Patronat LC
Joanna Jax Wydawnictwo: Videograf Cykl: Zanim nadejdzie jutro (tom 3) powieść historyczna
Videograf
głód Kresy Wschodnie literatura polska łagier odmiana losu okupacja sowiecka przemoc strach śmierć terror walka o przetrwanie zsyłka
Druga strona nocy
Zanim nadejdzie jutro (tom 3)
powieść historyczna

Oficjalne recenzje i

Dopóki się żyje, wszystko jest możliwe

[ 14 ] Link do recenzji

To juz ostatnia część serii i zaczynam się zastanawiać czy chociaż nie przekartkować pierwszego tomu "Prawdy zapisanej w popiołach".
By chociaż przez chwilę spotkać się z bohateramii obu serii, na tych bardzo pokręconych ścieżkach ich życia.
By ponownie przeżywać niemal cały wachlarz emocji od wzruszenia po złość i wzburzenie.
Nie staram się oceniać żadnej z osób, ze swojej...

Zakończenie sagi. Doprawdy trudno rozstać się z bohaterami, wiedząc, że koniec wojny to nie koniec ich problemów. Jednak dobrze, że oni o tym nie wiedzą. Z ciekawością sięgnę po kolejną sagę, w której autorce udało się połączyć losy niniejszych bohaterów z tymi z Zemsty i przebaczenia. Już się cieszę.

Na półkach: , , , , ,

Bardzo dobra, wciągająca saga o trudnych czasach. Tym razem bohaterowie powieści Joanny Jax trafiają w egzotyczne miejsca, ale nadal nie jest to ich dom. Nie odnajdują jeszcze spokojnej przystani, za którą tak bardzo tęsknią. Czy im się to w końcu uda i czy każdemu z nich należy się taki idyllistyczny koniec wędrówki? Autorka zabiera nas w pasjonującą podróż nie tylko po...

Niestety, ale fabuła w tym, ostatnim już tomie sagi rozwinęła się w kierunku, który kompletnie nie przypadł mi do gustu. Zrobił się z tej książki kiepski romans z mnóstwem bzdurnych zachowań bohaterów, które całkowicie odrealniły fabułę. Bo czy w rzeczywistości syberyjscy zesłańcy mogli sobie pozwolić na strzelanie fochów w sytuacji, gdy coś poszło nie po ich myśli, albo...

Ostatnia część trylogii "Zanim nadejdzie jutro" okazała się według mnie najlepsza. Całość jednak nie bardzo mi się podobała. Temat o ludziach wysiedlonych z dawnych terenów należących do Polski, zachęcił mnie do sięgnięcia po tę trylogię. Mimo wysokich ocen, ja niestety jestem lekko zawiedziona. No cóż, nie wszystko wszystkim podoba się tak samo.

Piękna saga. Poza walorami literackimi, można wiele się dowiedzieć o historii wojennej Polaków... Polecam serdecznie całą trylogię! Warto!

każdy z bohaterów dostaje to, na co zasłużył.... Jedni wracają na polskie ziemie, inni niestety umierają na obczyźnie, jedne miłości się kończą, inne zaczynają.... Polecam cały trzytomowy cykl....warto to przeczytać i trochę popodróżować z bohaterami!

Jak wcześniej dwa tomy, tak ten nie zawiódł moich oczekiwań. Szybko się czyta, lektura wręcz pochłania 😊 polecam 👍🏻

Dyskusje

• 2019