Zatrzymajcie świat, chcę wysiąść!

Wydawnictwo: Siedmioróg
83-7162-580-4
Nagore

Akcja powieści toczy się na pokładzie samolotu opanowanego przez terrorystów; te wydarzenia stają się doskonałym tłem dla ciekawie skonstruowanych portretów psychologicznych. Panika miesza się z lękiem, napięcie rośnie, rozwiązanie jak w dobrym kryminale po prostu zdumiewa, a nastoletnia bohaterka Ewa przypłaca tę podróż załamaniem nerwowym.

PABLOPAN | 2012-06-24

Ta książka wzbudzała sprzeczne emocje. Generalnie fabuła nadałaby się na dobry film sensacyjny. Świetnie przedstawieni bohaterowie.

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2014-02-18
Na półkach: Gnioty, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2014

No większej bzdury już dawno nie czytałam! Dyndające wątki, strzelby, które nie wystrzeliły i pseudofilozoficzne rozważania "o Polakach i Polaczkach". Owszem, sprawnie napisana, to autorce trzeba przyznać, ale kompletnie niewiarygodna. (I nie chodzi mi tu o sam fakt porwania samolotu, to akurat ograny chwyt fabularny, ale wiarygodny.)
Fabuła oczywiście pretekstowa, chodziło o zgromadzenie jak najwiekszej ilości Polaków, tak by każdy był z innego środowiska i takie wypreparowane okazy potem autorka mogłaby przebijać szpileczkami i wygłaszać na ich temat wzniosłe "prawdy".
A teraz uwaga, SPOILERY!!
Nawet jeśli w życiu zdarzają się (osobiście nie słyszałam o takim przypadku, no ale załóżmy) wypadki porwania samolotu równocześnie przez dwa zwalczające się gangi, to jednak literacko jest to wysoce nieprawdopodobne i musiałby to być świetny autor, żeby czytelnika przekonać, że i tu miało prawo coś takiego się zdarzyć. Mnie nie przekonało.
Z początku nie wiedziałam co czytam. Groteskę?...

popiszsieplay | 2016-12-07
Przeczytana: 2007 rok

Pamiętam, że mając jakieś 12 lat przez przypadek trafiłam na nią w bibliotece. I już od pierwszych stron porządnie mną wstrząsnęła! Nie mogłam uwierzyć w to, co czytam, a po skończonej lekturze (już wtedy nie zostawiałam książki niedokończonej) miałam koszmary. Pozycja zdecydowanie dla starszych czytelników.

knigoholiczka | 2013-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2013

Jednak staż w bibliotece do czegoś się przydaje! Można sobie przypomnieć ksiazki, które się czytało dawno, dawno temu. Taką właśnie pozycję jest ta recenzowana przeze mnie książka. "Zatrzymajcie świat, chcę wysiąść!" czytam już któryś raz i nie wygląda, żeby mi się znudziło, a więc kiedyś do niej wrócę.
Ta wyżej wspomniana przeze mnie książka to bardzo ciekawa relacja młodej dziewczyny, która święta Bożego Narodzenia postanowiła spędzić w ciepłych krajach. Nie było jej to dane, niedługi czas po starcie samolot zostaje przejęty przez terrorystów. Na jednym z lotnisk spędzają wiele godzin czekając na to co będzie, a w tym samym czasie porywacze spędzają na pertraktacjach. Żądają nie byle czego- 3 milionów, helikoptera. Jednak to nie są najważniejsze żądania, porywacze chcą również aby ujawnił się człowiek o pseudonimie "King", który sprawił, że stracili mnóstwo pieniędzy i kontrakt. Tylko jedna wie, kto to jest "King". Czy zdradzi kto to?
"Zatrzymajcie świat, chcę wysiąść!" to...

Klaudia | 2011-04-28

Fabuła książki przypominała mi cały czas film katastroficzny, który jakiś czas temu oglądałam. Dobrze napisana, ciekawa, ale... Już po przeczytaniu kilku stron książki wiedziałam kto jest Kingiem. No i szkoda, że wątek Ewy i R. był tak krótki.

MartaAnnaN | 2010-10-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Tę książkę przeczytałam już 2 razy. Bardzo spodobały mi się przeżycia głównej bohaterki, aczkolwiek nie chciałabym , aby mnie kiedykolwiek coś takiego się przydarzyło.

Polecam.

Esme | 2014-08-06

Co jak co, ale nigdy nie pozwoliłabym mojemu dziecku przeczytać tej książki. Dla dorosłych jest zbyt infantylna, a dla dzieci zbyt dorosła (za dużo seksu, przemocy itp.).

Caroline | 2010-06-21

Czytałam już kilka razy, na prawdę ciekawa, w sumie dość oryginalna, nie spotkałam się wcześniej z taki tematem... Śmiała, czasem poruszająca, chwilami zabawna.

tygryskowa | 2011-05-27
Przeczytana: 23 maja 2011

Bardzo ciekawa książka i niesamowicie szybko mi się ją czytało ;) Była też czasami poruszająca,
Ogólnie fajna ;]

sophie21 | 2010-09-09
Przeczytana: 2007 rok

wspaniała książka, przeczytałam ją przysłowiowym jednym tchem, nie mogąc się od niej oderwać...