Trzy wymiary internetu. Świat, ludzie, emocje

Wydawnictwo: Interia
literatura polska, reportaż
literatura faktu
BetiFiore

DUŻO, KRÓTKO I SZYBKO – w tych czasach dziennikarstwo internetowe można by sprowadzić jedynie do tych trzech słów. Ale w redakcji portalu Interia zawsze staramy się znaleźć czas i chęci na pisanie o tym, co nas porusza. Z przyjemnością przedstawiamy naszym użytkownikom ludzi, których podziwiamy, a próżno ich szukać na pierwszych stronach gazet. Zabieramy czytelników w miejsca, o których nie potrafimy zapomnieć, choć nie roi się w nich od turystów. Najlepsze teksty naszych dziennikarzy, które powstały w ostatnich miesiącach, wybraliśmy spośród gąszczu linków i zebraliśmy w tym e-booku. Zachęcamy: poznajcie świat z naszego punktu widzenia!

źródło opisu: interia.pl

źródło okładki: interia.pl

elendil | 2018-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook, 2018
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Kolejny zbiór artykułów wydanych przez Interię. Przeczytałem z przyjemnością. Najbardziej spodobały mi się: felieton Adama Wieczorka "Nasze pokolenie nie miało prawa przeżyć." Opisuje on wolność i zaufanie jakimi obdarzali nas rodzice, a które obecnie zanikają na rzecz wychowania "pod kloszem"; wywiad Dariusza Jaronia z Adamem Bieleckim "Nie jestem już nieśmiertelnym nastolatkiem", który opowiada o miłości do gór; reportaż Adama Wieczorka "Praca górnika. Wizyta w przedsionku piekła", który opowiada o niełatwej pracy w kopalni.

Goldie | 2018-07-26
Przeczytana: 22 lipca 2018

Jak to w każdym zbiorze felietonów - są ciekawsze, są mniej ciekawe. Na pewno zależy to też od czytającego ;). Na pewno też wybierający te felietony miał podobny problem! Mnie akurat podobał się ten artykuł o zabawach dziecięcych z czasów PRL oraz ten o dwojgu ludziach z zespołem Aspergera - to z pierwszej części ("To co nas porusza"). A z drugiej o ludziach ("Ci, których podziwiamy") - oczywiście pani Dorota Sumińska, którą wielbię i czytuję od dawna oraz felieton o wolontariuszach ratujących koty w walczącej Ukrainie. Z trzeciej części ("Miejsca, które trudno zapomnieć") chyba jakoś nic mi tak nie zapadnie w pamięć.

BetiFiore | 2018-05-31
Przeczytana: 31 maja 2018

Kolejny raz księgarnia Woblink wydała świetnego darmowego ebooka z najlepszymi reportażami portalu Interia.pl z ostatnich miesięcy. Świetna robota, jak zawsze. Polecam.