Moja słodka Audrina

Virginia Cleo Andrews Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Audrina (tom 1) literatura piękna
My Sweet Audrina
literatura piękna
2018-09-20
Alicja Borończyk
Alicja Borończyk śmierć siostry tajemnica

Czy możemy kochać kogoś tak mocno, jak mocno go nienawidzimy?
Bardzo lubię książki Virginii Cleo Andrews. Zawsze skrywają w sobie mroczne, często dość drastyczne tajemnice. Szkoda tylko, że najbardziej cierpią na tym kobiety. Tak samo było w tym przypadku z postacią Audriny. Już od pierwszych stron wydała mi sie silną, zdecydowaną bohaterką, która nade wszystko przekłada...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zastanawiam się skąd te dobre oceny, osobiście dawno nie czytałam czegoś tak złego. Grafomania połączona z nagromadzeniem nierzeczywistych zdarzeń, a do tego puenta wiadoma od pierwszych stron książki. Szkoda czasu.

Polecam przeczytać.Bardzo wciągająca.Kim tak naprawdę jest Audrina Pierwsza?
Jakie kłamstwa skrywa przed nią rodzina?
Dlaczego nie może uczyć się jak inne,w szkole?
Prawda okaże się wstrząsająca.Czy po poznaniu prawdy zostawi wszystko i zacznie czuć się wolna?

Kolejna saga z pokręconą rodziną w roli bohaterów, ale... coś w sobie ma, że ciekawią kolejne tomy.

Co jakiś czas na moim profilu pojawiają się recenzje książek Virginii Cleo Andrews. Kilka ostatnich nie było do końca entuzjastycznych, bo miałam wrażenie, że te późniejsze powieści są dość wtórne i mało emocjonujące. ,,Moja słodka Audrina” jest jednak zupełnie inna i po przeczytaniu mam pytanie: Co trzeba mieć w głowie, żeby takie coś napisać?

Siedmioletnia Audrina...

Wiem, że nie odkryje Ameryki gdy napiszę, że książka "Moja słodka Audrina" była fantastyczną lekturą. Każdy, kto czytał choć jedną książkę tej autorki wie, że jej książki to kawał dobrej roboty.

***

Jeśli ktoś z Was nie czytał, to nadrabiajcie! Zaskakujących obrotów spraw jest w tej książce multum! Tak samo jak właśnie w pozostałych książkach V.C.Andrews

***

Audrina,...

Audrina wychowuje się w wielkiej wiktoriańskiej rezydencji. Piękna matka, przystojny ojciec, zamożny dom. Wydawać by się mogło, że dzieciństwo jak z bajki, ale nic bardziej mylnego. Dziewczynka żyje w cieniu swojej starszej siostry, która była dobra, idealna, doskonała, najlepsza...tyle że teraz jest martwa. Audrina, która odziedziczyła imię po zmarłej tragicznie siostrze...

20932

Przyznać muszę, że książka jest niecodzienna.
Przez większość czasu czytania można stwierdzić, że bohaterzy są nienormalni i w sumie pod koniec wychodzi, że trochę nienormalni są.
Najpierw ma się wrażenie, że czasy są odległe, może początek XX w. Jednakże później okazuje się, że są to czasy współczesne.
Na pewno nie jest to książka do poduszki, jednakże wciąga i jest w...

Kochani wiem, że nie odkryje Ameryki, gdy napiszę, że książka "Moja Słodka Audrina" była fantastyczną lekturą. Każdy, kto czytał choć jedną książkę tej autorki wie, że jest to kawał dobrej roboty.
A więc, tak..jestem bardzo zachwycona i już nie mogę się doczekać, aż zabiorę się za drugą część!
🔸🔸
Jeśli ktoś z Was jeszcze nie czytał, a książka mu leży na stosie hańby, nie...

Pamiętam jak kiedyś, ukradkiem czytałam pierwszą część Kwiatów na Poddaszu. Zabrałam mamie książkę bo chciałam coś poczytać, a u mnie były same bajki. Bo podobno książki chłonęłam jak woda już, wtedy kiedy byłam w pieluchach. I od tamtej pory Virginię C. Andrews uwielbiam. Stała się moją ulubioną autorką, która wskoczyła na pierwsze miejsce w mojej liście. Seria Kwiatów Na...

Dyskusje

• 2019