Pejzaż nocnych rozmów

Wydawnictwo: Muza
karollllllla

Kiedy w życiu wszystko wywraca się do góry nogami, później może być już tylko... lepiej. Danuta, zdradzana przez męża, wybiera życie w pojedynkę. Ale przewrotny los sprawia, że pojawiają się nieoczekiwane propozycje i nadciągają nieuchronne zmiany. I choć początkowo nie będzie z nich zadowolona, bardzo szybko doceni to, co się wydarzy. Danuta jest dziennikarą radiową, prowadzi nocne rozmowy...

Danuta jest dziennikarą radiową, prowadzi nocne rozmowy ze słuchaczami w swoim bardzo popularnym autorskim programie Nocne largo. Czy w chwili, gdy to ona opowie im o swoich problemach, wesprą ją i staną u jej boku?

Najnowsza powieść Wandy Majer-Pietraszak przywodzi na myśl magiczne chwile, które mogą poznać tylko ci, którzy znają smak nocnych zwierzeń. To opowieść o tym, że kiedy czas nieco zwalnia, można wreszcie zauważyć to, co w życiu najważniejsze. I o tym, że na szczęście po każdej nawet najczarniejszej nocy przychodzi dzień!

źródło opisu: muza.com.pl

źródło okładki: akurat

FairytaleePrincess | 2018-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2018

Książkę miałam okazję przeczytać dzięki uprzejmości Wydawnictwa Muza.
Po "Pejzaż nocnych rozmów" nie sięgnęłabym 'z własnej woli', z nie do końca zrozumiałych dla mnie przyczyn niechętnie sięgam po polskich autorów (nie raz już dochodząc do wniosku, że to wielki błąd), fakt faktem, gdyby nie prezent od wydawnictwa Muza, najpewniej nie miałabym pojęcia o istnieniu tej pozycji, jej wydanie gdzieś by mnie ominęło, nie zainteresowałabym się nią.
Nie chcę nawet myśleć o tym ile by mnie ominęło.
Nie mam słów by wyrazić podziw dla Pani Wandy Majer-Pietraszak za stworzenie tak przepięknej, ciepłej i sympatycznej powieści, jaką jest "Pejzaż nocnych rozmów". Spotkało mnie jedno z najprzyjemniejszych możliwych zaskoczeń - gdy nie spodziewasz się nic wybitnego, a historia przekracza twoje najśmielsze oczekiwania i zakochujesz się w niej. Ja właśnie to poczułam.
"Ten dzień należał do mnie. Cały. Miałam wolne. W warczącej maszynie wycisnęłam sok z jabłek i marchwi, upiekłam kurczaka z szalotką,...

werka777 | 2018-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

ZARYS FABUŁY
Danusia ma satysfakcjonującą pracę, sówkę – która jest jej odwiecznym amuletem i męża. Męża, który ją zdradza. A to oznacza tylko jedno. Jej życie staje do góry nogami.

Kiedy prowadzająca nocne edycje radiowe kobieta samotnie walczy z wszystkimi problemami, pojawia się ktoś, kto niespodziewanie wypełnia pustkę panującą w jej mieszkaniu, córka siostry, której z pewnością się nie spodziewała. Dwa tygodnie rodzinnej przysługi to jednak zaledwie początek wielkich, pozytywnych zmian, które w pierwszej fazie z pewnością nie prezentują się korzystnie. Wszak piękno rodzi się w bólu, a cierpienie jest potrzebne do tego, by w końcu móc zacząć celebrować to, co ważne.

AMBITNA KOBIETA PO TRZYDZIESTCE
Bohaterka i zarazem narratorka powieści, Danusia, jest dziennikarką radiową, ale i aktorką występującą na scenie teatru. Żadna z niej przesadna diwa, zwyczajna kobieta po trzydziestce, ciepła, zdeterminowana, odrobinę przesądna i zorganizowana – zupełne przeciwieństwo niesfornej...

Aniaczyanka | 2018-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2018

Mądra opowieść o życiu. Akcja toczy się niespiesznie, co nie znaczy, że jest nudno. Wręcz przeciwnie. W życiu Danuty (głównej bohaterki) dzieje się wiele, a ona sama jest bardzo mądrą kobietą. Z przyjemnością śledziłam jej rozmowy ze słuchaczami podczas nocnej audycji radiowej. Z przyjemnością też śledziłam jej życie i sposób bycia. Pomimo, że nie jest to mój ulubiony gatunek książek, to naprawdę dobrze mi się ją czytało. Sprawdzi się i jako wakacyjna lektura, i jako umilacz jesiennych wieczorów.

Pokrecona | 2018-06-25
Przeczytana: 22 czerwca 2018

Historia dziennikarki i aktorki Danuty pochłonęła mnie do tego stopnia, że prawie przejechałam swoją stację pociągiem.
Od samego początku bardzo polubiłam Danutę za jej silną osobowość oraz za to, że jest bardzo mądrą i dobrą kobietą. Zastanawiałam się, czy ja, prowadząc takie nocne rozmowy, potrafiłabym tak ładnie odpowiadać słuchaczom.

Bywały momenty, że utożsamiałam się z główną postacią i uśmiechałam się pod nosem. Jej przyjaciółka również skradła moje serce, a już malutka, rezolutna Matylda? Pokochałam ją tak samo jak cała reszta bohaterów w tej książce.

Oczywiście bohaterowie rewelacyjnie wykreowani, bardzo realni. Razem z nimi przeżywamy miłości, zdrady, szczęścia i niespodzianki losu. Kolejnym atutem są dialogi. Zabawne i momentami bardzo trafne. A sfera emocjonalna? Na końcu popłakałam się ze wzruszenia; zakończenie jest niesamowite.
Koniec książki z cudownym morałem dla nas wszystkich stąpających po Ziemi.
„Pejzaż nocnych rozmów” to ciepła, mądra i życiowo napisana...

tajemniczeksiazki | 2018-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2018

Twórczość autorki poznałam mniej więcej rok temu za sprawą książki Srebrny Widelec . Powieść ta spodobała mi się na tyle mocno, że z wielką chęcią sięgnęłam po najnowszą pozycję pani Majer-Pietraszak. Tym bardziej, że opis wydawniczy książki sugerował, iż będzie to kolejna życiowa historia. I była.

W spokojne jak dotąd życie zaczynają wkradać się pierwsze problemy, które w konsekwencji doprowadzają do jednego. Danuta zostaje sama. Kobieta podejmuje taką decyzję po tym, jak jej ukochany mąż zaczyna ją zdradzać. Początkowo nie potrafi wyjść z życiowego letargu. I choć na co dzień żyje wśród ludzi i dużo z nimi rozmawia, bo też jest dziennikarką radiową, kobieta czuje się bardzo samotna. Los jednak daje jej w końcu szansę i stawia na drodze pewną osobę, która - pomimo tego, iż jest jeszcze dzieckiem - zmienia życie tej dojrzałej kobiety o sto osiemdziesiąt stopni...

Wanda Majer-Pietraszak to polska aktorka, która z wyróżnieniem ukończyła warszawską PWST. Od lat jest także pisarką i...

Danuta zdradzana przez męża decyduje się na życie w pojedynkę. Prowadzi nocny program w stacji radiowej i rozmowy z tamtejszymi słuchaczami w zupełności jej wystarczają. Nie od dziś jednak wiadomo, że los bywa przewrotny i niespecjalnie zgadza się z ludzkimi wyborami. Danuta w swoim programie - Nocnym largu - wysłuchuje problemów i udziela porad, jednak czy sama będzie się miała do kogo zwrócić, gdy zostanie wystawiona na próbę siły?

Pejzaż nocnych rozmów to moje pierwsze spotkanie z autorką, jednak nie jestem zawiedziona. Mimo spokojnego rozwoju akcji książka okazała się być, koniec końców, ciepłą polską książką, którą można polecić i rodzicom, i dziadkom, nie tylko rówieśnikom.

Historia Danusi jest oryginalna, pełna oryginalnych, nieschematycznych postaci, których wypatruje się z miłością w oczach we własnym życiu. Jednocześnie bohaterowie nie są skrajnie czarni lub biali, każdy ma swoje grzeszki, które w mniejszym lub większym stopniu stara się naprawić. Wraz z tymi bohaterami...

katarzynczyta | 2018-06-27
Przeczytana: czerwiec 2018

Główną bohaterką powieści jest Danuta - uznana aktorka teatralna, która nocami czaruje swoich słuchaczy głosem w audycji radiowej. Po odkryciu zdrady męża i rozwodzie kobieta wiedzie zapracowane życie. Jej serce nie jest do końca wyleczone, ale cieszy się przyjaciółmi i sukcesami zawodowymi. Odbiorcy jej audycji również stają się jej bliscy i zawsze mogą liczyć na to, że zostaną przez nią wysłuchani i wsparci dobrą radą. Pewnego dnia jednak jej uporządkowane życie wywraca się do góry nogami, gdy w jej drzwiach staje niewidziana kilka lat przyrodnia siostra i zostawia jej "prezent", który odmieni nie tylko jej rozkład dnia, ale i serce.

"Pejzaż nocnych rozmów" jest bardzo ciepłą i przyjemną powieścią obyczajową, którą czyta się wyśmienicie. Styl autorki jest bardzo wyważony i dojrzały, swoim bohaterom również nadała ona sporo dojrzałych cech, przez co początkowo niewłaściwie odebrałam Danusię - myślałam, że jest ona...

bookini-w-poscieli | 2018-08-18
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Noc - dla wielu moment wytchnienia i odpoczynku. Niektorzy natomiast nocą budza sie do życia - czy to za sprawa pracy, przyzwyczajeń a także niemożności zaśniecia przez ciagle buzujace w głowie myśli. Bohaterka "Pejzażu nocnych rozmów" - Danusia - oprócz pracy w teatrze, prowadzi także nocna audycję radiowa, dzieki której wiele osób jest w stanie umilic swoje bezsenne noce rozmowami, muzyka, ktore na chwile sprawiają, że zapominają dlaczego nie śpią.
Danuta to kobieta, która zdecydowała byc kobietą samotna, stawiajaca na pierwszym miejscu milosc do teatru i radia ( w decyzji o byciu singielka pomógł jej jednak nie do konca wierny mąż..byly mąż)
Samotna ale nie sama - otacza się ludzmi, ktorzy daja jej poczucie bezpieczeństwa, spełnienia i ogromna radość.
Czasami jednak los potrafi spłatać figla i w zyciu Danusi pojawia sie mała Matylda, ktora calkowicie zmienia uporzadkowany świat bohaterki.
Z czasem nie wyobrażają juz sobie zycia bez siebie - Matylda, która potrzebuje...

comique | 2018-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2018

"To co zdarzyło się w moim poukładanym życiu, było małym tsunami."

Zdradzona przez męża Danuta postanowiła prowadzić życie w pojedynkę. Jest główną prowadzącą programu radiowego o nazwie "Nocne largo", w którym to rozmawia i wysłuchuje najskrytszych zwierzeń swoich słuchaczy.
Jednak... Czy ktoś również wysłucha jej? Czy ona na to się odważy?

Danuta to silna kobieta, która udowodniła, że rozwód to nie koniec świata, to początek nieoczekiwanych zmian. Do jej samotnego życia, do którego nie chciała nikogo dopuścić, wkrada się mała istotka, która wywraca jej życie do góry nogami. Bywają lepsze i gorsze chwile, ale Danuta nauczona swoimi przeżyciami wie, że po czarnej nocy zawsze wychodzi słońce i los w końcu się do niej uśmiechnie.
Choć momentami historia Danuty nieco mnie nudziła i nie jest niczym odkrywczym, to przeczytałam ją w kilka godzin. Lekka, idealna na wakacyjny czas.
I ta cudowna okładka...

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

Beti | 2018-08-08
Przeczytana: 05 lipca 2018

"Pejzaż nocnych rozmów" to książka, która urzekła mnie od pierwszego wejrzenia swoją piękną okładką i magicznym tytułem. Bohaterką książki jest Danusia, rozwódka po trzydziestce, która prowadzi swój autorski program radiowy pod tytułem "Nocne Largo". Klimatyczna audycja radiowa i praca w teatrze sprawiają, że dziewczyna nie ma czasu na miłość i ponowne założenie rodziny. Pierwsze skojarzenie? Film "Listy do M" i choć powyższa lektura nie ma z nim nic wspólnego to scena bożonarodzeniowa związana z audycją będzie. Wracając do fabuły, Danusia ma wrażenie, że jej życie stoi w miejscu, ale los płata jej różne niespodzianki, które znacząco zmienią wszystko.

"Pejzaż nocnych rozmów" to pierwsza powieść Wandy Majer-Pietraszak, którą czytałam. Na skrzydełku okładki znalazłam informację, że Pani Wanda jest aktorką, grała w teatrach. Jest także autorką słuchowisk radiowych w związku z czym, nie da się nie odnieść wrażenia, że część swoich doświadczeń zawodowych przelała na bohaterkę. Widać...