Wszystko, czego pragnę

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
All I Ever Wanted
Hanna Pasierska
Ag2S

Życie Caitlin jest w rozsypce. Małżeństwo – z mężczyzną, którego wszyscy wokół uważają za ideał – się rozpada, a wraz z nim poczucie własnej wartości młodej kobiety; wydaje się, że jedynym rozwiązaniem jest szukać szczęścia od nowa. Nancy, czteroletniej córeczce Caitlin, buzia się nie zamykała: mówiła w samochodzie, w przedszkolu, w czasie zabawy z bratem Joelem. Lecz kiedy nagle rodzice się...

Nancy, czteroletniej córeczce Caitlin, buzia się nie zamykała: mówiła w samochodzie, w przedszkolu, w czasie zabawy z bratem Joelem. Lecz kiedy nagle rodzice się rozstali i tato się wyprowadził, dziewczynka przestaje się odzywać.

Eva, ciocia Nancy, niedawno owdowiała i jest bardzo samotna, jeśli nie liczyć towarzystwa dwóch zdezorientowanych mopsów. Trudno jej sobie wyobrazić przyszłość bez męża, ale również bez marzeń, z których dla niego zrezygnowała.

Odkąd jednak wyraziła zgodę, by co dwa tygodnie odwiedzały ją dzieci brata, obydwie z Caitlin będą musiały skonfrontować się z prawdą na temat swych małżeństw – oraz uświadomić sobie, czego pragną naprawdę.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Wszystko__czego_pragne-p-35130-1-30-.html

emily176 | 2018-09-14
Przeczytana: 14 września 2018

Dawno nie czytałam książki tak przystępnej i napisanej świetnym językiem. Cała historia jakby wydarzyła się blisko mnie. Rozwód jest trauma dla każdego dziecka. Dogoterapia jest juz dość powszechna. Nie na darmo pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Nie spodziewałam się ze powieść obyczajowa może spowodowac u mnie taki potok łez. Końcówka naprawdę wzruszająca. Gorąco polecam.

Pinko1700 | 2018-07-05
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam

Decyzja o rozstaniu nigdy nie jest prosta, tym bardziej, gdy w grę wchodzi dobro dzieci. Caitlin do pewnego momentu uważała Patricka za ideał mężczyzny- przystojny, poukładany, czas ma dokładnie rozplanowany. Zawsze służący wsparciem, robiący wszystko, aby rodzina miała zaspokojony byt. Z otwartymi ramionami pokochał Joela, mimo że chłopiec nie był jego biologicznym dzieckiem. Teraz jednak wcześniejsze zalety mężczyzny jawią się Cait jako wady, z którymi nie sposób żyć. Ją z kolei można określić jako osobę chaotyczną, robiącą wszystko bez konkretnego planu, roztrzepaną i przede wszystkim pragnącą oddychać pełną piersią. Ich relacja -zamiast małżeńskiej miłości- po jakimś czasie przeobraziła się w związek rodzic kontra krnąbrne dziecko. A przecież najmłodsi w rodzinie szybko wyczują, że między ich rodzicami coś nie gra...

Eva wciąż rozpacza po śmierci męża, choć minęło już dwa lata. W codzienności towarzyszą jej dwa mopsy, zdezorientowane równie mocno jak i ona. Prośbę Patricka o...

written-in-a-sheet | 2018-07-13
Na półkach: Recenzenckie, Przeczytane

Książki o takiej tematyce przyciągania mają straszne . Ewa wdowa która nie potrafi sobie poradzic z emocjami i śmiercią męża która miała miejsce 2 lata temu . Caitlin i Patric małżeństwo prawie doskonale . Mąż kochający sprawiający aby rodzina miała godny byt , i stworzyć rodzinę idealną. Służący zawsze pomocą. Pokochał nawet nie swoje dziecko . Po pewnym czasie jednak jegomzalety zaczęły się zamieniać w wady . I to już nie podobalomsie Caitlin , a decyzja o rozwodzie przyszła szybciej niż myślała. Historie tych dwóch przypadków wzruszaja , daje do myślenia. Mnie osobiście wniosła ta książka wiele zmian . Na pewno sięgnę po inne pozycje tej autorki

Patsy | 2018-07-08
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Lucy Dillon to jedna z moich ulubionych autorek powieści obyczajowych (chociaż na podium wyprzedziła ją Taylor Jenkins Reid), dlatego postanowiłam sięgnąć po jej kolejną książkę. Najpierw jednak, trzeba odnieść się do najważniejszego - czemu, o czemu wydawnictwo Prószyński i S-ka postanowiło przerwać tę wspaniałą tradycję umieszczania psów na okładce?! Sądzę, że nie jestem jedyną osobą, która właśnie w taki sposób odnalazła tę autorkę, W dodatku ta okładka... Powstrzymam się od zbędnego komentarza. Wracając do treści. Lucy Dillon jak zwykle zapewnia nam kilka godzin wciągającej akcji, pełnej emocji oraz życiowych zakrętów. Jak widać po ocenie lektura ta przypadła mi do gustu, podobałaby mi się jednak bardziej, gdyby zakończenie było trochę bardziej realistyczne. Już w kilku ostatnich książkach pisarki zauważyłam, że jej zakończenia są za szybkie, albo za proste, albo jedno i drugie, co po dłuższej lekturze jest dalekie od satysfakcji. Jednakże z pewnością sięgnę po kolejne książki...

Cantata | 2018-05-04
Przeczytana: 04 maja 2018

Po książki Lucy Dillon sięgam kiedy potrzebuję odskoczni od przerażających thrillerów czy skomplikowanych kryminałów. Jej powieści przesycone są miłością i dobrocią. Fabuły nie są skomplikowane a warstwa obyczajowa żywa niczym w filmie. "Wszystko czego pragnę" to znakomita opowieść o kryzysie w rodzinie, a wisienką na torcie jest dwójka psich bohaterów : Bumble i Bee (wiemy, że autorka ma słabość do psiaków), którym w 90 procentach udało się skraść całe show.

Pełna recenzja na blogu : http://czytankanadobranoc.blogspot.ie/2018/05/wszystko-czego-pragne-lucy-dillon.html

Fragile | 2018-08-19

bardzo przeciętna i chwilami męcząca

Aneta | 2018-10-16
Przeczytana: 16 października 2018