Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Beata Hrycak-Domke
Wydawnictwo: Dreams
The House on Foster Hill
Aksamitt

Kaine Prescott dobrze wie, co to śmierć. Dwa lata temu straciła męża, a jej błagania o przeprowadzenie śledztwa w sprawie jego podejrzanego wypadku trafiły w próżnię. Rozpaczliwa potrzeba rozpoczęcia nowego życia skłania Kaine do kupienia w ciemno starego domu w miasteczku w stanie Wisconsin, z którego pochodził jej dziadek. Jednak rzut oka na ten upiorny opuszczony dom wystarcza, by natychmiast zwątpiła w słuszność swej pochopnej decyzji. A kiedy mroczne sekrety domostwa wypływają na wierzch, Kaine jest zmuszona zmierzyć się z przerażającą prawdą, że już nie ma gdzie się ukryć.

Sto lat wcześniej dom na Foster Hill kojarzy się Ivy Thorpe jedynie z bolesnymi wspomnieniami. Gdy w jego pobliżu zostaje znaleziona nikomu nieznana martwa kobieta, Ivy czuje się w obowiązku odkryć jej tożsamość. Poszukiwania wiodą ją na niebezpieczny grunt, wskrzeszając przykre wspomnienia i wymuszając odnowienie znajomości z mężczyzną, który kiedyś złamał jej serce. Czy Ivy zdoła rozwiązać zagadkę i na nowo odnaleźć nadzieję, zanim kolejna osoba – na przykład ona – straci życie?

źródło opisu: http://dreamswydawnictwo.pl/

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
corbeau książek: 838

Z zapisków w dzienniku śmierci

Rok 1906 i współczesność. Dwie kobiety. Dwie zbrodnie. Jeden ponury, opuszczony dom – dom przy Foster Hill.

Kaine Prescott próbuje na nowo ułożyć sobie życie po śmierci męża, uciekając na drugi koniec kraju przed prześladowcą, w istnienie którego nikt nie chce uwierzyć. Ma nadzieję, że uda jej się odnaleźć spokój realizując życiowe marzenie męża: przywracając dawną świetność popadającej w ruinę rezydencji w miejscu, skąd wywodzi się jej rodzina. Jednak dom przy Foster Hill zamiast upragnionego spokoju i poczucia bezpieczeństwa przynosi Kaine nierozwiązaną zagadkę morderstwa z przeszłości. Zagadkę, która może zagrażać jej życiu.

„Dom przy Foster Hill” to pierwsza przełożona na język polski książka Jaime Jo Wright. Autorka specjalizuje się w łączeniu w swoich powieściach wątków kryminalnych, historycznych i obyczajowych oraz elementów romansu, co daje dość oryginalną mieszankę. Podobnie jak w kryminałach Camilli Läckberg rozdziały, w których akcja toczy się współcześnie, przeplatają się z rozdziałami opowiadającymi o wydarzeniach z przeszłości. W „Domu przy Foster Hill” bardzo dobrze widać, jak przeszłość coraz silniej łączy się z teraźniejszością, a losy dwóch opisywanych kobiet wydają się mocniej splatać. W pewnym sensie są do dwa kryminały i dwa osobne śledztwa połączone w jednej książce, a motywem spinającym obie warstwy powieści są różne formy przemocy stosowanej wobec kobiet, tak dawniej, jak i dziś.

Osobiście nie byłam zachwycona wątkami romantycznymi i pewną...

Osobiście nie byłam zachwycona wątkami romantycznymi i pewną powtarzalnością niektórych fragmentów i przemyśleń, które nie wpłynęły korzystnie na tempo akcji. Podobny negatywny skutek odniosło przedłużanie dialogów poprzez dodawanie do niemal każdej wypowiedzi zbędnych komentarzy bohaterek. Mimo to powieść ma wiele mocnych stron: poza wspomnianą podwójną zagadką należy docenić mroczny nastrój opuszczonego domu, na którym piętno odcisnęło wiele dramatycznych zdarzeń z przeszłości. Ciekawy jest też motyw „dziennika śmierci” prowadzonego przez Ivy w 1906 roku i starych zapisków na marginesach książki. Co więcej, nad obiema bohaterkami ciąży atmosfera ciągłego zagrożenia, budująca napięcie typowe dla thrillerów. Czytelnikom spodziewającym się mocnego kryminału książka może pozostawić pewien niedosyt, jednak jeśli spojrzeć na nią jako na powieść obyczajową lub romans z elementami kryminału i thrillera, to wypada bardzo dobrze i z pewnością może zapewnić przyjemną i pełną wrażeń lekturę.

Agnieszka Kruk

Ludwikczyta | 2018-10-16

Bardzo dobra pozycja.
Dwutorowa akcja z tu i teraz przenosi nas do tego, co sto lat temu. Lubię ten zabieg. Bohaterki plastyczne i nieplastikowe, dają się polubić. Intryga pasjonuje choć momentami wplata się niepotrzebny wątek romansowy, to bardzo zbędne, bo nie wnosi kompletnie nic. Za to jedyny minus.
Zakończenie rozsądne i nieorzerysowane. O to można się było obawiać.
Warto przeczytać!

Bursikowa | 2018-09-19
Przeczytana: 18 września 2018

Bardzo lubię książki Wydawnictwa Dreams, bo mają swój urok i są charakterystyczne. Przemawiają przez nie historie i ludzie pełni emocji, pasji i wiary w Boga. "Dom przy Foster Hill" to pierwsza książka przy której chciałam się trochę pobać... Zabrakło mi tu tego i zabrakło mi takiej siły, która przyciągnie mnie do historii obu kobiet. Fabuła nie była zła, ale to dla mnie za mało, żebym mogła uznać książkę za bardzo dobrą. Była po prostu ok.

Aga_love_books | 2018-10-07
Przeczytana: 07 października 2018

Powiem szczerze, że bardzo podobała mi się ta książka. Wciągnęła mnie od samego początku. Autorka fantastycznie poprowadziła fabułę, akcję. Do tego historia dzieje się i w czasach starszych i tych współczesnych. Bardzo lubię takie połączenie w powieściach. Obie historie, choć dzieli je 100 lat mają ze sobą coś wspólnego. Ale żeby to odkryć musicie sami sięgnąć po lekturę. Mogę jeszcze dodać, że obie bohaterki - Ivy i Kaine to kobiety z ogromną siłą i charakterem. Dadzą nam wiele do myślenia i skłonią do przemyśleń. Autorka dostarczyła nam również wiele tajemnic i dreszczyk emocji, ale z jakiego powodu? Przekonajcie się. Polecam 🤓

Dzięki współpracy z wydawnictwem Dreams, ostatnie dni poświęciłem na przeczytanie nowości na rynku czytelniczym – „Dom przy Foster Hill”, autorstwa Jamie Jo Wright. Zastanawiałem się, do jakiej kategorii mogę ją zakwalifikować? Na pewno nie jest to klasyczny kryminał, gdzie zbrodnia pogania zbrodnie, a główny bohater – policjant z problemem alkoholowym próbuje złapać mordercę, rozwiązując przy okazji swoje problemy osobiste.
„Dom przy Foster Hill” nazwałbym powieścią sensacyjną, z elementami kryminału, horroru i sagi obyczajowej, poruszającej ważkie tematy jak wiara, rodzina, kwestie psychiki człowieka oraz jego uczuć. Czyli mieszanka iście wybuchowa. Aczkolwiek przedstawione w bardzo pozytywny i przyjemny sposób dla czytelnika.
Akcja książki dzieje się dwutorowo. Współcześnie i w odległej przeszłości.
Przeczytajcie całość recenzji na: https://bit.ly/2P3sMgI

Justyna | 2019-01-01
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 30 grudnia 2018

"Dom przy Foster Hill" to koncertowo zmarnowany pomysł na książkę. Doczytałam do końca ponieważ mimo wszystko czytało się powieść szybko i lekko. Były momenty kiedy nawet mi się podobała ta książka ale im dalej w las tym było gorzej. Za dużo nieudolnego wątku romansowego zarówno we współczesnej historii jak i w tej z 1906 roku. Do tego niektóre "traumy" Kaine były tak przedstawione, że zamiast mnie poruszyć wywołały salwy śmiechu. Główna bohaterka irytująca, wkurzająca i przewidywalna. Druga bohaterka czyli Ivy jest już bardziej do rzeczy ale też można by się przyczepić do pewnych kwestii ;)
W tej powieści wszystko jest żałośnie "amerykańskie", znajome, tak jakbyśmy oglądali kolejny przeciętny niskobudżetowy film. Na początku było trochę emocji, tajemnicy ale potem wszystko siadło pod wpływem wiecznie wałkowanego wątku Ivy i Joela. O rany ile można mieć do kogoś pretensje o to, co wydarzyło się kilkanaście lat temu ? Większe pół książki to zdecydowanie za długo, ciągle jedno i to...

PAWEŁ82 | 2018-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2018

Spodziewałem się po tej książce czegoś więcej niż tylko strasznej okładki oraz chwytliwego tytułu, liczyłem na mroczny trzymający w napięciu thriller który nie pozwoli mi się oderwać od książki tym czasem otrzymałem dwu wątkową opowieść momentami bardzo chaotyczną z romansem w tle. Sam wątek główny który na początku wydawał mi się intrygujący z czasem przerodził się w dość przewidywalny i co z tym idzie nudny, można powiedzieć iż czekałem tylko na puentę kiedy wszystko ułoży się w jedną spójną całość. Cieszę się iż "Dom przy Foster Hill" Otworzył przede mną drzwi ale nie wiem czy kiedykolwiek będę chciał otworzyć je po raz kolejny.

| 2018-09-25
Przeczytana: 25 września 2018

Dom przy Foster Hill to genialna układanka gdzie nie każdy element będzie chciał pasować. Książka przy której trzeba zwracać uwagę na szczegóły, posiada historię która dla mnie była trudnym wyzwaniem aby ją rozgryźć.
Dwie historie które łączy dom przy Foster Hill.
Rok 1906 w którym znaleziono zwłoki kobiety przy domu Foster Hill, Ivy Thorpe próbuje na własną rękę rozwiązać zagadkę morderstwa czym sprowadza na siebie zagrożenie.
Kaine Prescott traci w wypadku męża, jest prześladowana w swoim miejscu zamieszkania, dlatego postanawia w ciemno kupić dom przy Foster Hill i się tam przeprowadzić. Gdy przyjeżdża na miejsce, postanawia odkryć historię "mrocznego domu".
Dwie historie, dwie kobiety które w poszukiwaniu odkrycia tejmnicy znalazły sens słów wiara, miłość, nadzieja. Czy Kaine która ma za sobą tak wielki bagaż złych doświadczeń będzie potrafiła zrozumieć sens tych trzech wartości?
Książkę Polecam każdemu, mnie nie raz zbijała na manowce i nie wiedziałam jakie jest rozwiązanie....

Rybana | 2018-12-30

Dwa lata po śmierci męża Kaine Preskot wciąż nie może pogodzić się z jego stratą. Do tego nie wierzy, że śmierć nastąpiła w wyniku wypadku, jej zdaniem to było morderstwo. Niestety policja nie daje wiary w wersję Kaine, a na dodatek bagatelizuje jej zgłoszenia o nękaniu i poczuciu zagrożenia. Ich zdaniem przedmioty zmieniające swoje miejsce w mieszkaniu mogły zostać przez nią samą źle odłożone, a pojawiające się żonkile nie niosą ze sobą zagrożenia.
Aby uciec od przeszłości i poczucia osaczenia bohaterka pod wypływem impulsu kupuje w ciemno stary dom i wyjeżdża do niewielkiego miasteczka, skąd pochodziła jej praprababka. Na miejscu okazuje się, że o ile ona zamierzała rozpocząć nowe życie, o tyle dom wygląda tak jakby jego żywot już się skończył. Do tego krążące o nim historie, które przyprawiają o gęsią skórkę nie poprawiają nastroju Kaine. Morderstwa, duchy, sekrety.
Jednak wygląda na to, że jej przeszłość też podążyła za nią na to odludzie, do starego domostwa. Tajemnicze...

Snieznooka | 2018-09-25

Dnia 4 września do księgarń trafił egzemplarz książki Wydawnictwa Dreams „Dom przy Foster Hill”, który opowiada historię kobiety, która szuka swojego miejsca w życiu. Została skrzywdzona, boryka się z trudnymi doświadczeniami, próbuje odbić się od dna. Szuka miejsca, które powinno być ostoją dla każdego z nas, nowego domu, gdzie odetchnie, poczuje się bezpiecznie, ukoi zszargane nerwy, odpędzi wszelkie frustracje. Miejsca, które kojarzy się z ciepłem, dobrą herbatą i puszystym kocem, pyszną kuchnią i spokojem. Czy jej się to uda?

„Kaine miała dość tego terroru dręczącego każdą cząstkę jej ciała. Jego szkaradne, jadowite macki oplatały jej serce, zaciskając się wokół niego tak mocno, że nie byłą dłużej w stanie tak żyć.”

Jestem pełna podziwu dla wyobraźni, która potrafiła stworzyć tak dobrą historię, która łączy z sobą przeszłość i współczesność. Książkę poznajemy z perspektyw dwóch kobiet, które oddziela od siebie czas. Pierwsza z nich Ivy Thorpe swoją teraźniejszością nazywała...

magdalena | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Autorka do końca nie wiedziała czy chce napisać romans, czy powieść kryminalną. Połączyła oba i liczyła, że będzie świetnie. No cóż, książka mnie nie urzekła. Ani cofanie się do przeszłości, ani powolne odkrywanie tajemnicy. Brakuje mi tu energii, emocji i lepszego pióra .