Ku odległym brzegom

Wydawnictwo: Dreams
To the Farthest Shores
romans
Sol

Trudne dzieciństwo sprawiło, że pielęgniarka Jenny Bennett dzielnie stawia czoła wyzwaniom w dorosłym życiu, podczas pracy w bazie wojskowej w Presidio. Jednak nagły powrót przystojnego oficera marynarki wojennej, który sześć lat temu złamał jej serce, burzy jej wewnętrzny spokój. Porucznik Ryan Gallagher był jednym spośród garstki ludzi zdolnych wypełnić trudną zagraniczną misję. To zadanie...

Porucznik Ryan Gallagher był jednym spośród garstki ludzi zdolnych wypełnić trudną zagraniczną misję. To zadanie zniszczyło jego reputację i złamało serce kobiety, którą prawdziwie pokochał. Tymczasem honor nie pozwala mu ujawnić, gdzie przebywał przez te wszystkie lata, ponadto zagroziłoby to powodzeniu misji i naraziło życie tysięcy ludzi.

Dawne rany Jenny nie pozwalają zaufać Ryanowi, mimo iż on nie daje za wygraną i próbuje odzyskać jej względy.

Kiedy wydaje się, że mężczyzna znalazł wreszcie wyjście z impasu, tajemnicza przeszłość dopada go i sprowadza niebezpieczeństwo...

źródło opisu: Strona wydawcy

źródło okładki: Strona wydawcy

eduko7 | 2019-07-20
Przeczytana: 14 lipca 2019

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Elizabeth Camden. Wiem, że chętnie sięgnę po inne jej powieści. Przypadł mi bowiem do gustu nie tylko sposób konstruowania opisów i dialogów, ale też sam pomysł na treść powieści. Z pozoru łatwy do określenia motyw zdrady oraz wybaczenia. Jednak bohaterowie doświadczają również problemów: konieczność zaufania innym osobom, wyważenia chęci chronienia bliskich osób i zapewnienia im wolności decyzji, możliwości ponoszenia ich konsekwencji.
Dzięki tej powieści poznajemy lepiej kulturę Japonii, konwenanse panujące w Kraju Kwitnącej Wiśni i w USA na przełomie XIX i XX wieku. Wzbogacamy wiedzę na temat pereł oraz pierwszych prób zakładania hodowli ostryg w celu pozyskiwania pereł. Odkrywamy tajniki szkolenia szpiegów i terapii uzależnień w tamtym okresie. Przeżywamy dreszczyk emocji, próbując odgadnąć, kto stoi za niebezpiecznymi wydarzeniami, które mają miejsce w życiu jednego z głównych bohaterów. Towarzyszymy bohaterom w ich codzienności i...

Paola30 Paulina | 2019-05-12
Przeczytana: 12 maja 2019

Bardzo ciekawa i wciągająca powieść o trudach wybaczania, ponownym zaufaniu oraz o odzyskaniu utraconej miłości. Trudno jest wybaczyć i zapomnieć Jenny, że ukochana osoba ją okłamywała, zraniła. Pomimo starań Ryana o ponowne zaufanie Jenny nie może się przemóc po raz kolejny zacząć mu wierzyć z obawy, że ponownie zostanie przez niego skrzywdzona. Za każdym razem gdy Jenny już mu prawie wybaczyła na jaw wychodzą jego nowe kłamstwa. Wiemy dobrze z własnego doświadczenia, że trudno jest wybaczyć nawet małą krzywdę ukochanej osobie. Oprócz tego, że jest to powieść z wątkiem miłosnym autorka przekazuje nam również, że warto być szczerym wobec wszystkich, warto wybaczać i nie bać się prosić o wybaczenie. Warto się przyznać do tego, że postąpiło się źle to pomoże nam stawić czoło konsekwencjom i żyć spokojnie bez wyrzutów sumienia. Bardzo dobrze dobrani bohaterowie silna i dzielna Jenny, oraz miły, spokojny i trochę ciapowaty Ryan. Dzięki opisom...

raczynska_m-art-a | 2019-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2019

Gdy byłam mała uwielbiałam korale. Perły były dla mnie za drobne, zresztą nikt nie posiadał w domu choćby podróbki. Dziś wolę skromny łańcuszek na szyi z wisiorkiem Matki Bożej. Historia Jenny i Ryan'a to historia miłości, którą połączyły w ostateczności maleńkie cuda natury-perły. On-wojskowy, tajny agent, Amerykanin urodzony w Japonii. Ona-pielęgniarka z mroczną przeszłością, dopóki nie poznała swojego przybranego ojca-jubilera. Młodzi są w sobie zakochani do szaleństwa, układają wspólną przyszłość, gdy nagle rząd postanawia wysłać chłopaka na tajemniczą misję. Po 6 latach i tylko jednym liście do Jenny, w którym ją porzuca, chłopak powraca z Japonii z piętnem dezercji podczas wojny i czteroletnią dziewczynką. Czy Jenny będzie potrafiła wybaczyć zdradę Ryan'a? Czy chłopak będzie wreszcie mógł odetchnąć od ataków na jego rodzinę? Jaki udział mają we wszystkim perły? I kim jest człowiek z blizną? Przyznaję, że Jenny denerwowała mnie często, choć powinnam jej to wybaczyć, za to, co...

Majorka | 2019-02-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 18 lutego 2019

Przyznam szczerze, zwykle daleko mi od takich opowieści. Jednak odnalazłam w tej książce solidną, dobrze napisaną historię o życiu, w dodatku z przystępnie podanymi faktami na temat hodowli pereł. To raczej przewidywalna historia obyczajowa, w której wątek miłosny, choć jest podstawą fabuły, ustępuje także kilku interesującym wątkom pobocznym. Pozycja do spędzenia miło czasu, zdecydowanie. ;)

Justyna | 2018-12-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Ebook
Przeczytana: 15 grudnia 2018

Bardzo lubię książki tej autorki a "Ku odległym brzegom" utwierdziło mnie w przekonaniu, że nawet z lekkiej, łatwej i przyjemnej powieści można coś wynieść.
"Ku odległym brzegom" to nie jest tylko zwyczajny romans. Autorka pod płaszczykiem miłosnej historii przedstawiła nam wielce interesującą opowieść o perłach, o tym jak poszukiwano sposobu na to aby sprowokować ostrygi do wytwarzania idealnie okrągłych pereł. Jest to również opowieść o tym, że warto być szczerym, warto mówić prawdę, warto wybaczać i warto prosić o wybaczenie.
Książka jest napisana bardzo zgrabnie, lekko, czyta się ją z ogromnym zainteresowaniem a wątek romansowy jest bardzo przyjemny plus do tego wciągająca opowieść o hodowli pereł. Powieść jest idealna na chwilę relaksu po ciężkim dniu. Gwarantuję, że kartki będą się wam same przekładać ;)

Aga_love_books | 2018-10-17
Przeczytana: 17 października 2018

Kolejna ciepła pozycja od wydawnictwa Dreams. 💖 Uwielbiam książki, z których można coś wyciągać. Ta pozycja zdecydowanie do takich należy. Historia Jenny pokazuje nam jak ważne jest przyznanie się do winy, szukanie wybaczenia. Bo jeśli coś zrobimy, musimy się do tego przyznać i stawić czoła konsekwencjom. Tylko to pozwoli nam żyć dalej spokojnie.
Książka bardzo ciepła, przyjemna i wciągająca. Z rozdziału na rozdział chce się więcej odkrywać i poznawać losy bohaterów. To moje drugie spotkanie z twórczością autorki i zdecydowanie uważam je za równie udane. Jestem ciekawa innych pozycji Pani Camden. A tę książkę jak najbardziej polecam. 🤓

ambros | 2018-09-30
Przeczytana: 27 września 2018

Czy miłość pielęgniarki i szpiega wojskowego ma szansę przetrwać w trudnych wojennych czasach? Czy taką miłość można ukryć? Czy porzucenie ukochanej kobiety w obliczu wojny jest godne pogardy czy pochwały? Czy będąc tu i teraz możemy kogokolwiek oceniać, nie wiedząc, w jakich okolicznościach wydarzenia miały miejsce?
Jenny Bennett – pielęgniarka pracująca w szpitalu wojskowym zakochuje się w swoim pacjencie. Ich wzajemne uczucie, skrzętnie przez nich skrywane, owiane tajemnicą, rozkwita jak wiosenny pączek kremowej róży. Niespodziewanie Ryan wyjaśnia ukochanej, że musi na jakiś czas wyjechać. Nie wie na jak długo, a przynajmniej jej tego nie mówi. Ich kontakt się urywa. Ryan nie odpisuje na listy ukochanej. Jenny czuje się porzucona i zapomniana. Przekonywał o miłości, a pozostawił ją, nie dając śladów życia. Jenny starała się o nim zapomnieć i ułożyć sobie życie bez niego.
Jednak po kilku latach porucznik powraca. Nie zdradza szczegółów swojej nieobecności, jest bardzo...

Montgomerry | 2018-09-29
Przeczytana: 18 września 2018

Camden nie zawodzi, wspaniała historia i plastyczne opisy hodowli pereł w tle.

ZaczytanaMajka | 2018-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

SKOMENTUJ NA:https://majkabloguje.blogspot.com/2018/08/przedpremierowa-recenzja-ksiazki-346.html

Najnowsza powieść Elizabeth Camden to wrześniowa propozycja Wydawnictwa Dreams. Myślę, że ci, którzy czytali wcześniejsze książki autorki z pewnością sięgną po tę nowość.

Jenny Bennett nie miała łatwego dzieciństwa i radziła sobie z wieloma trudnymi rzeczami, jakie przydarzały jej się w życiu. Jako pielęgniarka pracuje w bazie wojskowej w Presidio, to tam też poznała mężczyznę, który dał jej nadzieję na to, że wszystko może się ułożyć tak jak zawsze o tym marzyła. Jednak Ryan z niewyjaśnionych przyczyn łamie daną jej obietnicę, a ona czuję się zraniona. Sześć lat później jej dawna miłość wraca, a ona czuje niepokój, a jej złamane serce ponownie zaczyna bić. Jenny nie może zrozumieć dlaczego Ryan tak z nią postąpił, ale on nie chce jej wyjawić prawdy z jakiego powodu musiał ją porzucić, mimo że ją kochał. Pewnego dnia Ryan prosi kobietę, aby pomogła mu w pewnej sprawie i mimo obaw...