Dziś będzie inaczej

Tłumaczenie: Agnieszka Walulik
Wydawnictwo: W.A.B.
Today Will Be Different
Angie

Nowa powieść autorki bestsellerowego "Gdzie jesteś, Bernadette?" Eleanor Flood pewnego dnia budzi się i stwierdza, że "dziś będzie inaczej". Będzie uśmiechnięta, założy sukienkę, poświęci czas synowi i mężowi. Plan spala na panewce – syn, którego odwiozła do szkoły, licząc na siedem cudownych godzin spokoju, udaje ból brzucha i musi go odebrać, odwiedziny w gabinecie męża ujawniają, że wcale...

Nowa powieść autorki bestsellerowego "Gdzie jesteś, Bernadette?"

Eleanor Flood pewnego dnia budzi się i stwierdza, że "dziś będzie inaczej". Będzie uśmiechnięta, założy sukienkę, poświęci czas synowi i mężowi. Plan spala na panewce – syn, którego odwiozła do szkoły, licząc na siedem cudownych godzin spokoju, udaje ból brzucha i musi go odebrać, odwiedziny w gabinecie męża ujawniają, że wcale go tam nie ma (czyżby miał romans?).

Fabuła jest pełna komicznych epizodów, absurdalnych zwrotów akcji i cudownych scenek.

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B.

źródło okładki: materiały wydawnictwa

WielkiBuk | 2018-07-26
Przeczytana: lipiec 2018

Co prawda to Virginia Woolf była pierwsza, a jej zjawiskowa „Pani Dalloway” to niedoścignione arcydzieło literatury, jednak „Dziś będzie inaczej” Marii Semple świetnie wykorzystuje ten przepis na „jeden dzień z życia kobiety” i rozpracowuje go na swój własny, unikatowy sposób. I tak do rąk czytelnika trafia zabawna, lekka, niezobowiązująca powieść obyczajowa, której niebagatelny humor nadaje powiewu świeżości i porywa czytelnika w wir perypetii bohaterki. Nie trzeba spodziewać się po tej powieści ambitnych fajerwerków, ale czystej radości z lektury, nic dodać, nic ująć. Odnoszę również wrażenie, że wiele współczesnych czytelniczek odnajdzie chociaż cząstkę siebie w Eleonor, a jutro o poranku wstanie z uśmiechem i wiarą powtarzając jak co dzień: dziś będzie inaczej. Kto wie?

zaczytanasowka | 2018-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Kochani książka należy do bardzo miłych i lekkich lektur.
To co mnie bardzo urzekło w tej opowieści, to odkrywanie tajemnic głównej bohaterki.
Z pozoru kobieta sukcesu, ma kochającego męża i słodkiego synka. Aby dopełnić ten lukrowy opis, pamiętajmy o psiaku :)
Niestety Eleanor nie czuje się Panią swojego losu.
Postanawia to zmienić :)
Ale jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, świat rzuca jej kłody pod nogi.
Najpierw syn z bolącym brzuszkiem, którego trzeba odebrać przed czasem ze szkoły.. Później mąż który ostatnio się dziwnie zachowywał, wziął wolne w pracy nic jej o tym nie mówiąc...
To będzie długi i zabawny dzień z Eleanor.
Kochani głównej bohaterki nie da się nie kochać :)
www.zaczytanasowka.pl

janielka | 2018-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2018

Okładka w moich ulubionych kolorach, zachęcający tytuł, czego chcieć więcej.
„Dziś będzie inaczej” to opowieść o zwykłej kobiecie, która lubi narzekać, świat widzi tylko w czarnych barwach. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego nie czuje się spełniona?
Może dlatego, że ma dość codziennej rutyny. Jej planem na dziś jest stawić czoło rzeczywistości. Postanawia zatem przeżyć jeden dzień, tak by zadowolić swoje ego. Niestety od rana nic nie idzie według planu. Dalsza część dnia też nie należy do tych super ekstra, zaplanowany dzień. Czy Eleonora spędzi dzień, tak jak zaplanował? Czy uda jej się poukładać wszystkie zaplanowane sprawy, okiełznać emocje?
Mamy tu dobrze wykreowaną postać kobiety, która zmaga się z duchami przeszłości. Nie uporządkowane sprawy z siostrą i szwagrem, powodują, że nie czuje się ona komfortowo. Autorka nie pozwala nam się nudzić ani przez chwilę. Przygody Eleonory to swego rodzaju sinusoida, która wznosi się, żeby za chwilę dać czytelnikowi odpocząć, ale tylko po...

Janna | 2018-07-19
Przeczytana: 04 lipca 2018

Po pierwszej książce tej autorki z pewną nadzieją, ale jednocześnie z dużymi wątpliwościami zabrałam się za drugą. Niestety, moje obawy potwierdziły się. Książka jest dziwna, pokręcona i nie wciąga. Strasznie trudno utożsamić się z główną bohaterką, a to utrudnia odbiór całości. Na pewno coś w niej jest, więc może warto zaryzykować, ale książka na pewno nie trafi do wszystkich.

Mikka | 2018-09-15
Sandra | 2018-08-15