Z miłości. Portrety polskich domów

Okładka książki Z miłości. Portrety polskich domów Kacper Sulowski
Okładka książki Z miłości. Portrety polskich domów
Kacper Sulowski Wydawnictwo: HARDE Wydawnictwo reportaż
reportaż
HARDE Wydawnictwo
2020-10-26
2020-10-26
literatura polska reportaż Polska dom miłość historia opowiadania

Okładka książki Ostatni Zuzanna Bukłaha, Kacper Sulowski
Ostatni Zuzanna Bukłaha, Ka...
Okładka książki Wrogowie Pana Boga Anarchistyczny Front Antyreligijny, Jean Champignon, Roman Ciechanowicz, Jacques Crocheton, Marek Dondelewski, Krzysztof Galiński, Piotr Głuchowski, Staszek Górka, Grecja w Ogniu, Janusz Grzybek, Mirosław Haponiuk, Jerzy Kowalczyk, Helena Kowalik, Mateusz Kwaterko, Katarzyna Lewandowska, Ludowy Front Wyzwolenia, Cezary Mączka, Piotr Ratyński, Maryla Rzeszut, Jacek Sierpiński, Kacper Sulowski
Wrogowie Pana ... Anarchistyczny Fron...

Dla mnie książka wybitna. Pochłonęłam ją w dosłownie 2 wieczory, co raczej mi się nie zdarza. Napisana przystępnym językiem, a historie przedstawione w taki sposób, aby pozostawić też przestrzeń do własnej refleksji. Ile takich historii jest wokół mnie? Myślę, że mnóstwo, jednak ofiary potrafią się dobrze kamuflować, a dotknięci losem nie zawsze się z tym afiszują. Polecam, warto zmienić swoją perspektywę.

Uwielbiam tę formę dziennikarstwa. Reportaż jest szlachetny, wymaga od dziennikarza kunsztu. Takie 80 proc. warsztatu i 20 proc. literackiej swady.

W tym przypadku czytelnik ma do czynienia ze świetnymi tematami, napisanymi przystępnym językiem, nieporywającym, ale dobrze skrojonym. Problem z tymi tekstami jest taki, że pozostawiają znaczny niedosyt. Brakuje szczegółów, historie są zaledwie dotknięte, autor ich nie pogłębił. I z taką emocją jesteśmy pozostawieni po przewróceniu ostatniej strony książki.

Nie zmienia to faktu, że warto po nią sięgnąć. Podoba mi się wybór tematów i umiejętność przedstawienia historii bez narzutu ideologicznego. Dostajemy przekrój społeczeństwa, polskich rodzin, polskich domów. Mądry, interesujący dla odbiorcy. Chętnie przeczytam coś jeszcze tego autora!

Dawno nie czytałam tak przygnębiającej książki. Dużo smutnych historii zebranych w jednym reportażu, praktycznie w każdej z nich pojawia się wątek przemocy (może poza jednym, dwoma wyjątkami). Zastanawiam się, jaka misja przyświecała autorowi - czy chciał pokazać, jak bardzo niektórzy mają źle oraz wskazać na to, że niektórzy ludzie są niewyobrażalnie okrutni...

Dużo opisów problemów, mało zaproponowanych rozwiązań. Lektura bardzo ciężka, na pewno nie dla osób w kryzysie. Warsztatowo nie można mieć zarzutów, ale z drugiej strony zabrakło mi fragmentu ze spisem miejsc, do którego mogą się zgłosić ofiary przemocy/uzależnień/osoby w trudniejszym momencie w życiu.

Nie sięgnęłabym jednak ponownie. Pozycja dostępna w formie audiobooka.

Dużo...

Świetny dobòr historii, ròżnorodne, jedne bardzo emocjonalne inne nieco mniej. Problemem jest narracja, czasami miałam trudności w podążaniu za historią.

Ciekawe, intrygujące, nieprawdopodobne, a niektóre zatrważające i niewiarygodne historie naszej codzienności. Napisane wprawnym reporterskim językiem o różnej stylistyce. Na prawdę warto.

Miłość pokazana w sposób nieoczywisty. Ba! W kilku przypadkach trzeba być naprawdę odważnym, by nazwać to miłością.
Ta książka to zbiór niezwykłych historii. Poruszających, zmuszających do refleksji, otwierających oczy, a przede wszystkim - prawdziwych. Lektura obowiązkowa.

Świetna książka. Domy, które opisuje Kacper Sulowski są bardzo różne, ale o każdym czytałam z ogromnym zainteresowaniem. Książka nie jest jednowymiarowa, a sytuacje, którym przygląda się autor bywają niejednoznaczne i trudne do oceny. Zdecydowanie warto przeczytać, bo ta niedługa książka otwiera oczy na to, jak różnorodny jest świat wokół nas.

Nie wiem czy opisane historie mają wspólny mianownik.
Jeśli jest nim tytułowa miłość to nie liczcie na koronkowo-romansową, ale raczej na taką, której w sercu towarzyszy głęboka rana - krwawiąca lub... gnijąca/ropiejąca.

Treść nieoczywista, historie często "ciężkie" i "niewygodne", a jednak... trudno się oderwać od lektury.

W moim sercu zrobiło się po przeczytaniu cieplej...

Nie wiem czy opisane historie mają wspólny mianownik.

W moim sercu zrobiło się po przeczytaniu...

Ile takich historii jest obok nas?

Ile takich historii jest obok nas?

Bardzo przyjemnie i szybko się czytało. Czasami rozdziały bardzo przynudzały. Od 100 strony zaczynają się treści 18+ i raz na jakiś czas bardzo to przeszkadza<33

• Ebooki
  • Audiobooki
  • Reportaże
  • Reportaże, biografie

Dodaj cytat z książki Z miłości. Portrety polskich domów