PSY Z PIEKŁA RODEM TOM 1 - ZDOBYWCA ŚWIATA

Wydawnictwo: Literatura Piętro Wyżej
Psy
Kasia_Dxa

Oto on. Bohater tej książki. Raptor – pies z piekła rodem i mój najlepszy przyjaciel. Poznaliśmy się pewnego chłodnego dnia, kiedy on miał siedem tygodni, a ja… No cóż, ja byłam dorosła. I wydawało mi się, że wiem, co robię. Raptor jest szpicem rasy pierwotnej – malamutem alaskańskim. To jedna z najtrudniejszych w prowadzeniu ras. Przyznaję, że kiedy go brałam, miałam o tym niewielkie...

Raptor jest szpicem rasy pierwotnej – malamutem alaskańskim. To jedna z najtrudniejszych w prowadzeniu ras. Przyznaję, że kiedy go brałam, miałam o tym niewielkie pojęcie. Jak przystało na przedstawiciela północniaków, jest wielki i silny, a przy tym inteligentny i niezależny. Dlatego z łatwością udało mu się wywrócić do góry nogami życie całej naszej rodziny. Zawdzięczam mu sporo nerwów i niejeden siwy włos, ale ponad wszystko cudowne życie pełne przygód i śmiechu, nawet jeśli ten śmiech był czasem przez łzy.

Więc jeśli i Ty, Drogi Czytelniku, też lubisz się śmiać albo jeśli po prostu jesteś ciekaw dlaczego ta książka nosi tytuł Psy z piekła rodem, zapraszam do lektury. Uśmiejesz się i popłaczesz, bez ostrzeżenia. Tak, nawet w autobusie. Jeszcze tylko odstaw kubek z kawą, bo zaplujesz książkę.

źródło opisu: https://www.psyzpieklarodem.pl

źródło okładki: https://ministerstwoksiazki.pl/141353-large_defaul...»

Nie ukrywam, że blogowanie dostarcza mi wiele radości. Ponadto sięgam po książki, polecane przez innych blogerów, czytelników jak również proponowane przez wydawców, po które być może sama bym nie sięgnęła. Tak było w przypadku książki Joanny Sędzikowskiej "Psy z piekła rodem. Zdobywca świata", wznowionej przez Wydawnictwo Literatura Piętro Wyżej. Jest to jedna z propozycji Wydawnictwa Literatura - dla tych, którzy wychowali się na ich książkach, a już z dzieciństwa wyrośli.
Z psami nie mam dużego doświadczenia, miałam tylko suczkę sznaucerkę, która była z nami ponad 10 lat. O malamutach to w ogóle nie słyszałam, aż do momentu gdy o nich przeczytałam. Autorka w opisie zaznacza, że czytając uśmieję się i popłaczę bez ostrzeżenia. Pomyślałam sobie, no cóż to chyba trochę takie przechwałki. Teraz wiem, jak bardzo się myliłam! Ja po prostu pokładałam się ze śmiechu!
Pani Joanna marzyła o psie. Rodzina trochę mniej, ale dali się przekonać. To była po prostu miłość od pierwszego...

Kasia_Dxa | 2018-06-04
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Obowiązkowa lektura dla każdego, kto planuje, bądź już posiada psa (nie tylko malamuta).

Od dłuższego czasu chciałam przeczytać "Psy z piekła...", niestety pierwsze wydanie jest już niedostępne. Ale nic straconego! Niedawno pojawiło się nowe, rozszerzone wydanie o nieco zmienionym tytule: "Psy z piekła rodem: zdobywca świata".

Jest to zbiór historyjek przedstawiających perypetie z życia właściciela psa od momentu podjęcia decyzji o przygarnięciu zwierzaka, przez trudy związane z wychowywaniem szczeniaka i podlotka, do funkcjonowania jako dom tymczasowy.

Książka napisana jest w lekki i bardzo przystępny sposób, dzięki czemu czyta się ją jednym tchem. Nie brakuje w niej ani elementów zabawnych (sadzenie róży), wzruszających (domek stały Inki), jak i z dreszczykiem (chomik).

Z niecierpliwością czekam na drugi tom.

Karolina | 2018-11-24
MagdaGo | 2018-09-29