Tyle miłości

2018-08-09
Teresa Komłosz
Teresa Komłosz

2030

Kilka głosów, kilku bohaterów opisuje wydarzenia gdy na kampusie znika młoda kobieta, a wcześniej społeczność miasteczka zelektryzowała wiadomość o zaginięciu nastolatka.
Na te wydarzenia patrzymy po pierwsze oczami wykładowcy, który utkwił w niesatysfakcjonującym go małżeństwie. Catherine Reeindeer, uprowadzona, była jego studentka. Wyróżniała się tym, że pracowała i miałą około trzydziestki, miała meza, a co semestr stać ją bylo jedynie na jeden przedmiot. Trafiła na zajęcia erotycznej poezji kobiecej, a wykłądowca zafascynował ją osobą Julianny Ohlin , z którą łączyło ja wiele podobieństw. Poetka była ofiarą przemocy domowej, bezskutecznie prosiła władze o ochronę, zginęła zamordowana przez męża, ale niczego mu nie udowodniono.
Z kolei mąż wspomina okoliczności, w jakich zagineła Catherine. Wkrótce i ona relacjonuje swoje uwiezięnie przez jakiegoś starszego mężczyznę. Przetrzymywana w jakiś kazamatach wie, że jeszcze ktoś inny jest więziony. Chlopak jest u kresu sił, bo kilka tygosni wcześniej wpadl w łapy psychopaty, choć nawzajem się wspierają. Kobieta prześwietla swoje życie, analizuje swoją sytuację, czuje się odpowiedzialna za Danny'ego, choć jego los jest przesądzony. Wola przetrwania triumfuje, ale po kilku miesiącach w zamknięciu trudno jest oswoić się z wolnością, przepracować traumę, zwłaszcza że oprawca wykorzystywał ja seksualnie. Pod znakiem zapytania stoi normalne życie, losy małżeństwa, jej relacje z otoczeniem.
MOcna psychologiczna powieść o cierpieniu, zdolności człowieka do karania i męczenia innych ludzi.

Kiedyś thriller był jednym z moich ulubionych gatunków, ale od bardzo dawna nie sięgnęłam po żaden. Czemu? Dlatego że stał się dla mnie zbyt powtarzalny i przewidywalny… Prawie zawsze domyślałam się końcówki przez co nie czerpałam przyjemności z czytania. Jednak ostatnio moją misją stało się oczyszczanie listy “chcę przeczytać” na lubimyczytać, na którą dodałam kiedyś wiele książek z tego gatunku. Część z nich już usunęłam, ale “Tyle miłości” bardzo zaintrygowało mnie swoim opisiem i zdecydowałam, że może być to odpowiedni tytuł na powrót do thrillerów. Jak się okazało, ta powieść wcale nie jest thrillerem, a bardziej powieścią psychologiczną. Głównym punktem wyjścia jest zaginienie dwóch osób w pewnym kanadyjskim mieście. Lecz autorka wcale nie skupia się na odnalezieniu porywacza, a zamiast tego w każdym rozdziale wraz z czytelnikiem zagłębia się w umysły bliskich ofiar, dzięki czemu historię zawartą w powieści można poznać z wielu perspektyw. Brzmi mega ciekawie, co nie? Z jednej strony “Tyle miłości” było naprawdę interesujące, zwłaszcza, że nigdy wcześniej nie spotkałam się z książką w tym stylu. Jednak momentami powieść trochę mi się dłużyła i musiałam ją odkładać, bo po 50-100 stronach przeczytanych na raz czułam się przesycona emocjami bohaterów. Oprócz tego “Tyle miłości” nie mogę zarzucić nic i polecam ją szczególnie tym, którzy szukają czegoś nowego w książkach!

Catherine Reidneer to żywiołowa,miła kobieta pracująca jako kelnerka w restauracji.
Po skończonej pracy na parkingu została uprowadzona przez porywacza.
Jej rodzina,kochający mąż odchodzą od zmysłów doznają wstrząsu.
Wstrząsająca,świetna książka ciekawie fabuła poprowadzona,dobra akcja i utrzymana w doskonałym napięciu.
Mocny,ciekawy thriller psychologiczny bardzo wciąga,uzależnia....przeraża.
Wbił mnie bardzo w fotel i bardzo mi się podobał.

Po skończonej pracy na parkingu została uprowadzona przez porywacza.
Jej rodzina,kochający mąż odchodzą od zmysłów doznają wstrząsu.
Mocny,ciekawy thriller psychologiczny bardzo...

Ciekawa tematyka. Książka skupia się na tym co czuje ofiara, jej rodzina i znajomi. Podobała mi się koncepcja narracji każdego rozdziału przez inną osobę. Jednak forma wykonania już mi się nie podobała. Ciężki język. Wiele razy cofałam się w tekście. Nie było w niej ani napięcia ani smutku. Cieszyła się że przez nią przebrnełam.

Życie bywa niezwykle przewrotne, ulotne i zmienne. Z minuty na minutę zmienia się o 180 stopni i zmusza człowieka do dostosowywania się do nowych okoliczności, nowych warunków, nowej rzeczywistości. Wielokrotnie niesprawiedliwe, trudne i bolesne historie stają się bazą dla książek, których fabuła porusza czytelnika i zmusza go do głębokich refleksji. Thriller „Tyle miłości” autorstwa Rebecci Rosenblum to niezwykle emocjonalny thriller o życiu, śmierci, strachu, ludzkich potrzebach oraz fizycznych i psychicznych problemach pojawiających się po traumatycznych przeżyciach. Książka powinna w moim odczuciu trafić w ręce przede wszystkim osób, które są w związkach, tak aby mogły nauczyć się doceniać i szanować to, co mają na co dzień, ale jednocześnie spojrzeć na swoje życie z dystansu i ocenić, czy nie przeoczyły momentu, w którym coś zaczęło wpływać destrukcyjnie na nich samych i ich związki.

Czytając opis z tyłu książki i zagłębiając się w pierwsze jej strony można odnieść wrażenie, że będzie chodzić tu tylko o emocje, nerwy i ból związany ze stratą. Stratą, z którą muszą zmierzyć się bliscy Catheriny Reindeer porwanej sprzed budynku restauracji. Catherina to młoda, niespełna trzydziestoletnia dziewczyna, studentka, mężatka, szczęśliwa kobieta, która pewnego dnia znalazła się w złym miejscu i w złym czasie. Jej los zostanie nam w książce wyjaśniony. Dowiemy się kim był porywacz i co zrobił Catherinie. Temat ten jednak jest tylko bazą, punktem "wejścia" i "wyjścia" dla innych rozważań. Więcej na blogu recenzowane.pl

Historia poruszająca. Ból, strach i cierpienie można odnaleźć na każdej stronie, tylko to wszystko się dłuży i ciągnie w nieskończoność. Może to nie był dla mnie czas na taką lekturę i nie potrafiłam jej należycie docenić. Dla mnie była po prostu nudna.

NUDA!!! Szkoda życia na takie książki.

NUDA!!! Szkoda życia na takie książki.

Nie dałam rady dokończyć tej książki. Bardzo się dłuży sama historia, introspekcje stają się wręcz nudne ...

Eeeee...taka sobie:-/

Eeeee...taka sobie:-/

Książka skupia się na emocjach i odczuciach ofiary oraz jej najbliższych.
Z pewnością nie jest to thriller, nie jest to zła książka, jednak zbyt wiele w niej zbędnych opisów, przez co może się dłużyć.

Książka skupia się na emocjach i odczuciach ofiary oraz jej najbliższych.

• Przeczytane w 2018
  • Kryminał/sensacja/thriller