Fryzjer męski

Fryzjer męski (tom 1)
Zysk i S-ka
2018-09-03
2018-09-03

Czy zastanawiałeś się kiedyś jakie znaczenie mają Twoja fryzura i zarost? Włosy i broda to niezwykłe elementy wizerunku człowieka. Każdy posiada innego rodzaju fryzurę, która może wiele mówić o jego posiadaczu. Swoim stylem może wyrażać poglądy, zainteresowania, chęć wyróżnienia się, czy też przynależności do danej grupy społecznej. Włosy są bardzo intymnym elementem człowieka i nie każdy może ich dotykać. Zatem w zakładzie fryzjerskim oddajemy się w ręce barbera i obdarzamy go ogromnym zaufaniem. Powierzamy mu swój wygląd i jego intymne atrybuty. Wychodząc z zakładu chcemy czuć się lepiej i wyglądać jak osoba zadbana, z wypielęgnowaną brodą i włosami. W dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn jest świadoma swojego wizerunku i pragnie o niego zadbać. Mnogość barber shopów i kosmetyków dla facetów jest ogromna. Warto zwrócić uwagę na dostępne na rynku usługi, które pozwolą lepiej wyglądać na co dzień i czuć się komfortowo.

Dlatego dzisiaj chcielibyśmy Wam zaprezentować i zarekomendować książkę autorstwa Adam Szulca pod tytułem “Fryzjer męski”. Publikacja ukazała się w zeszłym roku i wzbudziła ogromne zainteresowanie nie tylko wśród osób zajmujących się barberingiem, lecz także wśród świadomych swojego wyglądu mężczyzn.

O czym jest książka?

W książce znajdziecie szereg informacji dotyczących fryzjerstwa męskiego, począwszy od momentu jego pojawienia się na świecie, aż po czasy współczesne. Autor szczegółowo opisuje narodziny tego wyjątkowego rzemiosła i precyzyjnie wyjaśnia w jaki sposób ewoluował jego rozwój. Wyjaśnia także genezę takich słów jak barber, cyrulik czy też balwierz. Dokładnie przedstawia rodzaje fryzur jakie były noszone na głowach mężczyzn przez wieki. Informuje o genezie powstawania określonego uczesania i brody. Czasem miało to uzasadnienie ideologiczne, a niekiedy czysto praktyczne. Wszystko było uzależnione od okoliczności, ideologii, epoki historycznej oraz nastrojów politycznych w danym kraju. Na wybór fryzury i brody wpływało w każdym razie wiele czynników. W książce znajdziecie wyjaśnienie i opisanie symboli używanych przez fryzjerów męskich w swoich barber shopach. Każdy z nich ma szczególne znaczenie i uzupełnia wystrój salonów fryzjerskich dla mężczyzn. Włosy przeważnie były symbolem zmian jakie zachodziły na świecie, popkulturze i życiu codziennym ludzi. Ludzie pragnęli wyrażać swoje poglądy, ideologie lub niezadowolenie ze stanu polityki i gospodarki. Jak widać wizerunek faceta w postaci konkretnej fryzury lub brody wiele mówił o jego posiadaczu.

Dla kogo jest ta publikacja?

Książka jest zarówno dla osób zajmujących się zawodowo barberingiem, jak i dla mężczyzn którzy zwracają szczególną uwagę na swój wygląd. Każdy kto chce zdobyć wiedzę dotyczącą rodzaju fryzur, zarostu, brody, kosmetyków i sposobów pielęgnacji swoich atrybutów, powinien sięgnąć po tę pozycję. Dzięki tej publikacji można zdobyć informacje na temat fryzury która będzie nam najlepiej pasowała. Można również dowiedzieć się, w jaki sposób powinny być wykonywane zabiegi w barber shopie, oraz jak prawidłowo dbać o skórę głowy i twarzy. Wielu mężczyzn żyje z błędnymi przekonaniami co do golenia zarostu i dlatego warto skorzystać z ogromnej ilości wiedzy jaka zawarta jest w tej książce.

Czy warto przeczytać?

Dla świadomego faceta który chce zadbać o swój wygląd i wizerunek, jest to pozycja obowiązkowa w domowej biblioteczce. Warto tę książkę po prostu posiadać i często do niej zaglądać. Można nawet przedyskutować jej zawartość ze swoim fryzjerem, który będzie mógł doradzić i podpowiedzieć kilka rzeczy co do naszej fryzury i zarostu. Każda głowa i twarz posiada inny kształt, dlatego nie każda fryzura i broda będą do nas pasować. Dobrze jest podyskutować i poradzić się doświadczonego barbera, który udzieli nam fachowej i pomocnej informacji. Bardzo ważne jest również dostosowanie swojej fryzury do wykonywanego zawodu, rodzaju włosów i komfortu jej noszenia na co dzień. Warto czasem posłuchać rady specjalisty, niż na siłę trzymać się swoich poglądów dotyczących własnego wizerunku. Doświadczony barber posiada wieloletnią praktykę i będzie w stanie nam co nieco podpowiedzieć i doradzić. W książce znajdziemy mnóstwo szczegółowych informacji dotyczących najpopularniejszych fryzur i zarostu, więc śmiało można się do tej wiedzy odwoływać.

Wrażenia

Książkę czyta się bardzo przyjemnie i z ogromnym zainteresowaniem. Każda kolejna ciekawostka wciąga do dalszej lektury i trudno oderwać się po rozpoczęciu przygody z tym wydawnictwem. Jest to wyjątkowa pozycja, ponieważ po raz pierwszy w Polsce ktoś podjął się tak szczegółowej analizy zawodu jakim jest fryzjer męski. Znajdziecie tutaj mnóstwo dat, szczegółowych opisów, genezę nazw fryzur, narzędzi barberskich, symboli i wszelkie potrzebne informacje aby uzyskać obraz barber i barber shopów na świecie. Adam Szulc wykonał tytaniczną i wyjątkową pracę, dzięki czemu możemy zgłębić tajniki zawodu i rzemiosła jakim jest fryzjerstwo męskie. Na półce współczesnego mężczyzny będzie to z pewnością wyjątkowa pozycja.

Tomasz
silanauki.pl

Jest to książka omawiająca pracę fryzjera wykonującego strzyżenia męskie i dziecięce. Spory rys historyczny z wieloma przykładami fryzur na rysunkach. Zawarty jest opis zakładu fryzjerskiego wraz z obsługą klienta i myciem głowy, dodane są aspekty prawne oraz wymienione poszczególne narzędzia i preparaty. Szybka lekcja strzyżenia włosów, zarostu na twarzy, golenia, ozdabiania. Ciekawe zestawienie wszystkiego co dzieje się w salonie. Myślę że typowym odbiorcą tej książki jest fryzjer lub pasjonat takiego zawodu bądź mężczyzna interesujący się sztuką z którą bezpośrednio styka się przeważnie raz w miesiącu.

Książka zrobiła na mnie dobre wrażenie. Mogłoby się wydawać, że przeznaczona jest jedynie dla fryzjerów, ale wcale tak nie jest, taki barberski laik, jak ja, w obrębie swoich zainteresowań dobry styl, znajdzie tu coś dla siebie.
W książce znajduje się przegląd historii fryzjerstwa męskiego (ponad sto stron),co jest dla mnie fantastyczne, bowiem uwielbiam takie smaczki, z drugiej strony podejrzewam, iż książka tego typu nie mogłaby obyć się bez tego.
Do tego praktyczne porady, wiele fajnych ilustracji, informacje, które wzbogaciły moją wiedzę dot. kosmetyków do stylizacji.
Kolejna książka, którą warto rozważyć w kontekście biblioteczki mężczyzny.

Pewnie zadacie sobie pytanie co mnie podkusiło by sięgnąć po tę książkę. Ani nie jestem fryzjerem, ani mężczyzną, a mimo to przeczytałam rzecz o historii cyrulików i balwierzy. Mogę nawet powiedzieć, że nie tylko ją przeczytałam, wręcz ją pochłonęłam. Teraz już wiem jaką fryzurę (albo jej brak) ma na głowie mój mąż, poznałam podstawy posługiwania się brzytwą i poznałam odpowiedź na pytanie co symbolizują czerwono-białe pasy na szyldzie barberów. Choć w Polsce typowo męscy fryzjerzy są zawodem zapomnianym , który dopiero zaczyna powracać, to zapotrzebowanie na ich usługi z roku na rok wzrasta. Zapraszam was do zapoznania się z historią fryzjera, od średniowiecznego golibrody, specjalisty z zakresu chirurgii do współczesnego, wyspecjalizowanego stylisty, który wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów.

Pełna recenzja na blogu : http://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/09/fryzjer-meski-adam-szulc.html

Oniemiałam, gdy zobaczyłam pierwszy raz tą książkę w księgarni.Nie dlatego żeby interesowały mnie męskie brody, ich formowanie lub uroda...Mój sąsiad, kolega z "podwórka" napisał tą książkę. Kupuję tylko po to żeby popędzić po autograf.Wiele razy byłam gościem jego salonu. Niestety, mimo znajomości nie dane mi było "oddać głowy w Jego fachowe ręce". Kobiece głowy (bez brody) wcale Go nie interesują. Prywatnie stworzył coś wyjątkowego. Salon jakiego nie było. Zaangażowany w działalność społeczną.Pomoc bezdomnym. I książka jakiej nie było. Chylę czoła.

• Scan [całość 600 dpi]
  • Wyd. Zysk i S-ka
  • Ciocia dobra rada🍦
  • MOBI
  • Zrecenzowane
  • EBOOKPOINT SENSUS

Dodaj cytat z książki Fryzjer męski