Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Grzegorz Rejs
Cykl: Kaci Hadesa (tom 3) | Seria: Editio Red
Wydawnictwo: Editio
Souls Unfractured
MC, klub motocyklowy, romans, sekta
karollllllla

Kto uwolni piękną, ciemnowłosą dziewczynę od demona z przeszłości, musi liczyć się z tym, że ocalona piękność przy nim pozostanie. Nawet jeśli wybawicielem jest Flame — morderczy szaleniec, czujący w żyłach tylko płomienie, które nigdy nie gasną. Płomienie, które karmią się wspomnieniami straszliwszymi niż nóż, krew i jad węża. Każdy, kto dotnie Flame’a, musi zginąć. Każdy, ale nie Maddie.

Mała Maddie o ogromnych, zielonych oczach wychowała się w sekcie. Przeszła przez piekło potwornych rytuałów. Od dzieciństwa bita, niewolona i krępowana łańcuchami, została uwolniona przez członków najbardziej przestępczego klubu motocyklowego w Stanach. Wolność okazała się tak piękna i niesamowita! Jednak oprawcy z sekty nie mieli zamiaru zrezygnować ani z dziewczyny, ani z jej sióstr.

Ponury, groźny i szalony Flame, wciąż krwawiący z ran, które sam sobie zadaje. Nawet bracia z klubu starają się schodzić mu z drogi. Widzieli, jak zabija. Śmierć, którą zadał samozwańczemu prorokowi, była straszna. Ale dzięki tej krwawej zemście coś się zmieniło. Mała Maddie dotknęła jego serca i nie spłonęła. Pokochała go. A on od tej chwili zrozumiał, że zrobi wszystko, aby nikt nigdy więcej nie skrzywdził zielonookiej Ślicznotki.

Kochaj. Trwaj. Ulecz go. Jest twój...

źródło opisu: editio

źródło okładki: editio.pl

Ta część jest zarazem najlepsza i najgorsza.
Może zacznę od najgorszego by móc już o tym zapomnieć i przejść do pozytywów. A więc najgorsze są wspomnienia z przeszłości obojga. Tak Flame jak i Maddie przeszli przez piekło, sektowe pranie mózgu i wyrwali się, spod wpływu psychopatycznych popaprańców. W szczegóły nie będę wchodzić bo to aż za dużo.

No dobrze. Pozytywy.
Warto było przejść przez dwie średnie części aby dotrzeć do historii o dwóch tak skrzywdzonych duszach, dla których ukojenie to obecność tej drugiej połówki. Ich droga do siebie nawzajem, ogrom uczuć i walka jaką stoczyli z przeciwnościami dla ukochanej osoby. I to nie, że tylko Flame uratował Maddie. Ona zrobiła dla niego to samo, jeśli nie więcej.
Ja tę książkę praktycznie przepłakałam. Wreszcie było dużo historii dwojga, nie do końca romansu, lecz zwyczajnej opowieści o dwóch połówkach jabłka, gruszki czy czego tam sobie chcecie. On i ona, są tak do siebie podobni, tak pasujący, że to chwyta za serce.
W końcu też...

mclena | 2016-07-08
Przeczytana: 14 września 2015

"What are words? Sometimes the flick of a pair of eyes or the flush of skin reveals everything you need to know. Words can wound. Silence can heal."

Z całej dotychczasowej trójki cyklu Hades Hangmen ta jest najbardziej "popaprana". Dwie samotne dusze, skrzywdzone, złamane wręcz do granic wytrzymałości psychicznej i ich historia, w której odnaleźli siebie nawzajem i nauczyli żyć szczęśliwie, na miarę swoich możliwości. Czekałam na tę część i przyznam szczerze, że nie tego się spodziewałam. W sumie sama nie wiem na co liczyłam, Flame był postacią, którą najbardziej chciałam poznać, a kiedy przyszło co do czego, to wcale nie byłam zadowolona z tego co przeczytałam.
Ten tom opisuje historię Flame i Maddie, którzy to juz od pierwszego spotkania nawiązali niesamowita więź - Maddie jest jedyną osobą, która dotknęła Flame'a, a ten nie czuł rządzy krwi będąc przez nią dotykanym. Kiedy we wcześniejszym tomie został postrzelony broniąc Maddie, został zamknięty w szpitalu i faszerowany...

mania_kch | 2018-11-08
Na półkach: 2018, Przeczytane

Cieszę się z tego, że jednak udało mi się przeczytać tę część. Zarzekałam się, że nie sięgnę bo to, bo tamto, ale jednak ciekawość historii Flame i Maddie zwyciężyła.
I oczywiście ich historia okazała się bardzo ciekawa, oczywiście bardzo dramatyczna momentami tak bardzo aż czułam się tym dramatem przytłoczona. Nie obyło się również bez scen, które wzbudzały we mnie ogromny niesmak, przyznaję, że niektórych z nich nie doczytywałam do końca.
Ogólnie rzecz ujmując uznaję tę część i tych bohaterów za najciekawszych. Mimo ogromu okrucieństwa to właśnie ta cześć wzbudziła we mnie najwięcej pozytywnych emocji.

mala1x9 | 2018-11-21
Przeczytana: 12 listopada 2018

Trzecia część Katów to chyba najbardziej mroczna część, nie sądziłam, że to w ogóle możliwe. A jednak! Ta historia rozwala na łopatki. W trakcie czytania w głowie się nie chce mieścić, że takie historie mogą dziać się na tym świecie naprawdę. Duzo tu bólu i cierpienia. Zaskakujące, że tak zranieni i znieważeni ludzie sa w stanie wykrzesać z siebie jeszcze tyle uczucia do drugiego człowieka. Polecam czyelnikom o mocnych nerwach. Książka nie pozwala spać, jeść i oddychać ;p

Po przeczytaniu dwóch pierwszych tomów serii, jest wręcz niemożliwym dla mnie, aby nie sięgnąć po historię Flame'a i Maddie.

Maddie to trzecia z Przeklętych sióstr Zakonu. I co jest piękne - są ich trzy i każda jest całkiem inna. Maddie jest milcząca, zamknięta, złamana, a świat obserwuje z okna pokoju. Flame jest dla niej wybawcą i jedyną osobą przy której czuje się naprawdę bezpiecznie.
Flame - jak opisać Flame'a? Określany jest jako psychiczny, jest jednym z trzech braci Psycho Trio. Tnie się, aby wywołać niezbędny do funkcjonowania ból. Jego żyły spalają płomienie. Nie może być dotykany. Jego dotyk niesie śmierć. Jest wycofany, aspołeczny, nie potrafi czytać zachowań ludzkich i nawiązywać normalnych relacji.
Kiedy Flame spotkał Maddie po raz pierwszy, kiedy go dotknęła, coś w nim przeskoczyło. Jego życiowym celem stało się chronienie jej. Ma obsesję na jej punkcie, choć wie, że nigdy nie może jej dotknąć. Maddie potrafi uciszyć jego płomienie. Potrafi go wyciszyć. Jest jego...

Isiak1989 | 2018-10-25
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 25 października 2018

Najbardziej nieobliczalny Kat i najbardziej aspołeczna Przeklęta- czy to ma szansę się udać?
Historia Flame'a i Maddie jest tą, na którą najbardziej czekałam. I o ile o dwóch wcześniejszych częściach mogę powiedzieć, że były bardzo dobre ta okazała się znakomita. To w jaki sposób autorka wykreowała głównego męskiego bohatera wyrwało mnie z kapci. To w jaki sposób przedstawiła rodzącą się między tą dwójką relację momentami pozbawiało tchu. I aż trudno mi uwierzyć ile razy w trakcie czytania zaszkliły mi się oczy- a serio po tej serii tego się nie spodziewałam.
"Uleczone dusze" to książka, którą z czystym sumieniem polecam.

werka777 | 2018-10-31
Przeczytana: 31 października 2018

DWIE SKRAJNOŚCI
Ta część miała być najbardziej spektakularna pod względem ścierania się dwóch zupełnie innych światów i wie o tym każdy, kto sięgnął po poprzednie części serii. Wszak już tam czytnikom było dane poznać bohaterów trzeciego tomu, a wcale nie tak trudno zapamiętać osobowości, które na tle całego i tak dość osobliwego środowiska zdają się jeszcze czymś wyróżniać. Dziewczyna wychowana w sekcie, z wciąż zakorzenioną wiarą w jej słuszność. Najbardziej negatywnie nastawiona do zmian, zupełnie nieprzystosowana do życia w normalności, niezdolna do zwyczajnych kontaktów międzyludzkich. Wydaje się skrajnością? W takim razie zerknijcie na charakterystykę Flame’a. Mężczyzna, do którego nawet członkowie gangu czują dystans. Z żądzą krwi i pragnieniem zabijania w oczach, z furią wybuchającą wtedy, kiedy tylko ktoś odważy się go dotknąć. Zupełnie nieprzyzwyczajony do kontaktów fizycznych, niosący aurę tajemnicy, ale i ślad skumulowanych traum. Para głównych bohaterów tej książki to...

angela | 2018-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2018

Maddie i Flame to ostatnia para, którą poznajemy w walce Zakonem. On dla niej zabija, a Ona go ratuje od przeszłości. Czy między nimi coś zagra? Czy dadzą się ponieść emocją?

Ona i on to para idealna, ponieważ oboje zostali pokrzywdzeni w przeszłości. Oboje wierzyli, że nic dobrego ich nie czeka, a jednak, gdy spotykają siebie wszystko się zmienia. Jedno dla drugiego potrafi zrobić wszystko, aby tylko siebie nie stracić. Potrafią wzajemnie się wspierać i nie oceniać.

Według mnie książka ta jest pełna bólu i cierpienia. Przebija się również szczęście, które nie jest równomierne i ciągłe. Jedno bez drugiego nie potrafi przeżyć kolejnego dnia, ponieważ czuć między nimi ciągłe przyciąganie. Emocje są bardzo silne i zauważalne przez inne osoby.

Moim zdaniem jest to ciekawa opowieść o dwójce bohaterów, którzy pomimo trudnej przeszłości potrafili zawalczyć o swoją  nieidealną przyszłość.

Moja ocena: 8/10

Ta część jest zdecydowanie najlepsza z całej serii. Tyle emocji, łez wzruszenia, złamanego serca już dawno nie dostarczyła mi żadna książka.

Czy dwie złamane przez los postacie mają szansę na powrót do całości i szczęścia?

W tej książce ból jest wypisany praktycznie na każdej stronie, czasami brakuje słów, aby opisać takie okropieństwa przez jakie musieli przejść nasi bohaterowie.
W końcu poznajemy tajemnicę Flame'a. Nie wiem jak wy, ale ja od początku zadawałam sobie pytanie, co takiego musiało się zdarzyć w jego przeszłości, aby samookaleczenia i to naprawdę poważne dawały mu przyjemność. Jego dzieciństwo było straszne. Praktycznie nie ma szczęśliwych wspomnień, w jego umyśle widnieje tylko cierpienie i ból, której sprawcą jest bliska dla niego osoba. Straszne jest to co ktoś potrafi zrobić w imię religii oraz własnych przekonań. Jak można tak brutalnie potraktować dziecko? Nie mówię tu tylko o przemocy fizycznej, ale również psychicznej z którą Flame nawet w przyszłości nie...

kogellmogell | 2018-11-29
Przeczytana: 21 listopada 2018

Niech Was nie zmyli ten sweter na zdjęciu, bo czytając serię "Hades Hangmen" z pewnością nie będziecie mogli narzekać, że jest Wam zimno! Już Kaci zadbają o to, żeby na Waszych policzkach pojawił się gorący rumieniec, który będziecie chcieli za wszelką cenę ukryć przed wścibskimi spojrzeniami 😈

Za mną trzy tomy z serii "Kaci Hadesa", a przede mną jeszcze minimum 2 razy tyle! 🙊 Z tego co się orientuję, Tillie Cole na bieżąco tworzy kolejne części, oraz dodatkowe nowelki do tego mrocznego, ale jakże intrygującego cyklu. Przyznam, że wcześniej nie czytałam zbyt wiele książek z tak brutalnym i nieludzkim głównym motywem, dlatego teraz chyba przyda mi się dłuższa przerwa od tej serii. Po przeczytaniu tych trzech tomów, czuję się osłabiona psychicznie do tego stopnia, że już nawet po nocach śnią mi się kościoły i jakieś chore w postępowaniu wspólnoty 😱
Przechodząc do meritum. Z jednej strony mamy gang motocyklowy handlujący bronią, dla którego zabijanie, przemoc, narkotyki i niekończąca...