Nie ukryjesz się

Tłumaczenie: Aleksandra Weksej
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
No Place to Hide
karollllllla

Wciągająca opowieść o tym, że grzechy przeszłości zawsze nas odnajdą Justine Cantrell jest szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci. Razem z przyjaciółką prowadzi firmę cateringową, a jej mąż Matt właśnie wydał swoją pierwszą książkę. Mają wymarzony dom pod Londynem, oddanych przyjaciół i udane kariery. Justine i Matt skupiają się tak bardzo na pracy, że nie zauważają dziwnego zachowania...

Wciągająca opowieść o tym, że grzechy przeszłości zawsze nas odnajdą

Justine i Matt skupiają się tak bardzo na pracy, że nie zauważają dziwnego zachowania nastoletniego syna Bena.Gdy Justine zachodzi w kolejną ciążę, wydarza się tragedia. Kobieta musi podjąć trudną decyzję i porzucić dotychczasowe życie.

Małe amerykańskie miasteczko, w którym kiedyś odwiedzała babcię w domku nad jeziorem, stanie się jej kryjówką. Jednak wkrótce Justine odkrywa tajemnicę, która może zagrozić jej równie mocno jak mroczne wspomnienia.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/nie-ukryjesz-sie/

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/nie-ukryjesz-sie/

Agata2003 | 2019-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2019

Ciężka powieść...

ONA, ukochana żona, wspaniała przyjaciółka, założycielka świetnie prosperującej firmy, matka dwójki udanych dzieci i córka gwiazdy telewizyjnej.
ON, spełniony pisarz, kochający ojciec i mąż, idealny brat i szwagier, wujek świetnego chłopaka.
Mieszkają w pięknym domu na wzgórzu, w Anglii chociaż ONA jest z Ameryki, mają mnóstwo przyjaciół, podróżują po świecie, a ich córka staje się powoli gwiazdą w branży muzycznej.

A tymczasem... Syn tej dwójki, Ben, zaczyna się dziwnie zachowywać. Czy to dlatego, że jako mały chłopiec spadł z drzewa na głowę, czy to może burzliwy okres dojrzewania? Czy przejdzie mu tak jak przeszło jego kuzynowi? Nic się na to nie zapowiada, z każdym dniem chłopak staje się coraz bardziej agresywny i z coraz większą pogardą odnosi się do swojej rodziny. Mówi, że go nie kochają, zaczyna grozić, że podpali dom. Kiedy niespodziewanie na świat przychodzi jego malutka siostrzyczka sprawa wydaje się jedynie pogarszać.
Aż w końcu staje się TO.
I...

Ela Szczambura | 2019-06-02

Jedna z tych książek, które na początku zachęcają jedynie do tego by oddać je nielubianej koleżance lub odłożyć na półkę, zapomnieć i nigdy nie próbować doczytać do końca. Jednak ze zwykłego lenistwa (ja w łóżku, książki w salonie na dole :/) przewracałam kolejną stronę, z nadzieją, że szybko zasnę i będę mogła rano zacząć następną książkę. Obudziłam się, obudziłam się tak bardzo treścią każdego kolejnego rozdziału, że zapragnęłam urlopu od pracy i dziedziczki, byleby nikt mi nie przeszkadzał czytać dalej. Książka jest smutna, wstrząsająca i bardzo dająca do zastanowienia, zwłaszcza dla rodzica. Ale dająca również ukojenie, że nie każdego błędy popelniane przez dziecko, są wynikiem błędów rodzica. Książka szokuje i na długo zostanie w pamięci. Była tak dobra, że jeszcze przed jej zakończeniem, musiałam to napisać. Tą książkę po prostu trzeba przeczytać!

sercemczytam | 2019-01-15
Przeczytana: 22 listopada 2018

Niektóre książki, mimo pozornie lekkiej otoczki okazują się być wprost naładowane emocjami, z którymi nie wiadomo jak sobie później poradzić. Susan Lewis "Nie ukryjesz się" jest tego idealnym przykładem.

🌹🌹🌹
Justine jest spełnioną żoną i matką dwójki dzieci - Bena i Abby. Oprócz prowadzenia domu, ma też swoją dobrze rozwijającą się firmę. Kiedy zachodzi w trzecią ciążę, problemy, których wcześniej nie dostrzegała, zaczynają się niepokojąco nasilać. Mimo wielu powodów do obaw, nikt jednak nie przypuszcza, że w każdej chwili może dojść do tragedii. A jednak dochodzi, zmieniając życie wielu osób w piekło... Samo czytanie o tym po prostu boli. 😢
Justine żeby dać sobie szansę na dalsze życie musi uciekać. Wyprowadza się do miasteczka, w którym przed laty żyła jej babcia, jednak mieszkańcy dziwnie reagują na widok jej wnuczki. Mimo to Justine ma nadzieję, że odnajdzie tam spokój i wskazówki, jak dalej żyć. Tyle że bezwzględna przeszłość dopada ją również tam, a tajemnice sprzed lat...

Ficunio | 2019-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2019

Susan Lewis w "Nie ukryjesz się" wzięła na tapetę rodzicielstwo; ciężki temat, bo niby znany i oklepany. Wyszła z tego mocna obyczajówka, dała mi mocno po głowie i do myślenia również. Akcja snuje sie leniwie, aż do połowy niespiesznie sie rozkręca, by potem nabrać dynamiki i już do końca nie zwalniać. Mimo że na początku dynamika słaba, to i tak specyficzna atmosfera sprawia, ze czytelnik czeka aż coś złego się wydarzy i tylko snuje domysły, co to będzie. Tajemnice, niedopowodzenia i sekrety budują nastrój. Dwutorowa narracja, raz terazniejszość, raz przeszlość, podkręca oczekiwanie, podobnie rozbudowana psychologia postaci. W pewnym momencie emocje sięgaja zenitu. Powiem Wam, ze wstrzasnęła mną ta książka. Mocno. Nie da sie przejść koło niej obojętnie. Najgorsze, ze to owszem, fikcja literacka, ale takie rzeczy dzieja sie naprawde! Nie moge powiedziec o jaka tragedie chodzi, zeby zbytnio nie spojlerowac. Ale warto przeczytac, zeby sie dowiedziec!👍

Teresa | 2018-11-18

Wciągający thriller psychologiczny z tajemniczą i wstrząsającą fabułą ,powolnym odkrywaniem tajemnic i zaskakującymi zwrotami akcji.Jest to powieść o ludzkiej tragedii ,bólu ,miłości ,rodzicielstwie i próbie ułożenia sobie życia na nowo.Nie sposób opisać emocji które towarzyszą podczas czytania.Polecam.

asia_35 | 2018-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2018

Książka która trzyma w napięciu od samego początku.Czytelnik pragnie dowiedzieć się dlaczego główna bohaterka Justine ukrywa się w małym amerykańskim miasteczku wraz z córeczką.Co takiego wydarzyło się w Anglii?? Jaka tragedia spotkała szczęśliwą,osiągającą sukcesy rodzinę.
Polecam!! Wciąga!

rudarecenzuje | 2018-10-23
Przeczytana: 23 października 2018

Zaledwie kilka lat temu Justine myślała, że jej życie jest idealne. Wymarzony mąż, wyczekane dzieci, piękny dom, rozwijająca się kariera i grupa zaufanych przyjaciół. Dziś kobieta musi się ukrywać. Co do tego doprowadziło? Kto stanowi dla niej zagrożenie?

“Nie ukryjesz się” to dobrze napisana powieść obyczajowa uzupełniona kryminalną nutą i atmosferą charakterystyczną dla kobiecego thrillera. Z jednej strony autorka przedstawia dramatyczną historię rodzinną, z drugiej zaś skłania się w stronę mrocznych tajemnic, cały czas utrzymując czytelnika w przekonaniu, że wiele jeszcze przed nim. Dzięki temu książkę poznajemy z wielką niecierpliwością, zastanawiając się, co jeszcze ukrywa autorka i próbując dopasować do siebie wszystkie elementy układanki na własną rękę.

Lewis wykorzystała najbardziej przeze mnie cenioną narrację dwutorową, która w przypadku tej opowieści sprawdziła się wyśmienicie. Na powieściowych stronach, przeszłość i teraźniejszość zderzają się ze sobą raz po raz, nie...

Herbatkow87a | 2018-10-17
Przeczytana: październik 2018

Co to była za książka! Mimo spokojnego początku, który może niektórych zniechęcić, warto przeczytać! Bowiem to, co się dzieje dalej, wbija w fotel i wywołuje potok łez. Tak smutnej książki jeszcze nie czytałam. To było straszne i smutne zarazem! Tak książka jest taka dobra, ponieważ w ogóle nie przyszło mi na myśl to, co przytrafiło się głównej bohaterce.
Justine McQuillan przenosi się wraz z kilkuletnią córką do Culver w Stanach. To tam przed laty mieszkała jej babka ze strony matki, która niewiele o niej i o tym miejscu mówi. Czy skrywa jakąś tajemnicę? Kobieta jednak czuje przyciąganie z tym pięknym miejscem nad jeziorem, czuje także, że tutaj może zacząć nowe życie, zostawiając tragiczne wydarzenia za sobą. Tylko czy można zapomnieć o szczęśliwym życiu, jakie wiodła przy mężu, dwójce dzieci i wśród licznych przyjaciół? Justine spełniała się także zawodowo. Więc co poszło nie tak? Co się wydarzyło?
Ta wielka niewiadoma, która towarzyszy nam już od pierwszych stron sprawia, że...

Martolina | 2018-10-04

Dawno żadna książka mnie aż tak nie poruszyła. Wywołała we mnie dość skrajne emocje, od złości po wielki żal i nawet łzy. Początek dość nudny, ale później akcja leci na łeb na szyję. Co tu się działo...czytałam z zapartym tchem i nie mogłam się oderwać.

książek: 2096
Justyna | 2018-09-27
Przeczytana: 27 września 2018

Trochę się wynudziłam podczas lektury. Brakowało klimatu, przez ponad połowę książki nic się nie dzieje, chociaż wiemy, że coś miało miejsce, ale bez fajerwerków. Po ocenach miałam ochotę na więcej, dostałam średnią powieść obyczajową.