Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Wśród nocnych cisz

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
literatura polska
Ag2S

Mroczny thriller zbudowany na przemyślanej fabule i psychologicznej prawdzie postaci, z precyzyjnie stopniowanym napięciem. Jest ciepły październikowy dzień, gdy Dagmara odbiera telefon od czaplineckiej policji. Z pobliskiego jeziora Komorze wyłowiono zwłoki jej męża. Kobieta wyrusza do Cisz. Już wkrótce okaże się, jak niewiele wiedziała o Pawle, który robił wszystko, by jego tajemnicza...

Już wkrótce okaże się, jak niewiele wiedziała o Pawle, który robił wszystko, by jego tajemnicza przeszłość nigdy nie wyszła na jaw.

W małej miejscowości Dagmara zawiera nowe przyjaźnie i stara się dopasować puzzle układanki, ale szybko dochodzi do wniosku, że lepiej nie ufać nikomu, szczególnie gdy nie wiadomo, kto jest mordercą, a kto ofiarą.
"Pamiętaj, Dag, nic nie jest takie, jak się wydaje..." - czy ten list wysłał do niej przed śmiercią faktycznie jej mąż?
Kim jest opóźniony umysłowo Romek, który na strychu starego poniemieckiego domu przetrzymuje małą dziewczynkę? I dlaczego ona nie mówi?
Z jaką klątwą przyjdzie się zmierzyć Dagmarze?

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/

źródło okładki: https://www.proszynski.pl/

Anna | 2018-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2018

„Wśród nocnych cisz” Małgorzaty Hayles to rewelacyjny thriller psychologiczny polskiej pisarki.
Dagmara rok temu straciła córeczkę. Mimo, że ciała dziewczynki nie odnaleziono uznano ją za zmarłą. Śmierć miała nastąpić na skutek utonięcia. To tragiczne wydarzenie stało się przyczyną rozpadu małżeństwa Dagmary. Pewnego październikowego dnia kobieta dowiaduje się, że z pobliskiego jeziora wyłowiono zwłoki jej męża. Wyrusza do Cisz, żeby je zidentyfikować. Tylko czy na pewno topielec to jej były mąż, Paweł? Na miejscu okaże się jak niewiele Dagmara wiedziała o mężczyźnie z którym spędziła kilka lat życia. Od tej pory wciąż będzie zadawała sobie pytanie dlaczego Paweł ukrywał przed nią swoją przeszłość.
„Wśród nocnych cisz” długo czyta się dosyć spokojnie. Autorka dokładnie stopniuje napięcie do momentu, w którym fabuła nabiera gwałtownego przyspieszenia. To chwila, w której Dagmara przejrzy na oczy. Czytający wraz z nią. Od tej pory akcja będzie się toczyć błyskawicznie. Śledzący ...

czytanienaplatanie | 2018-12-06
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Autorkę znam ze świetnych książek obyczajowych, więc wiedziałam, że będzie dobrze, ale to jest rewelacja! Najlepszy thriller jaki przeczytałam w tym roku! Misternie skonstruowana fabuła porywa i tak wciąga, że nie sposób przerwać do ostatniej kropki. Czuć lekkość pióra i wyjątkowość mrocznej, budzącej niepokój opowieści.

Dagmara, która rok wcześniej pochowała córeczkę, dowiaduje się o śmierci męża i przyjeżdża do Cisz, by zidentyfikować zwłoki. Na miejscu okazuje się, że "nic nie jest takie, jak się wydaje". Te słowa skierowane do głównej bohaterki w przedśmiertnym liście od męża, równie mocno uderzają w czytelnika, gdy wydaje mu się, że wie, w którą stronę historia się rozwinie. Mąż zataił przed Dagmarą tak wiele, że ma wątpliwości, czy rzeczywiście go znała. W maleńkiej miejscowości, kobieta zaczyna składać puzzle, które na początku nijak nie chcą do siebie pasować, a z czasem tworzą opowieść mrożącą krew w żyłach. Czy uda jej się odkryć prawdę, drzemiącą na dnie jeziora Komorze...

Wyobraźcie sobie - pewnego dnia odchodzi od was mąż. Pakuje się i znika. Nie szukacie go. Nie macie z nim kontaktu. Aż nagle dostajecie telefon - znaleziono jego ciało w jeziorze. Jedziecie na oględziny, na których okazuje się, że to nie ciało męża a kogoś bardzo do niego podobnego. Policji potwierdzacie, że to jednak wasz małżonek. O co chodzi? Mąż robił was w bambuko, dowiadujecie się że pochodził z całkiem innej miejscowości niż wmawiał wam całe życie (niech żyje szczerość w związku). Brzmi intrygująco. Opis od razu mnie zaciekawił. Do tego klimat małej wsi i Pojezierze Drawskie gdzie przez 7 lat spędzałam wakacje nie mogłam się oprzeć.

Po przybyciu bohaterki do rodzinnej wsi męża dowiadujemy się wielu interesujących faktów dotyczących jego przeszłości. Ale jest też coś jeszcze. Tragedia, która spotkała małżeństwo i pewna historia... Na początku miałam wrażenie, że przejrzałam tą książkę na wylot, jednak kiedy doszłam do drugiej części oczy wyskoczyły mi z orbit. Dokończyłam...

Aśka | 2018-12-06
Przeczytana: 30 listopada 2018

Pewnego dnia Dagmara odbiera telefon. Zostaje poinformowana przez czaplinecką policję, że w pobliskim jeziorze zostało znaleznione ciało jej męża.Kobieta bez zastanowienia wyrusza do Cisz by poznać prawdę. Jak się później okazuje Dagmara niewiele wiedziała o swoim mężu.
Gdy dostałam informację, że akcja tej książki ma miejsce na Pojezierzu Drawskim wiedziałam, że nie przejdę obok niej obojętnie. Dlaczego? Dlatego, że mam do tych okolic ogromny sentyment, tam się urodziłam i wychowałam i mimo, że do mojej rodzinnej miejscowości jest stamtąd jeszcze kawałek, to jednak wioskę, która jest pierwowzorem Cisz znam i wielokrotnie tamtędy przejeżdżałam w drodze do szkoły. Wydaje mi się, że to pozwoliło mi dodatkowo w czuć się w klimat tej książki.

Nie wiem czy sentyment gra tu główną rolę czy nie, ale uważam, że to jedna z lepszych książek jakie przeczytałam w tym roku.
Doskonały, mroczny, klaustrofobiczny thriller, taki po którym będziecie się bać wyjść z domu po zmroku z fantastycznie...

Migotka | 2018-11-27
Przeczytana: 08 listopada 2018

Podoba mi się konstrukcja tej powieści. Pierwsza część jest wolniejsza, buduje klimat starego domu na pustkowiu i jest raczej obyczajowa. Druga część jest bardziej dynamiczna i to już rasowy thriller.
Pięknie poprowadzony jest wątek opóźnionego umysłowo Romka i małej dziewczynki. Wysmakowana narracja na wielki plus, ale ta autorka przyzwyczaiła mnie już do pięknego języka.
Główna bohaterka jest trochę jak zombie, a może jest odbiciem tego, co wokół niej. To jej postać była dla mnie głównym źródłem napięcia. Choć to ona pojechała na spotkanie pewnej tajemnicy, dla mnie ona jest tajemnicą przez większą część powieści. Stoi niejako z boku, jest bardziej jak narrator niż bohater.
Wielki plus za metafizykę, nienachalną, a jednak obecną w książce.
Nie jest to część cyklu, jak to obecnie modne, szkoda. Przywiązałam się do postaci Tobiasza.

Sarah | 2018-12-08

Doskonaly thriller utrzymujacy napiecie i tajemnice wokol glownej bohaterki. Tempo powiesci przyspiesza w drugiej czesci prowadzac do zaskakujacego rozwiazania. Jedna z lepszych ksiazek, ktore czytalam.

karka | 2018-12-01
boudika | 2018-11-19