Zaginione laleczki

Cykl: Laleczki (tom 2)
Wydawnictwo: NieZwykłe
Pretty Lost Dolls
Bezimienna

Czy miałeś kiedyś wrażenie, że twoja dusza łączy się z drugą duszą? Czy oddychałeś czyimś powietrzem? Czułeś, jak stajecie się jednością? Ja tak. W końcu zaczęłam żyć, czuć, a nawet kochać, pomimo chaosu, który mnie otaczał. Opuściłam gardę. Wpuściłam kogoś do swojego serca. Detektyw Jade Phillips przegrała grę i wylądowała z powrotem w okrutnych szponach swojego oprawcy. Teraz jednak nie...

W końcu zaczęłam żyć, czuć, a nawet kochać, pomimo chaosu, który mnie otaczał.
Opuściłam gardę. Wpuściłam kogoś do swojego serca.

Detektyw Jade Phillips przegrała grę i wylądowała z powrotem w okrutnych szponach swojego oprawcy. Teraz jednak nie jest już małą dziewczynką, którą porwał przed laty. Nowa Jade jest silna. Twarda. A co najważniejsze, w akademii policyjnej nauczono ją, jak radzić sobie z psychopatami.

Niestety Jade nie jest sama. Porywacz wie, że może nią manipulować, wykorzystując do tego najbliższe jej osoby. W ulubionej grze Benny’ego (znanego także jako Benjamin Stanton) pojawiają się więc nowi gracze. Poprzeczka jest ustawiona bardzo wysoko. Czy Jade zdoła ją przeskoczyć? Czy da radę uratować siostrę, którą psychopata doprowadził już na skraj szaleństwa? I która sama powoli staje się psychopatką?

Dillon Scott, partner i kochanek Jade, zrobi wszystko, by dopaść Benny’ego. Nie zatrzyma się przed niczym. Ma tylko jeden cel – uratować ukochaną. Zbiera kolejne poszlaki i kontynuuje dziką gonitwę, by wyrwać kobietę, którą kocha, z rąk potwora… Nie jest jednak jedynym, który rozpoczął polowanie. Kiedy próbuje dopaść psychopatę, psychopata próbuje dopaść jego.

Wydaje się, że potwór nie ma najmniejszych szans z dwojgiem świetnych policjantów. Zwłaszcza, kiedy pani detektyw czai się na niego w jego własnej piwnicy. Szybko jednak wychodzi na jaw, że ktoś mu pomaga. Ktoś, kto nie powinien.
Choć zasady gry się zmieniają, Jade musi odnaleźć sposób, by wymierzyć sprawiedliwość mordercom. I przechytrzyć ich, by odzyskać wolność. Tym razem już na zawsze.

źródło opisu: Wyd. NieZwykłe 2018

źródło okładki: Wyd. NieZwykłe 2018

Uwaga! Przed przeczytaniem „Zaginionych laleczek” zapoznaj się z recenzją dołączoną do książki bądź skonsultuj się z lekarzem psychiatrą, gdyż każda strona niewłaściwie przeczytana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

I piszę tu całkowicie poważnie, bo „Zaginione laleczki”, amerykańskiego duetu Dukey – Webster, jest książką, jakiej na polskim rynku jeszcze nie było. Przerażający thriller psychologiczny, z domieszką naprawdę mocnego i ostrego jak brzytwa Dark Romance wbił mnie w fotel, budząc przy tym ekstremalnie skrajne emocje, o których istnieniu nie miałam pojęcia. Mroczna, brutalna, bulwersująca, wywołująca niesmak, przerażanie i odrazę. Historia tak wciągająca, że podczas lektury musiałam pamiętać o łapaniu oddechu.

Przyznam szczerze, że na początku, trochę obawiałam tej książki, ale jak się okazuję zupełnie niepotrzebnie. Autorki stanęły na wysokości zadania, bo „Zaginione laleczki” okazały się niezapomnianą podróżą na Orbitę i z powrotem.

Jeśli masz ochotę na pełną...

Tomek | 2018-10-03

Część pierwsza porażająca,część druga jeszcze ciekawsza.
Ktoś kto zostaje porwany przez zwyrodnialca na pewno nie jest już taki sam,jeśli ten ktoś zostaje porwany po raz drugi-nie sposób sobie wyobrazić co dzieje się z jego psychiką.Autorki próbują odpowiedzieć czytelnikom na to pytanie,czy im się udaje?pewnie do końca nie.
Jest jednak o czym myśleć,jest prawdą że oba tomy są brutalne,pełne niewyobrażalnie drastycznych scen,lecz prawdą jest też że jak się zacznie czytać nie sposób przestać mimo nieustannego okrucieństwa bombardującego nas z każdej karty tej powieści.Bohaterowie to postacie fikcyjne ale wydaje mi się że Panie Durkey i Webster cały czas nam uświadamiają że tacy ludzie(to za duże słowo,raczej zwyrodniałe zwierzęta )jak porywacz Benny mogą mieszkać za ścianą,za płotem lub po drugiej stronie ulicy:(
Dla ludzi o nerwach ze stali, autorki zamieściły informację że czytamy na własne ryzyko więc niech przeczyta ten kto na prawdę czuje się na siłach.

mclena | 2017-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2017

"I do know the difference between right and wrong, but I just like the way wrong feels."

Benny i jego zryty umysł to NIC w porównaniu z tym co prezentuje soba jego Broken Little Doll!! OMG!!! Ogromny szacun za to kim się stała, bo to w pełni przedstawia jak bardzo potrafi zmienić człowieka wieloletnia niewola i pranie mózgu. Byłabym ogromnie zawiedziona, gdyby wyszła z tego bez szwanku. Kiedy zaczynałam serię byłam przekonana, że jest to kolejna historia w której ofiara zakochuje się w swoim oprawcy i będę miała problem z akceptacją fabuły, ale na szczęście wszystko zostało przedstawione napraawdę wiarygodnie i bardzo jestem zadowolona z kontynuacji. Pod koniec było troszeczkę za słodko, zwłaszcza po takich przejściach, ale nie moge narzekać, na całość, bo naprawde było mrocznie. Ciarki mi chodziły po plecach, czytałam w napięciu i nie mogłam sie od niej oderwać.

Mimo ekscytacji na myśl o tomie trzecim są też obawy... w końcu nie mogę pojąć, jak główni bohaterowie bardzo często...

księgozbiór | 2018-09-10
Przeczytana: 10 września 2018

W lipcu tego roku przedstawiałam Wam moją recenzję lektury „Skradzionych laleczek”. Już w tym samym miesiącu ukazała się w sprzedaży kolejna część tej serii „Zaginione laleczki”. Po skończeniu części pierwszej byłam pod ogromnym wrażeniem twórczości Ker Wukey i K.Webster. Oczywistym, zatem było, że sięgnę po kolejną pozycję tego duetu.
Uprzedzam oczywiście osoby, które nie czytały części pierwszej, że owa recenzja będzie zawierała treści mogące być spoilerem dla tych osób. Jeżeli jesteś zainteresowany/a tą pozycją od razu przejdź do wrażeń z lektury znajdujących się jeden akapit niżej.
Jade znów znalazła się w szponach swojego oprawcy. Jednak Benny ma również Bo, jej byłego narzeczonego, który jak się okazuje jest teraz zabawką jeszcze jednej obłąkanej osoby. Pani detektyw usilnie próbuje by horror sprzed ośmiu lat się nie powtórzył. Przy nadziei trzyma ją uczucie do Dillona jej partnera w pracy i jednoczycie w życiu prywatnym. Sam detektyw odchodzi od zmysłów po zniknięciu...

FikcjaLiteracka | 2018-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2018

Po przeczytaniu "Skradzionych Laleczek" i po przeczytaniu "Zaginionych Laleczek" uświadomiłam sobie, że to właśnie TAKICH książek szukałam przez tak długi czas.
Mamy tutaj brutalnego Psychopatę, jego ofiary, brutalne tortury, a do tego wpleciony wątek romansowy tak, że nie przeszkadza, nie razi, a wręcz jest tak przedstawiony, że wydaję się NIEZBĘDNY. Nie łatwo stworzyć, taką historie, oj nie łatwo, a tutaj powstała TAKA PETARDA. Pochłonęłam "Skradzione Laleczki" i wręcz pożarłam w całości "Zaginione Laleczki".
W tej części dostajemy obraz psychologiczny Benniego i jego historię. Nareszcie dowiadujemy się dlaczego, jest jaki jest. Widzimy co dzieje się z psychiką młodszej siostrą głównej bohaterki. Byłam pod wrażeniem dostałam obraz Psychopaty, jego przemyślenia, dostałam obraz Ofiar i obraz ich zniszczonej dusz. Jedno trzeba przyznać, autorki nie szczędzą czytelnika, zaskakują i piszą tak, że nie można sobie pozwolić na przerwę w lekturze. Moim zdaniem mamy tu dawkę również...

magpie101 | 2017-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

W tej części wszystko się wyjaśnia i dużo się dziejje, nie jest to typowy darka, bo ma dużo z kryminału. Benny tak bardzo jak był chory i popaprany to było mi go żal za to co zrobili mu rodzice, za to że ojciec jego był również na tyle chory, że mu nie pomógł się wyleczyć tylko wspierał go w jego manii. Jade jak silna musiała być, że potrafiła kochać po tym co ją spotkało, a Dillon to ideał faceta. Całość mroczna, okrutna i tak wciągająca że nie można się oderwać od tej historii. Polecam!!!

Daga | 2018-07-22

Muszę być szczera. Pierwsza część książki była interesująca, ale nie zachwyciła mnie zbytnio. Natomiast druga porwała mnie bez reszty. Przeczytałam ją w jeden dzień.
Trudno sobie wyobrazić to, przez co przeszła Jade - porwana po raz drugi przez tego samego szaleńca. Opisy tortur jakie zaserwował jej Benny - psychopata, były tak realistycznie opisane, że niemal czułam fizyczny ból bohaterki tej książki. Obleśny i parszywy typ z tego Benjamina.
Zastanawiam się tylko czy po takich wydarzeniach, ofiara może wieść normalne, spokojne życie...

mania_kch | 2017-04-22
Na półkach: Przeczytane, 2017

OMG!! Na pewno szybko o tej historii nie zapomnę, nie wiem czy to w ogóle możliwe. Mroczna, przerażająca, chwilami odrażająca, trzymająca czytelnika w ciągłym napięciu. Zakończenie wywołało skrajne emocje.

Niko | 2018-08-06
Przeczytana: 12 lipca 2018

Zakończenie pierwszego tomu serii laleczki pozostawia czytelnika w ogromnej niepewności i zdumieniu. Strach i niepewność o los głównej bohaterki przybierają najwyższy poziom. I jest się czego bać, bowiem Zaginione laleczki są jeszcze bardziej mroczne i wstrząsające niż ich poprzedniczka.

Najgorszy koszmar Jade się ziścił. Musi jeszcze raz zmierzyć się psychopatycznym Benny'm. Tym razem nie jest jednak bezbronnym dzieckiem, a twardą i wyszkoloną policjantką. Niestety Jade nie jest sama, a porywacz może nią manipulować, wykorzystując bliskie jej osoby. Czy kobiecie uda się jeszcze raz wyrwać ze szponów szaleńca? Czy ocali siostrę, która po latach spędzonych z Benny'm zatraciła dziecięcą niewinność?

Amerykański duet Dukey & Webster stworzył serię, która porusza najbardziej odległe zakamarki duszy, w sposób w jaki żadna książka tego jeszcze nie robiła. Zaginione laleczki to wyjątkowe połączenie thrillera psychologicznego z niezwykle ostrym dark romanse, w którym czytelnik poznaje...

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Nie byłabym sobą, gdybym napisała po przeczytaniu TAKIEJ książki po prostu zwykłą recenzję. Nie, to będą, jak zwykle raczej przemyślenia. Bez spoilerów, spokojnie. No przynajmniej dla tych, którzy czytali pierwszą część.

Jeśli macie Skradzione laleczki za sobą, to wiecie, że Jade na powrót wylądowała w szponach potwora, jakim niezaprzeczalnie jest Benny. Tym razem jednak Jade nie jest już małą, niewinną dziewczynką. Przeszła szkolenie policyjne, psychologiczne i teoretycznie wie, jak grać, żeby wygrać. Tylko, czy aby to w ogóle możliwe? Czy można przygotować się na niewolę, tortury psychiczne i fizyczne oraz gwałt? Czy można pokonać bestię, będąc pozbawioną narzędzi do walki? Szczególnie kiedy okazuje się, że potwór ma sprzymierzeńców?

Odpowiedź znajdziecie na kartach książki, ale myślę, że nawet jej nie przeczytawszy, już ją znacie.
Kończąc pierwszą część serii, miałam ochotę dosłownie udusić autorki za pozostawienie nas w...