Dom przy Foster Hill

Tłumaczenie: Beata Hrycak-Domke
Wydawnictwo: Dreams
The House on Foster Hill
Aksamitt

Kaine Prescott dobrze wie, co to śmierć. Dwa lata temu straciła męża, a jej błagania o przeprowadzenie śledztwa w sprawie jego podejrzanego wypadku trafiły w próżnię. Rozpaczliwa potrzeba rozpoczęcia nowego życia skłania Kaine do kupienia w ciemno starego domu w miasteczku w stanie Wisconsin, z którego pochodził jej dziadek. Jednak rzut oka na ten upiorny opuszczony dom wystarcza, by natychmiast zwątpiła w słuszność swej pochopnej decyzji. A kiedy mroczne sekrety domostwa wypływają na wierzch, Kaine jest zmuszona zmierzyć się z przerażającą prawdą, że już nie ma gdzie się ukryć.

Sto lat wcześniej dom na Foster Hill kojarzy się Ivy Thorpe jedynie z bolesnymi wspomnieniami. Gdy w jego pobliżu zostaje znaleziona nikomu nieznana martwa kobieta, Ivy czuje się w obowiązku odkryć jej tożsamość. Poszukiwania wiodą ją na niebezpieczny grunt, wskrzeszając przykre wspomnienia i wymuszając odnowienie znajomości z mężczyzną, który kiedyś złamał jej serce. Czy Ivy zdoła rozwiązać zagadkę i na nowo odnaleźć nadzieję, zanim kolejna osoba – na przykład ona – straci życie?

źródło opisu: http://dreamswydawnictwo.pl/

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
corbeau książek: 838

Z zapisków w dzienniku śmierci

Rok 1906 i współczesność. Dwie kobiety. Dwie zbrodnie. Jeden ponury, opuszczony dom – dom przy Foster Hill.

Kaine Prescott próbuje na nowo ułożyć sobie życie po śmierci męża, uciekając na drugi koniec kraju przed prześladowcą, w istnienie którego nikt nie chce uwierzyć. Ma nadzieję, że uda jej się odnaleźć spokój realizując życiowe marzenie męża: przywracając dawną świetność popadającej w ruinę rezydencji w miejscu, skąd wywodzi się jej rodzina. Jednak dom przy Foster Hill zamiast upragnionego spokoju i poczucia bezpieczeństwa przynosi Kaine nierozwiązaną zagadkę morderstwa z przeszłości. Zagadkę, która może zagrażać jej życiu.

„Dom przy Foster Hill” to pierwsza przełożona na język polski książka Jaime Jo Wright. Autorka specjalizuje się w łączeniu w swoich powieściach wątków kryminalnych, historycznych i obyczajowych oraz elementów romansu, co daje dość oryginalną mieszankę. Podobnie jak w kryminałach Camilli Läckberg rozdziały, w których akcja toczy się współcześnie, przeplatają się z rozdziałami opowiadającymi o wydarzeniach z przeszłości. W „Domu przy Foster Hill” bardzo dobrze widać, jak przeszłość coraz silniej łączy się z teraźniejszością, a losy dwóch opisywanych kobiet wydają się mocniej splatać. W pewnym sensie są do dwa kryminały i dwa osobne śledztwa połączone w jednej książce, a motywem spinającym obie warstwy powieści są różne formy przemocy stosowanej wobec kobiet, tak dawniej, jak i dziś.

Osobiście nie byłam zachwycona wątkami romantycznymi i pewną...

Osobiście nie byłam zachwycona wątkami romantycznymi i pewną powtarzalnością niektórych fragmentów i przemyśleń, które nie wpłynęły korzystnie na tempo akcji. Podobny negatywny skutek odniosło przedłużanie dialogów poprzez dodawanie do niemal każdej wypowiedzi zbędnych komentarzy bohaterek. Mimo to powieść ma wiele mocnych stron: poza wspomnianą podwójną zagadką należy docenić mroczny nastrój opuszczonego domu, na którym piętno odcisnęło wiele dramatycznych zdarzeń z przeszłości. Ciekawy jest też motyw „dziennika śmierci” prowadzonego przez Ivy w 1906 roku i starych zapisków na marginesach książki. Co więcej, nad obiema bohaterkami ciąży atmosfera ciągłego zagrożenia, budująca napięcie typowe dla thrillerów. Czytelnikom spodziewającym się mocnego kryminału książka może pozostawić pewien niedosyt, jednak jeśli spojrzeć na nią jako na powieść obyczajową lub romans z elementami kryminału i thrillera, to wypada bardzo dobrze i z pewnością może zapewnić przyjemną i pełną wrażeń lekturę.

Agnieszka Kruk

Ludwikczyta | 2018-10-16

Bardzo dobra pozycja.
Dwutorowa akcja z tu i teraz przenosi nas do tego, co sto lat temu. Lubię ten zabieg. Bohaterki plastyczne i nieplastikowe, dają się polubić. Intryga pasjonuje choć momentami wplata się niepotrzebny wątek romansowy, to bardzo zbędne, bo nie wnosi kompletnie nic. Za to jedyny minus.
Zakończenie rozsądne i nieorzerysowane. O to można się było obawiać.
Warto przeczytać!

Bursikowa | 2018-09-19
Przeczytana: 18 września 2018

Bardzo lubię książki Wydawnictwa Dreams, bo mają swój urok i są charakterystyczne. Przemawiają przez nie historie i ludzie pełni emocji, pasji i wiary w Boga. "Dom przy Foster Hill" to pierwsza książka przy której chciałam się trochę pobać... Zabrakło mi tu tego i zabrakło mi takiej siły, która przyciągnie mnie do historii obu kobiet. Fabuła nie była zła, ale to dla mnie za mało, żebym mogła uznać książkę za bardzo dobrą. Była po prostu ok.

Aga_love_books | 2018-10-07
Przeczytana: 07 października 2018

Powiem szczerze, że bardzo podobała mi się ta książka. Wciągnęła mnie od samego początku. Autorka fantastycznie poprowadziła fabułę, akcję. Do tego historia dzieje się i w czasach starszych i tych współczesnych. Bardzo lubię takie połączenie w powieściach. Obie historie, choć dzieli je 100 lat mają ze sobą coś wspólnego. Ale żeby to odkryć musicie sami sięgnąć po lekturę. Mogę jeszcze dodać, że obie bohaterki - Ivy i Kaine to kobiety z ogromną siłą i charakterem. Dadzą nam wiele do myślenia i skłonią do przemyśleń. Autorka dostarczyła nam również wiele tajemnic i dreszczyk emocji, ale z jakiego powodu? Przekonajcie się. Polecam 🤓

PAWEŁ82 | 2018-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2018

Spodziewałem się po tej książce czegoś więcej niż tylko strasznej okładki oraz chwytliwego tytułu, liczyłem na mroczny trzymający w napięciu thriller który nie pozwoli mi się oderwać od książki tym czasem otrzymałem dwu wątkową opowieść momentami bardzo chaotyczną z romansem w tle. Sam wątek główny który na początku wydawał mi się intrygujący z czasem przerodził się w dość przewidywalny i co z tym idzie nudny, można powiedzieć iż czekałem tylko na puentę kiedy wszystko ułoży się w jedną spójną całość. Cieszę się iż "Dom przy Foster Hill" Otworzył przede mną drzwi ale nie wiem czy kiedykolwiek będę chciał otworzyć je po raz kolejny.

MagdaMaj | 2018-09-25
Przeczytana: 25 września 2018

Dom przy Foster Hill to genialna układanka gdzie nie każdy element będzie chciał pasować. Książka przy której trzeba zwracać uwagę na szczegóły, posiada historię która dla mnie była trudnym wyzwaniem aby ją rozgryźć.
Dwie historie które łączy dom przy Foster Hill.
Rok 1906 w którym znaleziono zwłoki kobiety przy domu Foster Hill, Ivy Thorpe próbuje na własną rękę rozwiązać zagadkę morderstwa czym sprowadza na siebie zagrożenie.
Kaine Prescott traci w wypadku męża, jest prześladowana w swoim miejscu zamieszkania, dlatego postanawia w ciemno kupić dom przy Foster Hill i się tam przeprowadzić. Gdy przyjeżdża na miejsce, postanawia odkryć historię "mrocznego domu".
Dwie historie, dwie kobiety które w poszukiwaniu odkrycia tejmnicy znalazły sens słów wiara, miłość, nadzieja. Czy Kaine która ma za sobą tak wielki bagaż złych doświadczeń będzie potrafiła zrozumieć sens tych trzech wartości?
Książkę Polecam każdemu, mnie nie raz zbijała na manowce i nie wiedziałam jakie jest rozwiązanie....

Snieznooka | 2018-09-25

Dnia 4 września do księgarń trafił egzemplarz książki Wydawnictwa Dreams „Dom przy Foster Hill”, który opowiada historię kobiety, która szuka swojego miejsca w życiu. Została skrzywdzona, boryka się z trudnymi doświadczeniami, próbuje odbić się od dna. Szuka miejsca, które powinno być ostoją dla każdego z nas, nowego domu, gdzie odetchnie, poczuje się bezpiecznie, ukoi zszargane nerwy, odpędzi wszelkie frustracje. Miejsca, które kojarzy się z ciepłem, dobrą herbatą i puszystym kocem, pyszną kuchnią i spokojem. Czy jej się to uda?

„Kaine miała dość tego terroru dręczącego każdą cząstkę jej ciała. Jego szkaradne, jadowite macki oplatały jej serce, zaciskając się wokół niego tak mocno, że nie byłą dłużej w stanie tak żyć.”

Jestem pełna podziwu dla wyobraźni, która potrafiła stworzyć tak dobrą historię, która łączy z sobą przeszłość i współczesność. Książkę poznajemy z perspektyw dwóch kobiet, które oddziela od siebie czas. Pierwsza z nich Ivy Thorpe swoją teraźniejszością nazywała...

Oczytana | 2018-10-10

Są pewne miejsca, które budzą lęk już w momencie, gdy w wypowiada się ich nazwy. Zazwyczaj w takich miejscach, dochodzi do rzeczy strasznych, przez co zyskają one złą sławę tak właśnie stało się z domem przy Foster Hill.
Pewnego dnia niedaleko tego domu w pniu drzewa zostaje znaleziona martwa dziewczyna. Ivy Thorpe za wszelką cenę chce poznać i jednocześnie przywrócić znalezionej dziewczynie tożsamość. Nie wie jednak, że dążenie do prawdy, może zagrażać jej własnemu bezpieczeństwu.

Sto lat później do domu przy Foster Hill przeprowadza się młodziutka Kaine Prescott. Dziewczyna przenosi się z San Diego, gdzie przed dwoma laty przeżyła straszną tragedię. Pragnie o wszystkim zapomnieć i zacząć żyć od nowa. Czy jej się to uda?

„Ten dom zamykał ją w swych murach jak w trumnie.“ (*¹)

AKCJA I FABUŁA

Akcja, jak i fabuła są prowadzone dwutorowo. Mamy historię Ivy, a tuż obok historię Kanie, a jedyne co łączy ze sobą je to historia domu przy Foster Hill. Akcja obydwu historii rozbudza...

ambros | 2018-09-22
Przeczytana: 15 września 2018

Czy odwiedziliście już posiadłość przy Foster Hill? Myślę, że jeszcze nie, więc zapraszam wszystkich na pełną tajemnic podróż.
W pobliżu tajemniczej posiadłości przy Foster Hill zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Ustalenie jej tożsamości jest bardzo trudne, nikt jej nie zna. Córka miejscowego lekarza Ivy Thorpe włącza się w prowadzone śledztwo i za wszelka cenę dąży do ustalenie danych młodej kobiety, cel ten stawia sobie za punkt honoru. Jednak na swojej drodze napotyka trudności, grozi jej poważne niebezpieczeństwo, jest prześladowana przez nieznanego sprawcę, zostaje pobita i pozbawiona wolności. Przeżywa chwile grozy. Groźne i tajemnicze Foster Hill pokazuje swoje oblicze. Jednak to jej nie zraża. W czasie swojego prywatnego śledztwa odkrywa, że Gabriella urodziła niedawno dziecko. Jednak w posiadłości przy Foster Hill nie ma jego śladu. Co się z nim stało? W rozwiązaniu zagadki śmierci Gabrielli – bo tak nazywa ofiarę – i poszukiwaniu dziecka Ivy pomaga jej były...

Biegnąc_pod_wiatr | 2018-09-26
Przeczytana: 26 września 2018

"Dom przy Foster Hill" to tak zaskakująca opowieść, że nie wyobrażam sobie ile trzeba mieć w sobie talentu, wyobraźni i kunsztu by taką historię stworzyć…

Kaine Prescott ucieka przed człowiekiem, który prawdopodobnie zabił jej męża. Czuje, że nikt nie wierzy jej słowom, gdy opowiada o przedmiotach w mieszkaniu, które zmieniają swoje miejsce, czy o żonkilach, które nagle pojawiają się w jej otoczeniu. Kupuje w ciemno dom przy Foster Hill, tak by uciec jak najdalej. Niestety niewiele jej to daje.

Co łączy stary, zniszczony dom z Ivy – praprababką Kaine?

Wiele wątków toczących się obok siebie. Autorka w fenomenalny sposób pokazuje dwie odrębne historie, które przeplatając się ze sobą, odkrywają przed nami kolejne tajemnice rodziny.

Tajemnice trudne – pełne bólu, śmierci, prześladowań.

Czy śmierć męża Kaine ma z tym jakiś związek? Jak kobieta po przejściach odnajdzie się w nowym, mrocznym miejscu z wieloma tajemnicami? Jaki związek będą miały z tym osoby napotkane przez nią...

Elwira | 2018-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2018

Dość mroczna i niepokojąca okładka od razu zwróciła moją uwagę.
A sama powieść okazała się być spleciona z wątków kryminalnych, historycznych z dodatkiem tych obyczajowych okraszona romansem.
Płaszczyzny czasowe poprzeplatane – mamy tu dwie sprawy kryminalne, dwa wątki, dwa czasy… – w jednej książce. Motyw, który wszystko łączy, jest niestety stary jak świat i niestety wciąż obecny – dotyczy przemocy. Obie bohaterki to silne i wyraziste postacie, świetnie wykreowane i choć ich historie dzieli sto lat, to też mnóstwo łączy. Przekonajcie się sami sięgając po Dom przy Foster Hill, bo jego mroczne sekrety przykują was do fotela dopóki nie skończycie książki… jestem tego pewna.