Today Will Be Different

Wydawnictwo: Little, Brown and Company
Today Will Be Different
angielski
bakeneko

Eleanor knows she's a mess. But today, she will tackle the little things. She will shower and get dressed. She will have her poetry and yoga lessons after dropping off her son, Timby. She won't swear. She will initiate sex with her husband, Joe. But before she can put her modest plan into action-life happens. Today, it turns out, is the day Timby has decided to fake sick to weasel his way into his mother's company. It's also the day Joe has chosen to tell his office-but not Eleanor-that he's on vacation. Just when it seems like things can't go more awry, an encounter with a former colleague produces a graphic memoir whose dramatic tale threatens to reveal a buried family secret.

"Today Will Be Different" is a hilarious, heart-filled story about reinvention, sisterhood, and how sometimes it takes facing up to our former selves to truly begin living.

źródło opisu: www.hachettebookgroup.com

źródło okładki: www.hachettebookgroup.com

WielkiBuk | 2018-07-26
Przeczytana: lipiec 2018

Co prawda to Virginia Woolf była pierwsza, a jej zjawiskowa „Pani Dalloway” to niedoścignione arcydzieło literatury, jednak „Dziś będzie inaczej” Marii Semple świetnie wykorzystuje ten przepis na „jeden dzień z życia kobiety” i rozpracowuje go na swój własny, unikatowy sposób. I tak do rąk czytelnika trafia zabawna, lekka, niezobowiązująca powieść obyczajowa, której niebagatelny humor nadaje powiewu świeżości i porywa czytelnika w wir perypetii bohaterki. Nie trzeba spodziewać się po tej powieści ambitnych fajerwerków, ale czystej radości z lektury, nic dodać, nic ująć. Odnoszę również wrażenie, że wiele współczesnych czytelniczek odnajdzie chociaż cząstkę siebie w Eleonor, a jutro o poranku wstanie z uśmiechem i wiarą powtarzając jak co dzień: dziś będzie inaczej. Kto wie?

zaczytanasowka | 2018-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Kochani książka należy do bardzo miłych i lekkich lektur.
To co mnie bardzo urzekło w tej opowieści, to odkrywanie tajemnic głównej bohaterki.
Z pozoru kobieta sukcesu, ma kochającego męża i słodkiego synka. Aby dopełnić ten lukrowy opis, pamiętajmy o psiaku :)
Niestety Eleanor nie czuje się Panią swojego losu.
Postanawia to zmienić :)
Ale jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, świat rzuca jej kłody pod nogi.
Najpierw syn z bolącym brzuszkiem, którego trzeba odebrać przed czasem ze szkoły.. Później mąż który ostatnio się dziwnie zachowywał, wziął wolne w pracy nic jej o tym nie mówiąc...
To będzie długi i zabawny dzień z Eleanor.
Kochani głównej bohaterki nie da się nie kochać :)
www.zaczytanasowka.pl

jagarkar | 2018-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2018

Początek świetny, całość czyta się bardzo przyjemnie, jednak zakończenie nieco rozczarowuje, przec co książka ostatecznie szybko ulatnia się z głowy.

janielka | 2018-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2018

Okładka w moich ulubionych kolorach, zachęcający tytuł, czego chcieć więcej.
„Dziś będzie inaczej” to opowieść o zwykłej kobiecie, która lubi narzekać, świat widzi tylko w czarnych barwach. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego nie czuje się spełniona?
Może dlatego, że ma dość codziennej rutyny. Jej planem na dziś jest stawić czoło rzeczywistości. Postanawia zatem przeżyć jeden dzień, tak by zadowolić swoje ego. Niestety od rana nic nie idzie według planu. Dalsza część dnia też nie należy do tych super ekstra, zaplanowany dzień. Czy Eleonora spędzi dzień, tak jak zaplanował? Czy uda jej się poukładać wszystkie zaplanowane sprawy, okiełznać emocje?
Mamy tu dobrze wykreowaną postać kobiety, która zmaga się z duchami przeszłości. Nie uporządkowane sprawy z siostrą i szwagrem, powodują, że nie czuje się ona komfortowo. Autorka nie pozwala nam się nudzić ani przez chwilę. Przygody Eleonory to swego rodzaju sinusoida, która wznosi się, żeby za chwilę dać czytelnikowi odpocząć, ale tylko po...

książek: 1939
karola | 2018-11-27
Przeczytana: 07 listopada 2018

Obiecywaliście sobie kiedykolwiek, że „jutro będzie inaczej?” albo wstając o poranku, że właśnie „dziś będzie inaczej”? Hmm, chyba każdy czasami bierze życie za bary i postawia, że zmieni coś małego, albo rzuca się od razu z motyką na słońce – i postanawia, że zmieni wszystko! Bo od razu wszystko ma być idealnie.
I dokładnie tak postanawia Eleonor Flood, bohaterka książki Marii Semple „Dziś będzie inaczej” Otóż Eleonor o poranku otwiera oczy z gotową już listą, co zrobi inaczej tego dnia tak, żeby był inny, doskonały. I przystępuje do działania. I niestety wszystko idzie nie tak.
Ta książka to podróż. Po zawiłym umyśle bohaterki. Po jej relacjach rodzinnych. Po karierze zawodowej. Po małżeństwie i macierzyństwie. Także po przyjaźniach. Autorka skacze – zapewne podobnie jak myśli jej bohaterki, toteż możemy mieć wrażenie pewnego chaosu. Są momenty śmieszne, są chwile smutne, są także pouczające. Innymi słowy książka jest słodko-śmieszno-gorzka.
Nieuchronne są skojarzenia z...

Janna | 2018-07-19
Przeczytana: 04 lipca 2018

Po pierwszej książce tej autorki z pewną nadzieją, ale jednocześnie z dużymi wątpliwościami zabrałam się za drugą. Niestety, moje obawy potwierdziły się. Książka jest dziwna, pokręcona i nie wciąga. Strasznie trudno utożsamić się z główną bohaterką, a to utrudnia odbiór całości. Na pewno coś w niej jest, więc może warto zaryzykować, ale książka na pewno nie trafi do wszystkich.

DziewczęZksiążką | 2018-10-16
Przeczytana: 01 października 2018
Robe-Noire | 2018-10-15
Przeczytana: 25 października 2018
Dominika | 2018-09-25
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 27 września 2018
Mikka | 2018-09-15

Jesienna krzyżówka z wydawnictwem W.A.B.

Akurat skończyliście książkę i szukacie nowego tytułu do czytania? A może trenujecie do zawodów w budowaniu najwyższego stosiku wstydu, który w święta będzie przewyższał choinkę? To rozdanie z pewnością zadowoli każdą osobę i przyprawi Was o czytelniczy ból głowy. Razem z wydawnictwem W.A.B. proponujemy Wam aż sześć książek, a jedyne, czego chcemy, to poznać odpowiedzi na pytania z jesiennej krzyżówki.

Patronaty tygodnia

Nawet najwięksi wielbiciele ciepła muszą przyznać,  że w taką pogodę topią się lody, czekolada i nasze organy wewnętrzne. Aby umilić wam kolejne siedem dni nieznośnego upału, proponujemy trzynaście książkowych nowości, które nawet w taki skwar pozostaną nienaruszone i będą idealnym dodatkiem do leżaka i roztopionych lodów.