Revived

Okładka książki Revived
Samantha Towle Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Revved (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2018-09-12
Data 1. wydania:
2015-07-08
Maciej Olbryś
kierowca terapeutka rajd kariera wypadek frustracja formuła trauma zauroczenie miłość uwodzenie terapia szansa

No no, co tu się dzieje! Bardzo spodobała mi się historia Indy i Leandra. O takich parach lubi się czytać, wszyscy wiedzą że nie zawsze jest kolorowo w życiu jak i w związku, życie lubi z nas drwić. Ta książka pokazuje nam trochę inne obliczę, mamy tu zamiłowanie do wyścigów oraz pomagania ludziom - jak dla mnie połączenie idealne. A postać Jetta to po prostu strzał w 100kę!! Polecam gorąco!! 😀

Szybko sie czyta i jest wciagajaca czytalam juz wczesniej niby pierwsza czeszci ale i ta jest bardzo dobra .polecam przeczytac

India Harris nie miała najlepszego startu w życie. Rodzice porzucili ją, gdy była małym dzieckiem. Dorastała w rodzinie zastępczej razem z bratem bliźniakiem, Kitem. Oboje mogli polegać tylko na sobie. Przez wczesny związek z nieodpowiednim mężczyzną India zaszła w ciążę. Pragnąć zapewnić swojemu synowi życie, o którym sama mogła tylko marzyć, dostała się na studia i ukończyła je z wyróżnieniem.
Teraz ma trzydzieści lat i jest uznaną terapeutką.
Leandro Silva osiągnął szczyt kariery kierowcy Formuły 1. Miał wszystko - aż podczas pewnego wyścigu tragiczny wypadek postawił go twarzą w twarz ze śmiercią. Po dwunastu miesiącach ciężkiej rehabilitacji odzyskał sprawność fizyczną, ale trauma po wypadku wciąż nie pozwala mu usiąść za kierownicą. Jego dni i noce wypełnione są morzem alkoholu i tłumami anonimowych kobiet, którymi usiłuje zagłuszyć frustrację i gniew.
Leandro rozpoczyna ostatni rok swojego kontraktu, zdaje sobie sprawę, że albo musi znowu zacząć się ścigać, albo straci wszystko, co osiągnął. Zmusza się do podjęcia terapii, która jest jego ostatnią szansą by na powrót odnaleźć prawdziwego siebie, i tak trafia do gabinetu Indii Harris.
Zakochanie się w sztywnej pani doktor nie było częścią jego planu. Nagłe uczucie do wściekłego brazylijskiego rajdowca i swojego nowego pacjenta nie było częścią jej planu.
Ale co, jeśli to właśnie złe decyzje są tak naprawdę tymi dobrymi?

Na półkach: , , , , ,

Przez przypadek przeczytałam w pierwszej kolejności drugą część serii i nie odczułam tego, że coś mnie ominęło. Zapewne kiedyś sięgnę po pierwszą ale bez pośpiechu. Nie porwało mnie.... Nie wpadłam w zachwyt... Było bardzo, ale to bardzo przewidywalnie i przeciętnie. Szybkie czytadełko na jeden wieczór.

"𝙍𝙚𝙫𝙞𝙫𝙚𝙙" 2 tom cyklu Revved - Samantha Towle

"Życie jest tylko tak trudne, jakim je uczynisz."

Leandro Silva - brazylijski kierowca F1. Kto czytał pierwszy tom z pewnością go kojarzy.
Po wypadku jakiego doznał w ostatnim wyścigu, Leandro spędził ostatni rok, próbując odzyskać życie i karierę. Niestety ciągle odczuwa następstwa wypadku, cierpiąc na syndrom stresu pourazowego. Nie może poradzić sobie ze strachem przed powrotem za kółko. Ponieważ kolejny sezon zbliża się nieubłaganie, a szefostwo i sponsorzy wymagają szybkiego powrotu na tor, Leandro zgadza się na wizytę u terapeuty. Tylko zamiast mężczyzny, za drzwiami gabinetu czeka na niego piękna pani doktor India Harris.

(...) Zrozumienie naszych własnych problemów jest połową drogi do pokonania ich."

Po ponad 3ech latach ponownie wróciłam do historii Leandra i Indii w ramach wyzwania #feriezzaczytanąanią.
Niezmiernie miło było znów wejść w świat F1. Leandro i India i ich historia jest tak uroczo-romantyczna, ekscytująca, historia o uczuciu zakazanym, które nie miało prawa zrodzić się między nimi, a jednak stało się inaczej. Ale to nie jest tak, że dostajemy tu od początku słodką opowieść. Relacja Indy i Leandra wcale nie była tak łatwa jak można by się spodziewać. Ryzykowanie miłości może mieć poważne konsekwencje.
No i Jett, ten chłopiec jest taką perełką w tej książce, czytając sceny z nim wiecznie miałam rogala na twarzy 😃

Idealnie wyważona fabuła, ze świetnymi dialogami i dojrzali bohaterowie.
Jeśli ktoś jeszcze nie czytał, to polecam, ale najlepiej zacząć od pierwszego tomu 😉

"Zanim cię poznałem, moje życie płynęło po równi pochyłej prosto do piekła. Uratowałaś mnie przed nim na wiele sposobów. Kochanie ciebie uratowało mi życie."

"𝙍𝙚𝙫𝙞𝙫𝙚𝙙" 2 tom cyklu Revved - Samantha Towle

"Życie jest tylko tak trudne, jakim je uczynisz."

Książka „Revived” jest moją pierwszą tej autorki. Jest dosyć wysoko oceniana. Do tego opis mnie zainteresował, więc miałam dosyć duże oczekiwania. Może z tego powodu moje rozczarowanie.

Moją pierwszą myślą, czytając pierwsze rozdziały było to, że autorka skraca myśli. To znaczy: pisze raczej pojedynczymi zdaniami bez wgłębiania się w emocje bohaterów, przez co historia traci na odbiorze. Postacie z tego powodu wydają się takie płaskie/nijakie. Pozbawione charakteru. I tego mi najbardziej brakowało.

Można tworzyć książki, których historia jest już oklepana, ale chcąc ją wyróżnić z tysiąca innych trzeba nadać jej jakiś charakter. Dla mnie książka nie miała charakteru.

Zdarzały się fragmenty, które mi się podobały. Nie chcę spoilerować, dlatego nie napiszę jakie, ale to z ich powodu przyznaje wyższą ocenę niż początkowo zamierzałam. Jednak większość książki była według mnie nijaka.

Sądząc po wysokich ocenach książki, większości odbiorcom się podobała. Szkoda, że do nich nie należę.

Równie sympatyczni bohaterowie co w pierwszej powieści, ale tutaj gorzej z historią. Polubiłam i jego i ją, początek znajomości zapowiadał się nieźle, okoliczności ciekawe, ale im dalej w las tym słabiej. Jakby wszystko siadło. Niby coś się działo, ale było mdło.
Niemniej nie żałuję, że przeczytałam i autorkę wezmę jeszcze na tapetę.

Niemniej nie żałuję, że przeczytałam i autorkę wezmę jeszcze na tapetę.

Obydwie części mega fajne. Napisane tak prostym językiem, że czytasz, czytasz aż tu nagle, pach! Koniec książki 😁
Dobra historia, fajni bohaterowie, dużo humoru, momentami gorąco jak w piekle. Nic dodać nic ująć.

Nie porwała mnie ta historia, ale czytało się dość przyjemnie 😉

Nie porwała mnie ta historia, ale czytało się dość przyjemnie 😉

Nie porwała mnie ta historia. Pierwsza część była super, a ta tak średnio średnio.