Dom przy Foster Hill

Tłumaczenie: Beata Hrycak-Domke
Wydawnictwo: Dreams
The House on Foster Hill
Aksamitt

Kaine Prescott dobrze wie, co to śmierć. Dwa lata temu straciła męża, a jej błagania o przeprowadzenie śledztwa w sprawie jego podejrzanego wypadku trafiły w próżnię. Rozpaczliwa potrzeba rozpoczęcia nowego życia skłania Kaine do kupienia w ciemno starego domu w miasteczku w stanie Wisconsin, z którego pochodził jej dziadek. Jednak rzut oka na ten upiorny opuszczony dom wystarcza, by natychmiast zwątpiła w słuszność swej pochopnej decyzji. A kiedy mroczne sekrety domostwa wypływają na wierzch, Kaine jest zmuszona zmierzyć się z przerażającą prawdą, że już nie ma gdzie się ukryć.

Sto lat wcześniej dom na Foster Hill kojarzy się Ivy Thorpe jedynie z bolesnymi wspomnieniami. Gdy w jego pobliżu zostaje znaleziona nikomu nieznana martwa kobieta, Ivy czuje się w obowiązku odkryć jej tożsamość. Poszukiwania wiodą ją na niebezpieczny grunt, wskrzeszając przykre wspomnienia i wymuszając odnowienie znajomości z mężczyzną, który kiedyś złamał jej serce. Czy Ivy zdoła rozwiązać zagadkę i na nowo odnaleźć nadzieję, zanim kolejna osoba – na przykład ona – straci życie?

źródło opisu: http://dreamswydawnictwo.pl/

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
corbeau książek: 838

Z zapisków w dzienniku śmierci

Rok 1906 i współczesność. Dwie kobiety. Dwie zbrodnie. Jeden ponury, opuszczony dom – dom przy Foster Hill.

Kaine Prescott próbuje na nowo ułożyć sobie życie po śmierci męża, uciekając na drugi koniec kraju przed prześladowcą, w istnienie którego nikt nie chce uwierzyć. Ma nadzieję, że uda jej się odnaleźć spokój realizując życiowe marzenie męża: przywracając dawną świetność popadającej w ruinę rezydencji w miejscu, skąd wywodzi się jej rodzina. Jednak dom przy Foster Hill zamiast upragnionego spokoju i poczucia bezpieczeństwa przynosi Kaine nierozwiązaną zagadkę morderstwa z przeszłości. Zagadkę, która może zagrażać jej życiu.

„Dom przy Foster Hill” to pierwsza przełożona na język polski książka Jaime Jo Wright. Autorka specjalizuje się w łączeniu w swoich powieściach wątków kryminalnych, historycznych i obyczajowych oraz elementów romansu, co daje dość oryginalną mieszankę. Podobnie jak w kryminałach Camilli Läckberg rozdziały, w których akcja toczy się współcześnie, przeplatają się z rozdziałami opowiadającymi o wydarzeniach z przeszłości. W „Domu przy Foster Hill” bardzo dobrze widać, jak przeszłość stopniowo coraz silniej łączy się z teraźniejszością, a losy dwóch opisywanych kobiet wydają się coraz mocniej splatać. W pewnym sensie są do dwa kryminały i dwa osobne śledztwa połączone w jednej książce, a motywem spinającym obie warstwy powieści są różne formy przemocy stosowanej wobec kobiet, tak dawniej, jak i dziś.

Osobiście nie byłam zachwycona wątkami romantycznymi i...

Osobiście nie byłam zachwycona wątkami romantycznymi i pewną powtarzalnością niektórych fragmentów i przemyśleń, które nie wpłynęły korzystnie na tempo akcji. Podobny negatywny skutek odniosło przedłużanie dialogów poprzez dodawanie do niemal każdej wypowiedzi zbędnych komentarzy bohaterek. Mimo to powieść ma wiele mocnych stron: poza wspomnianą podwójną zagadką należy docenić mroczny nastrój opuszczonego domu, na którym piętno odcisnęło wiele dramatycznych zdarzeń z przeszłości. Ciekawy jest też motyw „dziennika śmierci” prowadzonego przez Ivy w 1906 roku i starych zapisków na marginesach książki. Co więcej nad obiema bohaterkami ciąży atmosfera ciągłego zagrożenia, budująca napięcie typowe dla thrillerów. Czytelnikom spodziewających się mocnego kryminału książka może pozostawić pewien niedosyt, jednak jeśli spojrzeć na nią jako na powieść obyczajową lub romans z elementami kryminału i thrillera, to wypada bardzo dobrze i z pewnością może zapewnić przyjemną i pełną wrażeń lekturę.

Agnieszka Kruk

Bursikowa | 2018-09-19
Przeczytana: 18 września 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo lubię książki Wydawnictwa Dreams, bo mają swój urok i są charakterystyczne. Przemawiają przez nie historie i ludzie pełni emocji, pasji i wiary w Boga. "Dom przy Foster Hill" to pierwsza książka przy której chciałam się trochę pobać... Zabrakło mi tu tego i zabrakło mi takiej siły, która przyciągnie mnie do historii obu kobiet. Fabuła nie była zła, ale to dla mnie za mało, żebym mogła uznać książkę za bardzo dobrą. Była po prostu ok.

ambros | 2018-09-22
Przeczytana: 15 września 2018

Czy odwiedziliście już posiadłość przy Foster Hill? Myślę, że jeszcze nie, więc zapraszam wszystkich na pełną tajemnic podróż.
W pobliżu tajemniczej posiadłości przy Foster Hill zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Ustalenie jej tożsamości jest bardzo trudne, nikt jej nie zna. Córka miejscowego lekarza Ivy Thorpe włącza się w prowadzone śledztwo i za wszelka cenę dąży do ustalenie danych młodej kobiety, cel ten stawia sobie za punkt honoru. Jednak na swojej drodze napotyka trudności, grozi jej poważne niebezpieczeństwo, jest prześladowana przez nieznanego sprawcę, zostaje pobita i pozbawiona wolności. Przeżywa chwile grozy. Groźne i tajemnicze Foster Hill pokazuje swoje oblicze. Jednak to jej nie zraża. W czasie swojego prywatnego śledztwa odkrywa, że Gabriella urodziła niedawno dziecko. Jednak w posiadłości przy Foster Hill nie ma jego śladu. Co się z nim stało? W rozwiązaniu zagadki śmierci Gabrielli – bo tak nazywa ofiarę – i poszukiwaniu dziecka Ivy pomaga jej były...

Smok | 2018-09-13
Mika | 2018-09-09