Koszmarna przesyłka

Cykl: Porachunki z przygodą (tom 8)
Wydawnictwo: Siedmioróg
kafka

To miał być zwykły obóz wędrowny po Mazurach. Okazuje się jednak, że reporter prowadzący obóz poszukuje czegoś nocami. Ktoś go śledzi. Bohaterowie szybko orientują się, że wędrówka jest tylko “przykrywką” do poszukiwań skarbów ukrytych jeszcze w czasie wojny. Natychmiast włączają się w akcję...

Ósma książka z serii Porachunki z przygodą.

Terpentulla | 2010-08-07
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Najsłabsza z serii. Za dużo pobocznych bohaterów, ksywki dodawane jakby na siłę, bo przecież młodzież musi się nazywać w jakiś idiotyczny sposób. Czasami też język nazbyt wygładzony i poetycki jak na młodzież - ona tak po protu nie mówi. A przynajmniej już nie mówi. Jeżeli akcja toczy się w latach 90, to może tak mówiła, tylko ja już tego nie pamiętam...

Trochę zbiła mnie z tropu informacja, że akcja książki dzieje się raptem kilkanaście tygodni od poprzedniej akcji. Trochę to obdziera z wiarygodności - wychodzi na to, że bohater raz na 2 miesiące ściga się zupełnie przypadkiem z mafią i ratuje czyjeś życie wciąż przepraszając za to, że nie uratował swojego ojca.

In plus - mamy wątek erotyczny :)

ZieloneDrzwi | 2013-03-31
Przeczytana: 10 kwietnia 2005

Seria książek pana Krzysztofa Petka towarzyszyła mi przez moje lata obowiązkowej edukacji. Jak już się dorwałam do jednej części ciężko było się z nią rozstać. Zachwycałam się fabułą, intrygami, przygodami główmnych bohaterów, ich problemami. Kilka lat temu udało mi się spotkać autora - niesamowicie miły i pogodny człowiek. Książka podpisana :)

Iza | 2011-12-27
Przeczytana: styczeń 1999

Jest to kolejna książka, którą przeczytałam w wieku 14 lat. Niestety brak jest w moich notatkach oceny tej książki.

czytałem jako dzieciak, ale pamiętam, że bardzo mi się podobało

Izabela | 2011-01-04

Jedna z moich ulubionych Krzyśka Peteka :)

Jaskier | 2011-07-06

Książka dzieciństwa:)