Moja siostra

Okładka książki Moja siostra Michelle Adams
Okładka książki Moja siostra
Michelle Adams Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Thriller psychologiczny kryminał, sensacja, thriller
Thriller psychologiczny
My Sister
Czarna Owca
2018-09-19
2018-09-19
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Dwie siostry, które wychowywały się osobno. Elle została z rodzicami, a Irini została oddana do wujostwa. Dlaczego rodzice oddali własną córkę? Dlaczego nie pozwolili kontaktować się siostrom? Te pytania wciąż prześladują dorosłą już Irini. Pogrzeb matki daje kobiecie okazję na odwiedziny rodzinnego domu i odnalezienie odpowiedzi na trudne pytania.
Książka wciąga, tajemnice i intrygi towarzyszą nam do samego końca. Chcemy poznać odpowiedź na najważniejsze pytanie – kogo miało chronić rozdzielenie sióstr?

Książka wciąga, tajemnice...

Bardzo dziwna książka. Irytujące bohaterka a opowiadana historia nie trzyma się kupy miejscami.

Dwie siostry: jedna- Irini w wieku trzech lat oddana przez rodziców, druga Elle przez nich zatrzymana. Jedna ambitna, ale jednak obarczona brzemieniem świadomości dziecka niechcianego, druga piękna, ale z deczko niezrównoważona z dużymi nierównościami "pod sufitem". Woda i ogień. Tak bardzo jak jedna z nich chciała odciąć się od przeszłości i zerwać kontakt, tak druga dążyła do tego by ten kontakt utrzymać.
Śmierć matki zmusza Irini do powrotu do domu rodzinnego. Ma nadzieję na dotarcie do prawdy. Chce wiedzieć dlaczego rodzice ją oddali, dlaczego wykreślili ją ze swojego życia. Mroczne, wielkie domostwo kryje w sobie rodzinną tajemnicę.

Tak mocno jak rozpuszczona Elle, której z jakiegoś powodu wszyscy pobłażali, mocno mnie denerwowała, tak naiwność i nieumiejętność mówienia NIE przez Irini rozkładała mnie na łopatki.
Książkę czyta się dobrze, zwłaszcza jak już się rozkręciła. Może samo przeprowadzenie fabuły, to nie są oklaski na stojąco, ale historia coś w sobie ma. Potrafi wciągnąć. A tajemnica zawarta w tej książce też niczego sobie😉

Przeczytałam a raczej powinnam napisać wymęczyłam ten tytuł. Przez całą książką czułam zmęczenie akcją, której nie było, powtórzeniami, postępowaniem głównej bohaterki. Zakończenie nie było dla mnie zaskakujące. Od połowy można było wszystko sobie dopasować. Zastanawiałam się, która z sióstr była tu bardziej pokręcona.
Wątek z pozostawionym aktami w spalonym szpitalu psychiatrycznym, które swobodnie przeglądała bohaterka to była przysłowiowa wisienka na tarcie rozczarowania pomysłem na fabułę.

Wątek z pozostawionym aktami w spalonym szpitalu...

Zakończenie na plus , ale tylko tyle. A sama Irini była bardzo naiwna. Sama Elle też nie wzbudziła mojej sympatii

Ależ ta Irini była naiwna...cały czas dawała szanse swojej siostrze....
Po 3/4 książki zrobiło się dla mnie ciekawie 👍

Ależ ta Irini była naiwna...cały czas dawała szanse swojej siostrze....
Po 3/4 książki zrobiło się dla mnie ciekawie 👍

Historia niby ciekawa, a początkowo czytało mi się jakoś męcząco... Zakończenie niby zaskakujące, a jednak domyśliłam się go. Przeczytać można, ale nie jest jakaś wybitna.

Napisana nieco dziwnym stylem, natomiast nie przeszkadzało mi to w czytaniu.

Bohaterowie są nie do polubienia, nie wiem na ile to był zamysł a na ile wpadka, ale większość z nich mnie irytowała.

Spodziewałam się czegoś innego, mimo wszystko akcja dość ciekawa. Historia sama w sobie całkiem okej, gdyby nie fakt, że jest mało prawdopodobna. Zakończenie mimo wszystko mnie zaskoczyło.

Książka całkiem spoko, dlatego jeśli macie możliwość to sięgnijcie po nią.

Napisana nieco dziwnym stylem, natomiast nie przeszkadzało mi to w czytaniu.

Bardzo ciekawa historia, do końca trzymająca w napięciu. Zaskakujące zakończenie

Trafiłam na tę książkę całkiem przypadkiem w bibliotece. W zasadzie książka ani mnie nie porwała jakoś bardzo ani nie rozczarowała. Przypuszczałam że będzie to taki typowy odmóżdżacz i nie pomyliłam się. Akcja jest całkiem nieźle poprowadzona, na końcu nawet jest jedno małe zaskoczenie, jedynie główna bohaterka jest potwornie irytująca w swojej naiwności i akceptacji wszystkich chorych historii które funduje jej siostra. Trudno ją polubić a co dopiero współczuć. Książka może być ale szału nie należy się spodziewać.

• Przeczytane 2019
  • Thriller/sensacja/kryminał