od JA do MY

Michał Szatiło
2021-12-15
2021-12-15
Relacje związki

Ważna książka, „must read” dla osób, które tworzą związki lub zamierzają.

Autor daje czytelnikowi przewodnik, w którym zwraca uwagę na fundamenty tworzenia związków: przekonania, odpowiednia osoba, asertywność.

W książce istotnym jest również założenie, że w budowaniu związku należy zacząć od siebie. Jeśli nie poświęcę czasu na rozwój, zmianę, pracę nad sobą i swoją historią życia – mogę nie być dobrą partnerką/ partnerem, mogę nie tworzyć dobrego związku. Sprawczość jest po mojej stronie.

Polecam – ważna książka.

Ważna książka, „must read” dla osób, które tworzą związki lub zamierzają.

E-book napisany w bardzo przystępny sposób, łatwo zapamiętuje się poruszone w nim kwestie i sposoby ich rozwiązania. Trafiła w moje serce.

Faktycznie w treść książki została wpleciona spora część artykułów z bloga Volanta, jest to pewien plus, na pewno pozwala na odświeżenie sobie niektórych z nich. Niektóre fragmenty wydają się oczywiste, inne mogą stanowić pewien life changer w budowaniu relacji. Dla osób zainteresowanych samorozwojem i doskonaleniem tego co ich otacza i na co mają wpływ, pozycja warta przeczytania.

Niewiele książek porusza takie tematy dlatego tym bardziej doceniam słowa które padły w książce. Dobrze napisana, czyta się lekko i przyjemnie.

Książka będąca w zasadzie zbiorem najlepszych artykułów z bloga niż oddzielną pozycją.
Do przeczytania przy okazji i przypomnienia sobie założeń jest ok, ale więcej nie ma co oczekiwać

Spodziewałam się więcej po tej książce, bo bardzo lubię autora i jego bloga. Pozycja chyba dla kogoś, kto totalnie nie ogarnia budowania relacji. Jeśli ktoś chciałby poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie lub dowiedzieć się czegoś nowego, to zdecydowanie za mało. Szkoda, że style przywiązania zostały omówione tak powierzchownie i nie do końca poprawnie, a wniosek, że aby mieć udaną relację należy znaleźć osobę o podobnym stylu przywiązania, jest co najmniej daleki od prawdy.

Świetna książka opowiadająca o budowaniu zdrowych relacji. Patrząc na poprzednie książki autora widać zmianę i opisywaną przez niego dojrzałość w tej materii. Polecam :)

Hmhm... ta książka nie jest zła, jest takim zbiorem różnych rad? informacji?. Powiedziałabym, że jest nawet bardzo dosłowna, pomimo tak wielu dziwnych metafor (czasem zabawnych, czasem :D). Plus za podanie źródeł różnych teorii/badań. Autor w swojej książce zawiera takie podsumowanie wielu z nich (akurat miałam okazje kilka z pozycji bibliografii czytać),co myślę, że dla wielu osób będzie pomocne, albo zachęcające by do nich sięgnąć. Wrócę do tego co powiedziałam na poczatku - to nie jest zła książka. Jeśli ktoś chce konkrety to... w sumie tutaj znajdzie.

Jeśli nie czytałeś nic Volanta - książka może Ci się spodobać i ta opinia raczej nie jest dla Ciebie. Jestem wielkim fanem i opinia jest mocno subiektywna. Czytam bloga autora, przeczytałem Piąty Poziom, Sexcatcher i Projekt Przyszłość - chyba wszystko co wydał. Timing z autorem mamy podobny - gdy czytałem Sexcatchera chciałem umieć "podrywać". Gdy czytałem Projekt Przyszłość strasznie chciałem się rozwijać. Teraz te rzeczy za mną - tworzę trwały, dobry związek. Gdy zobaczyłem, że autor jest na tym samym etapie pomyślałem - "sztos, idę w krok za nim, ta pozycja jest dla mnie!" i zamówiłem od strzała w przedsprzedaży. Liczyłem na świeżość. Na spojrzenie z innej strony. Nawet nazwisko się zmieniło - poprzednie wydawane pod pseudonimem Volant, a ta pozycja już pod prawdziwym nazwiskiem. I ... rozczarowałem się.
Mam wrażenie, że zamiast na pisaniu książki, autor skoncentrował się na tym co ostatnio modne: recycling treści, media społecznościowe, selfpublishing, lejki sprzedażowe. I wyszło to średnio, albo słabo.
- recycling treści - to co mnie interesowało to w zasadzie jeden rozdział - Miłość - ok 50 stron. Cała reszta - to powtórka z poprzednich książek. Okropnie się nudziłem podczas czytania,
- selfpublishing - nie podoba mi się wydanie. W książce się nawet zmienia rodzaj czcionki. Pomijając rozmiar, krój itd - sam jej rodzaj! Nagłówki są inną czcionką, treść inną, jakieś wyróżnienia jeszcze inną (chociaż może taką jak nagłówki). Wygląda to... dziwnie i mi czyta się źle. Marginesy wewnętrzne (tam gdzie się łączą kartki) są za małe przez co po sklejeniu książki tekst praktycznie kończy się tak blisko złożenia, że książkę trzeba trzymać bardzo szeroko, żeby doczytać do końca wiersze. Niewygodne. Poprzednie książki były wydane bez takich błędów. Niby małe błędy, ale jeśli jeszcze nie kupiłeś może lepiej weź ebooka,
- marketing - kupiłem szybko. Nie trzeba było mnie zachęcać, bo poprzednie pozycje mnie zachwyciły. A po zakupie ... reklamy prawie wszędzie. Intensywny mailing, przed zakupem, po zakupie, po otrzymaniu i jeszcze po przeczytaniu. Remarketing - zachęta do zakupu tego co w zasadzie mam. Ja, osobiście, nie lubię tak agresywnego marketingu. Marketing powinien być trochę jak makijaż u kobiety. Żeby odbiorca trochę go nie zauważał, trochę się zastanawiał, czy jest, czy nie. A tutaj mamy wersję karnawałową, która krzyczy z zewsząd "kup mnie!". Już to dawało mi obawy, czy książka jest dobra.
Składając to w całość - przeczytałem, mailing dodałem do listy spamowej, a przed zakupem kolejnej pozycji poczekam na opinie.
Krótko: jeśli nie czytałeś nic autora - warto. Jeśli czytałeś - odpuść.

Plusy: Książka jest uporządkowana tematycznie. Autor postarał się o to, aby stopniowo wprowadzać czytelnika na kolejne stopnie świadomości dotyczącej funkcjonowania w związku.

Minusy: Niestety pojawiły się błędy stylistyczne, interpunkcyjne.

Minusy: Niestety pojawiły się błędy stylistyczne, interpunkcyjne.

• Relacje
  • 4Rodzina