dlatego tak bolało, otworzenie tej rany na nowo... Czytałam, płakałam, czytałam i płakałam. Dziękuję za te historię. Była mi potrzebna.

Przeczytałam w jeden dzień. Historia ukazuję trudy życia, ukazuje czym jest małżeństwo i jakie problemy można napotkać i jak sobie z nimi poradzić. Przedstawia ważny temat dla kobiet jak i mężczyzn. Jest to książka bardzo wartościowa, wzruszjąca i piękna

Cudowna, wzruszająca, ale też bolesna opowieść. Bardzo przeżywałam podczas czytania, wręcz czułam się jakbym była w skórze bohaterki. Trudna książka, gdyż porusza temat który spotyka coraz większy odsetek par starających się o dziecko. Wylałam dużo łez, ale to też pewnie dlatego że sama jestem z tym tematem trochę związana. Cytaty w książce- Cudowne!!

„Wszystkie nasze obietnice”, to powieść, o której słyszałam wiele zachwytów. Dużo osób pisało mi, żebym koniecznie szykowała chusteczki, gdyż łzy płynąc, będą strumieniami. 🥺 Niestety, u mnie owa historia nie wywołała łez, lecz zachwyciła pięknem samym w sobie. ❤️

Opowieść ta pokazuje jak wiele rozczarowań, wkradająca się rutyna bądź walka o założenie rodziny mogą przełożyć się na relacje, jaką zbudowaliśmy. W jednej chwili to, co miało sens, nagle przestaje go mieć. Znika uśmiech, a życie z ukochaną osobą staje się nie do zniesienia. I kiedy pragniesz już tylko tego, by się wreszcie poddać, to nagle znajdujesz przepięknie zdobiony przedmiot, który skrywa w sobie sekrety, błędy oraz niedopowiedzenia. Twoja nadzieja zaczyna, powili powracać, lecz czy będziesz w stanie zajrzeć i przekonać się co ów przedmiot skrywa? Złapiesz się tej deski ratunku czy przestaniesz walczyć? 🤔🥺

Bardzo podobała mi się ta książka. Dość niefortunny dzień, który połączył głównych bohaterów, był nieco zaskakujący i moim zdaniem niecodzienny. 😁 Relacja, która powoli przyciągała do siebie Quinn oraz Grahama była namacalna, zabawna i taka lekka. 😍 Natomiast sama autorka z niesamowitą wnikliwością oraz precyzją opisała parę pogrążoną w kryzysie. Lektura, ta jest pełna pytań, niedopowiedzeń, pokazuje jak łatwo zamknąć się w sobie. A zaraz później dostajemy na tacy wszystkie odpowiedzi, które wskakują niczym odnalezione puzzle. Tych dwoje kilka razy musiało podjąć decyzje, jak będzie wyglądało ich dalsze życie i tak jak w dorosłym życiu, tak i tutaj nie wszystkie były trafne. 😉

Autorka dzięki temu, iż przeplata piękne i wesołe wspomnienia, z tymi mniej przyjemnymi chwilami buduje niesamowite napięcie. Kilka razy miałam ochotę przywołać główną bohaterkę do porządku, tak było mi żal jej męża, którego pisarka wykreowała na troskliwego, czułego i romantycznego mężczyznę, którego przyznajcie szczerze ze w dzisiejszych czasach ze świecą szukać. 🤭

Jednakże czuję, tez lekki niedosyt, gdyż moim zdaniem Colleen Hoover nie wykorzystała do końca potencjału tej historii, ponieważ potraktowała temat niepłodności nieco po macoszemu, bardziej skupiła się na uczuciach bohaterki, a uczucia bohatera, to takie mało znaczące ochłapy. Także, krótko reasumując, książka piękna i ciekawa, jednakże mi osobiście czegoś tutaj zabrakło. 🤷🏽‍♀️

instagram: zauroczona_literatura
link: https://www.instagram.com/p/CZb6SGnMfLk/

Spotkaliście się kiedyś z książką, która już od pierwszych stron was zainteresowała, a jeszcze przy okazji wzruszyła do łez? Dla mnie taką książką jest właśnie "Wszystkie nasze obietnice" od Colleen Hoover.

Powieść ukazuje relację między Quinn a Graham'em. Ich wspólna historia zaczyna się w momencie, kiedy oboje rozstają się z drugimi połówkami. Po kilku nieudanych randkach wreszcie decydują się spędzić ze sobą trochę czasu.
Po kilku miesięcach oboje przysięgają sobie miłość i wierność przy ślubnym kobiercu.
Jednak czy warto jeszcze walczyć o rozpadające się małżeństwo?

Zaczynając od początku książka rozgrywa się na dwóch płaszczyznach. Opisuje wydarzenia teraźniejsze, ukazujące małżeństwo, które zmierza w bardzo szybkim tempie ku rozwodowi, oraz wydarzenia przeszłe, pokazujące wielką miłość, dwojga bratnich duszy.
Właśnie taki sposób pisania, moim zdaniem był na duży plus. Czytając tą powieść miałam wrażenie, że autorka w pewnych momenatch porównuje, i pokazuje, jak bardzo człowiek i relacja z jego (jak mu się wydawało) drugą połówką może ulec zmianie.
Historia już od pierwszych stron chwyta za serce i nie pozwala czytelnikowi się od niej oderwać.

Książkę tę polecam z całego serca. Jednak zanim ktoś z was zabierze się za jej czytanie, musicie mieć przygotowaną w pobliżu tonę chusteczek higienicznych (przydadzą się przy czytaniu).
A.

instagram: zauroczona_literatura