rozwińzwiń

W niemieckim domu

Okładka książki W niemieckim domu Annette Hess
Okładka książki W niemieckim domu
Annette Hess Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura piękna
416 str. 6 godz. 56 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
Deutsches Haus
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Data wydania:
2019-10-16
Data 1. wyd. pol.:
2019-10-16
Liczba stron:
416
Czas czytania
6 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788308069424
Tłumacz:
Barbara Niedźwiecka
Tagi:
Barbara Niedźwiecka II wojna światowa
Średnia ocen

6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
327 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
755
556

Na półkach: ,

Wydawało mi się, że opis procesu i tak był potraktowany zbyt delikatnie, jakby autorka bała się jak zostanie oceniona jej praca. O książce usłyszałam z powodu serialu, którego postanowiłam obejrzeć dopiero po przeczytaniu książki. Ciężki temat, więc trudny też do opisania i zebrania w powieść. Mi zawsze ciśnie się na usta pytanie: co ja bym zrobiła w ich sytuacji? Jak ja się zachowam kiedy będę musiała wybierać miedzy śmiercią a życiem, bo jest wojna? To są ciągle aktualne pytania i tematy.

Wydawało mi się, że opis procesu i tak był potraktowany zbyt delikatnie, jakby autorka bała się jak zostanie oceniona jej praca. O książce usłyszałam z powodu serialu, którego postanowiłam obejrzeć dopiero po przeczytaniu książki. Ciężki temat, więc trudny też do opisania i zebrania w powieść. Mi zawsze ciśnie się na usta pytanie: co ja bym zrobiła w ich sytuacji? Jak ja...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1029
757

Na półkach: ,

W tej książce znajdziemy opisy tych co przeżyli Auschwitz jak i z drugiej strony to co czuły dzieci oprawców, kiedy prawda wyszła na jaw. Jak sobie radzić z taką przeszłością... każdy bohater stara się żyć na własny sposób i odnaleźć w tym świecie. Wstrząsająca, bez litości i wartościowa lektura.

W tej książce znajdziemy opisy tych co przeżyli Auschwitz jak i z drugiej strony to co czuły dzieci oprawców, kiedy prawda wyszła na jaw. Jak sobie radzić z taką przeszłością... każdy bohater stara się żyć na własny sposób i odnaleźć w tym świecie. Wstrząsająca, bez litości i wartościowa lektura.

Pokaż mimo to

avatar
46
2

Na półkach: ,

Książka, której potrzebowałam i mam nadzieję, że inni którzy się zdecydują na jej przeczytanie poczują to samo. Jej atutem jest bezpośredniość, szczerość, bezkompromisowość i odwaga. Perspektywa konsekwencji holocaustu, która nie jest ani znana ani popularna w Polsce. Warto dać szansę tej opowieści. Autorka nie umoralnia, nie intelektualizuje a wręcz pozostawia zarówno bohaterów jak i czytelników z wszystkim wątpliwościami. W prosty ale bardzo plastyczny sposób przedstawia losy Niemców, którzy zarówno na sali sądowej jak i we własnych domach muszą rozliczyć się z hańbiącą przeszłością. Nie da się przejść obojętnie wobec opisanych tu wydarzeń. Najbardziej w pamięci utkiwły mi słowa jednego z bohaterów: "Ciężko jest być człowiekiem." Walczymy z własnymi słabościami, zranieniami i przeciwnościami losu a po drodze dzieje się jeszcze życie. Jak będąc w sumie dość ograniczonym istotami mamy podejmować słuszne decyzje? Jak wybaczy sobie i innym? Jak być szczerym wobec najbliższych i siebie samego? I najważniejsze jak rozpoznać zło i się mu przeciwstawić? Holocaust był zbrodnią, która zrodziła się z obojętności wobec zła a ono samo w sobie jest zaraźliwy wirusem, który rozprzestrzenia się nie tylko w przestrzeni ale i w czasie.

Książka, której potrzebowałam i mam nadzieję, że inni którzy się zdecydują na jej przeczytanie poczują to samo. Jej atutem jest bezpośredniość, szczerość, bezkompromisowość i odwaga. Perspektywa konsekwencji holocaustu, która nie jest ani znana ani popularna w Polsce. Warto dać szansę tej opowieści. Autorka nie umoralnia, nie intelektualizuje a wręcz pozostawia zarówno...

więcej Pokaż mimo to

avatar
616
140

Na półkach:

W tym przypadku zaczęło się od mini serialu, który obejrzałam i postanowiłam przeczytać książkę na bazie której powstał ów serial.
Książka jest o wiele ciekawsza i bogatsza w szczegóły. Poza tym nieco różni się od historii przedstawionej w serialu.
Mamy tu do czynienia z bolesną przeszłością a mianowicie okresem wojennym i obozem koncentracyjnym w Auschwitz. 20 lat po wojnie niemiecka prokuratura zbiera dowody przeciwko Bestiom z obozu. Powołuje wielu świadków z Polski i nie tylko. Ewa, młoda Niemka, jest tłumaczką języka polskiego i przez przypadek bierze udział w tym procesie. Oskarżonych jest 21. A każdy ma na swoim koncie szereg zbrodni. Po wojnie ci SS-mani stali się przykładnymi obywatelami, mężami i ojcami. Nie chcą się przyznać do bestialskich czynów jakie popełnili na terenie obozu.
W książce przeplatają się losy Ewy i jej narzeczonego, jej siostry, która tylko na pozór jest oddaną pielęgniarką, jej rodziców- którzy prowadzą restaurację, ale tak naprawdę nie rozliczyli się ze swoją przeszłością.
Książka dotyka trudnych tematów, ale to bardzo dobrze, że została napisana przez niemiecką autorkę. Pokazuje, że nasi zachodni sąsiedzi nie pozostali całkowicie obojętni na zbrodnie dokonywane przez faszystów.

W tym przypadku zaczęło się od mini serialu, który obejrzałam i postanowiłam przeczytać książkę na bazie której powstał ów serial.
Książka jest o wiele ciekawsza i bogatsza w szczegóły. Poza tym nieco różni się od historii przedstawionej w serialu.
Mamy tu do czynienia z bolesną przeszłością a mianowicie okresem wojennym i obozem koncentracyjnym w Auschwitz. 20 lat po...

więcej Pokaż mimo to

avatar
947
945

Na półkach:

Książka Annette Hess przedstawia historię ocalałych z Auschwitz z nieco innej perspektywy. Ukazuje powojenne zmierzenie się z przeszłością samych Niemców. I tych w pełni świadomych nazistów i tych którzy nie do końca zdawali sobie sprawę z machiny jakimi były obozy koncentracyjne. Pokazuje również co czują kolejne pokolenia, przed którymi ukrywana była niechlubna historia narodu niemieckiego.

Książka Annette Hess przedstawia historię ocalałych z Auschwitz z nieco innej perspektywy. Ukazuje powojenne zmierzenie się z przeszłością samych Niemców. I tych w pełni świadomych nazistów i tych którzy nie do końca zdawali sobie sprawę z machiny jakimi były obozy koncentracyjne. Pokazuje również co czują kolejne pokolenia, przed którymi ukrywana była niechlubna historia...

więcej Pokaż mimo to

avatar
201
127

Na półkach:

Ewa, niemiecka tłumaczka języka polskiego podejmuje się tłumaczenia zeznań polskich więźniów obozu Auschwitz w procesie karnym przeciw nazistom. Zderza się z relacjami, które nie pozostają bez wpływu na jej życie. Jak się bowiem okazuje, to straszne miejsce nie było obce jej rodzinie. Ale relacje obozowe nie są główną treścią książki, lecz jedynie tłem konfrontacji. Książka jest też spojrzeniem na niemieckie społeczeństwo, które podzielone próbuje zmierzyć się z prawdą o własnej historii i sprawiedliwością. Czyli temat super, ale… pobieżnie głaskany, pozbawiony emocji. Takie Auschwitz na boku, prawie do zapomnienia, a niemiecka próba rozliczenia się z bolesną prawdą mało przekonująca. Do poczytania.

Ewa, niemiecka tłumaczka języka polskiego podejmuje się tłumaczenia zeznań polskich więźniów obozu Auschwitz w procesie karnym przeciw nazistom. Zderza się z relacjami, które nie pozostają bez wpływu na jej życie. Jak się bowiem okazuje, to straszne miejsce nie było obce jej rodzinie. Ale relacje obozowe nie są główną treścią książki, lecz jedynie tłem konfrontacji. Książka...

więcej Pokaż mimo to

avatar
557
25

Na półkach:

Książka ma swoje mocne strony, pierwsze dwie części pochłaniałam bardzo szybko, bo opisy były bardzo obrazowe, sytuacje jak z życia wzięte i historia obiecywała intrygujące zakończenie. Niestety, w drugiej części książki pewne wątki zdają się rozwijać tylko po to, by następnie urwać się bez domknięcia. Treść powieści wydaje się nie posiadać odpowiednich proporcji — pewne postaci angażują czytelnika po to, by następnie zniknąć na wiele rozdziałów. Myślałam, że ta książka będzie bardzo dobra — temat jest interesujący, a dodatkowo poruszony został z perspektywy innej niż zwykle, niestety koniec końców czegoś zabrakło. Pewne emocje i przemyślenia zostaną w czytelniku, ponieważ historia angażuje, niestety całą powieść trzeba uznać za uciętą, co ostatecznie psuje wcześniejsze pozytywne wrażenia.

Książka ma swoje mocne strony, pierwsze dwie części pochłaniałam bardzo szybko, bo opisy były bardzo obrazowe, sytuacje jak z życia wzięte i historia obiecywała intrygujące zakończenie. Niestety, w drugiej części książki pewne wątki zdają się rozwijać tylko po to, by następnie urwać się bez domknięcia. Treść powieści wydaje się nie posiadać odpowiednich proporcji — pewne...

więcej Pokaż mimo to

avatar
71
69

Na półkach:

Porusza ciekawy temat, czyta się szybko, ale są niepotrzebne wątki poboczne, a niektóre główne niedomkniete np przeszłość ojca Jurgena.

Porusza ciekawy temat, czyta się szybko, ale są niepotrzebne wątki poboczne, a niektóre główne niedomkniete np przeszłość ojca Jurgena.

Pokaż mimo to

avatar
758
444

Na półkach: ,

Rozliczenia młodych Niemców z wojenną przeszłością swoich rodziców. Mocna rzecz.

Rozliczenia młodych Niemców z wojenną przeszłością swoich rodziców. Mocna rzecz.

Pokaż mimo to

avatar
469
199

Na półkach:

Osiem gwiazdek za podjęty temat przez Niemkę. W swej książce Annette Hess przedstawiła jak pokolenie powojenne radzi sobie (a właściwie nie radzi) z odpowiedzialnością ich rodziców za ich udział , współudział czy też milczące przyzwolenie za zbrodnie III Rzeszy. Wg autorki rodzice nie przekazali dzieciom swej historii. Są to lata 60-te, a jakie jest obecne pokolenie?. Książkę zdecydowanie polecam i chętnie przeczytałabym więcej na ten temat.

Osiem gwiazdek za podjęty temat przez Niemkę. W swej książce Annette Hess przedstawiła jak pokolenie powojenne radzi sobie (a właściwie nie radzi) z odpowiedzialnością ich rodziców za ich udział , współudział czy też milczące przyzwolenie za zbrodnie III Rzeszy. Wg autorki rodzice nie przekazali dzieciom swej historii. Są to lata 60-te, a jakie jest obecne pokolenie?....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    381
  • Chcę przeczytać
    346
  • Posiadam
    52
  • 2019
    24
  • 2020
    13
  • 2020
    12
  • Literatura piękna
    6
  • Z biblioteki
    6
  • 2021
    6
  • II wojna światowa
    5

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki W niemieckim domu


Video

Video

Podobne książki

Przeczytaj także