Moja słodka Audrina

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
My Sweet Audrina
literatura piękna
Ag2S

W pięknym, położonym w lesie domu mieszka z pozoru szczęśliwa, zamożna rodzina. Dom jednak kryje w sobie mroczną tajemnicę... Audrina zawsze chciała być taka jak siostra, wiedziała jednak, że rodzice nigdy nie pokochają jej tak, jak kochali tamtą. Nieżyjąca siostra Audriny była ukochanym, rozpieszczanym dzieckiem. Jak zginęła? Kim była i kim miała się stać? Co kryło się za tajemnicą, którą...

Audrina zawsze chciała być taka jak siostra, wiedziała jednak, że rodzice nigdy nie pokochają jej tak, jak kochali tamtą. Nieżyjąca siostra Audriny była ukochanym, rozpieszczanym dzieckiem. Jak zginęła? Kim była i kim miała się stać? Co kryło się za tajemnicą, którą znali wszyscy z wyjątkiem Audriny?

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/

źródło okładki: https://www.proszynski.pl/

zouza_czyta | 2019-04-09
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: luty 2019

Wiem, że nie odkryje Ameryki gdy napiszę, że książka "Moja słodka Audrina" była fantastyczną lekturą. Każdy, kto czytał choć jedną książkę tej autorki wie, że jej książki to kawał dobrej roboty.

***

Jeśli ktoś z Was nie czytał, to nadrabiajcie! Zaskakujących obrotów spraw jest w tej książce multum! Tak samo jak właśnie w pozostałych książkach V.C.Andrews

***

Dziewczynka otrzymała imię na cześć swojej zmarłej siostry - Audriny Pierwszej, przez którą ciągle odnowi wrażenie, że jest tą drugą, gorszą, niechcianą córką. Rodzice wbrew prawu, nie posłali dziecka do szkoły, nauczana jest w domu przez matkę oraz ciotkę. na ścianach nie ma żadnego kalendarza, a każdy zegar wskazuje inną godzinę.
Z biegiem lat, Audrina ciągle nie pamięta żadnego własnego przyjęcia urodzinowego - wytłumaczenie które otrzymuje brzmi, iż nikt w tym domu ie obchodzi swoich...

Rybana | 2019-04-01

Audrina wychowuje się w wielkiej wiktoriańskiej rezydencji. Piękna matka, przystojny ojciec, zamożny dom. Wydawać by się mogło, że dzieciństwo jak z bajki, ale nic bardziej mylnego. Dziewczynka żyje w cieniu swojej starszej siostry, która była dobra, idealna, doskonała, najlepsza...tyle że teraz jest martwa. Audrina, która odziedziczyła imię po zmarłej tragicznie siostrze próbuje jej dorównać, stać się taka jak ona, by zadowolić rodziców. Ma kłopoty z pamięcią, uciekają jej dni, daty, pory roku. Nie pamięta tego co było niedawno, nie jest świadoma godzin. I nie dlatego, że coś z nią nie tak, ale dlatego, że rodzice trzymają ją pod dziwnym kloszem opiekuńczości, wręcz chorej. Nie wolno jej chodzić do szkoły, nie wolno oddalać się od domu, nie wolno jej pamiętać. Dziewczynka zaczyna prowadzić dziennik by uporządkować myśli i wspomnienia. Wie, że coś się stało w przeszłości i bliscy zrobią wszystko by nie wróciła jej pamięć.
Do tego mieszka pod jednym dachem z kuzynką, która jej...

asiulka19963 | 2019-03-31
Przeczytana: 29 marca 2019

Przyznać muszę, że książka jest niecodzienna.
Przez większość czasu czytania można stwierdzić, że bohaterzy są nienormalni i w sumie pod koniec wychodzi, że trochę nienormalni są.
Najpierw ma się wrażenie, że czasy są odległe, może początek XX w. Jednakże później okazuje się, że są to czasy współczesne.
Na pewno nie jest to książka do poduszki, jednakże wciąga i jest w miarę ciekawa.
Polecam osobom, które lubią książki owiane tajemnicą.

zouza_czyta | 2019-02-25
Przeczytana: luty 2019

Kochani wiem, że nie odkryje Ameryki, gdy napiszę, że książka "Moja Słodka Audrina" była fantastyczną lekturą. Każdy, kto czytał choć jedną książkę tej autorki wie, że jest to kawał dobrej roboty.
A więc, tak..jestem bardzo zachwycona i już nie mogę się doczekać, aż zabiorę się za drugą część!
🔸🔸
Jeśli ktoś z Was jeszcze nie czytał, a książka mu leży na stosie hańby, nie czekajcie - bierzcie się za na prawdę dobrą lekturę. Zaskakujących obrotów spraw, jest w tej książce multum! Tak samo jak właśnie w innych książkach V.C Andrews
🔸🔸
🗒️ Audrina, siedmioletnia dziewczynka mieszkająca w dużej posiadłości, której każdy zakamarek wypełniony jest sekretami i kłamstwami. Dziewczynka otrzymała imię na cześć swojej zmarłej, starszej siostry - Audriny Pierwszej, przez którą ciągle odnosi wrażenie, że jest tą drugą, gorszą, niechcianą córką. Rodzice wbrew prawu, nie posłali dziecka do szkoły, nauczana jest w domu przez matkę oraz ciotkę. Na ścianach nie ma żadnego kalendarza, a każdy zegar...

kokardka | 2019-02-19

Pamiętam jak kiedyś, ukradkiem czytałam pierwszą część Kwiatów na Poddaszu. Zabrałam mamie książkę bo chciałam coś poczytać, a u mnie były same bajki. Bo podobno książki chłonęłam jak woda już, wtedy kiedy byłam w pieluchach. I od tamtej pory Virginię C. Andrews uwielbiam. Stała się moją ulubioną autorką, która wskoczyła na pierwsze miejsce w mojej liście. Seria Kwiatów Na Poddaszu jest najgłośniejsza. To nią podbiła świat, co wcale mnie nie dziwi, bo była doskonała. Ale teraz przejdźmy do książki, którą chcę Wam opisać.

Moja Słodka Audrina, to kolejna dylogia z pod pióra Virgini, która ukazała się pod nakładem wydawnictwa Prószyński. W tej historii znajdziemy wszystko. Stary, duży dom pełen tajemnic. Skomplikowane życie, tajemnice rodzinne i nawet trochę kryminału. Innymi słowy ta książka jest lepsza od niejednego kryminalnego serialu czy melodramatycznego jak kto woli. To taka kronika zamknięta w ponad pięciuset stronach. Jednak najbardziej denerwowała mnie Vera. Idealna...

virgo123 | 2019-02-08
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2019
Przeczytana: 08 lutego 2019

Bardzo podobna do innych książek tej autorki. Tutaj też są tajemnice, które musi odkryć główna bohaterka i jak zawsze są one mroczne. Szkoda tylko, że zawsze muszą znaleźć się jakieś niewinne ofiary.

Ania96 | 2019-02-03

Słuchajcie, znacie Kwiaty na poddaszu? Kiedyś bardzo byłam w nie wkręcona. Tym razem jednak, autorka mocno mnie rozczarowała. Nie rozumiem jej wizji, nie do końca wiem co chciała zawrzeć w tej książce, ani dlaczego trupów tam od grona😂 ale muszę przyznać, że polubiłam główna bohaterkę 😊dlatego skończyłam całe dwie części 😊
To historia bogatej i rozpuszczonej rodziny, którą odkrywamy z perspektywy dziecka, które dorasta. Mamy tu wiele tajemnic,zagadek i niedopowiedzianych historii. Główna bohaterka, wiecznie szykanowana przez siostrę szuka własnego ja. Po prostu styl samej autorki pozostawia wiele do życzenia 😊

Teresa | 2019-01-24

Audrina jest siedmioletnią dziewczynką, nie pamięta niczego, co miało miejsce wczoraj czy rok temu. Audrina żyje z dnia na dzień. Nie ma żadnych wspomnień, nawet nie wie co się stało z jej siostrą. Nie zna żadnej przeszłości swojej rodziny.
Książka wciąga z każdą kolejną stroną, a tajemnice, które się tu rodzą nie mają końca. Ciekawość z mojej strony byłą ogromna, co wydarzy się dalej. Historia wciąga podobnie jak inne książki autorki. Oprócz ciekawości towarzyszyła mi litość i współczucie dla głównej bohaterki gdyż jej życie jest takie nijakie.Polecam.

Zuela | 2018-12-29

Mroczny dom i mała dziewczynka,ktora jest porównywana do starszej zmarłej siostry,która została zgwałcona.Kto jest kim w tym strasznym domu?Dlaczego mimo kłamstw,które wyszły na jaw Audurina nie odchodzi?

Barlog | 2018-12-28

Zakończenie bardzo zaskakujące jak i cała fabuła.

Nie moge się doczekać 2 częsci , odliczam dni do premiery