kryminał, sensacja, dramat,
niezabudka

„Obłęd” Jolanta Bartoś Karolina Ciesielska – młoda, ambitna kobieta – dostaje niewyjaśnionych ataków paniki. Widzi mrożące krew w żyłach sceny morderstw, odczuwa ból ofiar, słyszy głos niezidentyfikowanego zabójcy. Posądzona o schizofrenię trafia do szpitala skąd uwalnia ją prowadzący śledztwo w sprawie seryjnego mordercy prokurator. Czy Karolina jest medium czy może popadła w obłęd? Wiktor...

„Obłęd” Jolanta Bartoś
Karolina Ciesielska – młoda, ambitna kobieta – dostaje niewyjaśnionych ataków paniki. Widzi mrożące krew w żyłach sceny morderstw, odczuwa ból ofiar, słyszy głos niezidentyfikowanego zabójcy. Posądzona o schizofrenię trafia do szpitala skąd uwalnia ją prowadzący śledztwo w sprawie seryjnego mordercy prokurator. Czy Karolina jest medium czy może popadła w obłęd? Wiktor Adamski wierzy w prawdziwość jej przeżyć, ale czy uda mu się to udowodnić? Czy jej wizje pomogą dopaść mordercę? Zawrotna akcja, sadystyczny morderca, skradziona tożsamość… Jeśli lubicie się bać – sięgnijcie po „Obłęd”. Koniecznie.

źródło opisu: http://ksiegarnia.wydawnictwobialepioro.pl/glowna/227-obled.html

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

basik | 2018-10-15

Ech, po raz kolejny dałam się nabrać na wysokie oceny i pochlebne opinie na LC, bo 9,25 na 5 ocen są raczej rzadko spotykane.
Początkowo myślałam, że do debiut młodziutkiej pisarki, więc czytałam i czekałam co będzie dalej, bo sam pomysł na powieść jest nawet dość oryginalny, z tym że wykonanie fatalne.
Autorka zamiast trzymać się głównego wątku, dorzuca co chwilę kolejne tak jak klocki Lego na stole ale nie ma pomysłu co z nimi zrobić. Sięga więc po sprawdzony temat zaczerpnięty z "Milczenia owiec" i robi ze swojego bohatera drugiego Hannibala Lestera - kanibala, seryjnego morderce psychopatę, który porywa młode kobiety,torturuje a potem zjada niektóre części ciała.
A wszystko to przeżywa na jawie i we śnie Karolina, która gdy po raz pierwszy zgłosiła ten fakt na policji została wyśmiana a później dzięki pomocy jednego z prokuratorów została dopuszczona do śledztwa jako medium albo jasnowidz.
Niestety nie widziała w swoich wizjach twarzy zabójcy , ale czuła zapach jego perfum.
I...

Jolka | 2018-09-27
Przeczytana: 27 września 2018

"Obłęd" Jolanty Bartoś to po prostu rewelacyjny thriller.Nie mogłam się od niego oderwać i musiałam w jeden dzień przeczytać.
Co dostałam w zamian?
Dostałam niesamowitą powieść,która wkrada się w najciemniejsze zakamarki psychiki ludzkiej.To podróż,która funduje niesamowita karuzelę wrażeń ,balansując czasami po najcieńszej linii sprawiając,że ciśnienie podnosi się z każdą kolejną stroną.Muszę przyznać ,że końcówka była niesamowita,wbiła mnie w fotel,a ciarki przechodziły mnie do tego stopnia,że włoski stawały dęba.
"Obłęd" to powieść o Karolinie, którą od jakiegoś czasu męczą niespokojne sny i wizje, dotyczące brutalnych zbrodni na kobietach. Te omamy są na tyle realne, że dosłownie wciela się ona w ciało ofiary, odczuwa jej lęk i cierpienie. Niestety nie odnajduje wsparcia w obecnym partnerze, który zamiast pomóc, odsyła ją do szpitala psychiatrycznego.
Co dalej się dzieje? To już odsyłam to książki J.Bartoś,która jest warta swej uwagi.
Autorka bowiem potrafi doskonale budować...

AnnaR | 2018-09-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Karolina to dziewczyna, którą od jakiegoś czasu męczą niespokojne sny i wizje, dotyczące brutalnych zbrodni na kobietach. Omamy są na tyle sugestywne, że dosłownie wciela się ona w ciało ofiary, odczuwa jej lęk, cierpienie, ból. Niestety nie odnajduje wsparcia w obecnym partnerze, który zamiast pomóc, odsyła ją do szpitala psychiatrycznego. Załamana, sama zaczyna wierzyć, iż dziwne ataki są objawem choroby, lecz niespodziewanie policja zwraca się do niej z nietypową prośbą. Szybko wychodzi na jaw, że wizje dziewczyny spełniają się naprawdę, wygląda na to, iż jest jedyną osobą, która może pomóc w poszukiwaniu niebezpiecznego mordercy. Wkrótce sny na jawie stają się jeszcze bardziej intensywne, uświadamiają także, z jak groźnym potworem mają do czynienia.

Czy wyjątkowe zdolności wystarczą, by dorwać nieobliczalną bestię?

Jak wiele kobiet zginie, nim odgadną, kim jest szalony psychopata?

I czy mimo paranoicznego lęku, Karolina odważy się zaufać i pozwoli sobie na głębsze...

Pentatonika | 2018-10-27
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 27 października 2018

Sięgając po książkę liczyłam na kryminał/thriller z elementami nadprzyrodzonymi w postaci wizji. Okazało się jednak, że działania śledczych mają z rzeczywistością jeszcze mniej wspólnego niż same wizje.

Już na pierwszych stronach mamy takie cuda:
- chłopak zamyka dziewczynę (do tego pełnoletnią, posiadającą rodzinę) w szpitalu psychiatrycznym,
- w mieszkaniu należącym prawnie do chłopaka, policja zabiera rzeczy wskazane jako swoje przez dziewczynę, która właśnie została wyciągnięta ze szpitala psychiatrycznego ( i to nawet nie dlatego, że została "wyleczona"),

Dalej jest tylko gorzej:
- rana postrzałowa jest niewidzialna dla śledczych mających bezpośredni kontakt z ciałem- dopiero patolog musiał ich uświadomić, że takowa istnieje,
- detektywi otrzymują wiele informacji, z którymi kompletnie nic nie robią, zachowują się tak jakby ich nie było. Na jednej stronie bohater dowiaduje się pewnej rzeczy, po czym kilka stron dalej ta sama osoba, mówi mu dokładnie to samo, a on jest...

Ewelka | 2018-11-05
Na półkach: Book Tour 2018, Przeczytane
Przeczytana: 05 listopada 2018

Po przeczytaniu książki "Obłęd" miałam wrażenie ,że ja sama popadłam w otchłań obłędu.Książka wprawiła Mnie w tak różnorodne skrajne przeżycia ,w szaleńczym tempie ją pochłonęłam.Losy bohaterów wciągnęły Mnie kompletnie.Czytałam z zapartym tchem ,ogromem emocji i lekami na uspokojenie...Książka na pewno jest warta przeczytania i polecenia.Nie pozostaje Mi nic innego jak czekać na kolejną część książki z niecierpliwością .Gorąco polecam.

Anna | 2018-10-17
Przeczytana: 17 października 2018

No cóż mogę napisać.... po prostu obłęd. Pomysł super.... fabuła nie nudzi.... czyta się błyskawicznie, nawet za szybko i już koniec. No i niestety ... niedosyt..... bo jak na część pierwszą przystało nic nie wiadomo :) i trzeba czekać. No ... niby wiadomo i tu jest minus, bo jeśli chodzi o główny wątek to wiadomo w zasadzie od początku. Myśląc, że to zmyłka (jak u większości autorów) czyta się jeszcze szybciej.... no ale niespodzianek nie ma. Z niecierpliwością czekam na część 2. Pani Jolu - oby szybko :)

Volumen | 2018-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2018

Książka ma bardzo dobrze skrojoną fabułę. Szybko się czyta. Sam pomysł z mordercą kanibalem nie jest nowatorski. Ale wizję Karoliny jako sposób na złapanie mordercy, ciekawe rozwiązanie. Duża prawdy o polskiej rzeczywistości. Karolina zamknięta w psychiatryku, okradziona przez narzeczonego. Gdyby nie pomoc prokuratora tkwiła by tam latami. Oczywiście były trochę dziwne rzeczy zioła i medalion, odnaleziona krewna która ma 118 lat. No trochę przesadzone. Zakończenie świetne czekam na kolejną część.

Magda | 2018-09-10
Przeczytana: 08 września 2018

Diabeł | 2018-08-31
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

OCZAMI DUSZY WIDZIANE
Dziś swą premierę ma niesamowita powieść, która sprawi, że ciarki przejdą Wam po plecach. Mam przyjemność pochwalić się, że jest to mój patronat medialny. Jolanta Bartoś , „Obłęd”, Wydawnictwo Literackie Białe Pióro. Premiera 29.08.2018r.
Karolina jest studentką. Wiodła zupełnie normalne życie u boku narzeczonego do czasu, gdy zaczęły nękać ją niepokojące wizje morderstw, przemocy i cierpienia. Kobieta przekonana, że popada w szaleństwo, narzeczony, który bez chwili wahania wykorzystuje jej stan- to wszystko składa się na obraz tragedii. Po pobycie w szpitalu na oddziale zamkniętym Karolina znajduje wsparcie w osobie prokuratora. Czy obrazy , które pojawiają się w jej głowie, krzyki, które słyszy i ból, jaki odczuwa są objawami paranoi? A może Karolina posiada dar? Morderca okaleczający młode kobiety czuje się bezkarny, policja tkwi w martwym punkcie i Karolina okazuje się jedyną osobą, która dzięki niezwykłemu darowi może pomóc w schwytaniu zwyrodnialca. Czas...

Anna | 2018-10-14
Przeczytana: 30 września 2018

"Nadzieja, która karmiła swoje ofiary ułudą i ufnością. Trzymała w niepewności i kazała wierzyć w cud. A jeśli on nie następował, podsuwała inne pomysły, aż w końcu płomień gasł. Nadzieja umierała wraz z nastaniem brutalnej rzeczywistości."

Zapraszam na moją recenzję: