Mamy z innej planety. Historie kobiet, które urodziły niepełnosprawne dziecko

Wydawnictwo: Znak
literatura faktu
Ag2S

Pełno(s)prawne życie z niepełnosprawnym dzieckiem. Kiedy twoje dziecko rodzi się inne, niż oczekiwałaś Basia modliła się, by umarli razem – ona i dziecko. Magda zrezygnowała z życia towarzyskiego, przestała odbierać telefony od koleżanek. Martyna nawet nie walczyła o męża, który opuścił ją, gdy ich synek urodził się z zespołem Downa. Poruszający reportaż z nieznanego świata, który jest tuż...

Pełno(s)prawne życie z niepełnosprawnym dzieckiem.

Kiedy twoje dziecko rodzi się inne, niż oczekiwałaś

Poruszający reportaż z nieznanego świata, który jest tuż za ścianą.

Kim są kobiety, które urodziły niepełnosprawne dzieci? Nie zauważamy ich albo widzimy w nich ucieleśnienie dobroci, wzór poświęcenia. Autorka pokazuje, że to kobiety z krwi i kości. Walczące nie tylko z przeciwnościami losu, ale z własnymi lękami, pytaniami, złymi emocjami i poczuciem winy.

Bohaterki tej książki zdecydowały się opowiedzieć swoje historie także po to, aby powiedzieć innym kobietom: nie jesteście same, jest nas więcej. I mimo wszystko mamy prawo być szczęśliwe.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,8562,Mamy-z-innej-planety

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,8562,Mamy-z-innej-planety

Rysia | 2018-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Cieszę się, że mogłam przeczytać tę książkę. Warto dowiedzieć się, jak funkcjonują rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi. I z punktu widzenia psychologicznego i zwykłego normalnego życia. Bo te dzieciaki mimo swojej niepełnej sprawności są przecież też dziećmi. Dziećmi, które chcą się bawić, które kochają swoich rodziców i które chcą mieć normalne życie i dzieciństwo. Trzeba o tym pamiętać. Trzeba o nich pamiętać. I im pomagać.

Xiążki | 2017-03-01
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 19 lutego 2017

Wzruszająca, prawdziwa, otwierająca oczy. Szkoda, że niedopracowana i chaotyczna. Dużo odniesień do religii i Boga.