Ku odległym brzegom

Dreams
2018-09-11
2018-09-11
romans

Wielka miłość pielegniarki i porusznika okrętu USS Baltimore. Nagłe rozstanie, obietnica wspólnej przyszłości, a następnie tęsknota, brak odzewu, niespodziewany powrót po latach, zdrada i próba wybaczenia.
Książka jest głównie o przebaczeniu. Nasycona jest informacjami o połowie i hodowli ostryg, oraz trochę o kulturze Japonii.
Historia bohaterów nie jest najgorsza, za to bardzo nużąca. Opisy połowu pereł mnie wynudziły, może dlatego, że to nie moje klimaty. Irytowało mnie zachowanie głównego bohatera, bo traktował Jenny jak zabawkę- Nie będę z nią, albo się jeszcze zastanowię, a chyba jednak będe, albo jeszcze nie czas.. itd. Jest dziwny przeskok z tego, że była mu obojętna, chciał zerwać kontakt, a zaraz nagle ją bardzo kochał.
Książka przeciętna, nie ma porywu.

Historia bohaterów nie jest najgorsza, za to...

Słaby ten romans, nie czuć chemii między bohaterami.

Słaby ten romans, nie czuć chemii między bohaterami.

Nie do końca tego się spodziewałam. Opis sugerował mi coś z bardziej rozwiniętym tłem historycznym, więcej wojny i polityki, a dostałam miłą obyczajówkę w nadmorskim raju z małą intrygą w tle. Brakowało mi też mocniejszego zarysowania epoki, gdyby nie scena, w której Jenny chce wezwać lekarza i szuka kogoś, kto pojedzie po niego konno, i wzmianka o gorsecie oraz konkretnych wydarzeniach z historii, zapomniałabym, że to powieść historyczna. Na plus na pewno dużo ciekawostek o hodowli pereł, w ogóle te perły dodały jakiegoś takiego uroku. Momentami brakowało mi też trochę chemii między Jenny i Ryanem, nawet nie chodzi mi tu o jakieś płomienne uczucia, pocałunki i seks, ale tak... No nie czułam, że to aż tak wielka miłość, na jaką była kreowana. Bardzo podobały mi się backstory bohaterów, a wątek z marynarzem ze szramą był bardzo smutny i łamiący serce.
Całość na plus, nie jest to wybitna literatura, ale przyjemnie spędziłam przy niej czas.

"Ku odległym brzegom" to powieść przeciętna. Pomysł dobry, realizacja w porządku, ale coś w niej brakowało.

Przedstawiona tu historia jest w porządku, dobrze napisana i bez luk fabularnych, logiczna. Dobrze przedstawieni bohaterowie, których nawet polubiłam. Spodziewałam się jednak po tej książce trochę więcej. Zabrakło rozwinięcia kilku tematów, np. przedstawienia jeszcze bardziej dzieciństwa bohaterów, które niewątpliwie miało wpływ na ich późniejsze zachowania. Problemy bohaterów rozwiązywane są stosunkowo szybko.

Nie zapamiętam tej powieści, po prostu.
Nie przeczytam tej książki po raz kolejny.
Jednak po kolejne książki Elizabeth Camden, gdyż pomimo wielu wad tej powieści, nie zniechęciło mnie to do dalszego poznawania twórczości tej autorki.

Przyjemne czytadło, bez większych refleksji.

Po opisie spodziewałam się czegoś innego. Książka w sumie ciekawa, chociaż nie jest jakoś porywająca. Czyta się bardzo szybko i to jej duży plus

Lubię książki wydawnictwa Dreams.Wszystkie,które przeczytałam wywołały uśmiech na mojej twarzy ,a czas z nimi spędzony mogę uznać za miły i przyjemny.Tak też było tym razem.
Książka" Ku odległym brzegom" to pierwsza przeczytana autorki Elizabeth Camden .Z pozoru lekka historia miłosna ,jednak autorka porusza w niej ważne tematy.Główną bohaterką jest młoda pielęgniarka Jenny Bennett.Kobieta ma za sobą trudne dzieciństwo,co z pewnością wpłynęło na jej charakter. Jenny poznajemy podczas pracy w szpitalu ,gdzie z oddaniem i troską zajmuje się pokrzywdzonymi na wojnie pacjentami.Jednym z nich jest porucznik Ryan Gallagher.Między bohaterami rodzi się uczucie.Gdy pacjent wraca do sił,okazuje się że musi nagle wyjechać .Została mu powierzona specjalna misja.Zakochani przysięgają sobie miłość i obiecują pisać listy.Niestety, ich kontakt szybko się urywa.Zrozpaczona kobieta nie potrafi zapomnieć o ukochanym i wszędzie szuka dowodów na jego życie lub śmierć.

Niespodziewanie po upływie sześciu lat ,porucznik Gallagher pojawia się w pobliżu bazy ,w której pracuje Jenny.Nie jest już tym samym człowiekiem ,nie chce kontaktu z dawną sympatią.Ludzie zaczynają plotkować na temat jego długiej nieobecności . Pojawiają się nawet niezrozumiałe oskarżenia.Do tego okazuje się ,że Gallagher nie wrócił z misji sam.

Tłem powieści jest Japonia(poznajemy kulturę i zwyczaje tego kraju) oraz USA na przełomie 19 i 20 wieku.Autorka znaczną część poświęca też na historię poławiania pereł.Dowiadujemy się,jak wykorzystywano ostrygi ,by wyhodować idealną perłę.

Czy Jenny będzie potrafiła wybaczyć ukochanemu lata rozłąki? Jaką tajemnicę skrywa Ryan? I w końcu jaką cenę będą musieli ponieść oboje,by znów cieszyć się spokojnym ,szczęśliwym życiem?

Książka "Ku odległym brzegom"to podróż w głąb siebie.Autorka zadaje pytania i skłania do przemyśleń.Czy potrafimy wybaczać , czy tylko chowamy urazy?Co jesteśmy w stanie zrobić by spełnić marzenia? Ukazuje nam też ,że pozory mogą mylić i nie należy nikogo oceniać .

Książka jest bardzo ciepła ,spodobał mi się styl autorki.Lekturę czyta się szybko i jak już wspomniałam był to mile spędzony czas.

"Świat byłby bardzo nudnym miejscem, gdyby nikt nie marzył o rzeczach wykraczających poza to, co praktyczne i przydatne."

Bardzo wciągająca historia, 4 h w pociągu minęły jak w okamgnieniu. Idealana książka na umilenie podróży lub odprężający wieczór z książką i romatyczną historią.

Pozdrawiam :)

Pozdrawiam :)

Książka pokroju "srednich". Nie wyciągnęłam się jakoś specjalnie, ale mam w zwyczaju już doczytać zaczęte książki do końca. Tutaj mogę pochwalić główną bohaterkę, która często przypominała mnie samą. Tylko ze względu na jej charakter mogę polecić tę powieść

1970

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Elizabeth Camden. Wiem, że chętnie sięgnę po inne jej powieści. Przypadł mi bowiem do gustu nie tylko sposób konstruowania opisów i dialogów, ale też sam pomysł na treść powieści. Z pozoru łatwy do określenia motyw zdrady oraz wybaczenia. Jednak bohaterowie doświadczają również problemów: konieczność zaufania innym osobom, wyważenia chęci chronienia bliskich osób i zapewnienia im wolności decyzji, możliwości ponoszenia ich konsekwencji.
Dzięki tej powieści poznajemy lepiej kulturę Japonii, konwenanse panujące w Kraju Kwitnącej Wiśni i w USA na przełomie XIX i XX wieku. Wzbogacamy wiedzę na temat pereł oraz pierwszych prób zakładania hodowli ostryg w celu pozyskiwania pereł. Odkrywamy tajniki szkolenia szpiegów i terapii uzależnień w tamtym okresie. Przeżywamy dreszczyk emocji, próbując odgadnąć, kto stoi za niebezpiecznymi wydarzeniami, które mają miejsce w życiu jednego z głównych bohaterów. Towarzyszymy bohaterom w ich codzienności i coraz bardziej zżywamy się z nimi.

Bardzo ciekawa i wciągająca powieść o trudach wybaczania, ponownym zaufaniu oraz o odzyskaniu utraconej miłości. Trudno jest wybaczyć i zapomnieć Jenny, że ukochana osoba ją okłamywała, zraniła. Pomimo starań Ryana o ponowne zaufanie Jenny nie może się przemóc po raz kolejny zacząć mu wierzyć z obawy, że ponownie zostanie przez niego skrzywdzona. Za każdym razem gdy Jenny już mu prawie wybaczyła na jaw wychodzą jego nowe kłamstwa. Wiemy dobrze z własnego doświadczenia, że trudno jest wybaczyć nawet małą krzywdę ukochanej osobie. Oprócz tego, że jest to powieść z wątkiem miłosnym autorka przekazuje nam również, że warto być szczerym wobec wszystkich, warto wybaczać i nie bać się prosić o wybaczenie. Warto się przyznać do tego, że postąpiło się źle to pomoże nam stawić czoło konsekwencjom i żyć spokojnie bez wyrzutów sumienia. Bardzo dobrze dobrani bohaterowie silna i dzielna Jenny, oraz miły, spokojny i trochę ciapowaty Ryan. Dzięki opisom hodowli ostryg możemy poznać jak powstają perły ulubione klejnoty kobiet. Poboczne opisy nadają powieści szczególnego charakteru i sprawiają, że nie jest to tylko zwykły romans. Autorka opisuje wszystko dokładnie i przejrzyście dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko i nie można się od niej oderwać. Autorka dopracowała wszystko, nie ma w powieści zbędnych wątków ani opisów. Mały wątek kryminalny gdzie życie Ryana jest zagrożone nadaje powieści dreszczyk emocji.

• Romans historyczny
  • Samodzielne